Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoć pri postavljanju hotspota

[es] :: Wireless :: pomoć pri postavljanju hotspota

[ Pregleda: 2953 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neohipik
student
tamo gdje vječno sunce s

Član broj: 170785
Poruke: 52
*.tel.net.ba.



Profil

icon pomoć pri postavljanju hotspota21.01.2009. u 09:56 - pre 185 meseci
Pozdrav ljudovi!

Zanima me kako postaviti neki wireless hotspot, koristeci postojecu ADSL uslugu i wireless router.
U lokalnom kaficu ima ta usluga, napravljena je koristeci stolno racunalo, obicni wireless router, i radi na principu da kada se
korisnik spoji na mrežu i otvori browser (bilo na stolnom ili prijenosnom racunalu), automatski ga vodi na stranicu na
kojoj upisuje username i password koji je prije dobio na papiricu.
Konkretno, zanima me kako je to najlakše uraditi...
Doma koristim stolno racunalo na koje je spojen bežicni router, te prijenosno racunalo...
Puno hvala
...nije u megahercima sve...
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: pomoć pri postavljanju hotspota21.01.2009. u 14:19 - pre 185 meseci
Verovatno je neka starija masina ,i na nju instaliran mikrotik OS. On ima te opcije,i wisp-ovi ga najcesce i koriste. On ima sve opcije koje ti trebaju. Neka stara masina koja sad npr kosta 20-ak eura polovna ce ti odradi posao, Pci kartica i Mikrotik OS. Imas poseban forum za mikrotik ,pa tamo pogledaj sta te zanima.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: pomoć pri postavljanju hotspota21.01.2009. u 19:43 - pre 185 meseci
isto pitanje - ali na linksys wrt54g routeru?
instaliran je dd-wrt v24 sp2 , i htio bih napraviti hotspot (po mogućnosti preko nove virtualne wireless mreže, jer staru sa wpa enkripcijom koristim za po doma).
znači da kad se netko spoji, da mu izleti prozor da unese neki password kojega ja negdje "dozvolim" da ima ovlašteni pristup. ali po mogućnosti da ima i opcija da se ljudi registriraju, pa da meni na email stignu njihovi podaci čime mogu evidentirat tko bi sve bio zainteresiran za pristup internetu preko mene.
ako treba imam 24/7 dignut jedan server,lako instaliram apache i na njemu vrtim 2-3 web stranice, samo ne znam kako to napraviti.
 
Odgovor na temu

neohipik
student
tamo gdje vječno sunce s

Član broj: 170785
Poruke: 52
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: pomoć pri postavljanju hotspota21.01.2009. u 20:16 - pre 185 meseci
fade, hvala na odgovoru, ali mislim da nije mikrotik...
kafić ima ADSL internet spojen na Zyxelov bežični ruter, a onda mrežnim spojeno na komp...
tako sam i ja nesto mislio, jer imam Billionov Bipac 5200 bežični ruter, i ADSL konekciju...
znači, treba mi nesto kao i miko.s-u , samo mi registracija nije potrebna...
sada sam naletio na program Antamedia HotSpot, pa me zanima što mislite o njemu...
...nije u megahercima sve...
 
Odgovor na temu

okno
Beograd

Član broj: 68154
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: pomoć pri postavljanju hotspota22.01.2009. u 08:48 - pre 185 meseci
ZyXEL ZyAIR B-4000, idealno resenje za kafice..

Ovaj mrežni uređaj je namenjen lokalima u kojima se naplaćuje pristup Internetu. Posle početnih podešavanja, sistem automatski sve radi u kombinaciji sa malim štampačem koji dolazi u pakovanju, a koji štampa pristupne šifre i potrebne podatke.

Iz kompanije ZyXEL nam dolazi vrlo zanimljiv uređaj koji je namenjen za korišćenje na mestima koja naplaćuju pristup Internetu, kao što je Internet cafe, ali i razna druga javna mesta, biblioteke, restorani i slično. Poenta ovog uređaja je da se posle inicijalnog podešavanja sve ostalo automatski reguliše bez potrebe za nekim posebnim softverom. U paketu ide i mali termalni printer koji služi za štampanje računa koji se povezuje na gateway.


ZyXEL ZyAIR B-4000 gateway, štampač i oprema


Ključne karakteristike

* Instant HotSpot rešenje za lokale koji naplaćuju pristup Internetu
* U paketu stiže i štampač koji čini naplatu veoma jednostavnom
* Posle inicijalnog podešavanja, sve ostalo ide automatski

Utisak kvare

* Podržan je samo 802.11b wireless standard

Specifikacija
ZyXEL ZyAIR B-4000

* Tip: Wireless LAN HotSpot Gateway
* Standard i brzina Wireless konekcije: 802.11b (do 11Mbps na 2.4GHz)
* Interfejs: 4 10/100Base-T Ethernet, full duplex RJ-45 konektora, 1 10/100Base-T Ethernet, full duplex RJ-45 konektor
* Karakteristike rutera: Network Address Translation, Dynamic DNS, DHCP Client/Server, VPN (IPSec/PPTP/L2TP), Secure HTML Login Page (SSL)

ZyXEL ZyAIR B-4000

Osnova svega je 4-portni Wireless ruter sa 802.11b Access Point-om koji je manje više standardnih mogućnosti i opcija. Ovaj uređaj je upakovan u simpatično plavo belo kućište i ima dve eksterne antene. Pored je odmah i printer port na koji se povezuje printer iz pakovanja. Printer je termalnog tipa, štampa rezolucijom od 203DPI i brzine 3 linje po sekundi. Uglavnom je na mestima koje imaju pristup Internetu koji se naplaćuje najlakše sprovesti kablove i podesiti opremu, dok je organizacija i naplata usluge malo komplikovanija. Ovo upravo rešava takve probleme i to na izuzetno jednostavan način.



Kao deo osnovnog podešavanja, potrebno je uneti interval naplate i cenu. Kada kupac dođe i kaže koliko želi vremena da kupi, pritiskom na taster štampača se odštampa račun sa imenom naplatnog mesta, SSID imenom, WEP ključem ako se koristi i automatski generisanim korisničkim imenom i šifrom koji su aktivni sledećih sat vremena. Prvi zahtev korisnika otvara prozor u kome je potrebno uneti korisničko ime i šifru, posle čega se u posebnom prozoru otvara tajmer koji kada istekne uplaćeno vreme blokira dalju konekciju. Moguće je podesiti i do 10 besplatnih Web adresa ukoliko je to potrebno. Bitno je reći da je moguće definisati 512 korisničkih naloga od kojih 100 može biti aktivno u isto vreme.
Rezime

Ovaj uređaj je pravi instant Hot Spot sa izuzetno praktičnim sistemom koji reguliše naplatu utrošenog vremena. Namena mu je ograničena na lokale koji naplaćuju pristup Internetu, a ko god da se odluči za ZyAIR B-4000, dobiće izuzetno jednostavan sistem za korišćenje, vođenje evidencije i naplate.
Preporučena cena (uključujući 18% PDV, april 2008.): 540€



IT-svet
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.rs.



+257 Profil

icon Re: pomoć pri postavljanju hotspota22.01.2009. u 09:16 - pre 185 meseci
Sa jednog drugog foruma naleteh na link gde je objasnjeno kako sa adsl modemom/ruterom i jednom wifi karticom napraviti hotspot, sa free programom za to....
http://www.raymond.cc/blog/arc...t-home-in-10-minutes-for-free/

Mozda nekom bude zanimljivo.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: pomoć pri postavljanju hotspota

[ Pregleda: 2953 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.