Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

softver za poredjenje skeniranih dokumenata, grafike, slika

[es] :: Rasterska grafika :: softver za poredjenje skeniranih dokumenata, grafike, slika

[ Pregleda: 3577 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mjovicic
Mira Jovicic
hemicar,Hemofarm

Član broj: 212608
Poruke: 3
93.86.152.*



Profil

icon softver za poredjenje skeniranih dokumenata, grafike, slika14.02.2009. u 13:21 - pre 184 meseci
Da li mi neko moze pomoci oko pronalazenja softvera za poredjenje grafickih prikaza, skeniranih slika u pdf-u i sl.?
Pominju mi neki PIC... program o kome nista ne znam.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.104.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: softver za poredjenje skeniranih dokumenata, grafike, slika15.02.2009. u 12:28 - pre 184 meseci
takvih programa ima sigurno, samo pitaj u forumu "rasterska grafika".
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ip.telfort.nl.



+41 Profil

icon Re: softver za poredjenje skeniranih dokumenata, grafike, slika15.02.2009. u 12:56 - pre 184 meseci
Daj malo vise informacija o onome sto te zanima. Koja vrsta poredjenja je u pitanju?
 
Odgovor na temu

mjovicic
Mira Jovicic
hemicar,Hemofarm

Član broj: 212608
Poruke: 3
93.86.152.*



Profil

icon Re: softver za poredjenje skeniranih dokumenata, grafike, slika16.02.2009. u 11:14 - pre 184 meseci
U pitanju je poredjenje ambalaze, konkretno osnovnih kutija, etiketa , tekstova uputstva za lekove. Naime, potrebno je poredjenje zadatih dizajnerskih resenja i uzorka koji isporuci dobavljac. Narocito je veliki roblem kada treba potvrditi ispravnost teksta uputstva.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ip.telfort.nl.



+41 Profil

icon Re: softver za poredjenje skeniranih dokumenata, grafike, slika16.02.2009. u 11:51 - pre 184 meseci
Nisam cuo za stoftver koji na osnovu skenirane fotografije, moze da izbaci karakteristike objekta koji je na njemu, posebno ne u delu koji se odnosi na tacnost ispisanog teksta na objektu. Postoje softveri koji mogu skenirani tekst pretvoriti u pisani tekst u fontu, a tekst editori kasnije mogu izvrsiti pisane i gramaticke korekcije. Nisam cuo za postojanje softvera koji ce ispisani tekst, porediti za osobinama upakovanog proizvoda u praksi.
Sa druge strane, kompanije koje imaju potrebu da pakuju (prepakuju) svoje proizvode u veliki broj ambalaza, razlicitih oblika i dimenzija, koriste sifrovanje ambalaze, gde se iza svake sifre kriju osobine i oblik ambalaze.U tom slucaju, pretraga baze podataka se moze vrsiti prema bilo kojoj osobini.
Firme koje se bave transportom, logistikom i skladistenjem robe, koriste softvere za organizaciju ambalaze. Ti softveri pomazu u maksimalnom iskoriscenju prostora u objektima.

Ovo su moja saznanja po pitanju ambalaze, a da imaju neke dodirne tacke sa tvojim pitanjem, mozda se javi neko ko zna nesto vise.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mjovicic
Mira Jovicic
hemicar,Hemofarm

Član broj: 212608
Poruke: 3
93.86.152.*



Profil

icon Re: softver za poredjenje skeniranih dokumenata, grafike, slika16.02.2009. u 13:19 - pre 184 meseci
Hvala na trudu.
Mi takodje koristimo sifre za svaku stavku ambalaze.Ideja je da iz nase baze sifara, u kojoj za svaku sifru postoji skenirano dizajnersko resenje ( kutija , etiketa i dr.) ili odobreni tekst uputstva,najcesce u pdf formatu u trenutku kada dobavljac isporuci neku ambalaznu jedinicu, na pr. uputsvo, mi uzmemo jedan komad, skeniramo ga ,i onda uradimo poredjenje sa nasom bazom.Pri tome dobijemo rezultat poredjenja.
U svakom slucaju hvala!
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Rasterska grafika :: softver za poredjenje skeniranih dokumenata, grafike, slika

[ Pregleda: 3577 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.