Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tomcat in-memory session cookie

[es] :: Java :: Tomcat in-memory session cookie

[ Pregleda: 1737 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vula

Član broj: 119166
Poruke: 119
94.250.100.*



Profil

icon Tomcat in-memory session cookie13.02.2009. u 20:52 - pre 184 meseci
Pozdrav...

Koliko sam skontao Tomcat pri get i post ,,generise'' cookie koji ne cuva na hdd kao ostali cookie tako da se taj cookie nije ,,vidljiv'' recimo u Firefox cookie menadzeru, to je neki in-memory session cookie koji je aktivan dok je otvorena ta stranica browser-a. Da li postoji taj in-memory session cookie (guglao sam i negdje tvrde da postoji) posto mi bas taj cookie treba?
Sta mene u stvari muci? U jednom servletu treba da generisem taj cookie i da neka druga web aplikacija (servlet) pokusa da pronadje taj cookie i ukoliko on postoji i nosi tacno odredjenu vrijednost (neki true) da izvrsim redirekciju na neki stranicu, ukoliko ne postoji samo da obavjestim korisnika.
Znaci interesuje me ne samo kako da pronadjem taj cookie i da provjerim da li postoji nego i da li je moguce mijenjati vrijednost tog cookie?
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
77.46.196.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Tomcat in-memory session cookie14.02.2009. u 15:40 - pre 184 meseci
To je session cookie i npr. iz servleta mozes uzeti kao request.getSession().getAttribute(), a vrednost postavljas sa setAttribute()
 
Odgovor na temu

vula

Član broj: 119166
Poruke: 119
94.250.87.*



Profil

icon Re: Tomcat in-memory session cookie16.02.2009. u 20:34 - pre 184 meseci
Je l' to onaj JSESSIONID cookie? To je sve sto sam nasao guglanjem...
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.i-rose.si.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Tomcat in-memory session cookie18.02.2009. u 07:01 - pre 184 meseci
Pa ne... to je session ID koju Tomcat koristi da bi znao koja je tvoja sesija i odakle da uzima atribute koje si prethodno setovao. Kako Tomcat zaista radi sa sesijama mozes otkriti citajuci source code, ili mozda ima i ovde ili ovde nesto o tome...

Uglavnom ti ne treba uopste da pristupas sesiji preko cookiesa, nego lepo koristis get i setAttribute() i pustis da Tomcat radi te stvari za tebe. Ako bas zelis da imas cookie koji ce isteci cim korisnik zatvori prozor browsera, onda napravi Cookie sa vekom trajanja 0, ali isto ce ti biti a lakse i sa sesijom...
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Tomcat in-memory session cookie

[ Pregleda: 1737 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.