Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

International High IQ Society

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: International High IQ Society

[ Pregleda: 5189 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon International High IQ Society01.03.2004. u 13:49 - pre 245 meseci
www.highiqsociety.org

Ma verovatno vec svi znate za ovaj sajt ali eto da ga stavim za one koji ne znaju. Sam po sebi sajt izgleda super ali je zabavnije kada se razocarate na IQ testu :)
Ajd idite pa da vidim da li iko zna da resi Haselbauer - Dickheiser Test for Exceptional Intelligence, ali molim vas nemojte o resenjima testova na forumu jer cu se onda osecati krivim za kompromitovanje najtezeg IQ testa na svetu. Vreme je neograniceno i mozete koristiti knjige, sveske, digitrone, kompjutere. Anyway, svako ko resi preko 15 od tog testa moze medju deset "najinteligentnijih ljudi" na svetu i ima pivo od mene kad god hoce :)
Ma ovaj link je vise moj doprinos ovoj sekciji...
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: International High IQ Society01.03.2004. u 23:05 - pre 245 meseci
izgleda da je sajt prevara..

pošto za sebe znam da sam "mLogo pametan" (a ko to ne misli ;) čisto iz radoznalosti sam probao taj najteži test, ali kako me je mrzelo da koristim papir i olovku, onako napamet sam dobio rezultat od "samo" 110.

pošto sam znao da to ne može biti (pametniji sam ja od toga ;), probam i onaj "culture fair" test, i tu dobijem rezultat 132 (top 3% populacije).

pošto sam prešao njihov limit od 126, oni mi odmah ponudiše da popunim neku formu i da postanem član. naravno, plaća se nekih 50tak dolara.

znači nema nikakvih više provera, baš ništa. treba samo da pređem granicu od 126 na testu, a pošto se sve radi preko neta, oko toga može da mi pomogne bilo ko. znači da nisu ozbiljni, i da verovatno sajt služi samo za prevaru, tj da od lakovernih (sa jakim egom, tj željom za dokazivanje) izvuče kintu..


mada, to ne znači da su i testovi loši (ili prevara). i na ranijim (nezvaničnim i poluzvaničnim) testovima sam imao slične rezultate (top 2-5%), pa ću možda nekad ako budem imao vremena da se vratim na ovaj "najteži" test, ali da se ovaj put malo više potrudim.. ;)

 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Milan Andjelkovic
Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: International High IQ Society02.03.2004. u 00:32 - pre 245 meseci

Naravno da je sajt prevara, tj. zgodan način da se zaradi preko lakovernih.

Meni su na standardnom testu izračunali 129.
Ne mislim da je test kvalitetan, mada se ne razlikuje od većine testova koje sam video do sada - ne računa se čist IQ, već iq u kombinaciji sa poznavanjem jezika, obrazovanjem itd. Mada, moram priznati, bilo je i dosta finih i zanimljivih pitanja.

Sve u svemu, ko hoće da 'dokaže' sebi kako je pametan :) a nema pametnija posla...

ex.mangel
 
Odgovor na temu

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: International High IQ Society03.03.2004. u 00:49 - pre 245 meseci
135 na onom obicnom :P

111 na onom brzinskom... nisam ga stigao ni zavrsiti :) nesto me engleski zez'o :)

BTW, slazem se da ti testovi nisu neke validnosti jer traze DA ZNAM STA JE JAWBREAKER!!! WTF?! Anyway, onaj glavi test (for exceptional intelligence) je cudan. Nema sanse da znas neke stvari a da prethodno nisi potkovan matematikom. recimo ono sa kuglicama u kutiji ne moze bez pitagorine teoreme (makar ja ne znam drugacije) dok za neke nisam cak ni matematicki dovoljno potkovan. Ono sto ne treba matematika ili je potrebna samo osnovna je zaista lagano...

Taj High IQ Society zaista postoji u NY i imali su do 31.12.2002 organizovano takmicenje za "najpametnijeg" co'eka na planeti i osvojio je neki profa sa nekog univerziteta sto dovoljno govori o usmerenosti testa. Zamislite da su oni likovi sa MIT-a dohvatili se testa, ja mislim da bi bilo 25/25. Imate link ovde pa pogledajte ili izgooglajte jos ako vas interesuje www.eecs.umich.edu/~andrewdn/smartest/

Kada se uclanis (platis :) dobijes valjda mogucnost da chatujes i diskutujes sa gomilom geekova ciji je socijalni zivot jednak nuli... no thx!

Anyway, to stoji da je moguce da ti neko pomogne prilikom rada na testu ali namera organizatora je valjda bila da kontrira mensi koja u doba interneta trazi da joj se ide "na noge" da bi se uclanio (a i tamo se placa ;) ali ako malo bolje pogledas za onaj hard-core test i ne mozes bas naci puno osoba da ti pomognu :)
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: International High IQ Society

[ Pregleda: 5189 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.