Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor Internet vs. Telenor WAP

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor Internet vs. Telenor WAP

[ Pregleda: 5432 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Telenor Internet vs. Telenor WAP09.03.2009. u 00:32 - pre 184 meseci
Nedavno sam kupio nov telefon koji ima mogucnost 3G pristupa. Pri konfigurisanju telefona za GPRS i MMS usluge, dobio sam konfiguracione poruke za WAP, MMS, Streaming i Internet, sto znaci da sada imam dve pristupne tacke koje mogu da koristim kada se povezujem na internet, WAP i Internet, dok je na starom telefonu postojao samo WAP (nije bio 3G). Molio bih nekog (djuice?) da mi malo pojasni u cemu je razlika? Pretpostavljam da je u pitanju brzina pristupa (EDGE vs. 3G), ali postoji li razlika u tarifiranju i , ako sam u podrucju gde nema 3G signala, a default pristupna tacka mi je "Internet", sta se onda desava? Takodje, cemu pristupna tacka "Streaming", jel' za mobilni TV?

Jos jedna sitnica: moj Samsung L870 nece normalno da ucita sajt wap.telenor.rs (nema slika i na linkove se ne moze kliknuti - tacnije moze, ali nema odgovora), dok svi ostali sajtovi funkcionisu, a i Telenorov wap preko Opere mini radi normalno.
 
Odgovor na temu

Milan013
Telecomm. Consultant
Pancevo/Beograd

Član broj: 4413
Poruke: 150
*.telenor.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Telenor Internet vs. Telenor WAP09.03.2009. u 08:25 - pre 183 meseci
Mislim da je to zbog pristupa sadrzaju na Telenor portalu.
WAP sluzi za to, omogucava posebno tarifiranje i filtriranje, I guess...


Hey man you know I'm really okay...
The gun in my hand will tell you the same!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor Internet vs. Telenor WAP09.03.2009. u 14:40 - pre 183 meseci
Profili Telenor WAP i Telenor Internet koriste isti APN za pristup internetu, APN: internet. Jedina razlika je sto je u jednom profilu (Telenor WAP) podesen wap proxy, a u drugom (Telenor internet) nije.

Ovaj proxy omogucava da operater zna koji korisnik pristupa njihovom wap sajtu, a ovo je neophodno da bi imali pristup delu "Moj Telenor", kupovinu iz izloga, pristup Telenor muzici... To je jedina razlika.

Svi korisnici Telenor mreze mogu bez problema koristiti HSDPA/3G mrezu ukoliko su u zoni pokrivanja, odnosno da imaju EDGE/GPRS brzine ukoliko nisu. Internet se moze koristiti preko oba ova profila brzinama koje mreza na datoj lokaciji pruza.

Profil Telenor Streaming ima samo podesavanja za recimo real player, kako bi mogli da gledate multimedijalne sadrzaje na sajtu. Takodje brzina zavisi samo od toga gde se nalazite.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Telenor Internet vs. Telenor WAP09.03.2009. u 17:56 - pre 183 meseci
U tom grmu dakle lezi zec :-)! Znaci, razlike nema, osim identifikacije korisnika na Telenor wap sajtu. Bitno mi je da razlike u brzini nema.

A imate li ideju zbog cega mi se jedino Telenor wap sajt ne ucitava dobro u web browseru telefona?
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
79.101.205.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Telenor Internet vs. Telenor WAP09.03.2009. u 18:19 - pre 183 meseci
Proverite sva podesavanja jos jednom i za glavni profil browser-a aktivirajte Telenor WAP. Ukoliko se problem ponovi, moguce je i da je u pitanju kompaktibilnost tog modela telefona i Telenor WAP Portala, i u tom slucaju najbolje bi bilo dostaviti detaljan opis problema Korisnickom servisu preko Portala Moj Telenor.
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.adsl-4.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Telenor Internet vs. Telenor WAP09.03.2009. u 18:36 - pre 183 meseci
Bice pre da je kompatibilnost u pitanju jer su podesavanja dobra.
 
Odgovor na temu

Dragan Krstevski
Beograd

Član broj: 161480
Poruke: 418
*.telenor.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Telenor Internet vs. Telenor WAP09.03.2009. u 19:14 - pre 183 meseci
meni sve ucitava.
Galence
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.adsl-4.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Telenor Internet vs. Telenor WAP10.03.2009. u 07:35 - pre 183 meseci
L870?
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor Internet vs. Telenor WAP

[ Pregleda: 5432 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.