Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa hp 1020 stampacem

[es] :: Ostali hardver :: problem sa hp 1020 stampacem
(Zaključana tema (lock), by StORM48)

[ Pregleda: 7108 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branto
Novi Sad

Član broj: 42828
Poruke: 10
*.spens-tdsl.neobee.net.



Profil

icon problem sa hp 1020 stampacem09.10.2006. u 11:42 - pre 213 meseci
Stampa crne stranice ( ispod se nazire text dat na stampanje)
Promenjen toner - problem ostao
 
0

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: problem sa hp 1020 stampacem09.10.2006. u 13:45 - pre 213 meseci
Kakva ti je testna stranica?Haj daj mu nesto da otprinta pa ga iskljuci iz struje prije nego sto stranica dodje do grijaca.Polako izvuci papir pa vidi jel normalan ispis na papiru.
 
0

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: problem sa hp 1020 stampacem09.10.2006. u 20:58 - pre 213 meseci
100 % ,ocisti kontakte na toneru ili ti je otiso HV.
 
0

Nesys
Gjorgi Nestoroski
Struga Makedonija

Član broj: 96315
Poruke: 186
62.162.239.*



+2 Profil

icon Re: problem sa hp 1020 stampacem10.10.2006. u 23:06 - pre 213 meseci
ako je cela strana crna a text se nazire kao senka onda nije toner u pitanju nego drugo.A to drugo je odma iznad tonera jedan crni deo koi vrshi prenos preko nekoliko ogledala i daje osvetljaja tonera kako bi on preneo boju na magnetni valjak a magnetni valjak na list.E sad na njemu pored ogledala imash porta(vranica sa federom) koja kad nije toner u printer mora biti zatvorena.Vidi polako rasklopi ceo printer(2 stranicnih kapaka i 1 odozgo) izvadi ceo prenos kako bi mogao ochistiti ogledala i porticu vratiti na svoje mesto(t.e. kad nemash toner normalno zatvorena).Samo tako mozesh reshiti taj problem.Ako neshto zaglavish daj obratise na MSN.
[email protected]
 
0

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.sksyu.net.



Profil

icon Re: problem sa hp 1020 stampacem14.10.2006. u 16:23 - pre 213 meseci
Taj stampac dobro poznajem,ali je najgore sto je to nov stampac,pa ovi sto su predlozili da obrises ogledala itd to se zove Optika,neverujem da se nov stampac bas tako brzo isprlja.
Posto tu moze biti vise gresaka,kazes da si stavio nov toner,Dali tu mislis na kasetu celu?Dali ona na drugom stampacu radi dobro-ovo je pitanje?
Zatim,postoji verovatnoca da ti je crkao Laser,odn.oslabio pa slabo daje svetlost.
Normalno da su ovi u pravu,da moraju biti cista ogledala,ali ima mali potenziometar kod lasera pa se i njime moze osvetliti-mozda je bas tu greska?



[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 20.02.2007. u 19:24 GMT+1]
vj
 
0

Ser_Boyler
Stojkovic Vladimir
CBT, System and Network Administrator
Beograd

Član broj: 14424
Poruke: 377
*.belatehnika.co.yu.

Jabber: ser_boyler@elitesecurity.org
ICQ: 172456664
Sajt: www.google.com/webhp?comp..


Profil

icon Re: problem sa hp 1020 stampacem20.02.2007. u 13:24 - pre 208 meseci
Zna li neko dobar servis HP stampaca u Novom Sadu? Imam slican problem, sa identicnim modelom.
Slika govori više od 128K reči.
 
0

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: problem sa hp 1020 stampacem20.02.2007. u 14:09 - pre 208 meseci
Ljudi nejasno objasnjavaju kakv problem,ili kada je nastao-dali nakon zamene ili punjenja Kasete-kartridge-neki to
zovu toner,ali toner je Prah,a kaseta je kartridge.
Ima primera da los prah stave u kasetu,pa ona isrplja teflonski foliju fixirnog valjka,ali ako se promeni kaseta,onda se sa vise stampanja ocisti kopija.
Posto je to nesto niviji HP 1020, i jedan od najjeftinijih verovatno se uskoro pokazuje neka fabricka slabost tih aparata.
Sto se tici onog jednog majstora,otprilike je tacno rekao ali sa nekim strasnim greskama.Noviji je ovo aparat i tesko da se ogledala u Laserskom kucistu isprljaju,no to majstor dobar treba da pogleda.Laserski snop se moze pojacati malim trimerom ali to znaci da je aparat oslabio,jer je to u fabrici sve podeseno na Optimumu.Znaci moze se ispraviti ali.....

Sto se tice tvog slicnog problema bolje nazovi da bar preciziramo kako i kad se desilo ovo pogorsanje,koji su koraci a da ne moras ici kod majstora i koji ako moras ici kod majstora,i dali bolje da ga nakon popravke prodas,ili ne.
Pozdrav. Jovan.

[Edit by StORM48: Zabranjeno reklamiranje na forumu. Pročitaj Pravilnik.]

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 20.02.2007. u 19:25 GMT+1]
vj
 
0

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: problem sa hp 1020 stampacem20.02.2007. u 14:19 - pre 208 meseci
Inace NESYS-u uz svo postovanje tebi,potpuno pogresno si objasnio rad laserskih stampaca,osim da ima neka kutija sa ogledalima gde ide snop svetlosti.
Taj snop ti je laserski zrak koji putem ogledala pada na organski bubanj u kartridge-kaseti i ocrtava sliku na njemu.
Zahvaljujuci visokom naponu,(tzv.korona) toner se lepi blago na bubanj.Ispod bubnja ide papir,a ispod papira je druga
korona(onaj sundjerasti valjak)pa zahvaljujuci njoj se jace zalepi boja-odn.slika,slovo na papir.Posle toga papir ide na zapecenje na otprilike oko 169 oC i izadje ispecena slika-slova ili sta se vec stampa.
Evo Nesysu,nemoj se ljutiti,ja postujem tvoju dobru zelju da objasnis a evo ja isto tako da tebi pomognem objasnih precizno princip rada.
Sto se tice greske tu necu da pametujem,je se mora probati druga kaseta,pregledati visoki napon korona i jacinu snopa pa cak i stanje teflonske folije.
Bez ljutnje,samo zelim pomoc.

Pozdrav svima.

[Edit by StORM48: Zabranjeno reklamiranje na forumu. Pročitaj Pravilnik.]

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 20.02.2007. u 19:26 GMT+1]
vj
 
0

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.air.susara.apalink.co.yu.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: problem sa hp 1020 stampacem20.02.2007. u 16:10 - pre 208 meseci
Ja sam danas kupio ovaj model štampača i za sada sam zadovoljan jedino je što sam dobio kabal za struju sa tri žice umesto sa dve koje se uključuju u zid, mada sam imao rezervni od kućišta pa sam njega postavio. I na vreme sam saznao da treba da se uzme USB kabal za povezivanje sa računarom.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
0

dejkula

Član broj: 135263
Poruke: 1
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: problem sa hp 1020 stampacem21.02.2007. u 16:23 - pre 208 meseci
Uzevsi u obzir da je aparat "nov" problem je do kertridza.
Da li je neki od delova od kojih zavisi kvalitet kopije otishao
ili je toner koji si stavio neodgovarajuci na to ne mogu da ti
odgovorim
Najbolje reshenje poshto je aparat u garanciji za tebe je
1. odesh tamo gde si kupio i gnjavish njih.
2. donesesh kertridz na servisiranje.
sad prva varijanta ti je ako uspesh besplatna
dok drugu placash. Izbor je tvoj.
 
0

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: problem sa hp 1020 stampacem21.02.2007. u 22:14 - pre 208 meseci
I Dejan Kula pretpostavljam,on je u pravu Ali vrlo vazno je to:
Sto se mnogo ljudi javljaju sa novim stampacem,a niko npr.nijem mene zvao da pi pitao,odnosno da bih saznao
bar nesto vise o tome sto inace i ne napisu:a to je kada se pojavio kvar i dali je kartridge-kasetu menjao,ili punio,dali je popravio kvar ko i kako.
Znaci ili bezveze pitaju ili su resili problem pa nemaju toliko ljudskog obraza da kad vec pitaju one koji nesto znaju,da bar kazu,nasao sam gresku,bila je to i to.
To je po meni bezobrazluk nekih koji pitaju sta je greska,bez puno objasnjavanja,niti odgovaraju na pitanja nekih,niti da su i kako su resili problem.
Zato evo vec trojica su takvi na ovoj temi i bolje da se iskljuce ako se tako nekorektno ponasaju,dok mi u zelji da im
pomognemo lupamo glavu sta li je uradio pred samu pojavu greske,i sto se vise ne javlja.
Zato vise necu odgovarati takvima jer nisu zasluzili.
Dali sam u pravu,odgovorite vi majstori koji eto dajete predloge.Dali je tako.
Pozdrav ali samo onim redovnim.
vj
 
0

Ser_Boyler
Stojkovic Vladimir
CBT, System and Network Administrator
Beograd

Član broj: 14424
Poruke: 377
*.belatehnika.co.yu.

Jabber: ser_boyler@elitesecurity.org
ICQ: 172456664
Sajt: www.google.com/webhp?comp..


Profil

icon Re: problem sa hp 1020 stampacem22.02.2007. u 08:51 - pre 208 meseci
Ono sto je meni trebalo je samo informacija o servisima za HP stampace u Novom Sadu i tako sam i postavio ovo pitanje.

Inace, za ovaj stampac su se koristili reciklirani toneri i izbacuje dosta kopija u toku dana...

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 22.02.2007. u 17:34 GMT+1]
Slika govori više od 128K reči.
 
0

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: problem sa hp 1020 stampacem22.02.2007. u 13:40 - pre 208 meseci
Ok Vlado,Sto se tice tebe i tvog pitanja ne znam mnogo servise u Novom Sadu.

Sto se tice recikliranih kaseta.One su pomalo nepouzdane,i ako gumeni korona valjak nije obrisan ili su ga brisali sa nekom jacom tecnoscu odn.alkoholom pojavice se urnebes.Takodje nekada se zalepi brisac bubnja pa se zaokrene ne gore i evo ruzne kopije.IPAK NAJVAZNIJE JE DA ZNAS,AKO JE POCELO TAMNO ODN.PRLJANJE zbog lose kasete,ONDA farba zaprlja i ostali deo aparata pa moras bar 6-7 kopija izvuci sa nekom drugom kasetom,pogledati prvu i zadnju i ako je znatno cistija,onda ce se dalje to ocistiti.Ako radi isto tamno sa vise kaseta,onda zbog puno koristenja treba kod majstora na ciscenje i podesavanje.Ali ako puno radis,ima tu vecih aparata kojima kaseta ili punjenje nije skupo i idu oko 8-10000 kopija a vek trajanja aparata je oko 1 milion stampanja.Npr jedno punjenje je oko 3500 din za 10.000 strana a zamena bubnja je oko 15 Eu.Jedan od tih aparata je HP 4 i 4+ stare strapacir masine,i jeftina strana.
Pozdrav


[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 22.02.2007. u 17:35 GMT+1]
vj
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: problem sa hp 1020 stampacem22.02.2007. u 16:37 - pre 208 meseci
Upozorenje za ubuduće...
Pročitajte Pravilnik, pre nego što postujete prvi put. Ako Vam se čini da je reklamiranje dozvoljeno ili ste zaboravili, opet pročitajte Pravilnik.

Svaka sledeća potreba za editovanjem posta će rezultirati brisanjem, bez daljeg upozorenja, a tema će biti zaključana! Pa, kako vam drago!

EDIT: zbog onih koji još nisu primetili da je davanje takvog tipa informacija DOZVOLJENO putem PP, a ne javno, tema je do daljnjeg zaključana.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 22.02.2007. u 22:50 GMT+1]
 
0

[es] :: Ostali hardver :: problem sa hp 1020 stampacem
(Zaključana tema (lock), by StORM48)

[ Pregleda: 7108 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.