Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ERP iz perspektive zivotnog ciklusa tehnologije

[es] :: IS i ERP :: ERP iz perspektive zivotnog ciklusa tehnologije

[ Pregleda: 1973 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmmmiki

Član broj: 212803
Poruke: 1
212.200.65.*



Profil

icon ERP iz perspektive zivotnog ciklusa tehnologije15.02.2009. u 22:54 - pre 183 meseci
Cao!

Pisem seminarski rad iz Upravljanja tehnologijom o ERP-u. Tema je Menadzment razvoja ERP tehnologije. Nasla sam dosta literature, ali nista sto bi mi pomoglo oko utvrdjivanja u kojoj je je ERP fazi zivotnog ciklusa. Nije mi takodje jasno da li ERP II potpuno nova tehnologija koja je zamenila ERP, tj da li je on zastareo kao tehnologija.

Evo ga deo zadatka koji mi je profesorica definisala, sta tacno treba da uradim:
"ERP bi trebalo pozicionirati kao zasebnu tehnologiju u okviru krive zivotnog ciklusa nezavisno od konkretne kompanije, u svetlu drugih tehnologija (softvera) koje se javljaju, edventualno zamenjuju ili unapredjuju resenja ERP-a. Znaci, generalno na x osi vremenski period (pojavljivanje trajanje na trzistu i na kraju odlazak sa trzista), a y osa je prodaja ili plasman na trzistu - okvirno, od uvodjenja, rasta prodaje, vrhunca, opadanja i projekcija odlaska sa trzisne scene. Dakle, jedan pogled sa strane u odnosu na ovu tehnologiju, npr. pozicija u yivotnom ciklusu, da li stabilna, turbulentna ili fleksibilna, dalje da li u konkretnoj firmi nastajuca, bazna ili kljucna, i sl. "

Svaka pomoc, literatura, itd je dobrodosla.

 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: ERP iz perspektive zivotnog ciklusa tehnologije

[ Pregleda: 1973 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.