Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nesto mi se cudno desava prilikom stampanja report-a

[es] :: .NET :: Nesto mi se cudno desava prilikom stampanja report-a

[ Pregleda: 2668 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.hermes.si.



+2 Profil

icon Nesto mi se cudno desava prilikom stampanja report-a04.03.2009. u 07:30 - pre 184 meseci
Za prikaz report-a pre stampanje koristim kontrolu report viewer. Report je podeljen na Heather/Body/Foother. Desi mi se kada pustim print da mi odstampa dokument sa podacima i nekoliko dodatnih strana samo sa hederom...Sta ovo moze da bude?
 
Odgovor na temu

vbvlada
Petrović Vladimir
Beograd

Član broj: 59233
Poruke: 209
*.viser.edu.rs.



Profil

icon Re: Nesto mi se cudno desava prilikom stampanja report-a21.03.2009. u 10:28 - pre 183 meseci
I ja sam imao problema sa ovim, a postoji nekoliko stvari koje utiču na layout:
-Margine: Ja sam ih na report-u postavio na 0, sve četiri, a u dizajnu sam "ručno" podešavo raspored komponenti
-Instalirao sam ReportViewer sa Microsoft-ovog saja, bio je neki update, ali možda je to već ugrađeno u VS 2008
-Komponente na report-u se ponekad rašire pa probaj da ih ne držiš na ivici papira, jer širenje uzrokuje dodavanje nove stranice
-Nadam se da si na report-u postavio PageSize i Size na odgovarajući format papira(npr. A4)

Kada ti se report prikaže u ReportViewer-u klikni na dugme PrintLayout i tada ćeš već da vidiš da li će ti preći
na drugu stranicu.
A vi,kako 'te?
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.hermes.si.



+2 Profil

icon Re: Nesto mi se cudno desava prilikom stampanja report-a23.03.2009. u 07:24 - pre 183 meseci
Izvinjavam se sto nisam odgovorio onda kada sam resio problem.
Resio sam problem tako sto sam smanjio margine bile su mi za 5 mm vece od A4 stranice, posle toga je proradilo normalno.
Muci me samo bug koji postoji u m$ report viewer-u, sto mora dva puta da se klikne na print da bi odstampalo report, ne znam koji je djavo m$ pa ne fixira to?!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Nesto mi se cudno desava prilikom stampanja report-a

[ Pregleda: 2668 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.