Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa stampacem workgroup

[es] :: Windows mreže :: Problem sa stampacem workgroup

[ Pregleda: 986 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Svemirko Joca
Zemun

Član broj: 49238
Poruke: 84
*.static.beocity.net.

Sajt: www.liveforspeed.net


Profil

icon Problem sa stampacem workgroup22.02.2009. u 16:47 - pre 184 meseci
Pozdrav, imam slican problem kao u ovoj temi ( http://www.elitesecurity.org/t294462-0#1749907 ) ali nije bas tako, i nije upitanju domen...
Evo o cemu se radi.
Radna stanica gde je instaliran 3050 hp stampac administratorski nalog nema sifru. Dakle gospodja koja tu radi ima admin nalog bez sifre....
U mrezi svi manje vise pristupaju ok bez ikakvih problema..
e sad, sa jedne radne stanice kada kucam u run
\\ipadress\ trazi mi username i pass ?!
dovoljno je da u username stavim bilo sta (recimo slovo d) i pass ostavim prazno i tako mi otvori sve sta je serovano na tom racunaru ?!
Kako ovo da izbegnem...
znaci u 90% slucajeva ne trazi se user i pass, a u 10% se trazi ?!?!
Do juce je samo jedna radna stanica tako glupirala i trazila nepostojeci user i pass za pristup toj radnoj stanici, a od dana to trazi i server :(
Server (win2003r2)je povezan preko VPN-a i ponasa se kao da je u ovoj mrezi.... ali trazi username i pass
kada idem na add printers kucam \\ipadress\ i ne nalazi stampace jer mu treba user i pass.... u run isto to.... trazi user i pass....
Ovo me jako jako muci, pa ako ima neko ideju kako ovo da resim...
na radnoj stanici gde se nalazi stampac ima admin nalog natasa i bez lozinke, jasmina user nalog sa lozinkom, asp.net sa lozinkom i guest nalog koji je OFF
Da ga ne buni ovaj asp.net nalog.... nisam ja instalirao to, verovatno se to kreiralo prilikom instalacije nekog programa, pa me zanima da li je mozda do njega i smem li da ga brisem (hoce li taj program raditi neometano ako obrisem taj nalog) ?!
Hvala puno i nadam se nekoj pomoci, jer me ovakvo debilno ponasanje totalno izludjuje... nekako se osecam ovde bespomocno... ne znam sta da mu radim :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem sa stampacem workgroup

[ Pregleda: 986 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.