Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?

[es] :: Audio softver :: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6664 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?09.03.2009. u 14:11 - pre 184 meseci
Pitanje:

Ripujem CD u single WAV fajl sa CUE sheeto. Zatim želim da ga kompresujem u flac ali da ga iseče na trekove koristeći priloženi CUE sheet. U Flac Frontendu ima opcija da se ubaci putanja da CUE fajla, ali sada kad sam testirao to ne pravi nikakvu razliku - kompresovani output je single fajl. Čemu služi ta stavka CueSheet u FLAC frontendu i kako da postignem da prilikom kompresije zadati WAV cd image izdeli na trekove?



Da dodam da, naravno, CUE sheet funkcioniše i za FLAC image, samo očigledno treba editovati .cue fajl i izmeniti ekstenziju imagea u .flac

Ovo sve sa tim novim CUE playerom 0.57c, što mi ga draganmi otkri.

Dodatak: Pokušah da spržim kopiju diska koristeći ove dobijene image i cue sheet - EAC neće da prži flac u CD-DA. Ja sam dosada konvertovao kompresovane fajlove (najčešče mp3) služeći se Winamp Disk Writer pluginom. Da li je to opcija i u ovom slučaju, da tim putem ponovo "raspakujem" flac u WAV ili ima neki "profesionalniji" način ili šta? Zašto EAC neće direktno da prži iz FLACa - ne verujem da je napraviti tu opciju neka mudrost.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?09.03.2009. u 15:14 - pre 184 meseci
Ovo je mali offtopic ali svejedno..




Ima li smisla koristiti ovu opciju (Enable generation of short lead-out) u Neru u pogledu toga da li bi tako spržen disk možda bio nečitljiv u nekim plejerima? Ako je moguće skratiti LeadOut bez ikakvih rizika, zašto to i ne uraditi?

Da li ste koristili DVD overburn u Neru? Za CD je to vrlo korisno, kada kompilacija prebaci koji megabajt. Ne znam kako to ide sa DVDovim jer dosada nisam to koristio.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?09.03.2009. u 17:09 - pre 184 meseci
Zašto radiš dupli posao? Podesi EAC da odmah pravi naseckane FLAC fajlove i problem je rešen. Ja sam na početku probao flac i ape, ovaj drugi ima lakši frontend i tada sam izabrao. Inače nemam običaj da seckam lossless, više volim jedan ape/flac/wv, jedan cue i uz to i log.

EAC bi trebalo da prži mada to nisam nikad probao. Ja inače idem drugim redom, foobar konvertuje bilo koji izvor u naseckane wav fajlove pa to posle režem na najobičniji način.

Overburn izbegavam kad god je to moguće, čak sam umeo da dupli audio CD koji ukupno traje 81 minut narežem kao dva, za toliko se ima. ;) Nema razloga da i DVD overburn radi slično kao i CD varijanta ali nisam probao, a i neću.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?09.03.2009. u 18:05 - pre 184 meseci
Zato što ne radim FLAC iz EACa, da se ne bakćem sa Command line switchevima, lakše mi je iz FLAC frontenda a u EAC ripujem uncompressed.

Drugo, nije stvar u tome da pravim sebi dupli posao, već postoje različite namene itd. Nekad mi treba izripovano u trekove, a nekad samo single fajl image sa CUE sheetom.

EAC ne prži FLAC. Kad mu ubaciš CUE sa .flac imageom, kaže "Error in cue sheet: File Type is not supported". Takođe mi nije jasno čemu služi cue u flac frontendu - ako na osnovu njega ne kompresuje image u zasebne trekove, besmislena stavka. (već sam gore to spomenuo)



Glede overburna, nisam mislio na Audio CD, već na Data CD/DVD.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?09.03.2009. u 19:34 - pre 184 meseci
Pa ok, ja radim slično, EAC u čist WAV sa CUE fajlom, posle to Monkeys Audio pretvori u jedan APE fajl. Mislim da sam probao sve varijante, da to radi EAC, da to radi neki treći program ali mi je ovo ispalo najpraktičnije. Za eventualno seckanje koristim Foobar koji mi je jedini i najbolji konvertor. Inače command line svičeve jednom podesiš i posle ne razmišljaš.

Mislim da EAC reže samo WAV fajlove, postoje neki frontendovi koji tu pomažu. Recimo http://www.legroom.net/software/autoflac
Citat:
AutoFLAC for automated ripping and encoding to FLAC with EAC (ExactAudioCopy); also has a write mode for burning back to CD for an exact copy


Što se overburna tiče, ono je bio primer, svejedno ne volim da maltretiram rezač.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?09.03.2009. u 22:46 - pre 183 meseci
Mala digresija.

Što se tiče Flaca, što ga više gledam sve manje mi ima smisla. Ušteda u prostoru je praktično zanemarljiva (~0.6-0.7 originalnog fajla) za današnje standarde. Ako možeš da skineš/arhiviraš 400MB FLACa, možeš i 600MB WAVa, s tim što mnogi plejer ne svira flac, a svaki svira wav.

Znači kada se saberu i oduzmu prednosti i mane, dođe se do zaključka da flac baš i nema puno smisla. Recimo da ne možeš ni dva puna CDa da sabiješ na jedan u FLACu, a da sabiješ jedan i po nema nikakvog smisla. Bolje onda kopirati i arhivirati as is, u originalnom CD-DA formatu, ako se već želi lossless. I svaki plejer će da ti svira takav cd, ne moraš da misliš na codece itd. U vreme kada se kuburilo sa prostorom na hardovima i CDovima, trošio se lossy mp3 koji je omogućio svakome da na svom hard disku prosečnog kapaciteta drži količinu muzike koju ni mnogi zagriženi kolekcionari nisu mogli imati na originalnim nosačima. Sada kada kapacitet/prostor hard diskova i optičkih medijuma nisu više ograničavajući faktor za muziku, ljudi se sve više okreću lossless formatima. Ali oni kao takvi imaju više mana nego prednosti u odnosu na originalni nekompresovani PCM. Tako da, mislim da ni flac nema neku presvetlu budućnost, bar ne sa ovako slabom razmerom kompresije i isto tako slabom hardverskom podrškom (nisam siguran, ali mislim da moj standalone DVD/DivX/XviD/mp3/blabla plejer ne svira flac, da ne spominjem Apple Lossless i ostale). Baš ću da probam.

Probao. Ne vidi .flac, niti m4a (Apple lossless). Toliko o praktičnosti lossless kompresije.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?09.03.2009. u 23:39 - pre 183 meseci
Pa dobro, ima istine ali onda ni zip ili rar više nisu bitni. Ipak, u wav ne može da stane mnogo informacija a recimo u jedan flac fajl može da stane ama baš sve. Ubaciš cue, log, omote od CD-a i sve je u jednom fajlu. Pošto je svaki lossless praktično isto što i wav, nekad nije loše da se malo uštedi. Ako je u pitanju par albuma, nije neki problem ali ako je u pitanju mnogo više, ipak tih ~50% bude od koristi.
Plejeri će polako da budu opravljani da sviraju lossless formate, isto kao što su od DVD plejera postali DivX ... eto paralele, zašto divx kad može full DVD sa ovakvim cenama diskova?
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?10.03.2009. u 00:23 - pre 183 meseci
Upravo se o tome radi što je praktično isto što i wav - samo po veličini fajla (red veličine), dok u svemu ostalom praktično nije isti - ne "svira" u većini plejera.

Poređenje sa rar i zip ne bih komentarisao, ipak ne stoji.

Poređenje sa XviD/DivX - ipak ne. Sa XviD dobijaš približno DVD kvalitet slike u razmeri kompresije 1:6 (kompresovan DVD od 4,5GB stane na CD od 700MB, ili obrnuto - 5-6 XviD filmova stane na jedan DVD). Ne znam za to da će plejeri da budu opravljani da sviraju lossless, čisto sumnjam. Osim iPoda i tako nekih fensi plejera koji će verovatno svirati samo svoj proprietary lossless codec (nisam siguran ali poznavajući Apple verujem da iPod svira samo Apple Lossless).

Takođe zaboravljaš da će DVD (MPEG-2) isto otići u istoriju sa najezdom Bluray HD sadržaja, jer je i MPEG-2 kompresija već sada prevaziđena. DivX je na sceni već cca 10ak godina i u poslednjih 6-7 godina je postao de facto standard za kompjutersku distribuciju video sadržaja, doduše piratskih ali čak i kao takav je naterao proizvođače da ga u svojim DVD plejerima podržavaju. Takođe podržavaju MP3, ali ne i FLAC koji isto postoji već godinama, iz razloga što srazmerno malo FLAC sadržaja kruži Internetom. Živi bili pa videli, ali u ovoj razmeri kompresije čisto sumnjam da će se ubiti da podržavaju FLAC, pored ionako sve slabije prodaje originalnih nosača zvuka. Nisi uzeo u obzir činjenicu da je standradni digitalni zvučni zapis (CD quality) danas isti kao i pre 25-30 godina kada su kompakt diskovi ušli u mejnstrim proizvodnju, dok kvalitet video zapisa neprestano napreduje. Današnji CD je isti kao i prvi CD koji sam kupio u životu 1989, i ne vidim da će se taj standard nešto menjati.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?10.03.2009. u 12:11 - pre 183 meseci
Citat:
bttp: Probao. Ne vidi .flac, niti m4a (Apple lossless). Toliko o praktičnosti lossless kompresije.
Digresija ti je od starta pogrešna. Kao prvo, jedan pun audio CD prebačen u WAV ne može da stane na jedan CD. OK, sada se to lakše i jeftinije snima na DVD gde može da stane. Dalje, možda nije problem da se umesto 400MB FLACa skine 600MB WAVa ... ali je malo veći problem da se umesto 400GB FLACova skine 600GB WAVova. Da ne pominjem i veće brojke. ;)

Ono važnije, možda se pogrešno izražavaš ali originalni CD-DA format nije komp fajl tj ili imaš original audio CD ili to prebaciš u WAV. Dobra varijanta je snimati audio CD kao audio CD ali je pomalo neisplativo. Bolje rešenje je audio DVD (ne mešati ovo sa DVD-A) koji je neka audio varijanta na DVD disku.

Na kraju nešto o praktičnosti ove tvoje digresije. Valjda svi plejeri sviraju audio CD, većina novijih svira i MP3 dok poneki ali vrlo retki sviraju neke lossless formate. Ne znam da li neki plejer svira WAV fajlove. Eto predloga, probaj da li tvoj standalone plejer svira WAV fajl. ;)
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?10.03.2009. u 16:38 - pre 183 meseci
Citat:
calexx: Ono važnije, možda se pogrešno izražavaš ali originalni CD-DA format nije komp fajl tj ili imaš original audio CD ili to prebaciš u WAV. Dobra varijanta je snimati audio CD kao audio CD ali je pomalo neisplativo. Bolje rešenje je audio DVD (ne mešati ovo sa DVD-A) koji je neka audio varijanta na DVD disku.

Naravno da znam da CDDA nisu kompjuterski WAV fajlovi, ali takvi diskovi pomoću računara ripuju u WAV i narezuju iz WAVA. Upravo sam na to i mislio što si ti rekao, ako hoćeš lossless muziku, narezuj CDDA diskove. Ako ti je neisplativo imaš lossy. Ne vidim gde je tu flac, jer da bi iole iskoristio prednosti lossless zvuka nećeš sigurno slušati muziku na kompjuterskim zvučnicima ili nekom džepnom media plejeru već na nekom ozbiljnijem sistemu, a za njega ti je potreban CD.

Elem, da se vratimo na temu, reinstalirao sam EAC i proradio je AccurateRip. Ono +667 je ipak bio Read Offset Correction a ne combined. Mislio sam da će neki stručnjak ovde to umeti da me kaže ali izgleda da sve moram sam :) Nisam još uspeo da utvrdim Write offset correction, al dobro. Polako :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?10.03.2009. u 18:28 - pre 183 meseci
To je već druga priča, naravno da je najbolje da se režu audio diskovi koji su svuda čitljivi. Tako sam i ja planirao da radim kada sam počeo da se bavim lossless muzikom. Trajalo mi je do prve stotke a onda sam zaključio da nemam ni para ni mesta u sobi da to tako odradim. U ovom slučaju postoji drastična razlika u ceni, na jedan CD stane jedan CD a na jedan DVD, koji je možda 50% skuplji od CD-a stane 12-17 diskova. Muziku slušam kao i do sada, preko pojačala i zvučnih kutija na koje sam povezao line out iz zvučne. Nije baš savršen način, u svakom slučaju bih najvoleo neki DVD plejer koji čita razne lossless formate i nadam se da će ipak da se pojave.

Da se vratimo na temu.
Citat:
How do I determine the combined read/write offset?

The combined read/write offset is only valid for the special combination of exactly one reading drive and exactly one writing drive. If you use another reading, you would most probably need a different combined offset. To determine this offset, you would need to write a CD-R/CD-RW. At first prepare WAV files you want to write to the CD. Then write it to a CD (either with any burning program, or with EAC using write offset 0). Do not delete the written WAV files. Afterwards you have to extract one or more tracks from the freshly burned CD, using the specific reader and using read offset 0. Of course you should not overwrite the original WAV files. Now you have to use the WAV Compare feature in EAC to compare the first WAV (original) with the second (reextracted one). Usually EAC will report either missing samples or extreneous samples. The number that is reported by that will be your combined offset, only be changed to positive or negative. If your original file has extreneous (repeated) samples or the copied file has missing samples the offset should be positive, otherwise it should be negative. (I hope this is correct) To double check the found offset, use that offset as sample offset for reading. Now The reextracted file and the original should be the same without missing or extreneous samples.

How do I determine the CD-Rs write offset?

At first determine your read offset, then determine the combined read/write offset. By using this formula, you will get the write offset. Write Offset = Combined Read/Write Offset - Read Offset
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?10.03.2009. u 20:59 - pre 183 meseci
Citat:
bttp: Naravno da znam da CDDA nisu kompjuterski WAV fajlovi, ali takvi diskovi pomoću računara ripuju u WAV i narezuju iz WAVA. Upravo sam na to i mislio što si ti rekao, ako hoćeš lossless muziku, narezuj CDDA diskove. Ako ti je neisplativo imaš lossy. Ne vidim gde je tu flac, jer da bi iole iskoristio prednosti lossless zvuka nećeš sigurno slušati muziku na kompjuterskim zvučnicima ili nekom džepnom media plejeru već na nekom ozbiljnijem sistemu, a za njega ti je potreban CD.

Elem, da se vratimo na temu, reinstalirao sam EAC i proradio je AccurateRip. Ono +667 je ipak bio Read Offset Correction a ne combined. Mislio sam da će neki stručnjak ovde to umeti da me kaže ali izgleda da sve moram sam :) Nisam još uspeo da utvrdim Write offset correction, al dobro. Polako :)



Citat:
bttp: Ostavih se toga i nađoh Correction Offset za svoj drajv opet na AccurateRip sajtu (http://www.accuraterip.com/driveoffsets.htm).

E sad, kako tamo ne kaže koji je offset u pitanju, da li read ili write, pretpostavljam da je "combined". Kaže, correction offset za moj drajv je +667. Ubacim prazan CDRW, kliknem u EAC "detect read offset correction", sa offsetovima setovanim na 0 i za read i write, kaže +667.


U uvodnom tekstu AccurateRip baze podataka (ispred same tabele) jasno piše da se radi o read offset-u, a iznad kolone sa offsetima piše da su u tabeli date vrednosti za correction.
Pošto ti je EAC odredio combined offset correction od +667, a read offset correction ti je prema AccurateRip +667, to znači da je na tom drajvu write offset 0.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?11.03.2009. u 14:52 - pre 183 meseci
Da, piše da su na listi read offseti, ali kao što smo već ustanovili razliku između offseta i offseta correctiona, nisam mogao da budem siguran na šta se misli. Sad sam naravno i ja pametan (posle bitke), sve mi je jasno i čak sam izračunao da mi je write offset 0, na osnovu više puta ponovljene formle za izračunavanje.

U svakom slučaju toliko za sada o offsetima :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?13.03.2009. u 01:17 - pre 183 meseci
Read mode : Secure
Utilize accurate stream : Yes
Defeat audio cache : No
Make use of C2 pointers : No

Read offset correction : 667
Overread into Lead-In and Lead-Out : No
Fill up missing offset samples with silence : Yes
Delete leading and trailing silent blocks : No
Null samples used in CRC calculations : No
Used interface : Native Win32 interface for Win NT & 2000
Gap handling : Not detected, thus appended to previous track

Da li treba nešto da izmenim u podešavanjima ovih stavki, glede kvaliteta ripa?

Znam da bi kao bilo poželjno oključiti defeat audio cache, ali mi drajv nije audio cache capable (bar tako kaže test) a to mi samo duplo usporava ripovanje.

Zatim, da li postoje neke prednosti ASPI interfejsa u odnosu na Native Win32?

Šta je AccurateRip Confidence Level? Čitao sam da je sve veće od 2 OK. Na ovom jednom test CDu sam dobijao level 3 osim na 2 trake level 2. Takođe na dve trake kaže Track Quality 99,9%? Šta mu to znači, s obzirom na to da je disk oriđinale i neoštećen?

Evo primera podataka za jednu traku:

Track 3

Filename D:\Music\03-Scarface-Born_Killer.wav

Peak level 99.2 %
Track quality 99.9 %
Test CRC B5FFCA74
Copy CRC B5FFCA74
Accurately ripped (confidence 3) [4AE9F387]
Copy OK


Viđao sam u nekim log fajlovima confidence 8 i sl. Jel to zavisi od drajva ili šta? Baš ću da probam na starom TEAC CDR58W da vidim šta kaže.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?13.03.2009. u 09:46 - pre 183 meseci
Citat:
bttp: ... da li postoje neke prednosti ASPI interfejsa u odnosu na Native Win32?
Viđao sam u nekim log fajlovima confidence 8 i sl. Jel to zavisi od drajva ili šta? Baš ću da probam na starom TEAC CDR58W da vidim šta kaže...


Što se tiče ASPI drajvera, sve što ti treba u vezi toga imaš na:

http://aspi.radified.com/

Što se tiče testiranja keširanja tvog drajva instaliraj dBPowerAmp, on ne samo da testira keš, već mu pronalazi i tačnu veličinu u kb.

Detekcija gapova je obavezna.

Confidence level pokazuje koliko puta je određeni CRC bio podnesen bazi podataka.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?13.03.2009. u 16:58 - pre 183 meseci
Ovo je objašnjeno na više mesta, počni od EAC: How to configure EAC for a perfect rip a još neke sitnice imaš na http://www.hqshare.net/showthread.php?t=26147

 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?15.03.2009. u 00:54 - pre 183 meseci
Niko ne reče da li zna kako da iz single WAV imidža izdelim na FLAC trekove pomoću cue sheeta?

Ili ovaj scenario: Imam flac trackove i cue sheet, i hteo bih da spržim audio CD. Da li da regenerišem single wav fajl (što ne znam kako bih uradio osim da ručno cut'n'paste trek na trek u recimo Sound Forgeu ili nekom drugom Wave editoru) pa da pržim s cue sheetom ili samo da spržim te trekove takve kakvi su?

Očigledno je da je taj lik uradio to na šta sam ja mislio u prvom pitanju, da je izripovao CD u single WAV pa ga kompresovao u flac trekove (pretpostavljam uz pomoć CUE sheeta), samo ne znam kako je to uradio.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?15.03.2009. u 09:13 - pre 183 meseci
To bi valjda trebalo da radi njegov frontend ali nisam siguran da se jednostavno podešava, mislim da je to bio jedan od razloga zašto sam ipak izabrao APE format. Meni sve konverzije radi Foobar pa i povremeno seckanje na više FLAC fajlova.
Na drugo pitanje je sličan odgovor, opet to Foobar najbolje uradi. Normalno ubaciš numere pa ideš na konvert u single WAV. Ja to radim drugačije, kad je već to otvoreno u Foobaru onda konvertujem u naseckane WAV fajlove i posle režem na najnormalniji način. Moje prvo iskustvo sa rezanjem FLAC fajlova u audio CD (Nero i plugin za FLAC i CUE) je kao rezultat imalo audio CD sa tišinom. Kada se to ponovilo na jednom od sledećih 4-5, odustao sam od eksperimentisanja i počeo da radim na goreopisan način. Foobar će to savršeno da nasecka i onda ide najprostije rezanje WAV fajlova bez ikakvih intervencija.
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?17.03.2009. u 08:26 - pre 183 meseci
Citat:
bttp: Niko ne reče da li zna kako da iz single WAV imidža izdelim na FLAC trekove pomoću cue sheeta?


A.
1. komprimuješ ceo wav u flac (recimo, uz pomoć Flac Frontend-a)
2. u CUE sheetu promeniš ekstenziju fajla iz *.wav u *.flac
3. podeliš jedinstveni flac preko CUE sheeta u odgovarajućem programu (može Medieval CUE Splitter, ili šta god) na pojedinačne flac-ove.

B.
Odradiš sve uz pomoć CUETools 1.9.5 (zahteva dotNet 3.0).

Citat:
bttp: Ili ovaj scenario: Imam flac trackove i cue sheet, i hteo bih da spržim audio CD. Da li da regenerišem single wav fajl (što ne znam kako bih uradio osim da ručno cut'n'paste trek na trek u recimo Sound Forgeu ili nekom drugom Wave editoru) pa da pržim s cue sheetom ili samo da spržim te trekove takve kakvi su?.


Pojedinačni fajlovi i CUE sheet nisu u vezi, pa ti je CUE uz njih beskoristan.
"Regenerisanje" signle wav-a je moguće (u smislu ponovnog stapanja isečenih i komprimovanih fajlova u jedinstveni wav), u zavisnosti od toga kako si vršio podelu na single fajlove, index-i u tom CUE fajlu možda više ne odgovoraju stvarnom stanju u "regenerisanom" wav fajlu, pa je to rizično. Jedina korist koju bi imao ako bi ti sve to uspelo bila bi što bi ti bili narezani gapovi.
Dakle, uradi ono poslednje što si pomenuo.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?19.03.2009. u 00:29 - pre 183 meseci
Pitanje:

Zašto posebno skidati Flac kodek kada se uz EAC već dobija FLAC? Pitanje stoji iz MP3 codec - uz EAC se dobija MP3 kodek, ali svi uvek skidaju LAME i podese EAC za eksternu kompresiju. Zašto se ne koriste kodeci dobijeni uz EAC?
EDIT: Mada sad kad sam pogledao ne vidim mp3.dll u EAC folderu, ali flac.exe ima i ima ga na spisku.


Koje komand lajn svičeve koristite za FLAC upisane u EAC?

šta znači ovo pre-gap lenght?

Track 2

Filename D:\Music\02-Cowboy_Junkies-State_Trooper.wav

Pre-gap length 0:00:00.40

Peak level 92.0 %
Track quality 100.0 %
Test CRC 8208130C
Copy CRC 8208130C
Accurately ripped (confidence 7) [2B8E1CE3]
Copy OK


Takođe, čemu služi akcija detect gaps?

[Ovu poruku je menjao bttp dana 19.03.2009. u 02:11 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: EAC, AccurateRip, Read/Write Offsetovi - koliko je zaista bitno?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6664 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.