Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako mislite o Eunetu?

[es] :: Hosting :: Kako mislite o Eunetu?

[ Pregleda: 3552 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fabolus
Medicinska Skola

Član broj: 156452
Poruke: 64
79.101.199.*

Sajt: aminoacid.blog.rs


+11 Profil

icon Kako mislite o Eunetu?19.02.2009. u 16:44 - pre 184 meseci
Dobar dan,

imam jednu web stranicu koju sam napravio sa iweb na mac os x, u folderu, sad bi je hteo stavit na neki host, dali mislite da je eunet dobar i povoljan? Evo Link: https://my.eunet.rs/hosting/new.php

PS: Da dodam za domain sam izabrao .com adresu 1150 din. za 1. godinu je domain + domain parking, a hosting placam 4620 din / god. ili 550 din / mesec dobijam za to:
Disk Quota: 100.00 MB
Sites Limit: 5
Domains Limit: 20
Mailbox Number: 30
PHP4: 1
Users: 5
MySql: 5
MySql quota: 100.00 MB
Bandwith: 10.00 GB
Mailbox quota: 300.00 MB
* Domain: -
SubDomain Limit: 100


E sad hteo bi vas pitat dal Disk Quota znaci da mogu samo da imam 100mb da serveru? Znaci ako mi je Folder veci od 100mb (u kojem mi je web stranica) ne mogu da ga uploadujem?
Dali Sites Limit oznacava stvarno da mogu samo 5 stranica na web stranici da imam? Znaci pocetna, pitanja, kontakt itd. a samo bi mi jos 2 ostale gde bi mogo nesto da dodam?
MySql ne znam sta je, ali cu verovatno preko wikipedije da saznam, hvala vam unapred i dali mislite da je pvaj eunet paket dobar i povoljan?
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Kako mislite o Eunetu?19.02.2009. u 17:33 - pre 184 meseci
Malo mi je to skupo,a i nigde nisi naveo jel imaju neki control panel ili nemaju... Recimo, domace hosting firme i internet provajderi verat net i sbb nemaju control panel,i kad hoces da napravis mysql bazu,promenis name servere bilo sta moras da im saljes zahtev mailom,pa oni obradjuju taj zahtev i gubis vreme... Recimo,Loopia iz Nisa ima control panel, nude dosta dobre pakete,ja sam kod njih postavio dva sajta za sada,nemaju ogranicenje koliko strana ti moze imati sajt,takodje dozvoljavaju instalaciju third party software-a (phpBB forum, neki cms sajt recimo Joomla,blog wordpress) i izaslo me je 3800 dinara hosting i .com domen na godinu dana. Ima 1GB prostora na disku i 10GB protoka. Jedino sto zameram je sto im server radi malo sporije,ali nije drasticno i strasno
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

fabolus
Medicinska Skola

Član broj: 156452
Poruke: 64
79.101.199.*

Sajt: aminoacid.blog.rs


+11 Profil

icon Re: Kako mislite o Eunetu?19.02.2009. u 18:31 - pre 184 meseci
Hvala ti IT_DooX za brz odgovor,
pomenuti sajt i njihove cene zu veoma atraktivne i mislim da cu se za Loopia odlucit.
Eunet isto ima control panel: http://www.eunet.rs/kontrolni-panel-nove-hosting-platforme
ali su im cene vece.

 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Kako mislite o Eunetu?19.02.2009. u 18:47 - pre 184 meseci
Pogledaj jos malo po forumu,to je nesto sto sam ja probao i lako je za snalazenje...Loopia koristi neku vrstu kontrol panela koju sam video samo kod njih,inace uobicajeno kod stranih hosting kompanija je da se koristi cPanel...Ovaj Loopia panel mi se svidja jer uz sve imas i help na srpskom sta sve menjas na toj strani i kako,jako lako za pocetnike,brzo ces se snaci. 300 i kusur dinara onaj setup sto placas,to je samo prve godine,kasnije placas samo cenu hostinga koliko sam ja razumeo njihova pravila. Jedno bitno pitanje,kazes da si koristio neki program koji dolazi uz MAC OS X da pravis stranice,jesu to standardne html stranice ili imaju neku drugu extenziju?Mozda standardni hosting ne moze da ih podrzi
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
93.86.5.*

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Kako mislite o Eunetu?19.02.2009. u 19:41 - pre 184 meseci
Ako tebi nije mnogo da platis tako nesto onda uzmi, mada pretpostavljam i da ne znas koliko takav paket kosta kod drugih.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Kako mislite o Eunetu?19.02.2009. u 20:06 - pre 184 meseci
Eunet je preskup, i usluga mu nije vredna toliko kolko traze.
 
Odgovor na temu

fabolus
Medicinska Skola

Član broj: 156452
Poruke: 64
79.101.199.*

Sajt: aminoacid.blog.rs


+11 Profil

icon Re: Kako mislite o Eunetu?19.02.2009. u 20:08 - pre 184 meseci
Citat:
IT_DooX: Pogledaj jos malo po forumu,to je nesto sto sam ja probao i lako je za snalazenje...Loopia koristi neku vrstu kontrol panela koju sam video samo kod njih,inace uobicajeno kod stranih hosting kompanija je da se koristi cPanel...Ovaj Loopia panel mi se svidja jer uz sve imas i help na srpskom sta sve menjas na toj strani i kako,jako lako za pocetnike,brzo ces se snaci. 300 i kusur dinara onaj setup sto placas,to je samo prve godine,kasnije placas samo cenu hostinga koliko sam ja razumeo njihova pravila. Jedno bitno pitanje,kazes da si koristio neki program koji dolazi uz MAC OS X da pravis stranice,jesu to standardne html stranice ili imaju neku drugu extenziju?Mozda standardni hosting ne moze da ih podrzi


zvuci dobro, informiracu se jos za druge hosting sajtove ali Loopia mi do sada najbolji izbor.

Hmm, nisam znao da je bitno sa kojim programom se prave stranice,
napravio sam stranicu sa iWeb sto je u iLife paketu svakog novog apple racunara, moja iWeb verzija je 1.1.2, a fajlovi mi imaju extenziju:
.html, .png, .css, .js, .jpg, .gif.

Dali su te extenzije kompatibilne sa Loopijom? Nemoj mi reci da ne, sedeo sam vise od nedelju dana na tom projektu i vrlo sam zadovoljan, sad ako moram sa nekim drugim programom jovo na novo da pocnem... a joj.

Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Kako mislite o Eunetu?19.02.2009. u 20:13 - pre 184 meseci
Da,da,to je odlicno,to su sve jezici koje praktikuju svi plus jos i php... Sve je podrzano. Pitao sam jer recimo mogu super da se prave pomocu Adobe ColdFusion a za to moras da imas specijalozovan hosting,ne poznajem mac os x pa sam morao da pitam,da ne ispadne na kraju neko cudo :) Dusan od gore ima kod sebe u potpisu neke linkove pa pogledaj i to,takodje ako imas mogucnost placanja kreditnom karticom razmisli o nekom stranom hostingu www.godaddy.com je vodeca kompanija po meni za hosting,pogledaj i njihov sajt...Imas bezbroj mogucnosti.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

fabolus
Medicinska Skola

Član broj: 156452
Poruke: 64
79.101.199.*

Sajt: aminoacid.blog.rs


+11 Profil

icon Re: Kako mislite o Eunetu?19.02.2009. u 20:17 - pre 184 meseci
Citat:
IT_DooX: Da,da,to je odlicno,to su sve jezici koje praktikuju svi plus jos i php... Sve je podrzano. Pitao sam jer recimo mogu super da se prave pomocu Adobe ColdFusion a za to moras da imas specijalozovan hosting,ne poznajem mac os x pa sam morao da pitam,da ne ispadne na kraju neko cudo :) Dusan od gore ima kod sebe u potpisu neke linkove pa pogledaj i to,takodje ako imas mogucnost placanja kreditnom karticom razmisli o nekom stranom hostingu www.godaddy.com je vodeca kompanija po meni za hosting,pogledaj i njihov sajt...Imas bezbroj mogucnosti.


hvala ti na pmoci i objasnjenju, samo imo jos jednu pitanje, razmisljam jos o loopiji, nazalost nemam kreditnu nego debitnu visa virtuon, ne znam dal bi pomenuti sajt mogao i sa tom karticom da se placa, al moje pitanje bi bilo vido sam na stranici loopiji pise UNIX i Windows, a nespomenjuju mac, znam da mac bazira na UNIX systemu al dali i loopija podrzava mac, to bi mi jako pomoglo i odma bi uzo onaj privat paket:

evo jos jedna slika da vidite sta mislim:

http://img264.imageshack.us/img264/6407/loopialg4.png
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Kako mislite o Eunetu?19.02.2009. u 20:21 - pre 184 meseci
To nema veze sa sistemom koji ti imas,i u kojem si pravio sajt,nego sa time sta oni imaju instalirano na svojim serverima. Svakako ovo tebi ne igra nikakvu ulogu,jer neces morati da ucis Linux da bi koristio svoj hosting isto tako ni Windows da bi ti sajt radio,to je sve vec namesteno unapred.Strani hosting provajderi Linux servere daju besplatno na hosting pakete,a Windows platforme naplacuju dodatno jer se licenca za Windows placa. Nekako je normalno da hosting server i bilo koji drugi server bude Linux,tako da izaberi njega.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

fabolus
Medicinska Skola

Član broj: 156452
Poruke: 64
79.101.199.*

Sajt: aminoacid.blog.rs


+11 Profil

icon Re: Kako mislite o Eunetu?19.02.2009. u 20:24 - pre 184 meseci
Citat:
IT_DooX: To nema veze sa sistemom koji ti imas,i u kojem si pravio sajt,nego sa time sta oni imaju instalirano na svojim serverima. Svakako ovo tebi ne igra nikakvu ulogu,jer neces morati da ucis Linux da bi koristio svoj hosting isto tako ni Windows da bi ti sajt radio,to je sve vec namesteno unapred.Strani hosting provajderi Linux servere daju besplatno na hosting pakete,a Windows platforme naplacuju dodatno jer se licenca za Windows placa. Nekako je normalno da hosting server i bilo koji drugi server bude Linux,tako da izaberi njega.


Ok, onda je sve reseno, hvala jos jednom! ;)
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.adsl.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Kako mislite o Eunetu?26.02.2009. u 21:53 - pre 184 meseci
jel se to samo meni EUnet hosting ovih dana drasticno usporio??? znaci, www.tuck.co.yu se vukao do iznemoglosti pre neko vece...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Kako mislite o Eunetu?

[ Pregleda: 3552 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.