Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

# Is it Windows 7 or KDE 4?

[es] :: Advocacy :: # Is it Windows 7 or KDE 4?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29375 | Odgovora: 186 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
212.200.223.*



+7 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 15:48 - pre 185 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=-biOicrxXSA&feature=related

@offtopic za Zealota

Yo, netjemo valjda prichati o lekovima ovde sada...
KOme to josh treba od nas?

Nismi li svi u dobrim i zdravim godinama ovde?
Da nismo, provodili bi nashe vreme reshavajutji zdravstvene probleme na drugim mestima,
ne ovde na forumu.
Particular portion for positive/negative experience exchange with machines and sofware-OS.
That's what this sub-forum or topic is.

Ondak, evo i tebi jedan antidote.
(prvi red gore)
Itekako ima veze sa ljutim Zealotima koji mnogo dev.mnt.proc.man.uala(/etc) dnevno prochitaju na "inglish".


Tako da tjesh 100% izkompajlirati sve shto peva, bez obzira shto urla.
Enjoy in this music video, and pull out all your nonsenses, far away from you.
Pojachaj ton.

 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.165.*



+4 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 15:56 - pre 185 meseci
Citat:
icobh: Pa može, extra novca nikad ne fali... Što se mog stika tiče ja na njemu mogu da ponesem W7 zajedno sa VS2008, JDK, NETBEANS i svime što mi treba itd... No pitanje je da li ja tuđi računar smijem da gasim kako ja hoću, da podešavam po biosu da se diže sa stika i ostalo. Ma hajde, prvo malo razmisli prije nego što kažeš nešto. Kod mene je faxu čak zabranjeno gašenje računara, jer ima instaliran sw za praćenje, i čim se jedan računar ne javi na vrijeme, eto ti intervencije, a ti ćeš da podižeš Linux. How Yes No.


DSL(tezi svega 50 mega)i jos neki mini distroi za USB imaju mogucnost da se pokrenu unutar Windows-a-dakle bez restarta ikakvog
Ali zaista sta ja ima da pricam takvom strucnjaku ;)
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
77.46.220.*



+218 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 18:05 - pre 185 meseci
Ja samo znam da sam se mucio 2 dana da postavim wirelles mrezu i uspeo sam naredbom sa oko 30 parametara sto je "lako" zapamtiti.
Drugar, okoreli linuxas par nedelja se mucio da instalira mreznu karticu.
A opet, drugi drugar koji je rodjen sa linuxom, profi radi servere, i ako ga pitas sta je bolje linux ili win reci ce da si lud sto i to pitas.... e taj covek je mesec dana namestao rezoluciju na wide screen.

Da je linux bolje desktop resenje bio bi na 90% racunara a ne windows.
Jeste da se ljudi naviknu i nece da menjaju navike ali kako je firefox mozilla promenila navike skoro 40-50% korisnika racunara?
A postoji mnogo krace nego linux a i obican korisnik nema sanse da ti kaze sta su prednosti FF-a vec mu je samo neko rekao da je to bolje.


[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.165.*



+4 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 18:09 - pre 185 meseci
Citat:
VladaSu
Jeste da se ljudi naviknu i nece da menjaju navike ali kako je firefox mozilla promenila navike skoro 40-50% korisnika racunara?


Eh sada i ti se razbacujes sa ciframa
Koliko gledah pre neki dan procene su da oko 16% www surfera koristi FF-doduse u Evropi je taj procenat veci i krece se negde oko 20% ;)
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 18:15 - pre 185 meseci
Citat:
Body Bag: DSL(tezi svega 50 mega)i jos neki mini distroi za USB imaju mogucnost da se pokrenu unutar Windows-a-dakle bez restarta ikakvog
Ali zaista sta ja ima da pricam takvom strucnjaku ;)

Da, da, to je veoma kvalitetno rješenje da podižeš DSL ili Puppy kroz Bochs ili QEMU. Pa zašto bi ti to radio kad već si na Windowsu? Je li ti tako radiš?

P.S. Eh da, i Ubuntu se instalira kroz Windows, pa svaka druga instalacija nešto za*ebe...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 18:27 - pre 185 meseci
Citat:
VladaSu: ...Da je linux bolje desktop resenje bio bi na 90% racunara a ne windows.
Jeste da se ljudi naviknu i nece da menjaju navike ali kako je firefox mozilla promenila navike skoro 40-50% korisnika racunara?
A postoji mnogo krace nego linux a i obican korisnik nema sanse da ti kaze sta su prednosti FF-a vec mu je samo neko rekao da je to bolje.


Citat:
Body Bag: Eh sada i ti se razbacujes sa ciframa
Koliko gledah pre neki dan procene su da oko 16% www surfera koristi FF-doduse u Evropi je taj procenat veci i krece se negde oko 20% ;)


Nebitno je koliko ljudi koristi FF, bitna je cinjenica da su presli i da ga koriste, i sto je najvaznije, nastavili su da ga koriste. Zasto? Zato sto je ponudio vise od IE, bar u mom slucaju, kada sam jos koristio dial-up, stranice u FF su se osetno brze ucitavale/renderovale(nazovi kako hoces) nego u IE, sto je bio dovoljan razlog da se prebacim. Dokaz da Open Source softver moze da uzdrma ozbiljno MS, tek kada se i ozbiljno poradi na njemu. I jos vaznije-dokaz da ljude zabole k*rac koji je OS softver i sta je, sve dok je lagan za koriscenje i pruza vise nego konkurencija. No, jedna lasta ne cini prolece... :)
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 18:34 - pre 185 meseci
FireFox je primer kvalitetno odradjenog softvera. Potpuno je nebitno da li je Open ili Closed source - bitno je da radi posao i to u mnogim slucajevima bolje od komercijalnih resenja.

Dakle, za smicanje velikog igraca sa trona nije potrebno trollovanje, politika i sl.. vec kvalitetna alternativa.

Linux je poprilicno daleko od toga kada je desktop koriscenje u pitanju.

Mislim, eto koliko je cela stvar smesna - taj Firefox radi bez ikakvih problema na bilo kojoj instalaciji Windowsa i to sa prostim "next... next.. finish" instalacionim wizardom. A onda probajte da ga stavite u Kubuntu, docekace vas bagovito-iscrtan interfejs. Da bi ste to resili, morate da doinstalirate neke sistemske komponente i da promenite sistemske opcije u vezi GUI iscrtavanja.

Sta reci ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 19:50 - pre 185 meseci
Vrecasti pokretanje olesenog OS-a kroz emulator, pa to je epohalni feature, mislim evo vec se nazire propast MS-a :)
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 20:47 - pre 185 meseci
@Body Bag
Ja se sa QEMU služim već neko vrijeme, tačnije 2 god. I znam veoma dobro o čemu pričam, samo nisam znao da se tako prave Linux portabilni programi

Mislim, podizati čitav OS kroz emulaciju da bi koristio neki programčić koji je zarobljen u emulatoru i prebijene mu performanse na 10%, a vjerovatno imaš takav sličan za Windows od 200-300KB, koji je 100% portabilan i ima pristup čitavom računaru, je čist mazohizam...

Ja ne kažem da nije moguće podignuti Linux u Windowsu, ali zar ti ne vidiš tu apsurdnost?
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
77.46.220.*



+218 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 21:24 - pre 185 meseci
Citat:
Body Bag: Eh sada i ti se razbacujes sa ciframa
Koliko gledah pre neki dan procene su da oko 16% www surfera koristi FF-doduse u Evropi je taj procenat veci i krece se negde oko 20% ;)

Cije su to procene? MS? Da li su to mozda podaci iz 2003. godine? Pogledaj datum.
Ili da nisi mozda ti video samo statistiku za FF VERZIJU 2.0????
Ne moras da se izvinjavas.... :)

Nije bitno da li je 20 ili 40%. Vazno je da ljudi prelaze. I to u mnogo kracem roku nego sto linux egzistira na trzistu.
Bitno je i to da vecina koja je presla na FF ni ne zna koje su prednosti FF-a. Da linux ima sve te prednosti ljudi bi znali i presli bi na linux ali se procenat korisnika linux ne menja godinama.

Moji sajtovi imaju oko 30% FF korisnika. Neki imaju preko 100.000 poseta mesecno a neki (ne moji ali sam saradnik) imaju milione posetilaca i oko 35-40% je FF.
Recimo da i ovaj sajt ima ovakvu statistuku http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp.
A vidi i ovo http://www.w3counter.com/globalstats.php

Lepo se vidi kontinuiran rast. Tako je i na mojim sajtovima.
Moja se ne razlikuje od sajta do sajta i malo je manja.
Ja eto govorim na uzorku od, lupam, mozda i nekoliko puta vise... 10 miliona surfera, sa sajtovima razlicitih sadrzaja i % je odprilike svuda isti.


Tako da je smesno 20%, a i da je.... to ne menja poentu price.

A koliko njih koristi linux??? Pa recimo oko 0.3% do 1%..... Zasto? Pa valjda bi se za 15 godina taj procenat promenio da linux nesto valja.



[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 11.02.2009. u 22:35 GMT+1]
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 21:36 - pre 185 meseci
Hoces li mi reci i da su GIMP, Pidgin, Psi, Foobar, Vlc, *MPlayer... .... ... takodje lose aplikacije jer imaju manje od 3% trzista?
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
77.46.220.*



+218 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 21:48 - pre 185 meseci
Ko je rekao da su te aplikacije lose?
To vecinom ima i na windowsu i na linuxu. Te aplikacije zato sto su dobre zauzimaju svoje trziste a ne zato sto su prvobitno napravljene za linux.
Te aplikacije imaju ozbiljnu konkurenciju sa vise stoina programa i dele taj procenat. A ne sa dve konkurencije.
Isti slucaj kao i sa FF. Sto je dobro probije se bez problema. Dao si jos lepih argumenata i potvrdio tezu da da je linux dobar za desktop i on bi nasao sire trziste. Hvala. :)

Mada iskreno da kazem ne kontam vezu sa Linux i windows pricom.
Nije isto 3% na trzistu OS ili na trzistu mp3 playera... Negde je 3% malo da bi rekao da to koristi vecina ljudi a negde opet program kao PSI moze sa 3% da bude prvi u konkurenciji....

Opet, poenta price je da bi lako procenat win i linux bio obrnut da ima za obicnog korisnika zbog cega da bude tako...








[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 11.02.2009. u 23:01 GMT+1]
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.165.*



+4 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 21:57 - pre 185 meseci
Vlado, interesantni su ti ovi podaci za FF
Ja sam ove moje video pre nekoliko dana na Google Tech News-bese clanacic ;)
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 21:58 - pre 185 meseci
Uopste nije poenta za koj OS su.

Foobar na Linuxu? Ocigledno ne znas ni cemu sluzi, ali vazno da sam ja potvrdio :)

Poenta je bila da, te aplikacije imaju jako mali udeo trzista, ali ne zato sto su lose vec zato sto su dosta nepoznate. Da ne govorimo o nekim jos manje poznatim aplikacijama.

OpenOffice je isto jedan koliko toliko dobar projekat. Ali evo uz tolike reklame ne uspeva da zazivi, koliko bi uspeo MS Office pa makar bio i 9867x vece s*****. Zaziveo bi za 2 meseca vise nego OO za 2. godine.

Shvatas li sad poentu?

p.s. Usput da pomenem da KDE 4 radi na Windowsu, sto ga po tvom automatski cini dobrim GUI-em?
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 22:06 - pre 185 meseci
Vlado i ja ne znam kakve veze ova tema ima sa linux vs windows?

Ovde se radi o KDE 4 vs Win 7 lookingu (kako se zove to pod win 7? pod vistom je Areo?)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 22:10 - pre 185 meseci
Upravo.

Za Linux zna bar onoliko ljudi koliko i za Mozilla Firefox, a vrlo verovatno i mnoogo vise posto Linux "advokati" rade vrlo dobar posao informisanja svih nas o postojanju njihovog ceda - cak nekad umeju i da preteruju o mogucnostima ceda ;-)

Uzgred, iza Linuxa stoje daleko bogatije organizacije koje ulazu mnogo vise u marketing nego Mozilla - Red Hat, IBM, Novell, ... Da ne pricamo koliko je bilo propalih "Linux Desktop" projekata, setimo se Corel Linuxa ili Lindows-a.

Pa, ipak, ljudi prelaze na Firefox u znacajno vecoj kolicini nego na Linux - razlog za to moze biti samo jedan, posto marketing definitivno nije problem - a to je da Linux njima ne radi posao.

Da sam ja vlasnik firme koja bi htela da razvije desktop alternativu Windowsu, platio bih veliki tim ljudi da raspise 2 stvari u Linuxu:

- Bar 99% kompatibilan Win32 API - Wine je odlican start, ali treba jos da se radi. Trebalo bi da radi bar 80% aplikacija i 100% najpopularnijih.
- 100% kompatibilan kernel API za drajvere, kako bi mogli da se koriste Windows drajveri. Koliko mi je poznato, to resenje vec postoji na Linuxu za mrezne adaptere - znaci ideja je sasvim izvodljiva.

Time bi resili jedan od najvecih Linux problema - fakat da ljudi ne zele da zrtvuju kompatibilnost. Kada bi kriticna masa presla na Linux, onda ti Win API-ji vise i ne bi bili bitni.

To + naravno usability. Gledajuci Kubuntu, po broju desktop bugova se vidi da je QA ocigledno slaba strana...

--

E, sad, zasto je ovo gore vrlo vrlo tesko izvodljiv scenario? Zato sto je vrlo skup - raspisati visoko kompatibilni Win32 API je jako tesko, o Kernel mode API-ju i da ne govorimo... Za to bi bili potrebni milioni $ - za QA i Usability, mozda manje...

Tesko da bi se naslo puno firmi koje bi rizikovale sudbinu Corel-a ili Lindowsa jos jednom... Mislim Ubuntu-u je lako, krckaju ljudi lovu koju su dobili za dil od Thawte-a... ali neko ko ima obavezu prema investitorima, razmislja malo drugacije :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 22:23 - pre 185 meseci
Mislim da Red Hat i Novell imaju sasvim dobar % trzista za ono zasta se reklamiraju.

Za FF zna mnogo vise ljudi nego sto ga koristi. U to budi siguran. Mnogima ne "odgovara", mnogi misle da je IE najbolje sto postoji i ne mozes da ga nateras da se "privikne" na FF i ako za to treba 2 dana standardnog surfa. (jedan dan da umesto na plavu klikne na narandzastu ikonicu, a drugi da se privikne na tabove umesto na shift + click)

A zamisli da ga teras da menja ceo sistem. + 10000 stvari se radi sasvim drugacije (nebitno da li je konzola ili gui u pitanju jednostavno nije isto)

Cak i da sve radi na tvom racunaru is prve (kao sto je slucaj kod mene), jednostavno to nije windows i nije "isto".

Ko ne zeli da menja navike, razmisljanja, da se malo privikne, ako treba i nauci nesto, nema mesta u "Linux svetu" za njega.


Windows 2? :) Odnosno kopija :) Pa mozda, ne znam ne dopada mi se to, ali ako bas mora, onda mora?!

 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
77.46.220.*



+218 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 22:36 - pre 185 meseci
Pa u pravu si. U tema je sminka VS sminka. Pa da batalimo sustinu. Moj glas za linux. :)

PS. FF je promenio navike, svakog meseca po pola %. Dovoljno.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 22:48 - pre 185 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: A zamisli da ga teras da menja ceo sistem. + 10000 stvari se radi sasvim drugacije (nebitno da li je konzola ili gui u pitanju jednostavno nije isto)

Cak i da sve radi na tvom racunaru is prve (kao sto je slucaj kod mene), jednostavno to nije windows i nije "isto".

Ovo nije tacno, s obzirom da postoji OS, na koji mozes da predjes bez mnogo problema a to je MacOS, koji je jos da cela situacija bude gora upravo jeste UNIX-like OS, i radi sasvim lepo, i sasvim je upotrebljiv. I cenim da Win korisnicima prelazak sasvim brz i lagan.

Citat:
Zoran Milovanovic: Ko ne zeli da menja navike, razmisljanja, da se malo privikne, ako treba i nauci nesto, nema mesta u "Linux svetu" za njega.

E vidis isto tako i Linux advokati, moraju malo da menjaju navike, razmisljanje, i da nauce ponesto o kulturi i manirima da bi bilo mesta za njih u realnom svetu. Jer sve dokle bude postojao potcenjivaski stav da je svako ko koristi Win glup, tu nece biti nista dobro, jer cim neko blati tudje misljenje, i pokusava drugome da naredjuje sta i kako, sigurno nece nikada biti cenjen.

Vise puta smo sazvakali sve mane i prednosti, i opet nismo dosli do nikakvog zakljucka. Sve je na Linux-u lepo zamisljeno, samo nije dovrseno, kada sam OS dostigne nivo softverskog kvaliteta, kao FF, bez sumnje ce prestici Win, i tada cu ga najverovatnije koristiti kao OS, ovako mi sada sluzi samo kao igracka za eksperimentisanje i ucenje istog.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 22:51 - pre 185 meseci
Znas li ti koliko se razlikuju FF i IE u nacinu koriscenja? Skoro pa 1% :)

A svake godine uzme 2% trzista?

A zamisli nesto sto se razlikuje 90%?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: # Is it Windows 7 or KDE 4?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29375 | Odgovora: 186 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.