Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Studije nemackog jezika-nesto vise o tome

[es] :: Vodič za učenje :: Studije nemackog jezika-nesto vise o tome

[ Pregleda: 8483 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Danijela....Dacka
Danijela Maksimovic
Gimnazija,ucenik
Srbija,Beograd

Član broj: 212531
Poruke: 1
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Studije nemackog jezika-nesto vise o tome13.02.2009. u 19:20 - pre 184 meseci
Caos svima ja sam Danijela,htela bih da upisem filoloski fax,nemacki jezik.Moze li mi neko reci da li postoji velika konkurencija,koliko je trazen taj jezik,da li su mnogo teske studije?Pitam,posto su me neki vec naplasili kako je uzasno tesko i kako cu samo uciti,uciti,uciti.....
 
Odgovor na temu

Aurora Germanica
Nastavnik Nemackog jezika,OS,Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 213978
Poruke: 7
87.250.58.*



Profil

icon Re: Studije nemackog jezika-nesto vise o tome27.02.2009. u 22:24 - pre 184 meseci
Cao,Danijela! Pise ti Zorica,mlada profesorka nemackog jezika i knjizevnosti,zaposlena u osnovnoj i Ekonomskoj skoli u Zrenjaninu.Slucajno videh tvoju poruku na ovom forumu pa resih da ti iznesem svoja iskustva i stavove... Germanistiku sam zavrsila na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu,te mi program studija na Filoloskofskom nije bas poznat.Za svoje studiranje(koje je okoncano u roku,bez ijednog nepolozenog ispita,savesno ali ne i *strebersko*) ,sada mogu da kazem samo jedno - zali Boze truda,vremena,muka,para... Ne krijem svoju gorcinu i nezadovoljstvo,najblaze receno,tim promasenim programom i profesorima /neljudima. Moje nezadovoljstvo bilo bi manje da znanje steceno teskom mukom (nije da je svakome svoje najteze,znam da ima i tezih studija) imam gde i da primenim. Nemacki jezik se (ovde) po skolama ukida,pod najezdom predrasuda o jeziku i narodu (izgleda da neki ljudi jos zive u poratnom periodu...) a primat zauzimaju engleski (ok,manje vise) , spanski i italijanski jezik. Zatupljujuce serije cine svoje... Koliko se na ovim prostorima ovaj jezik uvazava i koristi,to mozes savladati i na nekom kursu i da ustedis sebi zdravlje,godine,vreme,mladost,trud. Zavrsavaju ga ili predaju gastosi,jaka stvar!Sada u nastavi koristim svega 5% od onog cime su nas na fakultetu maltretirali a ona znanja koja su mi sada potrebna (iz metodike,pedagogije...) sticala sam iskustvom i po principu *snadji se kako znas i umes*. A gde tek da predajem nemacku knjizevnost,kome to jos treba?!Slicne stavove imaju i moje dve koleginice sa kojima radim. Sada sam sve samo ne germanista,i pedagog,i psiholog,i istrazni sudija,i pandur,i devojka za sve... Eto,draga Danijela,to bi bilo najkrace od mene! Pozdrav!
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Studije nemackog jezika-nesto vise o tome28.02.2009. u 04:12 - pre 184 meseci
Neulazeci u polemiku oko stdiranja jezika ali neprimetiti ovakvo neznaje kao sto je tvoje je ....

Zalis se na pedagogiju, psihologiju a hoces i nazalost radis uprosveti. Neverovatno
 
Odgovor na temu

Aurora Germanica
Nastavnik Nemackog jezika,OS,Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 213978
Poruke: 7
87.250.63.*



Profil

icon Re: Studije nemackog jezika-nesto vise o tome01.03.2009. u 18:43 - pre 184 meseci
BBS,odgovor nije bio namenjen tebi! Drugo,ovaj forum iskljucuje svadju,vredjanje,bilo kakav negativan ton medju svim korisnicima. Ti ne mozes o meni da sudis,jer me ne poznajes,stoga je svaka mogucnost procenjivanja moga znanja i s k lj u c e n a. Ja progovorih o promasenom programu studija i sistema,dalje da polemisem necu,narocito ne o tvom znanju. Ipak,pripazi na pravopis! Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Studije nemackog jezika-nesto vise o tome

[ Pregleda: 8483 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.