Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Registry, Task manager disabled i jos po nesto

[es] :: Zaštita :: Registry, Task manager disabled i jos po nesto

[ Pregleda: 2166 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bAD dAY

Član broj: 87579
Poruke: 36
212.200.202.*



Profil

icon Registry, Task manager disabled i jos po nesto09.02.2009. u 23:13 - pre 185 meseci
U pitanju je XP SP2, a problem vrlo slican nekim ranijim temama. Standardno regedit i task manager disabled, kaspersky nema sanse da se pokrene, a na svu tu muku posto sam ne videci sve ovo pokusao da odradim system restore, nakon koga mi je sa diska D nestao folder, da bi nakon undo restora, folder bio vracen ali pod nazivom naziv(2) i sa samo jednim fajlom unutra, a sve ostalo je netaknuto. malvarebytes pokazuje probleme sa regedit i task managerom, hijackthis vidi jednu liniju gde je vrednost regeditdisable(1), ali se posle n restarta nista ne popravlja. Kakvo je ovo cudo, i ima li spasa podacima sa foldera koji je bio na d? Probao sam sa undelete iz tune up 2008, ali ih ne vidi kao prebrisane, pa se potajno nadam da ih je virus samo sakrio negde.
 
Odgovor na temu

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: Registry, Task manager disabled i jos po nesto15.02.2009. u 13:14 - pre 185 meseci
Da probas za pocetak da obrises taj Kaspersky sto ne radi, pa da probas sa nekim drugim AV programom? Npr. prvo skini Dr.Web CureIt! sa adrese: http://free.drweb.com/ On je besplatni program za uklanjanje malware-a, ali nije stalno aktivan, pa se ne moze koristiti kao AV vec kao alatka za skeniranje i brisanje virusa i ostalih stetocina (on-demand scaner). Instaliraj njega i pokreni scan u Safe modu. Pogledaj sta moze da ukloni i javi rezultate. Kada zavrsis sa njim predlazem ti da instaliras klasicni AV program. Trenutno na jednoj masini testiram NOD32 AV 4.1 beta. Mogao bi da probas njega: http://beta.eset.com/eav. Mislim da je bolje to, nego neko drugo besplatno resenje (ako bas neces njega probaj avast!). Takodje mogao bih da postavis taj HijackThis log fajl, da vidimo. Koju verziju MBAM-a imas i da li update-ujes redovno? Ako on "ne radi posao" mozda je bolje da ga obrises i probas sa nekim drugim resenjem: Spybot S&D ili Ad-Aware.

Toliko za sada od mene. Javi rezultate.
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
79.101.161.*



+26 Profil

icon Re: Registry, Task manager disabled i jos po nesto15.02.2009. u 13:39 - pre 185 meseci
Ako hoces da zadrzis karsperski samo pokreni win iz safe moda i verovatno ce raditi
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Registry, Task manager disabled i jos po nesto

[ Pregleda: 2166 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.