Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno potrebna pomoc oko Antivirus 360

[es] :: Zaštita :: Hitno potrebna pomoc oko Antivirus 360

[ Pregleda: 3294 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boza1304
Bozidar Ivancevic
---
Beograd

Član broj: 210157
Poruke: 51
62.193.152.*



Profil

icon Hitno potrebna pomoc oko Antivirus 36026.02.2009. u 21:29 - pre 184 meseci
ljudi odjednom mi se pojavio neki antivirus 360,smeta mi pri radu,non stop mi izlaze neki prozori,a on non stop stoji dole pored sta...a ne mogu da ga obrisem iz sistema,sve sam pokusao sto sam znao ali nece...stoji mi samo exe file i Program files,i nema sanse da ga obrisem,a odjednoim se pojavio kad sam hteo da otvorim jednu stranicu na netu..molim vas pomozite mi oko toga..poludecu!!!trazi mi neke registracije,100gluposti...ja inace imam AVAST av,ali nisam nesto zadovoljan sa njim!!!MOLIM vas ako mozete,pomazite mi jer ne znam sta da radim....ali sto pre mozete...hvala unapred
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc oko Antivirus 36027.02.2009. u 00:18 - pre 184 meseci
Pozdrav Bozidare,
Antivirus 360 je Rogue program (program koji se predstavlja lazno - ime mu podseca na Nortor 360) u ovom slucaju kao antivirusni program, a bas je suprotno. Predlazem ti da instaliras MBAM sa sledece adrese: http://www.malwarebytes.org/mbam.php

Kada preuzmes program, instaliraj ga i update-uj ga (udji u program pa Update>Check for updates). Posle toga idi na Scanner, oznaci Preform full scan i pusti da program nadje sve "stetocine" Kada zavrsi sa pretragom prikazace ti rezultate i mogucnost da obrises sve pronadjene viruse/trojance/crve itd. Ako nisi zadovoljan sa Avastom, probaj neka druga besplatna resenja (Avira, AVG itd...)

Javi da li si uspeo. Pozdrav i srecno!
 
Odgovor na temu

eni5
keramicar
pz

Član broj: 206485
Poruke: 63
94.100.48.*



+10 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc oko Antivirus 36027.02.2009. u 09:14 - pre 184 meseci
Molim vas recitemi dali prije skeniranja mora da se anti virus nod32 deinstalira.hvala
 
Odgovor na temu

boza1304
Bozidar Ivancevic
---
Beograd

Član broj: 210157
Poruke: 51
62.193.152.*



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc oko Antivirus 36027.02.2009. u 13:06 - pre 184 meseci
Hvala Nemanja....uspeo sam sve da sredim uz pomoc DOCTOR SPYWARE,mnogo dobar programcic....a sto se tice drugog av-a,moram naci neko resenje,naravno besplatno jer ja nemam predstavu kako da platim nestno na netu..

a za eni5:ne moras ga deinstalirati,bar ja nisam svoj av...
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc oko Antivirus 36027.02.2009. u 14:38 - pre 184 meseci
@eni5

Ne moras brisati trenutni antivirusni program (u tvom slucaju NOD). Vecina (gotovo svi) antispyware/malware programi rade kao dodatna zastita i izuzetno je pozeljni imati ih kao "ispomoc" antivirusnim programima. Video sam u praksi da NOD i MBAM (a umesto njega moze i bilo koji drugi npr. Spyware Terminator, Spybot S&D, Ad-Aware itd.) rade odlicno i ne dolazi do problema u kompatibilnosti (suceljavanja, smetanja, kako god da to nazovemo...). Druga stvar je instalacija dva antivirusa. To je APSOLUTNO ne pozeljno imati, jer dolazi upravo do nekompatibilnosti (kad se detektuje virus/crv/trojanac) antivirusi ne znaju koji treba da odreaguje, cesto jedan drugog vide kao pretnju, a neki upozoravaju da se onaj prethodni (prvi instalirani) antivirus obrise.

Izvinjavam se sto sam odlutao malo od teme, ali nadam se da ce ovo nekome znaciti. Da se vratimo temi. Ovo instaliranje dodatne zastite desava se zbog cinjenice da sama antivirusna resenja nisu dovoljna i cesto se ne mogu sama izboriti sa svim "stetocinama" koja prete sa interneta.

@boza1304

Drago mi je da si uspeo da resis problem. Preporucujem ti da instaliras Aviru (http://www.free-av.com/), ili da instaliras poslednju verziju Avasta (http://www.avast.com/). Naravno prethodno obrisi trenutnu verziju Avasta koju imas instaliranu. Po meni je Avast najbolji besplatni antivirus, pa onda Avira. Imaj na umu da je pozeljno da redovno radis update svog antivirusa i da povremeno rucno skeniras racunar. Pored njega, opet bi ti preporucio Malwarebytes` Antimalware (http://www.malwarebytes.org/mbam.php) koji je besplatan. Ako zelis da MBAM bude stalno aktivan i da mozes da podesavas preuzimanje definicija i skeniranje, onda mora da se plati. Ali ti, u principu, ovo nije potrebno. Dovoljno je da ga imas instaliranog, da ga redovno azuriras i da povremeno (bar jednom nedeljno ili par puta mesecno) pustas da skenira racunar. Dodatni plus ovom odlicnom programu je cinjenica da je moguce podesiti jezik na srpski.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

eni5
keramicar
pz

Član broj: 206485
Poruke: 63
94.100.48.*



+10 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc oko Antivirus 36027.02.2009. u 14:41 - pre 184 meseci
Nemanja hvala,Boza hvala..Ovaj program je izuzetan,skenirao sam i pronasao mi je 256 inficirana objekata.e sada je bolje i radi pc brze,sve je ok.. pozdrav..
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Hitno potrebna pomoc oko Antivirus 360

[ Pregleda: 3294 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.