Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIsta - Volume mixer

[es] :: Windows desktop :: VIsta - Volume mixer

[ Pregleda: 1790 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon VIsta - Volume mixer07.03.2009. u 11:10 - pre 184 meseci
Instalirala sam Vistu i sada imam jedan problem. Ne mogu da nadjem gde se nalazi Volume mixer. Tj ja njega nadjem ali nigde nemam ono advanced kao u XP vec ima samo 2 klizaca za zvuk. Nadjem ga tako sto kliknem 2x na zvucnik u task baru i to je to. Instalirala sam TV karticu i nemam zvuka. Pretpostavljam da je taj ulaz mute ali ne mogu da ga pronadjem. Isto ako prikljucim mikrofon jako je smanjen i da bi se culo sta pricam moram zvucnike pojacati na maksimum i jedva se cuje ali opet tamo nema onaj klizac za mic itd... Znaci gde mi se to nalazi?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: VIsta - Volume mixer07.03.2009. u 11:25 - pre 184 meseci
Probaj desnim klikom na ikonu zvucnika u systray-u pa imas tu playback devices i recording devices. Mozda nadjes nesto korisno :)
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: VIsta - Volume mixer07.03.2009. u 11:39 - pre 184 meseci
Delom sam nasla odgovor, line in mi je bio mute ali problem nije resen. Kada sam ukljucila da nije mute pored na pokazivacu skace ona linija, znaci na line in prima zvuk ali ga i dalje nema na mojim zvucnicima.
A takodje nema ga ni na onom glavnom speakers. Gde bih trebala sta ukljuciti?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: VIsta - Volume mixer07.03.2009. u 12:30 - pre 184 meseci
Jos jedna napomena. Kartica je ispravna jer ako izvadim onaj kabl sto ide iz tv kartice u muzicku karticu i zvucnike direktno spojim na tv karticu imam zvuk. Takodje i kada je sve propisno spojeno indikator zvuka na line in skace kada je tv ukljucen znaci i muzicka prima signal iz tv kartice ali na indikatoru za zvucnike ta linija ne skace tj oni ne dobijaju signal koji treba da salju na zvucnik. Sve ostalo u Windosu funkcionise kako treba (sto se tice zvuka).

PS. sada sam probala, da preusmerim kabl iz tv kartice u mikrofon i isto se nista ne cuje ali pokazivac jacine zvuka skace. Onda ukljucim snimanje i kada se snima nista se ne cuje ali kada pustim snimljen zvuk onda se lepo cuje sta je snimljeno. Nema opcija je iskljucena definitivno.

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 07.03.2009. u 14:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.126.*



+12 Profil

icon Re: VIsta - Volume mixer08.03.2009. u 00:46 - pre 184 meseci
Proveri da ti slucajno nisu zvucnici postavljeni na "muted" ili utisani do kraja?




"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: VIsta - Volume mixer08.03.2009. u 08:16 - pre 184 meseci
Na zalost odgovor je ne. Pa ne mogu da verujem, izgleda cu morati da se vratim na xp, sve ostalo funkcionise kako treba :(

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: VIsta - Volume mixer09.03.2009. u 16:12 - pre 184 meseci
Moraju da ti speakers budu setovani kao default device. Ako ne speakers onda onaj output koji koristiš. Znači u Playback Devices označiš Speakers ili već koji output koristiš i klikneš set as default. Probaj sa svakim pre nego što potpuno odustaneš. Moj drugar je imao sličan (isti) problem, pa ga je rešio. Pokaži nam koje sve Playback Devices imaš na spisku i koja ti je setovana kao default?



Kod mene su speakers default playback device, ali u zavisnosti od setupa mogao bi da bude i Realtek Digital Output ili HDMI. Probaj sve.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: VIsta - Volume mixer09.03.2009. u 22:47 - pre 184 meseci
Danas sam uspela resiti problem. Bilo je do drajvera za muzicku. Ne znam zasto ali posle instalacije Viste sve je izgledalo normalno pa sam pretpostavila da je imala drajvere u sebi. Zvuk je radio i kada odem u properties hardvera nije bilo uzvicnika, sve propisno instalirano. Takodje sam pronasla u visti u control panelu gde prikazije ako ima nekih problema i tu nije prikazao nista pa sam opet mislila da je uredu. I danas iz ocaja ubacim cd sa drajverima kao hajde da probam, instaliram i sve radi....
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: VIsta - Volume mixer

[ Pregleda: 1790 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.