Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti

[es] :: Nauka :: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti
(TOP topic, by superbaka)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88522 | Odgovora: 255 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.rs.



+78 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti14.02.2009. u 09:30 - pre 184 meseci
Citat:
And "even with vigorous mitigation effort, we will continue to use fossil fuel reserves until they are exhausted."


Ova recenica sve govori, jer cak i da CO2 emisija usled sagorevanja fosilnih goriva izaziva globalno zagrevanje ovih razmera, samo usporavanje brzine koriscenja ovih goriva nece resiti problem, posto ce se taj CO2 svakako pre ili kasnije naci u atmosferi.
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti14.02.2009. u 15:42 - pre 184 meseci
Citat:
p3j4: Ova recenica sve govori, jer cak i da CO2 emisija usled sagorevanja fosilnih goriva izaziva globalno zagrevanje ovih razmera, samo usporavanje brzine koriscenja ovih goriva nece resiti problem, posto ce se taj CO2 svakako pre ili kasnije naci u atmosferi.


kako nece?osim ako je "biologija u krivu" ,biljke pretvaraju CO2 u cist O2 i C koji koriste za ishranu,tj O2 odlazi u vazduh

medjutim,sada je PREZASICENJE sa CO2 ,a premalo biljaka ,ponavaljam,pogotovo u velegradovima,pa biljke ne mogu da obrade sav CO2
...

medjutim izduvni gasovi nisu samo CO2 ...bla bla
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
89.216.65.*



+5 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti15.02.2009. u 11:23 - pre 184 meseci
evo sad da ne promasim temu pa da me ne brisu ..zbog offtop..

Znaci nekko je nama pustio buvu da raspravljamo o tome da li postoji ili ne globalno zagrevanje. Jel tako , = jeste (buva je tu)
E sad ajde da vidimo ko je taj ko je plasirao tu vest i zasto ?

Isto tako da vidimo ko je taj ko je rekao da ne postoji globalno zagrevanje i zasto je to rekao ??

eto ja o tome se raspisao i kao promasio temu ????

to je isto kao da neki vozac kola pregazi pesaka i onda pose da pricamo price da li je pesak mogao da prezivi ili nije i od kakvih je povreda podlegao a da ne pricamo o vozacu koji ga je pregazio ....


nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.235.*



+13 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti15.02.2009. u 11:33 - pre 184 meseci
Citat:
Chellawy: Isto tako da vidimo ko je taj ko je rekao da ne postoji globalno zagrevanje i zasto je to rekao ??
Evo recimo ja sam rekao da nisam video nijedan ubedljiv dokaz o globalnom zagrevanju.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
89.216.65.*



+5 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti15.02.2009. u 12:14 - pre 184 meseci
aman zaman .....

a je si li ti prvi to rekao na celom svetu ??? pa je ceo svet zbog tebe poceo tu pricu ???


kako ovde svako shvati samo onako kako njemu odgovara ... to je upravo nasa stvarnost koja nas je dovela ove gde smo ...c cc cc ..

evo nastavljaju sa reklamama .... opet vas pitam zasto ? i ko ?
zar mislite da to rade bez veze ?
svrbe ih pare pa da potrose ?

http://www.b92.net/video/video...category=929&nav_id=344663
http://www.b92.net/video/video...category=929&nav_id=344662


[Ovu poruku je menjao Chellawy dana 15.02.2009. u 17:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Chellawy dana 15.02.2009. u 17:38 GMT+1]
nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti15.02.2009. u 18:20 - pre 184 meseci
Kako god da bilo shit se desava oko nas,
ja vjerujem u klima promijene i zato sam zamijenio sve sijalice ma koliko god one bile skupe (philips 10 godina garancija).
Iskreno smanjio mi se i racun za struju za 15 eura mjesecno. Pazim na trosenje i pazim na biljke...
A vjeruj da ne bi ovo nista znao da mi nije bilo reklama i tako reci ispiranja mozga. Ko god da je dao taj kes ulozio ga je kako treba.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti15.02.2009. u 19:10 - pre 184 meseci
pitanje stednje energije je dobra stvar i to ne mora da se vezuje za globalno zagrevanje... e sad, moguce je da je lakse ljudima da shvate ako im se progura kroz pricu globalnog zagrevanja ne bi li se postigao cilj...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti15.02.2009. u 19:29 - pre 184 meseci
zanimljivo,nisam video ove reklame :)
tj. lazem,video sam za sijalice,nisam ovog u pustinji


pa realno pustinja se siri,tj sve pustinje,realno,ljudi sve vise unistavaju biljke,a sve ih manje obnavljaju,i to ima svoje posledice

a i da,i sto jablan rece,stednja je korisna ;)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti16.02.2009. u 18:40 - pre 183 meseci
slucajno trazeci nesto naisao sam na rambov site,a izmedju ostalog ima i ovo na site-u
http://www.ramboamadeus.com/flash/birajpravuenergiju/

pomalo "komicno",ali rekao bih prilicno realisticki,pogledajte i druge "ekoloske zezalice"
http://www.ramboamadeus.com/
 
Odgovor na temu

b4blue
Ljubljana

Član broj: 55508
Poruke: 5
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti18.02.2009. u 09:58 - pre 183 meseci
Zaboravljate da su naucnici 70ih upozoravali da dolazi novo ledeno doba, pa su se posle predomislili.

A dali znate da su vikinzi krenuli u osvajanje severne amerike sa greenlanda, koji je tada stvarno bio zelen i vrlo povoljan za agrokulturu. Njihov neuspeh se pripisuje (izmedju ostalog i) zahladnjenju.

"Rimski klub" ima veliki interes u tome da ubedi ljude sirom sveta kako je covek odgovoran z globalno zagrevanje. Njegove clanove svakodnevno vidite u vestima. Drzavnici, visoki zvanicnici ... Zbog cega? Ja mogu samo nagajdati.
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
89.216.65.*



+5 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti19.02.2009. u 21:37 - pre 183 meseci
Citat:
b4blue: Zaboravljate da su naucnici 70ih upozoravali da dolazi novo ledeno doba, pa su se posle predomislili.

A dali znate da su vikinzi krenuli u osvajanje severne amerike sa greenlanda, koji je tada stvarno bio zelen i vrlo povoljan za agrokulturu. Njihov neuspeh se pripisuje (izmedju ostalog i) zahladnjenju.

"Rimski klub" ima veliki interes u tome da ubedi ljude sirom sveta kako je covek odgovoran z globalno zagrevanje. Njegove clanove svakodnevno vidite u vestima. Drzavnici, visoki zvanicnici ... Zbog cega? Ja mogu samo nagajdati.


eee ovo vec lici na razmisljanje ....


nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
89.216.65.*



+5 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti21.02.2009. u 21:30 - pre 183 meseci
evo sinoc je bila na kablovskoj emisija kako je u 16om veku asteke poharao virus (da li rece Hanta ili neki ..)
Shodno tome narator se sit napricao:
Oscilacije klime tokom vremena i bla ,bla, el ninjo , koji izaziva povisenje tepmerature mora u juznoj americi za 5 stepeni usled cega sve ribe pobegnu iz te oblasti. I to se periodicno ponavlja . Takodje je opisano kako to utice na to da je 17 miliona asteka umrlo zbog virusa kojem je pogodovala klima tj susa usled koje su se namnozili glodari koji su kako znamo najveci prenosioci virusa (pored insekata)

hocu reci , eto nisam ja jedini koji je rekao da je sve povezano i da ima veze jedno s drugim.
I kako onda neko moze da tvrdi da povecanje CO2 u atmosferi ne utice na efekat staklene baste sto dovodi do povecanja tepmerature atmosfere koja topi led na polovima i podize nivo mora itd.......

bice ta emisija i njoj slicnih jos mnogo puta na kablovskoj jer se tamo cesto ponavljaju....

ili sad neko hoce da kaze da je to sve laz i promocija necega ???

cega ???


nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti22.02.2009. u 01:33 - pre 183 meseci
[sorry na off-u,koja je emisija,ako mozes saznati,zvuci zanimljivo,moze i na pp]
 
Odgovor na temu

b4blue
Ljubljana

Član broj: 55508
Poruke: 5
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti22.02.2009. u 13:22 - pre 183 meseci
ne sumnjam u promenu klime usled povecanja CO2 u atmosferi vec u teoriju po kojoj je ponasanje coveka jedini uzrocnik klimatskih promena.

Mnoge promene se desavaju ciklicno bez obzira na zagadjenje. Istorijski zapisi govore da je u srednjem veku situacija bila slicna danasnjoj. Neki naucnici govore o vrlo kompleksnom ciklusu od 1500 godina.

Ja verujem da postoji vrlo pozitivan ucinak te "prevare". Ljudi ce promeniti ponasanje i poceti vise da razmisljaju ocuvanju zivotne sredine ako im se predoci katastrofa koja se moze desiti vec za njihovog zivota.

Problem koji se ovde javlja je, ako se te promene desavaju u ciklusima, i njih prate velike prirodne kataklizme, nikakvo ljudsko delovanje jih nece spreciti.

Ja sam svakako za to da svaki covek ucini sve sto je u njegovoj moci za ocuvanje zivotne sredine ali ne moram da verujem svakoj teoriji slavozeljnih naucnika i tajnih organizacija koje zele da kontrolisu moje misljenje.

Morate shvatiti da su mnoge stvari koje uzimamo zdravo za gotovo samo teorije. Oko mnogo cega se naucnici uopste ne slazu. Kako nesto postaje "opste" prihvatljivo? Pa tako sto vecina odluci da je to ispravno. A ko cini vecinu? Prosecni ljudi.

 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
89.216.65.*



+5 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti22.02.2009. u 16:33 - pre 183 meseci
bravo @b4bue

sve to sto si rekao je tacno i iz tvog izlaganja se moze zakljuciti da je sve relativno, sto ja i pokusavam da kazem.
I relativno je sve dok se cinjenicama ne dokaze sta je istina. Na zalost uvek treba nesto prvo da se desi da bi se doslo do zakljucka....

@horvat , mislim da je u pitanju bio kanal national geographic radnim danom sam gledao emisija je bila izmedju 23-24hm ai mislim da nije obavezan taj termin.
Nemam mnogo vremena ali ima zaista dobrih emisija kao i na viasat exploreru. Na zalost zbog obaveza jedvada 2-3 puta po sat vremena nedeljno pogledam koju takvu emisiju....

nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

grof pelinex
Pa, Bg, Ns

Član broj: 59872
Poruke: 75
*.ns.ac.yu.

ICQ: 401329515


Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti24.02.2009. u 10:58 - pre 183 meseci
Naravno da se periodicno pojavljuju klimatske promene, ali to nije razlog da nastavimo da zagadjujemo. Sigurno je da zagadjenje koje covek stvara ima odredjene posledice po globalno zagrevanje, samo je problem proceniti koliko.
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
89.216.65.*



+5 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti24.02.2009. u 22:09 - pre 183 meseci
evo danas emisija na FOX tv
kako gobalno zagrevanje takodje utice i na kolicinu monsunskih kisa koje od severne afrike pa do pakistana bivaju sve obilnije...
neki naucnik sad mu zaboravih ime je nasao objasnjenje i dokaz da povecana isparavnja na severnom polu usled veceg topljenja leda povecavaju obilnost padavina tj ono sto rekoh , monsunskih kisa koje padaju azijom do pakistana.

takodje je u emisji obradjena poplava u Las Vegasu 1999te u julu i 2003ce , takodje u Las Vegasu.

hocu reci , sve je povezano i te kako , kao sto rekoh jos pre ......u ovoj temi......

nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti25.02.2009. u 22:00 - pre 183 meseci
http://www.theregister.co.uk/2...or_climate_report_translation/

Citat:

Japan's boffins: Global warming isn't man-made

Climate science is 'ancient astrology', claims report

Exclusive Japanese scientists have made a dramatic break with the UN and Western-backed hypothesis of climate change in a new report from its Energy Commission.

Three of the five researchers disagree with the UN's IPCC view that recent warming is primarily the consequence of man-made industrial emissions of greenhouse gases. Remarkably, the subtle and nuanced language typical in such reports has been set aside.

One of the five contributors compares computer climate modelling to ancient astrology. Others castigate the paucity of the US ground temperature data set used to support the hypothesis, and declare that the unambiguous warming trend from the mid-part of the 20th Century has ceased.

The report by Japan Society of Energy and Resources (JSER) is astonishing rebuke to international pressure, and a vote of confidence in Japan's native marine and astronomical research. Publicly-funded science in the West uniformly backs the hypothesis that industrial influence is primarily responsible for climate change, although fissures have appeared recently. Only one of the five top Japanese scientists commissioned here concurs with the man-made global warming hypothesis.

JSER is the academic society representing scientists from the energy and resource fields, and acts as a government advisory panel. The report appeared last month but has received curiously little attention. So The Register commissioned a translation of the document - the first to appear in the West in any form. Below you'll find some of the key findings - but first, a summary.
...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
89.216.65.*



+5 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti08.03.2009. u 19:50 - pre 183 meseci
evo ovaj Klaus izgleda da je najveci naucnik na svetu... on na osnovu svog UVERENJA ?? tvrdi da nema otopljenja ...
pa i ja imam uverenje da on nema pojma kao ni ja o globalnom zagrevanju !!!!

http://www.vesti.rs/exit/Klaus-tvrdi-da-se-zemlja-hladi.html

i na kraju uvek stoji razlog zasto se nesto prica.... citiram :
Citat:
On je posebno upozorio SAD da nikako ne pristanu na limite i kvote za emisije ugljen-dioksida i sistem trgovine kakav ima Evropska unija, jer će to po njegovoj oceni samo povećati cenu energije.


svi jako dobro znamo da se ceska uvlaci amerima u b***u i gleda svoj neki intres, iz ove recenice se jako dobro vidi da su u pitanju pare !!!
koje verovatno ne idu u njegov dzep (cim se buni) vec mu ne odgovara da RUSi dizu cenu plina i nafte , pa ne odgovara ni meni pa se vise necu gerjati na plin ... ali nisam zbog toga rekao da nema globalnog zagrevanja ... dokazi ????
daj nam dokaze Klause da nema ....... ne , on je letio avinom iz Ceske za USA i video je sneg ??? bravo Klause ti si genije .....

da je bar neka expertiza napisana pa da se covek zamisli i zapita , ovako kako je taj text napisan je smesno...


[Ovu poruku je menjao superbaka dana 09.03.2009. u 19:50 GMT+1]
nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
93.86.116.*



+987 Profil

icon Re: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti08.03.2009. u 22:46 - pre 183 meseci
Naletoh na ovaj video koji objasnjava kako se u medijima ugusuju svi pokusaji opovrgavanja globalnog zagrevanja:

http://www.youtube.com/watch?v=216v5AoQcFQ
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Globalno Zagrevanje... pardon "Climate Change" - novi momenti
(TOP topic, by superbaka)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88522 | Odgovora: 255 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.