Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li vredi ostati na Vip mrezi?

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Da li vredi ostati na Vip mrezi?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7510 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AnaIvanovicFan
Student
Belgrado

Član broj: 203911
Poruke: 167
79.101.69.*



Profil

icon Da li vredi ostati na Vip mrezi?05.02.2009. u 19:06 - pre 185 meseci
Kupio sam Vip karticu u decembru, jer sam shvatio da su perspektivni sto se tice ideja (moj prvi utisak!) i da su poprilicno originalni tj. imaju interesantnu kampanju i promocije. Priznajem, nisam se razocarao, a kamoli pokajao. Vip je delimicno ispunio sva moja ocekivanja. Vip karticu sam kupio prvenstveno sto moji drugovi i drugarice iz razreda takodje imaju istu i kupili su je upravo zbog promocije Dopuni praznike. Svi smo uzivali u kuckanju, slanju MMS-a i surfovanju mobilnim Facebookom, preuzimanju melodija "za dz", itd...Od tada sam slabo slao SMS na ostale mobilne mreze u Srbiji, jer jednostavno vecina je imala Vip. Uoci zavrsetka promocije (31. januar), ocekivao sam nesto "bombasto", jer sam se nadao da je i sam Vip shvatio da je pridobio mnostvo novih korisnika praznicnom promocijom. Ali, usledelo je razocarenje.
1.)Povecavanje cene na JEDINOM tarifnom paketu - 5,9 i 2,2 za poziv i SMS (sve to bez PDV-a)
2.)Nezanimljiva promocija Svaka dopuna dobija i isto tako blesavi uslovi - 7 dana trajanja :S


Primetio sam da kod Vipa, kada saljem SMS van mreze, mnogo, ali zaista mnogo brze potrosim kredit nego kod mt:s-a i Telenora. Vec posle dan-dva ja moram ponovo da uplatim kredit, a ipak je to frustrirajuce jer ja umem da se kontrolisem i da trosim malo, ali opet isto.

Druga stvar, SVI ti moji prijatelji koji su bili PONOSNI korisnici Vip mreze u vreme trajanja promocije su sada presli na drugog operatera, koji nudi primamljiviju ponudu za SMS, koji se, sto se tice moje generacije, mnogo vise koristi nego pozivi.
Upravo iz tog razloga mi je promocija Svaka dopuna dobija totalno beskorisna, jer nemam na koga da potrosim taj bonus.

Jos jedan od razloga zbog kojeg sam u decembru presao na Vip je ogromna ljubaznost korisnickog servisa.
Dosta puta sam zvao Vip korisnicki servis i uvek sam naisao na veliku ljubaznost operatera, za koje nisam stekao utisak da ce da me "ubiju" sto sam zvao, kao sto je slucaj kod mt:s-a (govorim iz iskustva!). Uvek su bili na raspolaganju kada mi je trebala neka pomoc i uvek su bili otvoreni za sugestije.

Ali, (uvek postoji ono ali) zbog poskupljenja sam presao na mt:s. Znam da zvuci cudno - ako sam toliko kivan na operatere mt:s-a, sto onda prelazim na mt:s, ali jednostavno mi odgovara nova promocija u kojoj je svaki drugi SMS besplatan, bez ikakvih uslova. Inace, svi mi kazu da se nece vratiti na Vip mrezu, jer su poskupeli i nisu zanimljivi sto se tice promocija.


Zeleo bih da saznam vase misljenje. Da li vredi ostati na Vip mrezi sa sadasnjom Vip ponudom i sta ocekujete od Vipa u buducnosti?


[Ovu poruku je menjao AnaIvanovicFan dana 05.02.2009. u 20:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?05.02.2009. u 23:49 - pre 185 meseci
E pa ovako po meni ne vredi....

Zasto
1 skup sms
2 po prilicno ne povoljni razgovori
3 jedna tarifa

O promo necu da pricam, jer vip nije moja mreza nisam niciji zastitnik ali
vip je trebao da bude predvodnik u inovacijama, a ne da podize cene u
nebesa!!!

Da mnogi ce sada reci mts je los!!!
Telenor je skup!!!

E jeste ali taj isti mt:s koji je los ima odlicne promocije za mlade,
jedini je koji ima studenske pakete, pakete za porodicu, pakete za osi!!!

Telenor je mreza okrenuta nesto zahtevnijim korisnicima koji su spremni
to da plate malo vise...

njena naj veca prednost je to sto ima kvalitet signala...

VIP NEMA NI JEDNU OD GORE NAVEDENIH PREDNOSTI!!!! Njihove tarife nisu
namenjene ni mladima ni poslovnim korisnicima, prosto se nalaze u nekom
medju prostoru gde su pokusali da se nametnu svima, a zapravo se nisu nikome
nametnuli... Ne razumem kako to niko iz vipa nije shvatio i kako ne menja tu
politiku....

Neka mi neko ko radi u vipu a znam da ih ovde sigurno ima objasni kome
menageri namenjuju ovakvu poslovnu politiku!!!!
zzviktor
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.31.*



+21 Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?05.02.2009. u 23:53 - pre 185 meseci
Moju karticu iz prve serije VIP-a sam lagano pustio da joj istekne rok vaznosti (24.01.2009) sve sa preostalih 300-nak dinara kredita (nek' im je na cast).
Odavno sam digao ruke od njih i potpuno su mi neinteresantni, a kad bolje razmislim voleo bih da se nisu ni pojavljivali na nasem trzistu jer su inicirali neka "nova poslovna pravila" - sve na stetu nas korisnika.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?06.02.2009. u 00:17 - pre 185 meseci
Ja sam korisnik druge dve mreze (Telenor i mt:s), ali imam i dve Vip prepaid kartice jos iz doba kad su oni poceli sa radom.

I mt:s i Telenor koristim u postpaid varijanti, jer mi prepaid paketi ne odgovaraju previse (mada sam koristio i Telenor prepaid dok je bilo posle drugog minuta besplatno). Sto se kvaliteta usluga tice upucen sam u to kako Telenor i mt:s rade, a donekle i sa situaciom na Vip mrezi.

Dakle da analiziramo trenutnu ponudu sva tri operatera:

Vip prepaid:
minut razgovora - 6.96din
uspostava veze - 3.30din
SMS - 2.60din
tarifiranje - 60+30

mt:s KUL:
minut razgovora - 6.25din
uspostava veze - 3.30din
SMS - 2.24din (do 31.03.2009. svaki drugi besplatan)
tarifiranje - 60+30

Telenor Tako lako:
minut razgovora - 6.49din (svaki treci besplatan)
usposta veze - 3.42din
SMS - 2.60din
tarifiranje - 60+60

Gde je ovde Vip? Ubedljivo naj skuplji? Telenor ima paket prica gde je SMS i uspostava veze ista kao i na tako lako paketu, ali je minut u mrezi znatno povoljniji. mt:s ima ekvivalent LAKI tarifu, ali je ona skuplja od Telenor price. Takodje druga dva operatera imaju sasvim ok tarife za poruke gde je cena SMS-a oko 1.06 do 1.18din po poruci. Opet je Vip papreno skup. Nije mi jasno sta oni tacno planiraju ovim da postignu?

Kvalitet mreze i usluga je na strani Telenora svakako. Kod mt:s-a moze svasta da se ocekuje, skloni su tome da ne drze rec, a i generalno se stice utisak da nisu organizovani, jer nikad nemaju prave informacije.

Da napomenem, da je Vip jedini operater koji mi je posle 6 meseci bez dopune "ponistio" kredit u iznosu od oko 250din na dve kartice. Na jednoj sam se cak setio zadjneg dana da dopunim, ali kako je rekla devojka iz kioska: "Dopune za 064 i 061 ne rade" i tu mi je propalo tricavih 150din.

Ja cu ipak sacuvati ove dve Vip kartice, ali ih necu koristiti dok oni nesto iz korena ne promene. Ovako tesko da ce nesto postici. I, da, sacuvaj Vip karticu, ali mislim da se u ovom trenutku ne isplati uopste koristiti Vip.

Ukoliko je bitno da usluge i mreza rade, a da platis malo vise, preporuka za Telenor, a ako hoces "jeftinije" da prodjes, a nije ti presudno bitno da li ces iz prve poslati poruku, da li ce ona kasniti, onda mozes mt:s da koristis.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?06.02.2009. u 02:24 - pre 185 meseci
Da li vredi ovde nesto pisati kada vipovci ne citaju to!!!
zzviktor
 
Odgovor na temu

AnaIvanovicFan
Student
Belgrado

Član broj: 203911
Poruke: 167
79.101.217.*



Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?06.02.2009. u 09:08 - pre 185 meseci
Citat:
I, da, sacuvaj Vip karticu, ali mislim da se u ovom trenutku ne isplati uopste koristiti Vip.

Ukoliko je bitno da usluge i mreza rade, a da platis malo vise, preporuka za Telenor, a ako hoces "jeftinije" da prodjes, a nije ti presudno bitno da li ces iz prve poslati poruku, da li ce ona kasniti, onda mozes mt:s da koristis.


Vip kartica je tu i dalje, sacuvana, ali sam se bas sad nekako razocarao, jer sam svima podelio moj Vip broj, a vec juce sam sve obavestio da sam presao na mts.

Sto se tice mt:s-a, katastrofa sto se tice rada mreze! Ja ne znam da li sam uspeo da posaljem jedan sms u roku od 40 sekundi...Imam oko 600 besplatnih poruka, a kako da ih potrosim, kada mi se poruka isporucuje pola minuta?! To se ne desava samo meni, nego svima. A korisnicki servis je opste rasulo! Pozovem, uspostavi se veza, ne cujem ni "dobrodosli u korisnicki servis...blabla", nego samo KRCKANJE 1 minut i onda muzika, i cuveno "Svi operateri su zauzeti, molimo pozovite kasnije". Nisam zvao samo sada, uoci proknjizenja postpaid racuna, nego sam takodje zvao sredinom krajem januara, isti slucaj.

Telenor/Mobtel korisnik sam bio otkad sam dobio mobilni telefon. Imam veoma lep 069 broj, kartica mi jos stoji tu (nije ugasena), a Telenor "pamtim" po dobrom, jer sam od njih dobio mobilni telefon na nagradnoj igri :)))))
Duze vreme sam bio korisnik tarifnog paketa Poruke. Prilicno mi je odgovarao, ali ono sto me je "odvuklo" sa Telenor mreze je primamljivija ponuda konkurencije u SMS porukama. 1 SMS - 1 dinar nije nikakva para u odnosu na 2,6 dinara kod Vipa, ali jednostavno nisu imali nikakvu promociju za SMS (izuzev 333 dopune). Inace, Telenor mreza u mom gradu radi odlicno, EDGE je takodje veoma dobar, dok kod Vipa i mt:s-a molim Boga da uspem da se uopste konektujem.
Usluge su na zavidnom nivou, najvise sam voleo da koristim Portal, gde zaista mozes da kontrolises racun.


Slobodane, sta mi ti predlazes?


Izvinjavam se sto je ovo mozda offtopic, ali treba da uporedimo Vip sa svim operaterima...


 
Odgovor na temu

MP3MP3
Kragujevac

Član broj: 153128
Poruke: 841
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?06.02.2009. u 09:45 - pre 185 meseci
AnaIvanovicFan Čini mi se da smo pročali na mondo forumu kada si razmišljao da napustiš mts.
Ja nikako nisam video vip kao neku povoljnost ali sam imao osećaj da si hteo bilo koju mrežu samo da pobegneš što pre...
Ne znam zašto ti je to trebalo ali te razumem i ja sam od telenora pobegao posle 4.5 god i kupio mts prepaid 065, ali sam svima javio i ne pada mi na pamet da menjam broj pa makar bili skuplji 3545454 puta a znam da neće.

Ovako bih ja:
1. Ako više šalješ sms vrati se mts-u jer stalno ima promocije, mondo web sms i omiljen broj, koji je koristan
2. Ako razgovaraš i šalješ sms a imaš nekoliko važnijih brojeva u vipu onda ostani u vipu i podeli tvojima u porodici neki vip broj da razgovarate za Dž i sms-ujete
3. Ako više razgovaraš u mreži 063 onda telenor priča ili mts Laki- mada ima skuplji sms od priče
4. Ako razgovaraš ka svim mrežama onda trenutno Olimpijski prebaci na telenor kartici

tako bih ja uradio...
Ne znam koliko razgovaraš i sms-uješ u mesecu?
 
Odgovor na temu

AnaIvanovicFan
Student
Belgrado

Član broj: 203911
Poruke: 167
79.101.217.*



Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?06.02.2009. u 10:00 - pre 185 meseci
Samo SMS. Nikada ne obavljam pozive.

Mts jeste najjeftiniji za mt:s, ali dzaba kad mi treba pola minuta da posaljem poruku, a internet je u katastrofalnom stanju u mom slucaju.



 
Odgovor na temu

MP3MP3
Kragujevac

Član broj: 153128
Poruke: 841
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?06.02.2009. u 10:08 - pre 185 meseci
I meni je net spor na mts. Ali nije mi uvek neophodan, retko kada mi treba preko telefona.
Što se tiče sms-a meni stižu brzo, nisam primetio da se čeka pola minuta. Možda zbog aktuelne promocije. Juče sam poslao oko 7 sms-a i ništa mi nije kasnilo ni malo i to u toku dana.
Meni je prihvatljivo mislim da za nižu cenu i do 5-6 puta uz promocije nego druge mreže prihvatljivo je da kasni neku sekundu mada meni ni najmanje ne smeta jer ako je nešto hitno pozvaću.

Inače smo slični i ja šaljem sms a zovem mesečno 0-3 puta. A šaljem oko 220 sms-a a kada su ispiti onda malo više 250 ...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?06.02.2009. u 11:48 - pre 185 meseci
Ja sam izgleda skroz drugi tip korisnika od vas :)

Kako kaze moj racun za januar poslao sam 203 SMS poruke, i pricao 172 minuta. Mada je to najvise zbog praznika, samo 01.01. od 00:20 do 00:40 imam poslatih preko 70 SMS poruka. Znaci da je moja potrosnja na nivou 130 - 180 minuta i 100 - 150 SMS poruka na mesecnom nivou.

Doduse, ako se dodaju maratonski razgovori od 40+ minuta (zimska promocija Telenora), onda dodjemo do toga da sam u decembru pricao jos 15-ak sati preko ovoga u racunu za telenor postpaid.

Ako se doda na to jos mt:s biz:net sa nekih 70-ak minuta razgovora u biz:net grupi, dodjemo do skroz drugog odnosa poziva i SMS poruka. Sa mt:s mreze ne saljem SMS jer imam sasvim dovoljno poruka na prenesi paketu i nemam nikakve potrebe da ih saljem sa mt:s-a.

Na drugoj strani sam uzeo 066 koji sam planirao da koristim za placanje parkinga i za internet (500din mesecno) je sasvim ok, medjutim ja imam ogromne probleme sa mt:s mrezom. Obzirom da najvise vremena provodim u Pirotu i Nisu, uopste nisam zadovoljan mt:s uslugom. Razgovori sa mt:s GSM mreze su uzasni. Preksinoc sam 3 minuta razgovora proveo u ponavljanju: "Jesi li tu, nista te ne razumem...". Medjutim pozivi u grupi su mi ~1din/min, i to je jedini razlog iz kojeg pristajem da budem korisnik ovog paketa na mt:s mrezi.

Internet na 066 je katastrofa, a to je jedan od glavnih razloga sto sam uzeo 066 uopste. Kad god telefon predje sa 3G na GSM mrezu veza puca! Zamislite putujete, povezani ste na internet pomocu laptopa, izadjete iz Nisa, veza puca... Stignete do Bele Palanke, prelazi telefon na 3G, prolazite Belu Palanku, opet GSM i veza puca, stizete u Pirot, 3G ponovo, i dodjete do nekog dela grada koji nema bas najbolju pokrivenost, i veza ponovo puca. Odgovor ljudi iz mt:s-a je: "Ne koristite 3G"?! Da koristim GPRS/EDGE u sred grada kao sto je Nis, gde GPRS/EDGE, a i razgovori jedva funkcionisu na GSM mrezi?

Ali kao sto sam ja spreman da koristim biz:net zbog niske cene razgovora u grupi (samo za razgovore u grupi ga i koristim), savrseno razumem ljude koji su spremni da koriste mt:s prepaid zbog ustede u ceni. Mada ja licno mislim da (bez promocija, koje su uvek cudne, nejasno definisane, i za koje se uslovi vrlo cesto menjaju) mt:s uopste nije tako mnogo povoljniji od recimo Telenora. Ni za prepaid ni za postpaid. Cak u nekim slucajevima i prilicno povoljniji.

Tako da u uslovima kad ne bi postojale promocije kod mt:s-a vezane recimo za SMS, ja na vasem mestu ne bi koristio mt:s. Ipak, ako koriscenje mt:s-a donosi ogromne ustede vama, onda je sasvim logicno. Ali ukoliko razlika nije bar 1.5 do 2x jeftinije ja ne bi koristio mt:s mrezu, iz razloga sto me kao korisnika ne postuju (cekam u poslovnici preko sat vremena, i kazu mi da nemam osnova za zalbu jer u ugovoru pise da ce oni da mi pruzaju usluge u skladu sa tehnickim mogucnostima), u principu... ko te piiip. Drugo na mom 066 broju do prekjuce nije ni bio aktiviran servis MMS-a!!! Oni reklamiraju MMS po ceni SMS-a, a ja nemam aktiviran MMS na kartici?! Da li tu neko razmislja nesto?

Kazem ponovo, preracunajte se, ako vam mt:s donosi velike ustede, i ako ste spremni da trpite to kako mreza radi, kako su organizovani, i kako se odnose prema vama, onda je logican izbor mt:s. U suprotnom Telenor moze da bude zanimljiv, jer se oni 100x vise trude oko korisnika, lepo su organizovani, imaju dobre usluge i naravno kvalitet. Meni je prenesi vs mix skroz kristalno jasno, prenesi i tacka (provera stanja skoro realtime, mreza odlicno radi, prenosenje minuta i poruka, internet dodaci od 300MB do 10GB, racun i specifikacija do 5. u mesecu... toga na mix-u nema).

Eto to je neko moje razmisljanje.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
*.adsl.beotel.net.



+32 Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?06.02.2009. u 12:55 - pre 185 meseci
Citat:
zzviktor: Njihove tarife nisu namenjene ni mladima ni poslovnim korisnicima, prosto se nalaze u nekom
medju prostoru gde su pokusali da se nametnu svima, a zapravo se nisu nikome
nametnuli...


Po prvi put moram da se slozim sa zz-om.
Odlicna analiza.
 
Odgovor na temu

MP3MP3
Kragujevac

Član broj: 153128
Poruke: 841
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?06.02.2009. u 13:07 - pre 185 meseci
Ipak telenor daje bedne promocije tipa večeri razgovora i sms-a (20-24) trebam da budem zarobljen da bih se dopisivao a i uslov 8sms-a.
Poštovanje korisnika, pa nisam primetio veliko poštovanje. Samo sam primetio da su skupi uvek bili i pervernzo tarifiranje imaju 60+60 odavno na mnogim paketima. Call centar se plaćao mnogo ranije, trebalo je i do 90din da im javim da menjam tarifu. Sada je oko 12 i može drugačije. Samo hoću reći da se nikako ne slažem da se trude oko korisnika jer su im sve promocije zanemarljive za moje potrebe a i nemaju web sms i omiljeni broj. A promocije za sms ili nemaju ili su jadne. Samo imaju lepu foliju kada zapakuju reklamu i ništa više. Od slatkorečivosti se ne živi. I ne volim da mi prodaju vazduh, ne padam na jeftine fore već konkretne ponude. Tako da sam mnogo živaca potrošio na telenor... ... ...

A ništa nisam do sada trpeo od mts-a, zaime sveta govorite kao da bičuju nekoga.
I Slobodane nije jeftinije samo duplo nego višestruko, ali neću detaljisati kako i zašto, .
A što se tiče postpaida ili 066 ne znam čemu to, ne mogu ja i neko drugi da napustim mts jer su nekoga ili tebe prešli.
Mislim imaću u vidu ali nema veze sa nama koji nismo 066.

Citat:
Kazem ponovo, preracunajte se, ako vam mt:s donosi velike ustede, i ako ste spremni da trpite to kako mreza radi, kako su organizovani, i kako se odnose prema vama, onda je logican izbor mt:s. U suprotnom Telenor moze da bude zanimljiv, jer se oni 100x vise trude oko korisnika, lepo su organizovani, imaju dobre usluge i naravno kvalitet. Meni je prenesi vs mix skroz kristalno jasno, prenesi i tacka (provera stanja skoro realtime, mreza odlicno radi, prenosenje minuta i poruka, internet dodaci od 300MB do 10GB, racun i specifikacija do 5. u mesecu... toga na mix-u nema).


Hello mi ovde pričamo o prepaidu, jel ti hoćeš da idemo na prenesi 150 da bi prešali sms i plaćali 600-700din umesto sadašnjih 200-300din i to je ušteda?
Ne radim još studiram tako da o postpaidu i ne razmišljam a i nema jeftinijeg sms-a nego na prepaidu.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?06.02.2009. u 14:35 - pre 185 meseci
Ja sam lepo napisao da nisam tip korisnika koji ste vi. Ja telefon koristim i za SMS i za pozive i za internet. U toj kombinaciji se najvise isplati postpaid. Ukoliko korisnik salje uglavnom samo SMS, on nema sta da trazi na postpaidu. Tu se slazemo, i ne kazem nekome da prelazi na postpaid ako njemu to ne odgovara.

Covek me je pitao sta mislim, ja sam lepo seo, izno svoje iskustvo, i rekao da se preracuna sta mu se najvise isplati. Samo sam preneo svoje misljenje i svoje iskustvo sa operaterima. Ne znaci da je to generalno tako, ali kolko mogu da vidim da nisam jedini sa slicnim problemima. Naravno MP3MP3, ti imas drugacije misljenje i to ja postujem.

Cak i ja koristim usluge mt:s-a jer sam se preracunao da mi se isplati, ali to ne menja stvar da mi oni idu na zivce, kad ja poziv ne mogu normalno da obavim, bez krcanja, sustanja, puckanja, prekidanja (govorim za mt:s GSM, 3G je druga prica). Takodje vrlo cesto ne mozes da izvuces prave informacije, ili ti za neku uslugu koja treba da radi standardno (MMS ili intenret) kazu da telefon nije podesen, pa te vucaraju ovde - onde, i onda se neko iz mt:s-a seti da je ipak u pitanju to sto usluga nije aktivna na broju. Ili pokazu ugovor u kome su se oni ogradili i meni kazu, mi cemo poslati reklamaciju, ali u principu to nista ne mora da znaci da ce biti reseno.

Ili ona smejurija pre 15. jauara? To je neka ozbiljnost?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

MP3MP3
Kragujevac

Član broj: 153128
Poruke: 841
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?06.02.2009. u 14:54 - pre 185 meseci
Da, da slažem se naravno i poštujem tvoje mišljenje, samo sam hteo da kažem da se ne mogu tvoje potrebe i navike projektovati na naše jer smo različiti. I zasmetao mi je deo kome kažeš da se proračunamo nas dvoica šta nam je povoljnije pa sam morao da objašnjavam. I da hteo sam da kažem da nas svi operateri zavrću i ne poštuju, samo što je to nekad očigledno a nekada sakriveno ispod zlatne folije koja ume da zalepi...

A sa tvojim postom se skroz slažem, samo je ispalo da jedini mts nije fer, a ja kažem da niko nije potpuno fer...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?06.02.2009. u 15:05 - pre 185 meseci
Pa mt:s je ispao ubedljivo najmanje fer. Ne kazem da su ostali cvece, ali naspram toga sto mt:s radi...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

AnaIvanovicFan
Student
Belgrado

Član broj: 203911
Poruke: 167
91.150.103.*



Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?06.02.2009. u 17:16 - pre 185 meseci
Hajde i da dotaknem ljubaznost operatera i aktivaciju usluga

Telenor
10 dinara za razgovor sa operaterom je simbolicna cena, ali moram vam napomenuti da 90% stvari mozes da uradis na Portalu ili putem govornog automata, npr.
-Promena tarifnog paketa na portalu (BESPLATNO i mozes da menjas tarifu koliko god puta zelis!)
-GPRS i MMS se moze veoma lako konfigurisati putem BESPLATNOG govornog automata na broju 9863, takodje i besplatnim slanjem automatskih podesavanja za Telenor zvanicnog sajta www.telenor.rs
-Listing dostupan i lako se dolazi do njega - samo par klikova je dovoljno na Portalu i imate uvid u svoju potrosnju za DZ!

mt:s
-Promena tarifnog paketa (PRVA PROMENA JE BESPLATNA, svaka sledeca se naplacuje 50,00 din. bez PDV-a) se vrsi jednostavno putem govornog automata 778
-GPRS i MMS podesavanja se mogu naruciti besplatno slanjem poruke ALL na 4777. Iz iskustva prijatelja i mojih iskustva govorim da treba da budemo srecni, ako uopste stignu ta podesavanja, jer se veoma cesto desava da saljemo i da ne stize.
-Listing..(nisam upoznat sa ovom uslugom) za postpaid listing treba da se ide na mts sajt, a za prepaid koliko znam moze samo u mt:s poslovnicama.

Vip
-Vip nema u svojoj ponudi vise prepaid tarifnih paketa
-GPRS i MMS podesavanja se mogu besplatno naruciti na Vip oficijalnom sajtu www.vipmobile.rs , kao i besplatnom asistencijom korisnickog servisa
-Listing...Sto se tice listinga, jedan poznanik ima Vip postpaid broj, i prevalio je dosta da bi stigao do Vip centra, a tamo, kada je trazio listing, prodavacice su mu rekle da mora da pozove Call centar i da naruci listing na kucnu adresu. Mislim da se prepaid listing moze izvaditi u Vip centru.



USLUZNOST OPERATERA

Telenor
-Razgovor sa operaterom se naplacuje 10 din, ali za tih 10 dinara mogu vam reci usluznost je na maksimalnom nivou. Osim sto su operateri ljubazni ne pricaju kao NAVIJENE TRAKE ono sto vec znam i sto je vec jasno, nego ljubazno sacekaju da izjasnim svoje pitanje i onda mi profesionalno odgovore.
Sve pohvale!

mt:s
Ah, ovo je posebna prica.....AROGANCIJA!!! Juce mi se desilo da mi operaterka ne kaze ''Dobar dan, Dragana na vezi, izvolite", nego "Dragana izvolite" (!!!)
Neljubazni, stalno me pitaju "Kako mislite ovo", a ja smatram da sam recit i veoma jasan kada nesto objasnim. Ne ocekujem crveni tepih, ali bar neka budu ljubazni i uljudni, a ne kao da sam ih pitao ne znam ni ja vec sta..A da ne pominjem ono "lupanje samara" sa "svi operateri su zauzeti, molimo pokusajte kasnije", posle 25 MINUTA cekanja!!!


Vip
Ljubazni i profesionalni. Iako sam imao prilicno problema sa cekanjem na javljanje operatera, jer se desi da me samo izbaci onim cuvenim oldphone "tu-tu", ali kad se jave, uglavnom su svi ljubazni i daju mi odgovor na pitanje kako i ocekujem.

[Ovu poruku je menjao AnaIvanovicFan dana 06.02.2009. u 18:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

steva8
Nikola Stankovic
ucenik
Ub

Član broj: 206878
Poruke: 1
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?06.02.2009. u 23:05 - pre 185 meseci
Evo mog slucaja.
Kada je VIP tek dosao ja sam uzeo njihov postpaid 150 (150 poruka i 150 minuta mesecno za oko 600 kinti) prvenstveno zbog toga jer u to vreme i u mts-u i u Telenoru bila su neka ogranicenja za postpaid korisnike (od 100 minuta samo 20 mozes van mreze a od tih 20 samo 5 prema fiksnoj i tako neke gluposti) i da Vam kazem da sam se tada odlucio za VIP jer sam tih 150 minuta mogao da trosim kako je hocu tj. da zovem bilo koju mrezu.

Sto se mene tice ja necu skoro menjati VIP, jer sam vise nego zadovoljan sa paketom a ako mi za kasnije zatreba veci paket uzecu onaj 325 koji je vise nego davoljan za "obicne" korisnike.
 
Odgovor na temu

dusan2309
Dusan Lukic
diplomirani matematicar-informaticar
Srbija

Član broj: 189208
Poruke: 225
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?21.02.2009. u 11:53 - pre 184 meseci
Mene je "iznenadila" informacija od vip call centra da se vise bonus kredit ne moze koristiti za GPRS, sada se dobija 10 MB koji mogu da se koriste do 31. marta, tih 10 MB je "kompenzacija" za to sto ne moze da se koristi bonus za GRPS, vise o toj temi mozete da pogledate na http://www.elitesecurity.org/t355523-Bonus-kredit-GPRS
Vip jos uvek nema tarifne pakete na prepaid-u sto mi mozda trebali da imaju.
Telenor ima dosta tarifnih paketa za korisnike sto je po meni dobro, tarifni dodaci su pun pogodak, pogotovu kada su pre neki dan promenili tarifni paket Dodaj internet po kome je koriscenje interneta u Telenoru sada mnogo povoljnije nego pre.
 
Odgovor na temu

AnaIvanovicFan
Student
Belgrado

Član broj: 203911
Poruke: 167
93.86.39.*



Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?21.02.2009. u 13:05 - pre 184 meseci
Dobio sam promociju da ako uplatim kredit (najmanje 100 dinara) dobicu standardno 1000 din. kredita i SMS-a u mrezi koje vaze 7 dana i 200 dinara kredita prema svim mrezama (vazi 6 meseci kao standardan kredit).
Vip kartica je ponovo u mom mobilnom telefonu:))

EDIT: Uplatio sam kredit i dobio 1000 SMS i 1000 din. kredita za pozive u mrezi, 200 din. prema svim mrezama(vazi 6 meseci) i 10 MB za net do 31. marta:))


[Ovu poruku je menjao AnaIvanovicFan dana 21.02.2009. u 15:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusan2309
Dusan Lukic
diplomirani matematicar-informaticar
Srbija

Član broj: 189208
Poruke: 225
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Da li vredi ostati na Vip mrezi?21.02.2009. u 17:00 - pre 184 meseci
@AnaIvanovicFan
Kada si uplatio kredit? Ja sam uplatio 17.02. 100 din i stiglo mi je 1000 din + 1000 sms ali mi nije stiglo 200 din prema svim mrezama.
Nekoliko dana sam mogao da koristim bonus kredit za internet, ali je od 19.02. ukinuta mogucnost koriscenja interneta pomocu bonus kredita, pa mi je operater vip-a dodao 10 MB koji mi traju do 31. marta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Da li vredi ostati na Vip mrezi?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7510 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.