Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14596 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KRALJEIVC
Branislav Kraljevic
UREDNIK U MARKETINGU, RT CRNE GORE
PODGORICA

Član broj: 137125
Poruke: 85
213.149.114.*

Sajt: www.rtcg.org


Profil

icon Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta11.03.2009. u 10:09 - pre 184 meseci
Dugo sam po cajtu trazio dje da lociram ovu temu pa se rijesih za ovaj forum. Imam solidno ozvucenje u autu (mercedes C200K) CD Pioneer DEH P4000UB, na zadnjoj polici Pioneer elipse 6x9" TSA 6904i i u prednjim vratima SONY XS F1725. Zvuci skoro perfektno samo sto bih volio da imam jos niskih tonova pa sam mislio da ugradim jedan bas na zadnjoj polici izmedju elipsi (kod Mercedesa ima dosta mjesta) a pojacalo na zadnjoj strani naslonjaca zadnjih sjedista (u gepeku) pa trazim misljenje. Naime, obzirom da pomenuti CD ima poseban izlaz za SUB te posebnu kontrolu njega (low pass filter itd) mislio sam da povucem jedan cinc iz njega ka pojacalu i dalje prema basu.
Dilema je: hocu time li dobiti sto zelim jer ne bih trosio neke velike pare za pojacalo i bas?
Evo fotografija eventualne lokacije te fotke sa karakteristikama zvucnika i pojacala:







Unaprijed hvala!

[Ovu poruku je menjao KRALJEIVC dana 11.03.2009. u 11:25 GMT+1]
Backo Kraljevic
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta11.03.2009. u 12:24 - pre 184 meseci
Ako kupis nesto da valja onda ces i dobiti,ali pored Pioneer elipsi da stavis Sal..ne ide! Znaci ako hoces da to valja,isprsi se za nesto bolje,mozda cak i polovno! Kao prvo,a kao drugo,ne valja ti sama zamisao da woofer stavljas na zadnju policu tako... Ili bazuka,ili kutija... Ja bih ti pre predlozio kutiju,lepse je! Vidjao sam dobre stvari subotom na Bubanj Potoku...
 
Odgovor na temu

KRALJEIVC
Branislav Kraljevic
UREDNIK U MARKETINGU, RT CRNE GORE
PODGORICA

Član broj: 137125
Poruke: 85
213.149.114.*

Sajt: www.rtcg.org


Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta12.03.2009. u 09:56 - pre 184 meseci
Zar je taj Sal toliko tragican, odnosno, zar bi se toliko osjetila razlika da ugradim npr Pioneer? Zar nece to ipak dati kakav-takav bas, obzirom na snagu? Za bazuke i kutije znam ali mi zauzimaju ipak dosta prostora u gepeku, to je i razlog za sto sam se rijesio za ovo. Osim toga, zar bi se kutija u gepeku cula u kabini obzirom da je kod Mercedesa gepek solidno tonski odvojen od putnickog dijela?
Backo Kraljevic
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta12.03.2009. u 10:46 - pre 184 meseci
Za kakav-takav bas nebrini, SAL ako se dobro odradi kutija, odradice svoj deo posla za ulozeni novac, znas i sam koliko para toliko muzike, Dule te je savetovao kad vec imas Pioneer zvucnike onda guras i dalje sa kvalitetnijom markom, recimo imas na sajtu www.tehnomanija.co.rs auto tehika/auto zvucnici imas Kanwood,Pioneer,Sony subwoofere pogledaj dali mozes da se uklopis u cenu.
Nije ti dobra ideja da koristis zadnju policu kao subwoofer prednju plocu,ne znam od kog je materijala ali pitanje je kako ce zvucati a mozda ti sub i razvali zadnju policu??
Postoje razne ideje uglavnom se prave subwoofer zvucne kutije,cuje se to ne brini, a drugo koliko sam ja video tebi je to otvor za prvu pomoc tako da lako mozes da otvoris taj otvor i da ti neko ne razbuca auto zbog zvucnika,ovako ti bas u kutiji i ti otvoris samo taj otvor, i imaces dovoljno basa a ne razvaljujes policu.
SAL ima i subwoofere u kutiji,kao i na ovom sajtu sto sam ti dao adresu.
Zaista mislim da Dule te je dobronamerno savetovao, a ja mislim i da polica je najnuznije resenje ako bas nemas drugo ali pri jacim snagama polica ce ti oscilovati imaces krckanje police.....mislim da postoje drugacija resenja,kutija je ipak resenje a mozes sutra i da je prodas ako nisi zadovoljan zvukom, a jedan sub-tesko bez kutije.Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

KRALJEIVC
Branislav Kraljevic
UREDNIK U MARKETINGU, RT CRNE GORE
PODGORICA

Član broj: 137125
Poruke: 85
213.149.114.*

Sajt: www.rtcg.org


Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta12.03.2009. u 11:54 - pre 184 meseci
Hvala na savjetima ali sam nesto zapeo za ovo jer mi je taj neiskoristeni prostor izmedju elipsi veoma primamljiv.
Zadnja polica kod ovog auta se sastoji iz dva dijela: donjeg - metalnog (pleh) i gornjeg (presovani karton, tapaciran odozgo). Pretinac za prvu pomoc je u stvari jedno plasticno kuciste sa plasticnim poklopcem okacen bukvalno za gornji dio (sloj) police na kojem se takodje nalaze i fabricke pravougaone mrezice za zvucnike. Na donjem dijelu (od pleha) nalazile su se fabricke rupe za zvucnike od svega 10 cm precnika. Te rupe sam prosirio da bi instalirao postojece 15 x 23 cm elipse. Izmedju elipsi je dakle prostor od nekih 50 - 60 cm. Kako sam zamislio, u tom dijelu (sa gornje strane naravno) ugradio bih ivericu debljine 20 mm koja bi nosila pomenuti woofer od 25 cm (nalijeganje na gumeni dihtung) bas iz razloga koji si naveo, t.j. da apsorbuje vibracije zvucnika. Na taj nacin, gepek (koji je inace dobro zadihtovan) bi igrao ulogu zvucne kutije, zar ne? Tako da bi mi i gepek ostao cio na rasoplaganju.
Ispravite me ako i gdje grijesim jer je to i razlog mog obracanja na ovu temu.
Prilazem skicu eventualne intervencije pa mi kazite svoje misljenje.
Pozdrav.
Backo Kraljevic
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta12.03.2009. u 13:40 - pre 184 meseci
Citat:
KRALJEIVC:zar bi se toliko osjetila razlika da ugradim npr Pioneer?

Oooo daa....!!!!!
Citat:
KRALJEIVCNa taj nacin, gepek (koji je inace dobro zadihtovan) bi igrao ulogu zvucne kutije

To je i problem... Gepek je prevelika kutija,puna materijala koja su tu stavljena da bi "ubila" zvuk! Ako vec hoces da stavljas to u policu,onda mozda da razmislis o tome da to ipak bude u kutiji,koju ces na neki nacin napraviti na samoj polici. Tj.da ti woof bude na polici,a ispod police kutija... Mada ako ces vec toliko da se mucis oko toga,onda mozes da nadjes neki prostor na kome bi ti kutija najmanje smetala i napravis kutiju po uzorku na taj prostor...

Moze i to sto ti hoces,ali rezultat ce biti puno truda (treba probusiti policu,jos ima lima...),a malo dobijeno... Pogotovu sto hoces Sal da stavis...nema Sal ono sto mu treba,da bi radio bez kutije...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13061
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta12.03.2009. u 14:31 - pre 184 meseci
Ja na tvom mestu ne bih ništa sekao ni bušio!

Jednom rečju ostavi zadnju policu kakva jeste.

Stavi nekakvu kutiju sa SW u gepek i rešio si problem.

Grehota je da se onako lepa polica pokvari.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

KRALJEIVC
Branislav Kraljevic
UREDNIK U MARKETINGU, RT CRNE GORE
PODGORICA

Član broj: 137125
Poruke: 85
213.149.114.*

Sajt: www.rtcg.org


Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta13.03.2009. u 08:05 - pre 184 meseci
Ok, skoro sam odustao. Sto se tice izgleda police, ona bi sa gornje strane ostala nepromijenjena: poklopac kutije za prvu pomoc vracam na svoje mjesto samo sto mu skidam plastiku i na njegov ram spanujem isto platno koje ga trenutno pokriva. Dakle kazes da ima Pioneer woofera koji mogu da rade bez kutije? A ovaj Sony? On je 4.600 din i nije mnogo skuplji od Sal-a, taj Pioneer koji mi je Igor preporucio je ipak prevelik (30 cm) a i osjetno je skuplji. Sto je ovaj prvi Kenwood ovako jeftin (2600 din) a ni ovaj drugi nije skup (3.600)?




[Ovu poruku je menjao KRALJEIVC dana 13.03.2009. u 09:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao KRALJEIVC dana 13.03.2009. u 10:08 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao KRALJEIVC dana 13.03.2009. u 10:09 GMT+1]
Backo Kraljevic
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

KRALJEIVC
Branislav Kraljevic
UREDNIK U MARKETINGU, RT CRNE GORE
PODGORICA

Član broj: 137125
Poruke: 85
213.149.114.*

Sajt: www.rtcg.org


Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta13.03.2009. u 11:42 - pre 184 meseci
Ovo sam jos nasao kao doprinos mojoj prici. Naime, do maloprije nijesam znao da postoje tzv free air wooferi, namijenjeni za koriscenje bez kutija, odnosno specijalni za zadnje police kod automobila. Pioneer se pobrinuo izgleda da udovolji i tako zaguljenima kao sto sam ja.
Ovaj kosta oko 55 eura ali mislim da ga je tesko naci kod nas. Evo price sa Pioneerovog sajta:

The TS-W255F free air subwoofer uses the whole boot of the car as an acoustic chamber, reaching the lowest-of-low frequencies with an astounding tonal precision. The combination of the extended excursion and a tall dual layer surround, results in a very tightly controlled bass response and improved power handling, even at loud volumes.

[Ovu poruku je menjao KRALJEIVC dana 13.03.2009. u 13:06 GMT+1]
Backo Kraljevic
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta13.03.2009. u 12:39 - pre 184 meseci
Lepo zvuci,ali pitanje je koliko je to tacno... Mada tesko da to ima da se kupi kod nas... Koliko bi ti dao para za te tvoje planove? Ne znam sto izbegavas kutiju u gepeku..?! Kao mecka ima mali gepek,sta?
 
Odgovor na temu

KRALJEIVC
Branislav Kraljevic
UREDNIK U MARKETINGU, RT CRNE GORE
PODGORICA

Član broj: 137125
Poruke: 85
213.149.114.*

Sajt: www.rtcg.org


Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta13.03.2009. u 12:50 - pre 184 meseci
Ne volim nista da mi zauzima gepek, ni kutija od cipela cak. Stalno nesto utovaram pa mi je svaki cm3 vazan. Evo nadjoh i jedan sjajan sajt koji bi volio da pogledate i prostudirate kada budete imali vremena. Tu je objasnjeno dosta toga za ove free air zvucnike a i koje bi pojacalo pasovalo najbolje za njih. Igrom slucaja, postoje u Beogradu. Napisah im mail da ispitam cijene itd pa da vidimo.
http://files.pioneer.eu/files/...E_FULL/05_CE_FULL_SE_part2.pdf
Backo Kraljevic
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta13.03.2009. u 13:50 - pre 184 meseci
Ali koliko ce se uklopiti takav zvucnik u tvoj budzet? Ovo bi ti definitnivno bilo pravo resenje...ali sta ces za pojacalo?? Samo nemoj molim te da mi pominjes Sal...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13061
*.adsl-3.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta13.03.2009. u 14:01 - pre 184 meseci
Za tebe bi bio najidealniji TS-WX22A iz kataloga.

Većina modernijih automobila danas ima ugrađen fabrički SW koji se u principu i ne vidi ali se itekako čuje a i oseća!


Mislim da gore pomenuti SW rešava sve tvoje probleme!!!

Pozdrav zeoN_Rider

Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

DYNABLASTER
Futog

Član broj: 216300
Poruke: 13
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta16.03.2009. u 02:18 - pre 184 meseci
trazio sam nesto o akrilnom gitu pa sam slucajno naisao i na ovu temu i posto sam procitao savete totalno pogresne morao sam da se registrujem

kod limuzina jedine varijante da bi bilo normalnog i dobrog bassa jesu ili Freeair, ili Bandpass ili da se woofer metne negde u kabinu(pod sediste, ispod kokpita ispred suvozaca itd)

Freeair je resenje kod kojeg woofer koristi kao kutiju nedefinisani ZATVORENI volumen- znaci gepek, daje izuzetno precizan bass ali je mana sto je tih
kao i svaki zvucnik treba ga ugraditi bruka cvrsto i da nosac ne vibrira!

Bandpass je najtezi za odraditi zbog same dimenzije kutije koja se odredjuje i na osnovu vrste samog auta, iz iskustva sa odredjenim modelom woofera itd, a to je woofer u zatvorenoj kutiji koji ima i jednu komoru koja je bassreflex kutija ili je kutija sa obe otvorene tj br kutije, a to je najbolje resenje za limuzine sa zatvorenim gepekom, znaci i zvuk i glasnoca, samo ponavljam ne moze da je izracuna bilo ko, i onda je ona lepo u gepeku i samo se otvor papne da viri tj da ne viri u kabinu i tako uduvava cist bass, kod bmw-a je za otvor idealan skipass a kod merdze se budshi polica

ako se montira u recimo napred pod kokpit takav bass ne ide duboko ali je zato super precizan i savrseno se uklapa sa prednjim zvucnicima tj zvucna slika je savrsena jer nema kasnjenja iz gepeka, i obavezno da bi se kolko tolko dobilo na dubokim tonovima treba je montirati da membrana bije u patos tj downfire princip

to su jedina resenja, ono kao stavi woofer u gepek i te fore kod limuzina NE MOZE! moze ko voli zvuk limarije, brljanje iz gepeka i krompir pire zvuk itd. :D

PS: koga zanima bilo sta od ozvucenja za auto zbog krize rasprodajem svoju kolekciju, i ako ima jos nekih nedoumica tu sam za baljezganje :)
 
Odgovor na temu

KRALJEIVC
Branislav Kraljevic
UREDNIK U MARKETINGU, RT CRNE GORE
PODGORICA

Član broj: 137125
Poruke: 85
85.94.125.*

Sajt: www.rtcg.org


Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta16.03.2009. u 07:51 - pre 184 meseci
U tom pravcu sam i ja razmisljao Dynablaster jer kod Mercedesa je gepek odvojen metalnim limom koji je pokriven tapacirungom a i sjedista su solidno debela, tako da mi nije jasno kuda bi basovi prolazili do kabine, a i ako bi prosli, ova fizicka barijera bi ih toliko utupila da bi se vjerovatno cuo nerazgovijetni niski zvuk kao udaranje sakom po poklopcu gepeka. Sto se ucvrscivanja tice, inace sam mislio da ga montiram na ivericu 20 mm koju bi oblijepio itisonom sa obije strane i tako montirao na metalnu policu (imas crtez uz neki od mojih ranijih odgovora). Sto se tice budzeta, ovaj zvucnike je u UK 45 funti (55 eura) tako da nije tragicno skup a nadjoh u katalogu i adekvatno pojacalo za njega (GM 3100T) pa posto Pioneer u Bg drzi firma ITM cekam da mi odgovore za cijene pomenutih. Obzirom da se radi o najmanjem od svih Pioneer pojacala, ne mislim da bi trebalo da bude skupo. Ako oboje bude 110-120 eura bice podnosljivo. Evo fotke pojacala i preporucene kombinacije od strane Pioneera:


Backo Kraljevic
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta16.03.2009. u 07:58 - pre 184 meseci
@DYNABLASTER
Sad bi ti 10XB rekao da je automobil najgori moguci prostor za slusanje muzike.. Mozemo da se trudimo da to ima neku cistinu zvuka itd,ali prva konstatacija ce uvek da stoji...
P.S. Ostavi mi na PP sta to prodajes i cene...
 
Odgovor na temu

KRALJEIVC
Branislav Kraljevic
UREDNIK U MARKETINGU, RT CRNE GORE
PODGORICA

Član broj: 137125
Poruke: 85
85.94.125.*

Sajt: www.rtcg.org


Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta16.03.2009. u 08:13 - pre 184 meseci
Kad ste vec jutros pri racunaru, jos mi recite pri ovoj kombinaciji (jedan vufer i pojacalo) da li da vucem jedan cinc od CD-a ka pojacalu ili dva? Ako jedan koji, jer CD ima dva RCA izlaza?
Jos nesto. Treba mi promer kabla od CD-a ka pojacalu, od pojacala do vufera i naponski. Jos nesto (udavih, ali sto cu...). Obzirom da je mercedesu akumulator u gepeku, da uzmem struju direktno sa njega uz neki redni osigurac ili sa stop lampi itd?
Backo Kraljevic
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13061
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta16.03.2009. u 09:46 - pre 184 meseci
Pa kad smo već pri računaru, da ti i odgovorim!

Naravno da ćeš napon uzeti sa akumulatora direktno preko osigurača.

Nerazumem kako ti je uopšte palo napamet da uzimaš napon sa štop sijalice.

Line-Out upotrebljavaš onaj koji je je već predviđen za SW, a ako nema, moraćeš da uključiš Low Pas Filter na radiju za taj izlaz.

Potreban ti je običan kabl sa činčevima i žica za uključivanje pojačavača.

Na radiju ti je je žica sa oznakom Remote.

Što se tiče pojačavača, a obzirom da imaš zvučnik sa jednim kalemom, dotični pojačavač prebaciš u Bridge mod.

Naj bitniji ti je kabl od akumulatora do pojačavača, tu izaberi malo deblji, i naravno jer ti je akumulator u gepeku izvuci i minus sa njega ka pojačavaču.

Nemoj da masu pojačavača vezuješ na masu vozila.


Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

KRALJEIVC
Branislav Kraljevic
UREDNIK U MARKETINGU, RT CRNE GORE
PODGORICA

Član broj: 137125
Poruke: 85
85.94.125.*

Sajt: www.rtcg.org


Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta16.03.2009. u 10:24 - pre 184 meseci
To za stopove sam nedje po forumu procitao jer se stopovi pale pri kontaktu pa sam mislio...
CD kako rekoh ima dva RCA izlaza - crveni i bijeli. Koji je sad za SW ne znam jer nije oznaceno (mislim da ne vidjeh ni u prospektu).
U prospektu pise da ima pre out ali opet ne znam koji od ova dva je za subw?
Evo ti link da pogledas:
http://www.pioneer.eu/eur/prod...5/121/61/DEH-4000UB/specs.html


Backo Kraljevic
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13061
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta16.03.2009. u 10:35 - pre 184 meseci
Pročitaj uputstvo za montažu strana17-20, sve je lepo objašnjeno i nacrtano!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Ugradnja subwoofera u zadnju policu auta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14596 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.