Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Master page in PHP?

[es] :: PHP :: Master page in PHP?

[ Pregleda: 1300 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.49.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Master page in PHP?19.01.2009. u 15:30 - pre 185 meseci
Pozdrav,nisam php programer,znam samo one osnove sto sam naucio na faxu,i to je to.Sada bi mi trebalo da odradim nesto slicno,kao sto ASP ima master page,ne znam koliko ste upuceni u to,ali isto je kao u PHP-u,nasao sam par linkova,ok radi,ali sam isto nasao da postoje i druga,bolja resenja,...,nisam pretraziovao forum jer ne znam sta da trazim,trazio sam u pretrazi master page,ali nista sto bi dalo rezultate.Zamolio bih nekog da me uputi,neki link,primer,samo da vidim kako ide.
Hvala unapred,pozzz
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
77.105.28.*



+33 Profil

icon Re: Master page in PHP?19.01.2009. u 16:39 - pre 185 meseci
Kol'ko znam, PHP sam po sebi nema nishta slichno ASP-ovom Master Page-u, ali postoje neki "dodaci" koji mogu da uchine da PHP na neki nachin poprimi i tu osobinu...

Master Page je, ako ne greshim, nishta drugo do jedan template. E sad, za PHP postoje razni template engine sistemi. Jedan od najpopularnijih i najkoriscenijih je Smarty Template Engine. Njegova glavna namena je razdvajanje prezentacionog od logichkog sloja. Drugim rechima, razdvajanje PHP koda i same logike, od "shminkanja", odnosno, samog dizajna sajta.

Da ne bih ja mnogo mudrovao ovde, baci se odma' na prouchavanje Smarty-ja i pochni shto pre da radish u njemu...
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.49.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: Master page in PHP?20.01.2009. u 04:25 - pre 185 meseci
Hvala Nikola na odgovoru.Idem omah tamo na citanje i guglanje
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Master page in PHP?

[ Pregleda: 1300 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.