Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

# Is it Windows 7 or KDE 4?

[es] :: Advocacy :: # Is it Windows 7 or KDE 4?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29349 | Odgovora: 186 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 16:12 - pre 185 meseci
Citat:
musicmaster: Ne. Nego svi saradjuju sa Blizardom i sa josh par vetjih kutja. EA games, itd.


Ako mi se igra WOW uspostavicu saradnju sa Blizardom. What you talking about? Igranje igara na piratskim kopijama je dozvoljeno? Zasto bi onda iko proizvodio igre?

Citat:
musicmaster: A zashto ti smatrash da Ameri kupuju cele nove kompove uvek? (nagadjam samo ....) Budi malo opshirniji prema sebi. Mislish da samo mi koristimo polovne makine i testiramo, itd... ? ...da je to neki pametan i tezak, primamljiv hobi? Nije.


Pa, sad, i ako kupis polovan racunar sa preinstaliranim softverom, softver je i dalje legalan na toj masini, bez obzira sto je masina promenila vlasnika, jer je OEM softver vezan za hardver, a ne za korisnika. No, ti bese rece da 60% amera ima piratski Windows. Ne bih se slozio. Jedino ako preko ameri koji kupuju nove racunare (jer je i taj polovan nekada bio nov) kupuje masine bez OS-a, a ponuda uopste nije takva.


Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 16:18 - pre 185 meseci
Citat:
musicmaster: Nego, kako se kupuju rachunari ovde? Dobija se preinstaliran XP sa SP2. I ti odesh na net sa njim, windows update, kad ono, puf! Digitalni "sticker" u donjem desnom uglu monitora.


Windows sam kupio ovde u Beogradu kod prodavca iz komsiluka u radnji na cosku (dakle, ne kod pirata) i sasvim lepo idem Windows update. Stavise, kada se preinstalira sistem, mora da se registruje u roku od mesec dana i sve to lepo funkcionise kada je legalno. U prodavnicama ne smeju da prodaju piratcinu, jer ce im inace zatvoriti radnju. Oni koji prodaju jeftinije varijante, prodaju masine bez preinstaliranog Windows-a (bez icega ili sa GNU/Linux-om ili sa FreeDOS-om).
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
79.101.214.*



+218 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 19:40 - pre 185 meseci
Sta je poenta snimka?
Pa vise mi lici na skrivenu kameru koja je smesna samo frikovima.

Linux iskustva:
Namucih se jedan dan da postavim dobru rezoluciju na wide screen. Pola dana je bio crn ekran. Pa onda sa windowsom na net pa trazi odgovore.
Windows 1 minut je trajalo podesvanje. nikada ni slican problem.

Linux: Upgrade mail servera: Odprilke 2 dana, s tim da sam cak i brisao stari pa je ostalo svakakvih fajlova. I nakon sveze instalacije je pucao. A da bi ga podesio treba ti golema literatura.
Windows odprilike 20 minuta, prvi put sam se susreo sa mail serverom.
Zvuk ni posle 6 meseci nisam uspeo da podesim, suvise je tiho.
Tunneling ... aj zdravo. Za ovo sam vec kupio drugi racunar i stavio windows pa kada mi zatreba nesto ne mrzi me da ga ukljucim.
Brzina: relativno... FF svuda sporo radi. Podize procesor na 100%.
Podrska sa programima.... a i igricama.... jako losa. Ima sve ali izbor se svede na jedan program.

Kao server druga prica. Totalno suprotna iskustva, mada ih i nemam nesto, moglo bi se reci prvi utisci windowsa kao server i linuxa kao desktop.

To sto se vrte prozori ima i na windowsu.

To sto kazu da je linux windows mogli su da kazu i za vistu da je linux, samo promene temu. Isto bi ljudi reagovali.

[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
79.101.214.*



+218 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 19:44 - pre 185 meseci
Citat:
Nedeljko: Windows sam kupio ovde u Beogradu kod prodavca iz komsiluka u radnji na cosku (dakle, ne kod pirata) i sasvim lepo idem Windows update. Stavise, kada se preinstalira sistem, mora da se registruje u roku od mesec dana i sve to lepo funkcionise kada je legalno. U prodavnicama ne smeju da prodaju piratcinu, jer ce im inace zatvoriti radnju. Oni koji prodaju jeftinije varijante, prodaju masine bez preinstaliranog Windows-a (bez icega ili sa GNU/Linux-om ili sa FreeDOS-om).


Imam totalno pirat windows, skinuo sam ga ovde na netu :)
Lepo sam ga registorvao preko neta i redovno skidam update....
Nije legalno i sve lepo funkcionise....

Nisi ti slucaj ali cesto mi se jave ljudi i kazu: "crko mi windows a platio am ga, legalan je".

Ti imas sve sem tehnicke podrske sa pirat verijom.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.165.*



+4 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 20:01 - pre 185 meseci
Citat:
VladaSu:
Ti imas sve sem tehnicke podrske sa pirat verijom.


A i ta tehicka podrska kojom se MS dici i koga potenciraju Windoza advokati je jedno lepo prodavanje magle bar sto se tice casual usera :)
Poslovno trziste je vec druga prica ;)
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 20:35 - pre 185 meseci
@Body Bag: Prvi put sam radio na Windows-u, kada sam ucio informatiku u osnovnoj skoli, to je bilo 98 i 99 godine, na Win95. Od tada pa sve do dana danasnjeg, ja sam manje(a to manje je skoro pa nimalo) help-a za Windoze procitao nego za Linux u roku od 2-3 dana posto sam ga instalirao. A da ne pricamo o finesama vezanim za sistemsku administraciju, a koje ce ti svakako zatrebati(su,sudo,chmod,chown itd..). Ajde obajsni ti to sisatoj plavushi sekretarici, zasto ona mora da chmoduje xorg.conf na 775(lupetam primera radi). Pa ti sam zakljuci kom OS-u je ista potrebnija...
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 20:48 - pre 185 meseci
Citat:
Majstor_Pućko: @Body Bag: Prvi put sam radio na Windows-u, kada sam ucio informatiku u osnovnoj skoli, to je bilo 98 i 99 godine, na Win95. Od tada pa sve do dana danasnjeg, ja sam manje(a to manje je skoro pa nimalo) help-a za Windoze procitao nego za Linux u roku od 2-3 dana posto sam ga instalirao. A da ne pricamo o finesama vezanim za sistemsku administraciju, a koje ce ti svakako zatrebati(su,sudo,chmod,chown itd..). Ajde obajsni ti to sisatoj plavushi sekretarici, zasto ona mora da chmoduje xorg.conf na 775(lupetam primera radi). Pa ti sam zakljuci kom OS-u je ista potrebnija...


objasni ti toj sisatoj sekretarici zasto mora da klikne "start" da ugasi kompjuter :)

a inace.. ja radim vec dugo vremena sa linuxom, i imam bas kontra pricu od tebe... nije ni cudno da nemas pojma o linuxu, kad ga nisi nikad koristio duze od 2 dana

btw.. kako se na windowsima cita sa serijskog porta direktno u text file?
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 21:05 - pre 185 meseci
Citat:
mulaz: objasni ti toj sisatoj sekretarici zasto mora da klikne "start" da ugasi kompjuter :)


Zato sto startuje iskljucivanje racunara. Kako ne razumes. Pa to ima vise smisla nego bilo sta drugo :)
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 21:24 - pre 185 meseci
Citat:
mulaz: objasni ti toj sisatoj sekretarici zasto mora da klikne "start" da ugasi kompjuter
Pa vidis za razliku od tebe, ja ne pokusavam da joj objasnim, vec joj kazem da cu to da uradim, samo joj kazem da mi treba njen br.tel. da bi ugasio racunar clean and simple...
Citat:
mulaz:
a inace.. ja radim vec dugo vremena sa linuxom, i imam bas kontra pricu od tebe... nije ni cudno da nemas pojma o linuxu, kad ga nisi nikad koristio duze od 2 dana
Inace i ja vec dugo vremena radim sa kupusarOS-om, i vise gluposti na planeti zemlji unutar jednog toliko hvaljenog OS-a nisam video, btw, nije ni cudo da ti nemas pojma o zivotu, ni o kulturi, manirima i komunikaciji sa ljudima, kada ni 2 dana nisi proveo bez racunara...
Citat:
mulaz:
btw.. kako se na windowsima cita sa serijskog porta direktno u text file?
Opet prdez u prazno
8klikova, ali bukvalno 8 klikova za 15s...ajde gaji kupus...i ne davi nas vise
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 22:02 - pre 185 meseci
Ajmo lepo 1,2,3..

Citat:
Pa vidis za razliku od tebe, ja ne pokusavam da joj objasnim, vec joj kazem da cu to da uradim, samo joj kazem da mi treba njen br.tel. da bi ugasio racunar clean and simple...

Ja lepo kazem "svrati do mene, ugasi cu ja to preko sshja" :))

Citat:
Inace i ja vec dugo vremena radim sa kupusarOS-om, i vise gluposti na planeti zemlji unutar jednog toliko hvaljenog OS-a nisam video, btw, nije ni cudo da ti nemas pojma o zivotu, ni o kulturi, manirima i komunikaciji sa ljudima, kada ni 2 dana nisi proveo bez racunara...

Kad pocnes da pricas da ~10 godina koristis windowse, i onda se cudis kakav je to sistem gde ti treba help posle 2-3 dana koriscenja.. sta drugo da kazem?

Citat:
Opet prdez u prazno
8klikova, ali bukvalno 8 klikova za 15s...ajde gaji kupus...i ne davi nas vise

Znaci jedna 3rd party aplikacija, koja u sebi nosi pitaj-boga-sta, koju treba da trazim, pa vidim dali/kako radi, pa ako hocu na drugom kompjuteru da teram, trebam jos tamo da instaliram.... zar nije lakse "cat /dev/ttyS0 > data"? :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

lord_celtic
Marko Zvekan
Bajmok, Vojvodina

Član broj: 64936
Poruke: 449
91.150.124.*



+10 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 22:03 - pre 185 meseci
Citat:
Majstor_Pućko: @Body Bag: Prvi put sam radio na Windows-u, kada sam ucio informatiku u osnovnoj skoli, to je bilo 98 i 99 godine, na Win95. Od tada pa sve do dana danasnjeg, ja sam manje(a to manje je skoro pa nimalo) help-a za Windoze procitao nego za Linux u roku od 2-3 dana posto sam ga instalirao. A da ne pricamo o finesama vezanim za sistemsku administraciju, a koje ce ti svakako zatrebati(su,sudo,chmod,chown itd..). Ajde obajsni ti to sisatoj plavushi sekretarici, zasto ona mora da chmoduje xorg.conf na 775(lupetam primera radi). Pa ti sam zakljuci kom OS-u je ista potrebnija...

sisata plavusa treba da koristi taj racunar a ne da bude admin na njemu!!
sve sto treba da zna je gde se nalazi openoffice, neki specijalizovan program ....
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 22:16 - pre 185 meseci
Citat:
mulaz: Znaci jedna 3rd party aplikacija, koja u sebi nosi pitaj-boga-sta, koju treba da trazim, pa vidim dali/kako radi, pa ako hocu na drugom kompjuteru da teram, trebam jos tamo da instaliram.... zar nije lakse "cat /dev/ttyS0 > data"? :)

Bravo, to je ono što većini treba...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
79.101.214.*



+218 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 22:25 - pre 185 meseci
Sisata plavusa svakodnevno ispisjue podatke sa com porta u txt fajl tako da joj to nije problem.
Njoj treba da moze neko da joj preko telefona kaze kako da napravi internet konekciju. Ili mozda cak da i sama skonta ako joj boja kose vuce malo na crno-smedje. :)
Da prevuce ikonicu na deskotop.
Pa da mapira diskove.... to bas zeli....
Da ubaci cd koji ce sam da instalira office.
Da ubaci jedan cd i instalira drajver za graficku, muzicku.
Da kada snima program da to uradi sa next, next, next i da ga nadje na desktopu. program files.
Da kada prikljuci kameru da pokaze te sise nekome preko neta da samo ubaci cd sto je dobila uz kameru i pritisne next next i ok.
Isto kada hoce i da stampa te sise na stampacu.

Kada hoce da prikaci mobilni.
Na kraju krajeva da mali komsija koji ide u osnovnu skolu moze da joj namesti windows samo ako ima cd windows-a i cd sa drajverima i min znanje engleskog.

A sta ce ona da dobije ako stavi linux umesto windows-a?
Ovakvih sisati plavuse je 80% a 15% nece da budu nista bolje i vise od te plavuse jer nemaju vremena. Ostane 5% koji imaju vremena da provode sate i dana na linuxu da bi postigli isto za ono sto im treba za win par sati.

Ali za profi-server stvari nemam zamerke. Spasava ga brzina i stabilnost. Zato je linux u 90% slucajeva server. A kada je u pitanju lakoca shvatanja i upravljanja onda je to u 90% slucajeva WIN i zato se koristi za desktop racunare.
I jbmti sistem kada neko mora tamo da bude admin i da ga placas za neku obicnu upotrebu.
Mozes i na win remote da radis a ne mora ti neki admin instalirati i podesiti ssh.

A sta ako ta sekretarica nema internet konekciju???? Ima samo office, stampac i program za fakturisanje.
I pisanje podatak za com porta u txt ne mora da se radi preko neke aplikacije, moze to i win.




[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 10.02.2009. u 23:37 GMT+1]
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 22:38 - pre 185 meseci
Citat:
mulaz: Ja lepo kazem "svrati do mene, ugasi cu ja to preko sshja" :))

Pa koliko se secam ti si me malopre pitao za savet? A sada mi ovde izigravas frajera, ne stoji ti... A i sve da i nekim pukim i suludim slucajem bude istina, cini mi se da bi jadna devojka odma izjurila iz stana kada bi pocela da slusa o novom rekompajliranom krenelu, compiz-u, i ostalim stvarima koje jednom Linux zealotu zivot znace... :D

Citat:
mulaz: Kad pocnes da pricas da ~10 godina koristis windowse, i onda se cudis kakav je to sistem gde ti treba help posle 2-3 dana koriscenja.. sta drugo da kazem?
Da sa 13 godina bez problema sam ucio kako radi Windoze, iako nisam imao pojma, a posle 10 godina, kada sam relativno upoznat sa materijom vezanom za OS, opet sam morao da citam kojekakve budalastine, da bi ga koliko toliko doveo u neko normalno stanje za koriscenje.

Citat:
mulaz: Znaci jedna 3rd party aplikacija, koja u sebi nosi pitaj-boga-sta, koju treba da trazim, pa vidim dali/kako radi, pa ako hocu na drugom kompjuteru da teram, trebam jos tamo da instaliram.... zar nije lakse "cat /dev/ttyS0 > data"? :)
A zar nije lakse za promenu imati zivot recimo? A ne po 16h dnevno buljiti u crnu konzolu.
Ma da... Evo ga, sada opet pocinje migoljenje i uvijanje, da, da, "3rd party", "puna kojecega" mora da su babe i dede ubacili neki spyware, da pokradu source-ve, vaseg najnovijeg prototipa KupusarOS-a, jer ugrozavate njihov monopol na pijaci...Zato sto je lakse hvatati logove sa serial port-a, zato vidim Linux ima primat, evo rasturi i pocepa windows-a nema sta...
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?10.02.2009. u 22:54 - pre 185 meseci
Citat:
mulaz
mulaz:
btw.. kako se na windowsima cita sa serijskog porta direktno u text file?


Moze isto kao i na Linuxu, posto je Windows POSIX kompatibilan OS ;-)



Kao sto vidis, Windows omogucava iste akrobacije sa "kobasicama" kao i Unix, ako bas to zelis... U pitanju je standardna komponenta Windowsa zvana "Subsystem for Unix Based Applications" iiti SUA. Ne treba ti nikakva druga komponenta. Btw, POSIX je tu jos od 1993...

A kako ces na Linuxu da teras Photoshop? Ili Adobe Illustrator? Ili AutoCAD? Ili Visio? Ili da kompletiras tax-return sa softverom koji gotovo uvek ne dolazi na Linuxu? Kako ces da igras, ili ako imas decu - da ona igraju, igrice novije od 10 godina? Kako ces da gledas Blu Ray filmove ili komercijalnu digitalnu satelitsku ako imas media centar PC? :)

Ili.. pitam se da li na Linuxu mozes da razvijas i Java i .NET aplikacije sa 100% podrskom za up-to-date API-je? Na Windowsu moze, bas kao sto na Windowsu mogu da koristim i GNU C/C++ kompajler i Microsoft C++ kompajler ako zelim ;-)

Eto, bas gledam ovaj moj TomTom GPS navigator koji se puni na stolu... ubodem ga u racunar, i mogu da downloadujem nove mape kao i nove lokacije radara i sigurnosnih kamera ili sw. apdejt :) Na Linuxu nece da moze, kaze beee...

Ili recimo eto, da konektujem novi Nokia telefon i sinhronizujem moje kontakte sa starim - par klikova misem... Piece of cake, ali ne mere na Linuxu... mozda ce neko da raspise neku kobaju i skript, pa uz polozenu teoriju kompajlera mozda uspes da izvuces broj telefona koji si hteo da zoves pre godinu dana :)

Ne znam ni da li bih hteo da pokusavam da koristim moj 3G modem (Option) na laptopu na mocnom Linuxu a da ne moram da radim na magistarskom iz teorije operativnih sistema, vec sa Sleep-om ima problema a ovo mu dodje kao napredni R&D. Evo sta covek mora da uradi: http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-241770.html :) Na Windowsu treba da pokrene aplikaciju od par stotina kb :)

A... pa tako sam i mislio ;-)

Mislim, WOW... lepo vam izgleda taj tapacirung, samo malo prazno kada se pogelda iza kulisa :) Ko u spageti versternima - grad od dasaka, Linux. Ko da su ga pisali ljudi iz Universal Studija.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 11.02.2009. u 00:13 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.165.*



+4 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 00:12 - pre 185 meseci
Uh kako se ovde skace sa nivoa na nivo
Prvo pricaju o desktop usabilitiyju pa na kraju dodjosmo do C++ i Java kompajlera-to su inace nezaobilazne alatke u svakodnevnom koriscenju desktopa :D

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 00:20 - pre 185 meseci
Ne, nego što ti god padne na pamet, lakše je na Windowsu. Možda je Linux u poslednje vrijeme dobio par shortcut-a, ali kako god okreneš, na Windowsu je lakše ili ćeš lakše riješti problem...

A šta je problem sa pričom oko kompajlera? Meni je npr. važnije to što je MS izdao VS Express Edition, nego kako se radi u Linuxu sa COM-Portom?!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 00:57 - pre 185 meseci
Pa sta ako Windows 7 lici na KDE?
:-))))

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 09:55 - pre 185 meseci
Citat:
Body Bag
Prvo pricaju o desktop usabilitiyju


Pa Linuxasima je "desktop usability" ovo:

Citat:
mulaz
Znaci jedna 3rd party aplikacija, koja u sebi nosi pitaj-boga-sta, koju treba da trazim, pa vidim dali/kako radi, pa ako hocu na drugom kompjuteru da teram, trebam jos tamo da instaliram.... zar nije lakse "cat /dev/ttyS0 > data"? :)


;-)

Pa to i nije daleko od C++-a... Ali, dobar komentar, nema sta hehehe :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
77.46.220.*



+218 Profil

icon Re: # Is it Windows 7 or KDE 4?11.02.2009. u 10:09 - pre 185 meseci
Pa nije vazno koji je program i da li je za svakodnevnu upotrebu ako hoces da koristis na linuxu treba ti administrator ili znanje "par" naredbi, prava kosrisnika, operativnog sistema.... sve u svemu treba dosta da ucis da bi znao da instaliras jedan program.
A na windowsu next next i next. Za nekoga ko ne zeli da uci operativne sisteme nego hoce da radi na racunaru u nekom programu treba mu samo dugme next i ok.
Koliko ljudi racunar koristi za igrice i multimediju? Oko 80%? Pa garantujem da bi svi ti kada bi im objasnio zasto npr trza divx film i zasto je zauzet procesor 100% dok gleda film...ti bi ljudi rekli .."batali, snimi windows".
A kako izgledaju igrice na linuxu? Pitali bi "Sta je ovo? Ovo sam igrao pre 10 godina."

I ne kontam kako neko moze da tvrdi da je sve to lakse i bolje na linuxu. Na windows mozes da naucis coveka za 10 dana da instalira OS, drajvere, napravi internet konekciju, instalira programe i radi na racunaru. (normalno ako zna engleski)
Isto to na linuxu ce mi trebati 10 meseci i covek ni tada nece biti sasvim sta je uradio i naucio.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: # Is it Windows 7 or KDE 4?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29349 | Odgovora: 186 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.