Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zastita Wireless-a!

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Zastita Wireless-a!

[ Pregleda: 6948 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
93.86.38.*



Profil

icon Zastita Wireless-a!21.01.2009. u 16:52 - pre 184 meseci
Pozdrav!
Nasao sam ovde par odgovora na ovu temu ali mi nista nije jasno. Imam sledeci problem. U restoranu imam adsl koji sam povezao na wirelss ruter tako da gosti restorana mogu da se sluze internetom. Medjutim, nemam nikakvu zastitu sto se tice wireless-a. Juce mi je pisalo da je wireless hakovan. Posto sam laik za ovo, kako mogu da stavim neku sifru ili zastitu na wirelss kako bih se zastitio od "komsija?"

P.S. Postoji li neki program koji mi moze pokazati ko se sve nakacio na moj wireless?!

Unapred zahvalan!!!!
Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: Zastita Wireless-a!21.01.2009. u 18:05 - pre 184 meseci
Ako hoces da se gosti restorana sluze tim internetom,onda ne mozes bas mnogo da ucinis da bi sprecio zloupotrebu sa strane,jer da bi oni mogli da koriste,to znaci da ruter prihvata svaku konekciju. Jedino resenje koje mi pada na pamet je da probas da nadjes MAC adresu tog korisnika koji ti zloupotrebljavsa internet i da je stavis na crnu listu,a da ostalima dozvolis da koriste normalno,tj ako ruter podrzava tu opciju.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
*.teol.net.



Profil

icon Re: Zastita Wireless-a!21.01.2009. u 18:27 - pre 184 meseci
MAC adresom možeš ograničiti korisnike, tj.u postavke wireless AP-a "zakucaš" MAC adrese onih korisnika kojima želiš dopustiti pristup internetu i mreži. Svi oni čija MAC adresa nije na listi neće moći da pristupe mreži. Ovo ti je dobro ako u u restoranu imaš neke svoje računare kojima bi se gosti mogli koristiti ili pak imaš neke stalne goste. Problem nastaje kad želiš nekom drugom omogućiti pristup mreži onda slijedi procedura da pronađeš MAC adresu njegove wireless karte pa da je ubaciš u AP. Ova opcija kod mene radi provjereno i to baš ta kombinacija ADSL modem i odmah poslije njega wireless AP koji dalje šalje signal. Postoji još jedna mogućnost a to je da umjesto "zakucavanja" MAC adresa odrediš (takođe na AP-u) password za pristup mreži koji bi onda davao korisnicima. E tu nastaje problem što bi taj password morao često mjenjati jer nijedan pasvord nikad nijeo ostao dugo tajan.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
77.46.165.*



Profil

icon Re: Zastita Wireless-a!21.01.2009. u 19:41 - pre 184 meseci
hvala na savetima, ali za mene je najprihvatljivije stavljanje password-a, jer vecina gostiju donosi svoje laptopove i ja bi im davao password. Ako sam dobro razumeo treba da udjem u podesavanje rutera i tu stavim password! Jesam li u pravu?
Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Zastita Wireless-a!21.01.2009. u 22:22 - pre 184 meseci
Bolje je da im uzmes mac adresu i samo u ruteru dozvolis da pusta net onim mac adresama koje si uneo
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
77.46.165.*



Profil

icon Re: Zastita Wireless-a!21.01.2009. u 23:07 - pre 184 meseci
kao prvo nemam pojma sta su MAC adrese, kao drugo ja nisam po celi dan u restoranu pa da znam ko ce i kada doci pa da mu pustam te adrese. Znaci, to mi nije idealno resenje sa MAC adresama. Kao sto sam i napisao na pocetku, ne razumem se u rutere tako da nemam pojma sta je MAC adresa i kako se to podesava.
Treba mi neko prosto resenje u vidu passworda jer ce konobari davati password-e gostima, sto je sa moje tacke gledista ipak prihvatljivije resenje!
Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
*.teol.net.



Profil

icon Re: Zastita Wireless-a!22.01.2009. u 07:50 - pre 184 meseci
Pošto se radi o kafiću, možda bi bilo dobro da zovneš nekoga ko se razumije u wireless da ti to uradi. On ti onda može staviti neka ograničenja kao npr. da ti gosti ne mogu downloadovati nego samo surfati, skype, MSN itd. Ako ti to neko uradi onda ti neće puno štete napraviti neko ko sazna password. Što se tiče MAC adrese, to je brojčano-slovni niz koji određuje proizvođač i obično se nalazi na etiketi na uređaju. Teško da se može desiti da postoje dva uređaja sa istom MAC adresom. Ako misliš sam raditi ovo onda potraži User Manual za wireless uređaj ili pak u postu napiši koji uređaj imaš, jer možda neko već zna postupak.
Sretno
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
93.86.207.*



Profil

icon Re: Zastita Wireless-a!22.01.2009. u 12:39 - pre 184 meseci
u pitanju je TP-LINK 54M Wireless ADSL2+ Router
Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
91.148.73.*



+42 Profil

icon Re: Zastita Wireless-a!22.01.2009. u 21:33 - pre 184 meseci
takvu informaciju bi kod nekih provajdera dobio na jedan telefonski poziv,
ako nista drugo, dobio bi link do resenja koje tebi treba...

dok kod nekih ne mozes da dobijes ni sifru za ruter.

ovo je jedan od primera , zasto cena internet brzine, ne treba da bude presudna stvar pri odluci kod koga uzeti internet ...

btw, tebi treba jedno od ova 2 resenja:
http://www.tp-link.com/support/showfaq.asp?id=77
http://www.tp-link.com/support/showfaq.asp?id=76

pozdrav
 
Odgovor na temu

toci
Beograd

Član broj: 48763
Poruke: 402
93.86.146.*



Profil

icon Re: Zastita Wireless-a!23.01.2009. u 13:45 - pre 184 meseci
hvala, prva slika je bila od pomoci.
pozz!!!
Cogito, Ergo, Sum
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Zastita Wireless-a!

[ Pregleda: 6948 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.