Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?

[es] :: Audio softver :: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 6681 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?19.03.2009. u 19:27 - pre 183 meseci
Nema potrebe da se posebno skida Flac, jedino ako se u međuvremenu pojavila neka novija verzija. Što se mp3 tiče, ako se ne varam uz EAC dolazi neka Fraunhofer osakaćena verzija pošto je to komercijalni enkoder a ako neko više voli Lame, ostavljena je mogućnost da svako bira ono što mu se sviđa. Ja sam nekada koristio Lame i kažu da je najbolji za sve preko 128kbps. Za one veće stepene kompresije je Fraunhofer verovatno bolji.

Ostalo nisam nikad proveravao, ne koristim EAC za enkodovanje nego pravim WAV image a posle po potrebi pakujem u neki lossless.
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?19.03.2009. u 19:36 - pre 183 meseci
Citat:
bttp: Pitanje:

šta znači ovo pre-gap lenght?

Takođe, čemu služi akcija detect gaps?



Pre-gap lenght je, kao što ime kaže, trajanje pre-gapa izraženo u vremenskim jedinicama (a ne brojem semplova).
Čemu služi pre-gap sam rekao ranije.
Detect gaps služi da se napravi index gapova.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?26.03.2009. u 22:32 - pre 183 meseci
Nešto što me je iznenadilo.

Upravo sam, da kažem greškom, spržio AudioCD u Neru brzinom 24X. Hteo sam na brzaka da spržim disk i upotrebio sam Nero StartSmart koji me uopšte nije pitao za brzinu prženja, već je onako raspalio 24x. Ja rekoh, uf, ode još jedan CD bogu na istinu kad ono vraga! Radi ko sat u mom test-krš-kuhinjskom Radio-CD-Cassette plejeru!

To nije bilo šan-se, sa Teac CDW58E sa max brzinom prženja 8x. Kuhinjski (a i svaki drugi standalone) CD plejer bi se mučio samo da iščita sadržaj tako sprženog CDa, a da li bi posle tog mučenja prešao na plejbek bio bi veliki znak pitanja. Greškom sam tako svojevremeno spržio na Teacu par CDa brzinom 8x i mogao sam da ih bacim.

Naprotiv ovaj LG DVD-RW na laptopu prži samo tako, i kao što rekoh ovaj večerašnji eksperimentalni CD spržen na 24x radi kao sat, ma nije se ni na sekund zamislio da ga pusti moj prašnjivi kuhinjski Panasonic!

Mašala za LG DVD-RW! Drugim rečima, sa njim nema bojazni po pitanju brzine - makar spržio CDDA i maksimalnom brzinom, radiće bez problema. To me je baš iznenadilo jer znam da sam sa Teacom uvek grickao nokte pržeći audio CDove. Na kraju ostaje pitanje da li je zaista taj Teac bolji ili ne. Ja bih rekao da nije, ipak je izgleda tehnologija jako zastarela ili je izgleda ovaj DVDov laser toliko superioran da prži audio i na 24x bez pardona.


P.S. Hteo sam (po prvi put) da spržim CDDA u EAC ali mi onaj njegov pržilac nije ulio poverenje. Kako sam ubacivao zasebne trekove, a ne WAV image sa CUE sheetom, on je u CD layoutu prikazao samoubačene 2sek gapove između trekova. Iako sam onda u meniju isključio autoappend tih gepova, oni su ostali u layoutu. Nisam nikako mogao da manipulišem sadržajem, nisam umeo da selektujem ništa itd. Onda sam ga ugasio i spržio taj sadržaj na goreopisani način, i sve radi kako treba.

Inače WAVove sam rekreirao iz Flacova pomoću FLAC Frontenda - opcija decode. Pokazala se kao vrlo korisna, pouzdana i sve to.

[Ovu poruku je menjao bttp dana 26.03.2009. u 23:45 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 6681 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.