Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?

[es] :: Storage :: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4057 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

X4rd4S
Darko Jelisavac
Zemlja

Član broj: 157996
Poruke: 62
87.250.102.*

Sajt: ufotopsecrets.blogspot.co..


Profil

icon Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?19.02.2009. u 20:40 - pre 184 meseci
Evo uradio sam test svog hard diska MHDD-om,posto bas ne poznajem program nisam siguran kakav sam rezultat dobio,prem da primjetim nekakvo upozorenje. Moze li pomoc sta znaci ovo i da li ima potrebe da zamjenjujem disk novim jer ovaj je pod garancijom?

Model ID MAXTOR STM3500320AS 500GB 32MB cache

[img=http://img6.imageshack.us/img6/8304/pc121300rd5.th.jpg]


Hvala Unapred
Zivot se ne mjeri brojem udisaja,vec dogadjaima koji oduzimaju dah.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?19.02.2009. u 21:21 - pre 184 meseci
To jedno upozorenje ne znaci nista bitno. Po MHDD-u nema razloga za brigu sto ne znaci da taj hard nece proci kao gomila drugih iz te serije Seagate-ovih hardova sa 32MB cache...
 
Odgovor na temu

X4rd4S
Darko Jelisavac
Zemlja

Član broj: 157996
Poruke: 62
87.250.102.*

Sajt: ufotopsecrets.blogspot.co..


Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?19.02.2009. u 23:25 - pre 184 meseci
Aha..da li bi ti na mom mjestu ostao sa ovakvim Hardom ili bi po garanciji trazio novi,na osnovu toga da svaki put kad Antivirus skenira komp ili radi neki kompleksniji program izbaci blue screen i error "Beginning dump of physical memory",a kad sam vec kod ovoga,moze li blue screen uzrokovati virus ili nekakav "zakrzljali" file na hardu,da probam da uradim format obe particije i tako se rijesim problema.

THX Binary
Zivot se ne mjeri brojem udisaja,vec dogadjaima koji oduzimaju dah.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?20.02.2009. u 12:12 - pre 184 meseci
znači da ima jedan blok sa vremanom pristupa izmedju 150 i 500ms. Možeš probati sa komandama ERASE, zatim scan+erase delays ON i onda scan + remap ON
Ove operacije su destruktivne po podatke i prije toga sve kopiraj jer ćeš u protivnom ostati bez podataka. To je što se tiče tog delay-a, al disk kakav je je a ti iz te serije su znali biti problematični.

Virus može uzrokovati BSOD, dok jedan ovakav spori blok ipak nemože.

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?20.02.2009. u 13:03 - pre 184 meseci
@X4rd4S

Na osnovu svega iznetog nema potrebe niti osnova da taj disk ide na reklamaciju. Barem ne jos. Kao sto rece JOJO virusi i te kako mogu izazvati plave ekrane smrti dok jedan spor blok na hardu ne znaci nista bitno.
 
Odgovor na temu

X4rd4S
Darko Jelisavac
Zemlja

Član broj: 157996
Poruke: 62
87.250.102.*

Sajt: ufotopsecrets.blogspot.co..


Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?20.02.2009. u 13:15 - pre 184 meseci
Drago mi je da cujem da mi hard disk jos nije za "smece" iako je nov :) Po vama bi onda dobar korak bio da uradim format i to na nacin koji mi je JOJO847 opisao, samo nije mi jasno sta znace ove komande, znam da ERASE brise sve, sta onda znaci ovo "scan+erase delays ON" i "scan+remap ON" i da li te opracije izvodim poslije potpunog brisanja.

Zahvaljujem
Zivot se ne mjeri brojem udisaja,vec dogadjaima koji oduzimaju dah.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?20.02.2009. u 13:31 - pre 184 meseci
Erase waits u scan meniju sa f4. Brise samo blokove koji se ne odazovu za 350ms.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?20.02.2009. u 13:35 - pre 184 meseci
Na tvom mestu, bih prvo probao Seagate-ov SeaTools (DOS verzija) i dijagnostiku sa njim. Ako on nesto javi onda ima osnova da se igras sa hardom i koristis napredne programe poput MHDD. U protivnom sumnjam da plavi ekrani imaju bilo sta sa hardom u ovom slucaju.
 
Odgovor na temu

X4rd4S
Darko Jelisavac
Zemlja

Član broj: 157996
Poruke: 62
87.250.102.*

Sajt: ufotopsecrets.blogspot.co..


Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?20.02.2009. u 14:17 - pre 184 meseci
I ja sam na pocetku mislio da je mozda do memorije,ploce,kablova... i hard disk sam stavljao na zadnje mjesto...ali to se promjenilo kad sam ga odnjeo kod druga i spojio na potpuno drugaciju konfiguraciju gdje se pojavio potpuno isti problem na potupno istom mjestu (mislim na skeniranje HD Tune-om,ili skeniranje nekim antivirusom) cim mislim da sam potvrdio da je problem u njemu. Kad uradim ovu dijagnostiku programom koji si mi predlozio javicu rezultate pa cu vidjeti sta dalje.


Zivot se ne mjeri brojem udisaja,vec dogadjaima koji oduzimaju dah.
 
Odgovor na temu

X4rd4S
Darko Jelisavac
Zemlja

Član broj: 157996
Poruke: 62
87.250.102.*

Sajt: ufotopsecrets.blogspot.co..


Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?21.02.2009. u 17:47 - pre 184 meseci
Evo rezultata LONG TEST-a - Seagate Tool for DOS






Kakve su mi sad opcije sprecavanja Blue Screen-a i Errora ?
Zivot se ne mjeri brojem udisaja,vec dogadjaima koji oduzimaju dah.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?22.02.2009. u 17:01 - pre 184 meseci
Kao prvo Seatools kaze da je hard ispravan, sto u praksi ne mora da bude tacno ako kazes da je hard kreshirao i druge mashine sem tvoje. Drugo: Kazes da imas ATI Radeon karticu i "VPU recover" grsku. Da li je u pitanju ista konfiguracija? Ako jeste onda nije na odmet da ceo racunar odneses u servis da se vidi sta je sa njim jer se po ovome sto vidim, ako rec o jednoj masini radi o potencijalno slozenijem problemu/problemima koji se mnogo efikasnije resavaju u servisnom okruzenju nego na internet forumima. Bilo bi lepo da navedes specifikacije svoje konfiguracije da steknemo neki dublji uvid u moguce probleme ako su ova 2 navedena problema o kojima si pisao u 2 zasebne teme vezana za istu konfiguraciju.
 
Odgovor na temu

X4rd4S
Darko Jelisavac
Zemlja

Član broj: 157996
Poruke: 62
87.250.102.*

Sajt: ufotopsecrets.blogspot.co..


Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?22.02.2009. u 17:57 - pre 184 meseci
Da tacno, radi se o potpuno istoj konfiguraciji jer i u jednoj i drugoj temiu pricam o svom kompu. Iz nekih nepoznatih razloga prmjetio sam da odgovor koji sam juce napisao u postu o svojoj grafickoj nije objavljen, izgleda je moj net imao nekakv izgub, ugl. ja sam problem sa VPU rijesio, a bio je taj da se pozamasna kolicina prasine nagomilala u "srce" graficke tako da nije kuler mogao obavljati svoju funkciju, izvinjavam se onda na nepotrebnom postu,ali to sto se nje tice rijeseno je i mislim da ne predstvlja vise nikakvu povezanost sa hardom i ovim problemom koji imam.
Druga stvar je da kod nas nema nikakvog servisa,jer je grad rupa...vec smo svi sopstveni majstori i forum nam je najbolji servis :)

Konfiguracija:




PS. Sve komponente su update-ovane zadnjim driverima.

I danas sam dobio poruku u prozorcicu kraj sata "Windows System Error - Unknown Hard Error" zatim je sledio plavi ekran.
Zivot se ne mjeri brojem udisaja,vec dogadjaima koji oduzimaju dah.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?22.02.2009. u 19:44 - pre 184 meseci
Ok. Uradi prvo po instukcijama sa ove teme i napisi sta tacno pise na plavom ekranu do detalja... Mogao bi da slikas BSOD kao MHDD i Seatools rezultate. Iskreno sam malo istrosen od svega jer sam bolestan, ali pokusacu da pomognem.

Sto se tice VPU Recover gresaka, one stvarno mogu da se desavaju zbog mora razloga, i to sto si resio problem (ako si uopste resio na duge staze) na nacin na koji si resio je cista sreca. Just saying...
 
Odgovor na temu

X4rd4S
Darko Jelisavac
Zemlja

Član broj: 157996
Poruke: 62
87.250.102.*

Sajt: ufotopsecrets.blogspot.co..


Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?23.02.2009. u 18:45 - pre 184 meseci
Izvinjavam se sto malo kaskam za temom...opet mi se srusio sistem nakon BSOD, zato molim vas dajte mi razlog da se ne ubijem odmah.. Uradio sam kako si rekao Binary i evo kako je izgledao BSOD nakod uncekiranja Automatskog restarta :



Binary nisam te jedino razumio ovo da slikam rezultate jer vec jesam i sve sam slike sam objavio ovde u postu ? Konfiguracija,seatools,mhdd.. i evo sad BSOD.

I puno se zahvaljujem na SVEMU ! Hvala
Zivot se ne mjeri brojem udisaja,vec dogadjaima koji oduzimaju dah.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?23.02.2009. u 19:30 - pre 184 meseci
Samo sam rekao da slikas BSOD kao sto si pre slikao MHDD i Seatools rezultate i kako vidim to si i uradio Znaci imao si 2 razlicita BSOD-a. Prvi je bio UNKNOWN_HARD_ERROR a drugi KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR. Oba plava ekrana mogu biti prouzrokovana kako hardverskim tako i softverskim problemima i mogu biti vezani za hard disk kao i za druge delove hardvera. KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR pogotovu moze biti vezan za viruse i bad sectore. Odradi nuliranje diska u Seatools for DOS i posle ga probaj. Alternativno problem moze biti vezan sa problematicnim SATA kontrolerom na ploci. Problem takodje moze biti vezan i za viruse kao sto sam vec napisao, i to destruktivnu vrstu koji napadaju MBR tako da ces sve potencijalne logicke pobleme na hardu resiti pomocu Seatools-a ako uopste budes resio jer problem moze biti i hardverski kako sam vec naglasio. Takoje me interesuje nesto vise vezano za napajanje koje je u toj konfiguraciji? Na kraju se moze ispostaviti da hard ipak ne valja i da treba da se reklamira, ali jos je rano pisati o tome.
 
Odgovor na temu

X4rd4S
Darko Jelisavac
Zemlja

Član broj: 157996
Poruke: 62
87.250.102.*

Sajt: ufotopsecrets.blogspot.co..


Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?23.02.2009. u 20:32 - pre 184 meseci
Mozes samo u par koraka da objasnis kako se izvodi to nuliranje,zapravo sta je to, nisam imao ovakvu vrstu problema pa i ne znam bas program. A sto se tice napajanja, radi se o Feel-u 500W, i da napomenem da sam malkice podigao napon.


Zivot se ne mjeri brojem udisaja,vec dogadjaima koji oduzimaju dah.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?23.02.2009. u 21:20 - pre 184 meseci
Otvori program i sve ce ti se samo kazati. Imas valjda opcije Quick Erase i Full Erase. Tebe konkretno treba da interesuje Full Erase koji ce malo duze da traje (odmah da skrenem paznju da mozda nece ni uspeti ako je disk falican). Inace podizi napon koliko hoces sto se mene tice, ali taj Feel mi mirise na kung fu, ping pong napajanje a svako dizanje napona sa takvim napajanjima je potencijalna nevolja u najavi (inace priznajem da sam za Feel za sad samo cuo ali ne i video ocima). Mislim moze, ali ako se nesto desi kao posledica overvolta niko ti nije kriv.
 
Odgovor na temu

X4rd4S
Darko Jelisavac
Zemlja

Član broj: 157996
Poruke: 62
87.250.102.*

Sajt: ufotopsecrets.blogspot.co..


Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?23.02.2009. u 23:10 - pre 184 meseci
Hhehe znaci vrijeme je za backup, pitanje je ima li sta i sacuvati, jer od ovog rikanja, brise se sve zivo :p

Javljam rezultat cim zavrsim :)
Zivot se ne mjeri brojem udisaja,vec dogadjaima koji oduzimaju dah.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?23.02.2009. u 23:47 - pre 184 meseci
Poruke o greskama isprati takodje i iz "event viewer" pod "administrative tools". Inace, ima bolji naziv za jeftina napajanja iz Kine - cunga-lunga(chunga-lungha) napajanja. Iz mog iskustva ovakvo ponasanje se najcesce javljalo kada se tzv. bad sector jos nije pojavio. Nije lose sa hdd sentinel i hd tune pro malo pratiti/testirati disk.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?24.02.2009. u 11:29 - pre 184 meseci
chunga lunga :) Imacu to u vidu. Inace je X4rd4S vec napomenuo da mu se svaki sken HD Tjunom zavrsava plavim ekranom, sto opet moze ali i ne mora imati nikakve veze sa hardverski neispravnim hard diskom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Rezultati testa MHDD-om...Moze Pomoc?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4057 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.