Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FEA al stvarno PRo

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: FEA al stvarno PRo

[ Pregleda: 1636 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ruledox
BH

Član broj: 8462
Poruke: 4
*.unileoben.ac.at.



Profil

icon FEA al stvarno PRo20.01.2009. u 09:26 - pre 184 meseci
Pozdrav,

Evo radio sam sa Catia FEA puno i nije moguce definsati pojedninacne korake pri analizi...naravno radi se o linearnoj FEA...

E sad imao sam priliku nesto raditi sa Ansysom koji ima razne module kako za crste tako i za druge analize strujanja....posjeduje i dodatak za SolidWorsk kao graficki interfejs...

Skoro sam imo priliku da pogledam Abaqus for Catia, nesto malo radio i iznenadio se koliko puno koraka i detalja se moze definisati...naravno Abaqus je gigant i vjerujem da je dobar al nisam siguran...

Sad pitam, stvarno ljude od struke, koji imaju dugogodisnje iskustvo sa FEA rjesavanjem problema, elastivnog, plasticnog, linearnog, nelinearnog podrucja, dinamike, vibracija, slobodnog pada...i ostalih naprednih metoda sta odabrati, cemu se stvarno posvetiti...

Abaqus Catia ili SolidWorks Ansys? Znam da sa Ansysom moze se CFD analiza raditi al eto zelim vasa profesionalna misljenja...

Sta kazete i preporucujete?

 
Odgovor na temu

floyd.s
Beograd

Član broj: 13445
Poruke: 24
79.175.74.*



Profil

icon Re: FEA al stvarno PRo20.01.2009. u 21:25 - pre 184 meseci

I Ansys i Abaqus su vrhunski paketi. Tvoj izbor treba da zavisi ne samo od broja modula koje poseduju (jer je malo verovatno da ces sve njih koristiti u nekoj bliskoj buducnosti), vec i od industrije u kojoj nameravas da radis. Npr. ako hoces da radis u vazduhoplovstvu moras da znas Nastran, ako radis crash testove za autoindustriju treba da poznajes LS Dyna itd. Znaci i drugi paketi mogu da zavrse posao, ali jednostavno nisu standard za neku industriju.

Ja bih licno izabrao Abaqus iz sledecih razloga:

1. Daje odlicne rezultate za nelinearnu, kontaktnu analizu i mehaniku loma.
2. Predstavlja standardan alat u velikim vazduhoplovnim kompanijama (Boeing, Airbus)
3. Dopada mi se njegov pre i post procesor.
4. Iza njega stoji Dassault Systems sto garantuje intezivan razvoj i dobru integraciju sa CATIA i SW.

E sad ti vidi da li se gornji argumenit poklapaju sa tvojim potrebama ili ne :)
 
Odgovor na temu

ruledox
BH

Član broj: 8462
Poruke: 4
*.unileoben.ac.at.



Profil

icon Re: FEA al stvarno PRo21.01.2009. u 09:26 - pre 184 meseci

Kako da ne:) nekako sam na prekretnici...davno sam prosao one klasicne FEA analize, radio i strujanja sa Comtom te poceo raditi sa Ansysom CFD al najvjerovatnije cu oblast CFD napustiti i vise se baviti linearnim i nelinearnim analizama cvrstih tijela...a volio bih poradit i na vibracijama sistema i odzivu istog...


Eh tu dolazi gdje dalje...svakako Abaqus je gotov neprikosnoven...zato i postavljam pro pitanja...jest da je ranije bio tezi za raditi al sad ga posjeduje Desalt i vec imju jako fin interfejs...tako da najvjerovatnije idem ka Abaqusu...bice tu puno posla:)


Iz navednih razloga jednostavno pitam za vasa iskustva...thanks floyd.s
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: FEA al stvarno PRo

[ Pregleda: 1636 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.