Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Motor auto brisaca

[es] :: Elektronika :: Motor auto brisaca

[ Pregleda: 10736 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Motor auto brisaca12.02.2009. u 14:24 - pre 185 meseci
Pozdrav narode, imam jedno pitanje, da li je moguce ubrzati tj. povecati broj obrtaja motora od brisaca, posto mi u odnosu na druga vozila dosta sporije pokrece brisace, pogotovo kad se auto krece, npr. zastavini brisaci rade maltene duplo brze, radi se o golf-u 1 `80 godiste. Ako moze, molio bih objasnjenje, ali ne bas na strucnom nivou, nego malo jednostavnije kako to uraditi.
Samo da napomenem da su tako uvek radili, znaci nisu ranije isli brze a sada sporije, pa da ne mislite da je motor mozda u kvaru.
Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Motor auto brisaca12.02.2009. u 14:30 - pre 185 meseci
Prodaj Golfa pa kupi Zastavu
Pa ako je oduvek tako radio i nemas drugu brzinu onda nista.
Jedino drugi motor.
Naravno Zastavin.
Pitanje je da li je vešanje isto?
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Motor auto brisaca12.02.2009. u 14:38 - pre 185 meseci
Ima on dve brzine i rade mu obe, mada moja 2 je otprilike kao i zastavina 1.
Sto se tice stavljanja drugog motora, verovatno ako necu nista da prepravljam oko nosaca i spoja cu nabaviti isti kao moj, a to mi je isti djavo, zato sam pitao da li moze ovaj postojeci nekako da se "tjunira" :).
A sto se tice zamene za zastavu zbog sporijih brisaca, pa pre bih ga vozio i bez brisaca nego sto bi ga menjao za zastavu :))).
Pozdrav !!!
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
93.86.1.*



+101 Profil

icon Re: Motor auto brisaca12.02.2009. u 15:58 - pre 185 meseci
Ne bi bilo lose,,,,da neko "ko-to-ume",,,,da izmeri NAPON na samom PRIKLJUCKU motora-brisaca dok radi,
( a to znaci:Crvena i crna instrumenta direkt na kleme motora!)
----za vreme dok radi manjom,,,, i kada radi vecom brzinom.
Pa da se rezultat merenja saopsti ovde.

Cisto,provere samo,,,da se zna da li motor dobija pun napon u drugoj(2) brzini?

Prosto je neverovatno da u "originalu-jos od rodjenja Golf-a"---- ima tako malu brzinu brisanja!

Napomena:
Minus motora NE mora da bude isto sto je i MASA-auta!
Narocito kada je motor montiran na Gumenim odstojnicima.
Postoje razni nacini vezivanja motora brisaca,
za to i predlazem da se meri napon DIREKTNO na prikljuccima motora,da se zna STA on stvarno dobija?

Poz
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Motor auto brisaca12.02.2009. u 16:33 - pre 185 meseci
Nije problem, premericu sutra po danu pa cu napisati, toliko znam da uradim :)), znam jos ponesto oko auto elektrike onako amaterski, znaci za samo svoje potrebe, npr. povezivanje auto ozvucenja - kasetofona, pojacala... ubacivao sam dodatno releje za svetla, posto sam mu ubacio xenonke a fabricki posto je stariji model nema releje, tek u golf 2 su fabricki stavili releje za svetla i jos stosta. Evo ja se kao malo hvalio, ali nije to u pitanju, nego cisto da znate da nije bas da nikad nisam uzeo unimer u ruke i uradio nesto oko struje.
Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3875
91.191.7.126



+334 Profil

icon Re: Motor auto brisaca12.02.2009. u 17:22 - pre 185 meseci
Kako se radi o G1 to znaci 20 i kusur godina. Iz mog, licnog, iskustva odvrni poluge brisaca, slkini seger osigurac izbij osovinu malo UK2 ulja, malo smirglanja i na kraju tovatna mast ( pazi ima gumene semeringe) i ima da lete da ih ne vidis u 2 brzini.
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
93.86.1.*



+101 Profil

icon Re: Motor auto brisaca12.02.2009. u 17:57 - pre 185 meseci
bravosx1616:

a)--Jel je to neki kvar od " juce" ili ta pojava traje od kad Si kupio Golf-1 ?

b)--Da li mislis da se mehanizam trenjem koci?,,,pa mu je potrebno podmazivanje???

Pa ce to resenje da "podmaze " problem ?






[Ovu poruku je menjao robert63 dana 12.02.2009. u 19:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Motor auto brisaca12.02.2009. u 20:32 - pre 185 meseci
Vidite, taj golf je kod mene od `90 godine, ja ga vozim od neke `98 i koliko se secam uvek je tako radio, znaci nista ne skripuce kad rade, sto ukazuje na to da treba malo da se podmazu poluge itd, cim ga godinama vozim tako, to znaci da to nije toliki problem da nece da brisu ili da ne smem da krenem negde na put po kisi, ali posto vozim i poliku, pa cisto kad uporedim sporije rade, pa mi palo na pamet da pitam da li postoji nacin da se malo ubrza ovaj postojeci motor, bez budzenja nekog drugog, jel kazem opet sluzi godinama ovako.
Pozdrav !!!
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Motor auto brisaca13.02.2009. u 11:34 - pre 185 meseci
Evo ovako, probao sam malo pre da premerim ali toliko su nepristupacni kontakti da ovako bez skidanja ne moze da se premeri, a sada nije vreme za skidanje, tako da cu to da oslozim dok malo ne otopli, pa cu skinuti komplet motor i mehanizam, to nije problem i kao sto rece veselinovic, malo cu da podmazem poluge pa cu videti da li ima poboljsanja a
usput dok je skinut motor, premericu koliki je napon u 1 i 2 brzini.
Hvala na savetima i cujemo se barem kad temperature dodje do +18 :)), kao sto je bila pre ovog zahladjenja.
Pozdrav !!!
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3875
adsl-205-95.teol.net.



+334 Profil

icon Re: Motor auto brisaca13.02.2009. u 14:06 - pre 185 meseci
E pazi malo sam nejasno napisao. Odvrni saraf koji drzi polugu na kojoj je metlica brisaca. To je kljuc 10. Sada vidis osovinu koja prolazi kroz hilznu ( spialter ili aluminijum) koja je zasrafljena za lim. Na toj osovini se nalazi seger osigurac. Izvadi seger i probaj da iybijes osovinu na dole. Pomaze ako pustis brisace da rade, samo cuvaj prste. Sada ocisti malo osovinu i hilznu od korozije i nabij puno masti i vrati sve kako je bilo. Zacudices se koliko ce se ubrzati brisaci. Ja moje ( pasat 25 godina star) jedva vidim kad su na 2 brzini, a prije popravke jedva su se kretali.
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
93.86.1.*



+101 Profil

icon Re: Motor auto brisaca13.02.2009. u 15:19 - pre 185 meseci
Moderator veselinovic,,,,polako prerasta u " Vraga"-!
Covek svasta ZNA,,, i to deli,,,,,
A to moze samo neko ko je preziveo 100 Q-raca,,,i svasta od muka,,i svasta je resavao!

Ocigledno da je i sam odvrtao 10-ku,,maticu na brisacu,,,,i zbog toga predlaze to,--lepo-Korisno !

Pozdravljam


 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Motor auto brisaca

[ Pregleda: 10736 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.