Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!

[es] :: Elektronika :: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11283 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
77.46.156.*



+292 Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!21.01.2009. u 19:44 - pre 185 meseci
Robi varas se!Kod taste se odkacila 0 i Bas nista! Letos posle tog slucaja sam im uradio novu instalaciju
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!21.01.2009. u 20:14 - pre 185 meseci
Nista nije bilo ukljuceno od potrosaca pa zato nije bilo nista.
Cim se nesto ukljuci eto faze na "uzemljenje".


Odlutali smo sa teme.
Da li je neko citao uputsvo za taj sweex?
Sta je jos Vlad uradio po tom pitanju?
Da li ima uzemljenje u kuci ili nema?
Nemam ni ja pa kompjuter radi bez problema.
A da ti kupis laptop:)
 
Odgovor na temu

Vlad
Beograd

Član broj: 1110
Poruke: 87
94.189.229.*



Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!21.01.2009. u 20:30 - pre 185 meseci
Evo ga Vlad, pratio je temu, sad ce nesto i da napise :)
Uzemljenje nemam! Cak sta vise, imam neku staru uticnicu na kojoj nema uzemljenja. Pozvao elektricara, dolazi u subotu pa cu sa njim videti sta mi je ciniti. Zivim na 3. spratu i nemam ideju kako bih mogao uzemljiti uticnicu. Da li postoji neki uredjaj ili neko drugo resenje ako budem u nemogucnosti da odradim uzemljenje a da to nije nulovanje?Komp i dalje svetli kada se pipne glimericom. Kabl od kablovske ne svetli. Jedino kada iz struje iskljucim monitor [ ili ga izvucem iz graficke ] i kada iskljucim napajanje na kompu nemam glimerica efekat.
Nisam znao da sweex ne bi smeo da se koristi ako uticnica nije uzemljena!
Korisnik Proko rece da je imao slican problem sto se tice ponasanja kompa i da je to bio virus. Ja sam siguran da nije virus u pitanju jer sam pre 7 dana kupio novi hard i instalirao sistem. Znaci virus nije sigurno.
Toliko za sada, javljam sta je rekao cika elektricar i videcemo sta ce on tu da izmeri.
Do tada, pozdrav
V
 
Odgovor na temu

barum
Bojan Radosavljevic

Član broj: 52522
Poruke: 418
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!21.01.2009. u 21:55 - pre 185 meseci
Citat:
Vlad: Evo ga Vlad, pratio je temu, sad ce nesto i da napise :)
...Zivim na 3. spratu i nemam ideju kako bih mogao uzemljiti uticnicu. Da li postoji neki uredjaj ili neko drugo resenje ako budem u nemogucnosti da odradim uzemljenje a da to nije nulovanje?...



Ako imaš trofaznu utičnicu ona treba da ima povezano uzemljenje.

Ja sam zamenio utičnicu u zidu za komp te provukao tanak provodnik ispod tepiha i iz druge sobe doveo uzemljenje iz utičnice koja ga ima. Ovo najviše zbog nepodnošljivog brujanja zvučnika kada nema uzemljenja.
 
Odgovor na temu

Vlad
Beograd

Član broj: 1110
Poruke: 87
94.189.229.*



Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!23.01.2009. u 20:25 - pre 185 meseci
Imam trofaznu uticnicu ali je od sobe u kojoj je komp udaljena oko 10-ak metara i to dugackim hodnikom...trofaznu imam samo za sporet. Da li postoji jos neki nacin uzemljenja a da nije nulovanje i uzemljenje na trofaznoj? Neki uredjaj ili tako nesto? Sutra dolazi elektricar pa bih voleo da znam koje su opcije resavanja problema
 
Odgovor na temu

barum
Bojan Radosavljevic

Član broj: 52522
Poruke: 418
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!23.01.2009. u 23:58 - pre 185 meseci
Citat:
Vlad: Da li postoji jos neki nacin uzemljenja a da nije nulovanje i uzemljenje na trofaznoj? Neki uredjaj ili tako nesto?


Postoji! To je dobar transformator za odvajanje i kad se tako galvanski odvoji potrošač nema šanse da napipaš "vruće" probnom lampom. I na to može da se stavi zaštitna sklopka i sam biraš koji od izlaza će da ti bude faza a koji nula. Problem je cena tog rešenja ali ono postoji. Mislim i da neki kvalitetniji UPS uređaji pružaju slično potpuno galvansko odvajanje od mreže ali to treba ispitati.
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!26.01.2009. u 15:57 - pre 185 meseci
I sta kaze cika majstor ? ako nemas treci provodnik u uticnici kao sto je rekao neko gore premosti nulu na PE kontakt ,

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

Vlad
Beograd

Član broj: 1110
Poruke: 87
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!26.01.2009. u 22:43 - pre 185 meseci
Bio majstor......
Pogledao da li ima uzemljenja u gajbi...nema!
Onda je nulovao produzni kabl, i vise nemam glimerica efekat.
Ono sto me sada brine je sta ce se desiti ako ja nisam kuci, neko iskljuci kabl slucajno i ukljuci ga kontra u uticnicu...
A imam dvoje male dece...
Dakle, ja ovo resenje smatram trenutnim i opasnim i voleo bih da cujem vase predloge kako resiti problem uzemljenja a da nije nulovanje. barum je pomenuo dobar transformator za resavanje problema, a mene zanima da li je to i jedino resenje, ako jeste koliko kosta i gde mogu da ga kupim, a ako nije, koje je to drugo resenje... Svaki predlog je dobrodosao.

 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!26.01.2009. u 23:18 - pre 185 meseci
Dobar ti taj majstor.
Pa bolje da je u uticnici to uradio - ali sada se opet vracamo na to da li je nulovanje dobro ili ne.
Ja glasam za NE!
Ako je gajba kuca a ne stan, onda neka ti neko izvede uzemljenje kako vec treba.
Mada ako kompjuter trokira to verovatno nije zbog uzemljenja.
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!27.01.2009. u 09:49 - pre 185 meseci
O svasta da cujes , pa kakav je taj majstor , ovde nije niko spomenuo da se u produznom kablu premosti nula , to treba uraditi u uticnici , taj kabal nemoj tako da koristis

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

Vlad
Beograd

Član broj: 1110
Poruke: 87
194.106.175.*



Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!27.01.2009. u 09:53 - pre 185 meseci
Kao sto rekoh to je privremeno resenje koje bih sto pre da zamenim trajnim, ali ne znam sta je sve moguce uraditi po tom pitanju.
Zivim u zgradi izgradjenoj '56 i nema uzemljenja bar u mom stanu.
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!27.01.2009. u 17:17 - pre 185 meseci
Privremeno resenje najduze traje uzmi to odmah resi , mozes i sam ako si malo vican tome , rastavi taj kabal i vrati PE zicu na svoje mesto, a uticnicu otvori i spoj N i PE ,

pozdrav Marko

 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3875
91.191.7.123



+334 Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!27.01.2009. u 18:13 - pre 185 meseci
Citat:
Vlad: Kao sto rekoh to je privremeno resenje koje bih sto pre da zamenim trajnim, ali ne znam sta je sve moguce uraditi po tom pitanju.
Zivim u zgradi izgradjenoj '56 i nema uzemljenja bar u mom stanu.

Tih godina se rijetko koristilo uzemljenje uglavnom se nulovalo. Dakle, poslusaj marka i odmah to i sprovedi, i to ne samo na toj uticnici nego na svakoj i nemoj bojlere da zabotravis.
 
Odgovor na temu

barum
Bojan Radosavljevic

Član broj: 52522
Poruke: 418
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!27.01.2009. u 22:57 - pre 185 meseci
Privremeno rešenje koje se pretvara u rulet na život i smrt. Ja bih tog majstora slikao i otvorio temu "crna lista" sa njegovom facom. Kako je pronašao koje je nula? Jel pipao svojom rukom pa koja manje drma?



 
Odgovor na temu

vgpapi
Dejan Bogdanović

Član broj: 46676
Poruke: 146
*.evizo.net.

Sajt: www.juscentarvg.com


Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!28.01.2009. u 21:50 - pre 185 meseci
Letimicno sam pregledao temu. Jel' neko spomenuo UPS. Svojevremeno sam imao istih problema (restartovanje, padanje sistema, crkavanje HD ili cak CD Drive.) a racunar je bio nov i u garanciji. E onda su mi ljudi iz te firme rekli da mi vise nece priznati garanciju dok ne stavim UPS. I stvarno od tada nemam nikakvih problema. Moj savet. Ne treba vam glinerica.
Pozdrav
vgpapi
 
Odgovor na temu

Vlad
Beograd

Član broj: 1110
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!28.01.2009. u 23:25 - pre 185 meseci
^^^
Palo je i meni to na pamet, samo ne znam da li ups ima i funkciju nulovanja, uzemljenja ili slicno....Sta kazu iskusni?
Jos jedno pitanje....u cemu je razlika da li mi je nulovan produzni kabl ili uticnica.....po meni: ako nulujem uticnicu moze se dogoditi da jednog dana zaboravim da je nulovana, ukljucim neki uredjaj kako ne treba i da me pukne struja...ovako kada je nulovan kabl, na njemu lepo napisem da je nulovan, nacrtam kako treba da stoji u uticnici i nema opasnosti...mislim, koliko sam citao u ovoj temi, uvek ima opasnosti kad je nulovanje u pitanju
 
Odgovor na temu

Vlad
Beograd

Član broj: 1110
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!28.01.2009. u 23:29 - pre 185 meseci
^^^
Palo je i meni to na pamet, samo ne znam da li ups ima i funkciju nulovanja, uzemljenja ili slicno....Sta kazu iskusni?
Jos jedno pitanje....u cemu je razlika da li mi je nulovan produzni kabl ili uticnica.....po meni: ako nulujem uticnicu moze se dogoditi da jednog dana zaboravim da je nulovana, ukljucim neki uredjaj kako ne treba i da me pukne struja...ovako kada je nulovan kabl, na njemu lepo napisem da je nulovan, nacrtam kako treba da stoji u uticnici i nema opasnosti...mislim, koliko sam citao u ovoj temi, uvek ima opasnosti kad je nulovanje u pitanju
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!28.01.2009. u 23:37 - pre 185 meseci
Ma gde da pises na kabal, neko ce ga metnuti u steker a nece znati gde je faza i eto komendije ispravno je jedino to u stekeru uraditi , i trebao bi odmah da pozes nekog boljeg majstora da to uradi ne kao onog predhodnog , valjda ti je lakse ovo da uradis nego da uzmes ups

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

vgpapi
Dejan Bogdanović

Član broj: 46676
Poruke: 146
*.evizo.net.

Sajt: www.juscentarvg.com


Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!28.01.2009. u 23:42 - pre 185 meseci
Razmisljam da sam dao dobar savet u vezi UPS-a. Nulovanje i glinerica jel to neka sala? Ili je i ovaj forum postao mesto za sprdnju.
vgpapi
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!28.01.2009. u 23:48 - pre 185 meseci
Kakva sad sala o nulovanju , ko je rekao da je to sala , tako treba da se radi

pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Problem sa PC-jem zbog cudnog problema sa strujom?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11283 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.