Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blackberry Storm 9530

[es] :: Smartphone :: Blackberry Storm 9530

[ Pregleda: 5767 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Blackberry Storm 953011.03.2009. u 09:04 - pre 183 meseci
da li je moguce ovaj model koristiti u srbiji (jer ga proizvode kanadjani za njihovo trziste) bez flesovanja ili koriscenja turbosim-a, odnosno freesim-a kako ko naziva
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953011.03.2009. u 09:06 - pre 183 meseci
i da, da li mozete da mi napisete karakteristike ovog telefona, jer ja od sajta do sajta nalazim drugacije
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953011.03.2009. u 13:34 - pre 183 meseci
Telefon je quad-band, tako da ga je moguće koristiti svuda u svetu.

Najtačije podatke obično ima GSM Arena, pa tamo pogledaj ubuduće prvo..

http://www.gsmarena.com/blackberry_storm_9530-2540.php
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953011.03.2009. u 20:10 - pre 183 meseci
hvala za ovaj sajt, nisam imao pojma za njega
 
Odgovor na temu

Leksiko

Član broj: 170528
Poruke: 19
*.kpn.net.



Profil

icon Re: Blackberry Storm 953012.03.2009. u 10:56 - pre 183 meseci
A kako bi koristio BB (bilo koji) i zasto bez mobilnog operatera koji ti pruza ono sto je osnovno za BB telefone - pristup firminom e-mailu i vezu sa RIM-ovim serverima preko kojih ide saobracaj (e-mail i web). Istina mozes da ga podesis da radi kao obican telefon ali sta ce ti za to BB Storm. BTW, touch ekran koji se klima na dodir kod mnogih budi skepsu. Da li bi bio srecan sa tim?
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953012.03.2009. u 17:48 - pre 183 meseci
Nisam ga 'probao' ali tipkanje (koje je jedna velika prednost BB uredjaja od pocetka) ne mogu zamisliti na touch screenu, bar ne komotno tipkanje mailova ili word dokumenata.
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953012.03.2009. u 20:54 - pre 183 meseci
meni se najvise i svidja kucanje na touchscreen-u, na ovim svim novijim mobilnim telefonima tipke su zgurane jedna do druge, i onda dok nabodes 3 sata, a ovako mogu da otvorim obicnu tastaturu, koju znam napamet, kada okrenem telefon na stranu.
sto se tice ovoga sta sve pruza BB, ja ga necu koristiti samo kao obican telefon, i zasto ne bi preko obicnog interneta dobio sve to isto sto se tice mejla, a koliko sam video moze da posluzi i kao messenger (yahoo i msn), sto je po meni prednost, istina moze da se instalira jva aplikacija koja to pokriva, ali ovo je ipak malo bolje. sto se tice ekrana, ne shvatam sta ti znaci "ekran koji se klima na dodir", imao sam u rukama mnoge touchscreen telefone u rukama, kao sto je HTC, i iPhone, i nisam nista osetio da se pomera ekran

a vidim da vam se ne svidja sto je touchscreen, ne znam zasto, meni je to elegantnije od obicnog, i lepse
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953013.03.2009. u 13:51 - pre 183 meseci
Imas HTC modele koji imaju full querty keyboard koja se ne moze mjeriti sa nekom na 'touchscreenu', bar po mom iskustvu.
E-mail i internet su u Srbiji na bazi BIS-a (koliko sam uspio da skontam) tako da ti velike prednosti tj razlike izmeju BB i nekog drugog smartphone-a nema. Znaci nemas sinhronizacij sa Exchange-om, nemas kompresiju podataka i optimizaciju slika i drugih dokumenata - jednom rjecju sve sto mozes raditi sa iPhonom, HTCom ili Symbianom mozes i sa takvim BBom bez BES servisa.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953013.03.2009. u 14:13 - pre 183 meseci
Citat:
misk0: Znaci nemas sinhronizacij sa Exchange-om, nemas kompresiju podataka i optimizaciju slika i drugih dokumenata - jednom rjecju sve sto mozes raditi sa iPhonom, HTCom ili Symbianom mozes i sa takvim BBom bez BES servisa.


Nope. Pogreshno. Mozes koristiti BIS (Blackberry Internet Service) a njegova velika prednost nad goe pomenutim je PushMail. Jednom recju telefon ne mora svakih 5 ili 10 minuta da uspostavlja vezu, proverava mail već čim mail stigne na server bude mu prosleđen kao što stiže sms. Znači ako ti nijedan mail nije stigao 10 sati ili nisi slao mailove, 1tih 10 sati neće biti data veze sa serverom.
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953014.03.2009. u 00:01 - pre 183 meseci
Citat:
hexter: Nope. Pogreshno. Mozes koristiti BIS (Blackberry Internet Service) a njegova velika prednost nad goe pomenutim je PushMail. Jednom recju telefon ne mora svakih 5 ili 10 minuta da uspostavlja vezu, proverava mail već čim mail stigne na server bude mu prosleđen kao što stiže sms. Znači ako ti nijedan mail nije stigao 10 sati ili nisi slao mailove, 1tih 10 sati neće biti data veze sa serverom.


Jap, samo sto BIS se konektuje na tvoj e-mail acc sa imap ili pop3 protokolom i naravno da nema non-stop otvorenu konekciju vec svakih 5-10-20 minuta skida mail tako da i u tom slucaju ne dobijas 'momentalno' e-mail vec nakon nekolikominuta. A to se opet svede na podesavanje tvoje WM ili neke druge platforme koja ce u nekim intervalima provjeravati e-mail i downloadovati na telefon.
Samo BES je direktno spojen na Exchange i dostavlja postu momentalno.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953014.03.2009. u 09:42 - pre 183 meseci
koliko sam ja video iz vasih postova BB-ju rade sve funkcije, samo ovde na drugi nacin


i posto u kanadi ima da se kupe samo u prodavnicama mobilnih telefona (telus-kanatski operater), da li postoji nacin nekako da se otkljuca telefon (ako smem na ovom forumu to da pitam)
 
Odgovor na temu

Tehnoman

Član broj: 147889
Poruke: 61
91.148.92.*



+5 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953014.03.2009. u 12:25 - pre 183 meseci
Citat:
misk0: Jap, samo sto BIS se konektuje na tvoj e-mail acc sa imap ili pop3 protokolom i naravno da nema non-stop otvorenu konekciju vec svakih 5-10-20 minuta skida mail tako da i u tom slucaju ne dobijas 'momentalno' e-mail vec nakon nekolikominuta. A to se opet svede na podesavanje tvoje WM ili neke druge platforme koja ce u nekim intervalima provjeravati e-mail i downloadovati na telefon.
Samo BES je direktno spojen na Exchange i dostavlja postu momentalno.

Paaaaaa.... Delimicno tacno. Ustvari tacno ali nepotpuno ;-)
Kod BIS-a mozes da otvoris mail kod blackberry-a direktno, kao jedan od mailova u upotrebi, ako vec nemas, i onda dobijas momentalno.
A ovi imap i pop3 mailovi, kojih mozes da imas nekoliko, ne skida i proverava telefon vec to radi service na kome definises te naloge. Tacno je, servis to radi periodicno a kada ima mail skine ga i prosledi push metodom.

Uglavnom, koristio sam raaaaazne varijante Symbiana i WM-a jer mi je mail bitan kao vid komunikacije tokom citavog dana. Symbian i WM clienti nisu ni priblizni BB-u pa cak i ono shto nashi provider-i mobilnih servisa zovu "push mail". Cak i ta simulacija push mail-a radi kod nas jako lose iako u WM, ja mislim od verzije 5, ima service push mail-a. Kod symbiana i WM-a sam cesto imao problema sa samim pristupima mail servisima a i bio sam zavisnik od napanjanja jer baterija u konstantnom rezimu prover mail-a nije trajala dugo. Kod BB-a baterija mi traje minimum duplo duze nego WM
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953014.03.2009. u 19:03 - pre 183 meseci
Citat:
milos 2: meni se najvise i svidja kucanje na touchscreen-u, na ovim svim novijim mobilnim telefonima tipke su zgurane jedna do druge, i onda dok nabodes 3 sata, a ovako mogu da otvorim obicnu tastaturu, koju znam napamet, kada okrenem telefon na stranu.
sto se tice ovoga sta sve pruza BB, ja ga necu koristiti samo kao obican telefon, i zasto ne bi preko obicnog interneta dobio sve to isto sto se tice mejla, a koliko sam video moze da posluzi i kao messenger (yahoo i msn), sto je po meni prednost, istina moze da se instalira jva aplikacija koja to pokriva, ali ovo je ipak malo bolje.

Huh, kao IM klijent(yahoo, msn, google talk, Icq, My Space, Jaber, Facebook, ...) može da ti posluži bilo koji telefon koji ima GPRS konekciju jer postoji pregršt Java programa za tu namenu da ne govorim o smartphones tj., Symbian, PocketPC OS-u ili ti WindowsMobile i sl., ..
Negde sam pročitao da se na BlackBerry čak i ne može konfigurisati Web mail ili pop3 mail nalog uopšte bez da se ne plati taj Blackberry servis mesečno naravno... ne znam za model iz ove teme ali znam da se na ostalim to nije moglo ostvariti ...
Bez ljutnje prijatelju, ali ti si jedan od onih kod koga se sa punim pravom može primeniti poslovica: "videla žaba da potkuju konja pa digla i ona nogu". U prevodu: pao si na reklamu koja propagira ovaj uredjaj i verovatno na pisanja i hvalospeve po raznim forumima onih koji ga nikada nisu ni koristili.:(
Citat:
milos 2:sto se tice ekrana, ne shvatam sta ti znaci "ekran koji se klima na dodir", imao sam u rukama mnoge touchscreen telefone u rukama, kao sto je HTC, i iPhone, i nisam nista osetio da se pomera ekran
a vidim da vam se ne svidja sto je touchscreen, ne znam zasto, meni je to elegantnije od obicnog, i lepse

Jadno ... meni bi bilo sramota da napišem da sam u rukama kao PRVE touchscreen uredjaje držao HTC i iPhone. Oni si se pojavili bukvalno juče ...
šta je sa ostalim touchscreen uredjajima u poslednjih 10 godina baziranih na Psion(Epoc) OS-u, Apple NewtonOS, PalmOS-u, PocketPC OS-u, Symbian, UIQ, Windows Mobile 2003se/2005, ... bla, bla, ....?!?
-------------------------------------------------------------_________________---------------------------------------------------
Ako ti treba kucanje na touchscreen, IM klijenti, Email(od koga ti život ne zavisu u toku 24h), ... možeš to i na Sony Ericsson P900 ili nekoj UIQ Motoroli koje ćeš nabaviti za par desetina evra, neki stariji WM uredjaj sa WM OS 2003se .-.. ili kupi novi S60v5 tj., Symbian OS uredjaj u vidu Nokia 5800 kao najpovoljnijeg po ceni, ili skuplji WindowsMobile HTC Tytn2 ili pak ako se ima višak para HTC TouchHD, ili kupi lepo pravog predstavnika TOUCHSCREEN uredjaja 'tvoje generacije' -> Apple iPhone i budi happy.
Mani BljakBeri, to nije za tebe, to je za specifičnu grupaciju ljudi tj., za one kojima kako rekoh život zavisu od blagovremeno pročitanih email poruka. Za sve ostalo BlackBerry je lošiji od konkurencije.

P.S. pazi šta je 'tastatura' na WM da plačeš od sreće kada ga okreneš na stranu:


[Ovu poruku je menjao Pici man dana 14.03.2009. u 20:19 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953014.03.2009. u 19:55 - pre 183 meseci
Velika je razlika između toucha na WM i iPhoneu. iPhone ima ekran osetljiv na dodir, dok drugi imaju ekran osetljiv na pritisak, što nikako nije isto. Iy mog ugla, dodir ima prednost nad pritiskom. Ne moraš imati nokat ili neku bocu da pritišćeš. U rukama sam pre par nedelja imao HTC Touch Pro..odlična tastatura, ali ne i ekran..još uvek moraš da nabadaš..doduše, ne jako kao ranije, ali još uvek je potreban pritisak.

A ne bih se složio da su se WM "proizvođači" prepali iPhonea ili neka slična teorija zavere. HTC je video da će više da zaradi ako samostalno nastupi i to je i uradio. Vrlo čest slučaj u bilo kojoj branši.

Zatim..omalovažavanje korisnika, u smislu "šta ti znaš, ti si za HTC čuo juče" je nezrelo. HTC se proslavio kako je krenuo da nastupa kao brend, a ne kao OEM proizvođač. Naravno, mogu ja da Škodu Oktaviju zovem Pasat, ali ako se auto već zove Škoda Oktavija što ga ne zvati i tako.

A i ti zapeo za Symbian i držiš ga se ko pijan plota! Može li iko išta na svetu da uzme, iz ovog ili onog razloga, a da mu ti ne sedneš na grbaču i ne počneš soliti pamet! Iskuliraj malo brate.

Šta znači uređaj 'tvoje generacije'? Za iPhone konkretno znam da odgovara i starom i mladom. Mladom jer je fancy, jer je iPod+telefon, jer ima duper igrice, jer.. you name it, a starijim jer su velika slova i brojevi, jer je vrlo intuitivan..
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953014.03.2009. u 20:23 - pre 183 meseci
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: A i ti zapeo za Symbian i držiš ga se ko pijan plota!

Hebga, nadji mi jeftiniji touchscreen uredjaj sa GPS-om, Wifi, i svim ostalim novotarijama i ja ću se vrlo brzo "otrezniti" i manuti plota!
Nadji mi jeftiniji "smartphone" od jednog S60 uredjaja i ja ću ti lično isti kupiti na poklon!

Btw. molim te, nemoj mi pridikovati o nezrelom ponašanju jer mi je to posao i profesija, mogu celu studiji o emocionalno nezrelim ličnostima da to napišem a to blage veze nema sa onim u šta ti sumnjaš stvarajući kojekakvi profil ponašanja.
Zašto sam napisao "šta ti znaš, ti si za HTC čuo juče"? Zato ŠTO JE TO bolna ISTINA ... i ako nekoga boli da mu se istina prospe u lice preko ovakvog medija kakav je ovaj forum, žao mi je, ali nema povladjivanja nikome. RAVNOPRAVNOST pre svega. Dotični korisnik je poput mnogih čuo za pojam "touchscreen" onda kada se pojavio iPhone i HTC i to je činenica a ne kojek. "nezrela" izjava. Iz svake pore njegovog pisanja se ta istina odaje .... gde je bio kada su gospodarili HP iPAQ modeli, UIQ Sony Ericsson P800/P900, Motorola A920 da ne govorim o ranijem periodu? Zašto njih nije spomenuo već odmah HTC? To je DOKAZ činjenični.
P.S. ja bih pre rekao "neiskusno" umesto "nezrelo" ali ne sa moje strane.;)
Imaš pravo na svoje mišljenje ali ne možeš VEČITO PORICATI da se sa pojavom iPhone svi ostali probudili iz zimskog sna i počeli da ga kopiraju pa i sam HTC sa touchflo.
Ma kome ja govorim kada vi ne želite da verujete u istinu ...
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Može li iko išta na svetu da uzme, iz ovog ili onog razloga, a da mu ti ne sedneš na grbaču i ne počneš soliti pamet! Iskuliraj malo brate..

Ja dolazim ovde na forumu da bih komentarisao iz čiste zabave pa tek zatim i nekoga možda i naučio da razlikuje dobro i loše u vezi problematike "smartphones" iz velikog iskustva koje posedujem. Pisao sarkastično ili ne, to je u zavisnosti od načina na koji je napisan prethodni komentar!
Ako jer to zabranjeno i treba "iskulirati" onda to nije otvoreni forum već privatna prepiska. Vi možete o tome na mod. delu foruma da raspravite, cenite li tudja mišljenja sa datim PRIMERIMA ili dozvoljavate samo lepe reči hvale bez obzira što tako nešto zamagljuje istinu!
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953014.03.2009. u 21:08 - pre 183 meseci
Dobro, Symbian je dakle najjeftiniji telefon+espresso aparat..pa šta? Ne vode se svi ljudi pre svega cenom. Koliko si samo puta nabio ljudima vlasnicima tamo neke Nokije (recimo N73) kako su ispali glupi, jer su kupili taj i taj telefon, a on ne radi ovo, ovo i ovo..ili to isto radi i neki jeftiniji telefon.
Potpuno je nebitno što to radi neki jeftiniji telefon. I Mercedes se pokvari, pa niko u servisu ne dočeka vlasnika rečima "Bolje Yuga da si kupio..isto bi ti se pokvario, samo bi ga manje platio."

Ja vidim da je tebi dolazak na forum i komentarisanje zabava, ali niko posle tvog komentara ne ostane ravnodušan ili prijatno iznenanđen. Ti uvek moraš bacati nekome istinu u lice, oterivati tuđe slepilo, tražiti zahvalnice i držati pridike kad iste ne uslede. Daš odgovor na pitanje koje neko postavi, ali ko sa pelinom da ga čovek mora progutati. Nauči da ne pišeš i ne odgovaraš i da se kontrolišeš. Lepa je sloboda govora, ali samo ako svaka tvoja poruka ne udara šamar svakome na forumu. Ipak je ovo privatni forum. Ni moj, ni tvoj. A pravila o ponašanju i odnosu prema drugim članovima foruma postoje.

Ako pod hvalom misliš na to koji je telefon bolji ili pametniji, to je tako nebitno. Svakom je dobar onaj telefon koji ima, koji mu završava posao zbog kojeg je i uzet. Ako je to pre 2 godine bila N73, zato što je svi u razredu imaju, neka je vala i taj razlog. Šta sad imaš da lupaš packe nekome zbog takvih stvari.

I za kraj...tema je o BB 9530..potpuno je neumesno spominjati i širiti priču o nekim drugim telefonima. A dečko\čovek\deda je spomenuo HTC i iPhone kao savremenike telefona koji ga zanima. Što bi sad spominao dinosauruse i pozivao se na iskustvo koje se meri decenijama, kad ti telefoni i organajzeri nemaju veze sa ovim što njega zanima.

Sutra sređujem ovu temu od off-topica.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Blackberry Storm 953015.03.2009. u 10:54 - pre 183 meseci
pici man sam si sebe demantovao recenicom "kupi lepo pravog predstavnika TOUCHSCREEN uredjaja 'tvoje generacije' -> Apple iPhone i budi happy. "

naglasicu apple iPhone, a demantovao si recenicu "meni bi bilo sramota da napišem da sam u rukama kao PRVE touchscreen uredjaje držao HTC i iPhone"
kao sto vidis prvo govoris kako iPhone nista ne valja, a posle govoris kako treba da ga kupim, osim ako ne postoji nekakva razlika izmedju apple iPhone-a i samo iPhone-a

za touchscreen nisam cuo juce kako navodis, nego mnogo ranije, ali mi se ovaj telefon svideo, bas iz razloga koje navodi -V-O-Y-A-G-E-R-, sto su dugmad velika, i moze lepo da se kuca samo dodirom, a ti normalno imas prava da ti se to ne svidja, a sto se tice modela koji cu kupiti, ja gledam cenu, najvise karakteristike, pa tek onda izgled, ovaj mi se svidja po svemu, kosta 122 evra, ima odlicne karakteristike, i lep je, ne zanosim se prebrzo
 
Odgovor na temu

milutin.petkovic
System Administrator
Čačak

Član broj: 182582
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Blackberry Storm 953002.05.2009. u 13:27 - pre 181 meseci
Ja bih vas samo podsetio da je ovde tema Blackberry Storm 9530, i zamolio da se držite teme zbog nas koje ona interesuje.

Koji je telefon bolji ili nije od BBa? Nije ni bitno jer BB nije klasičan mobilni telefon.
Jednostavno, svi mi koji koristimo BB, koristimo ga prvenstveno zbog mailova.

Što se tiče samog Storma, aparat je odličan. Ekran, je po meni odlicno rešen. Veoma je teško otvoriti pogrešnu opciju. Na "pomeranje" ekrana sam se brzo navikao.

Imam problem jedino sa GPSom (nedostatak mape), mada se nadam da će BB u narednom periodu ubaciti i mapu Srbije (Albanija postoji). Našao sam neki softver MGMaps (http://www.mgmaps.com/) koji ima mape Beograda, ali nisam uspeo da ga nateram da "radi". Da li neko ima iskustva sa ovim?
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Blackberry Storm 9530

[ Pregleda: 5767 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.