Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomagajte oko wirles interneta

[es] :: Wireless :: Pomagajte oko wirles interneta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5423 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nekadasnji

Član broj: 192196
Poruke: 24
195.252.78.*



Profil

icon Pomagajte oko wirles interneta18.01.2009. u 19:26 - pre 185 meseci
E ovako bilo je slicnih tema ali molim za pomoc.
Imam druga koji ima wireles internet e sad razdaljina izmedju njega i mene je 2km imamo opticku vidljivost sad me interesuje posto imam accespoint i imam antenu na kuci dali mogu da delim internet sa njim znaci njegovu konekciju da podelimo na dva dela ako neko zna molim da mi kaze samo malo detaljnije to kako ih spojiti da budu u mrezi kako bi net tekao i meni i njemu.
 
Odgovor na temu

nekadasnji

Član broj: 192196
Poruke: 24
195.252.78.*



Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta18.01.2009. u 20:13 - pre 185 meseci
Znaci on ima net wireles antenu na kuci e sad ja imam antenu ap spojeno sve sa kompom znaci da ja okrenem antenu prema njemu i sta onda video sam da u podesavanjima od ap ima nekih mesta da se stave drugi ap-ovi sad kako dali je to sta kod mene ukljuciti u ap molim vas recite mi.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta19.01.2009. u 05:29 - pre 185 meseci
nisi napisao koji je ap kod njega,koji je kod tebe,koja antena kod njega,koja kod tebe,kako je kod njega okrenuta antena u odnosu na tebe.....?
najbolje bi bilo da on postavi jos jedan ap sa antenom preko koga bi tebi slao signal ali je to skuplja varijanta a onda ti je jeftinije da normalno uplatis internet i vozis.
a postoji i varijanta da se kod njega ap prebaci u wisp+repeater mode (ako ga ima) i to bi mozda i radilo ako je njegova antena priblizno okrenuta prema tebi.

pozdrav
 
Odgovor na temu

nekadasnji

Član broj: 192196
Poruke: 24
195.252.78.*



Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta19.01.2009. u 18:31 - pre 185 meseci
ap i kod njega i kod mene je wap-4033 antena nije problem sve isto ona bela dugacka jedino moja antena gleda u njegovu sa du**** lol.To nije bas najbolje a ja nemogu da uplatim net slepcina od mog provajdera me izbacio spominjo mi neke ip adrese kao menjo sam i krao net a ja sam redovno placao net ne znam zasto bi menjao ip ali on je ubedjen da je mac mog ap-a krao net nisu normalni i nikako im to dokazati.Tako ako je moguce nekako da delim drugov net samnom ocajan sam zbog glupog provajdera.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta19.01.2009. u 22:41 - pre 185 meseci
Stavis da ti ap klonira MAC adresu nekog drugog uredjaja,posaljes nekog da uplati net za tebe,stavis nalog na njegovo ime i teraj dalje... Mislim da bi to bilo prihvatiljivo resenje,mada ipak sacekaj savete "strucnjaka" :)
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta20.01.2009. u 00:31 - pre 185 meseci
e pa sad ,"bela dugacka antena" je blago receno malo neprecizan pojam!
to me najvise asocira na omni antenu ali mi je malo cudno da to koristite kao klijentske antene...
mada opet omni antena nema "du.." kako kazes nego isto zraci sa svih strana...
slika bi najbolje pomogla,bas me zanima.
a "strucnjak" @fade ti je dobro predlozio foru sa kloniranjem mac adrese ako je vec problem u tome da te je provajder blokirao.

pozdrav
 
Odgovor na temu

nekadasnji

Član broj: 192196
Poruke: 24
195.252.78.*



Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta24.01.2009. u 20:51 - pre 185 meseci
Eo slike moje antene http://ferruh.mavituna.com/blogs/bolum5_clip_image009.jpg
A kako to da uradim clone mac znam za tu opciju imam je u ap nego ciji mac da stavim i sta taj neko da kaze provajderu da bi meni taj net radio nekapiram to bas najbolje ako moze taj deo malo detaljnije a ova sva podesavanja ostaju ili neka drugas aj molim vas pomozite mi.
 
Odgovor na temu

nekadasnji

Član broj: 192196
Poruke: 24
195.252.78.*



Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta24.01.2009. u 20:55 - pre 185 meseci
Fade jel mislis ovako stavim ja sad drugu mac adresu ode moj neko i napravi nalog kod provajdera on mu da sva podesavanja i ja sve to podesim kod mene i picim jel moze tako i jesi tako mislio.
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
*.madnet.sohosistem.net.

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta24.01.2009. u 21:41 - pre 185 meseci
Bas je na to mislio kako si naveo jer cim kloniras mac izgledace im kao sasvim drugi ap
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

Ivica Popovic

Član broj: 27506
Poruke: 121
*.madnet.sohosistem.net.



Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta24.01.2009. u 23:40 - pre 185 meseci
To ce ti upali al ako i dalje, citiram: "krades net" opet ce te izbace.
 
Odgovor na temu

taskin
Pera Tasic
radnik

Član broj: 209229
Poruke: 4
*.ninet.rs.



Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta24.01.2009. u 23:47 - pre 185 meseci
iz kog si mesta
 
Odgovor na temu

taskin
Pera Tasic
radnik

Član broj: 209229
Poruke: 4
*.ninet.rs.



Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta24.01.2009. u 23:48 - pre 185 meseci
koji je internet provajder
 
Odgovor na temu

nekadasnji

Član broj: 192196
Poruke: 24
195.252.78.*



Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta24.01.2009. u 23:58 - pre 185 meseci
Iz okoline panceva sam I ja citiram nisam krao net nesto se tu drugo desavalo nemoguce da sam ga ja krao ako nisam nista menjao od podesavanja koja su mi stavljena kad sam prikacio net a moj provajder je madnet
 
Odgovor na temu

nekadasnji

Član broj: 192196
Poruke: 24
195.252.78.*



Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta25.01.2009. u 00:00 - pre 185 meseci
E sad imam jos jedno pitanje ako neko zna moj mak i ubaci ga u svoj ap mislim clonira ga i onda on krade net to njima pokazuje kao da ja kradem jel to moguce ako jeste znam retarda koji mi je namestijo da sam kao ja krao.
 
Odgovor na temu

Bojan Ferrari
Pančevo

Član broj: 98225
Poruke: 482
195.252.78.*

Sajt: www.exyuteam.org


Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta27.01.2009. u 18:13 - pre 185 meseci
Pa kad koriste privatne adrese normalno da mozes da se zakacis na drugog usera.
MadNet koristi natovanje tj NAT
http://sr.wikipedia.org/wiki/NAT

Uz samo malo znanja mozemo da koristimo tudji nalog.
Totalno debilan nacin sa njihove strane ali trebaju da zarade sto vise,zar ne?
>>FuCk tHe CoLa FuCk tHe PiCa aLL I nEeD iS sLjIvOvIcA<<
>> Dj Mad>>
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta27.01.2009. u 21:53 - pre 185 meseci
pa nije to bas tako kako vi mislite.
provajder moze da koristi mac filtriranje za pristup mrezi ali samo kao pomocnu meru osiguranja protiv konektovanja ljudi koji nemaju placen nalog ali da im to bude jedini uslov za pristup mrezi i koristenju interneta ,to je malo glupo i jos nisam cuo da neko tako radi.
u sustini provajderi koriste hotspot ili ppoe varijantu asociranja na mrezu gde je i za jedno i za drugo potrebno znati korisnicko ime i sifru za pristup koje je naravno moguce provaliti ali jedan prosecan korisnik nije u stanju da to odradi.
e sad ne znam kakve veze ima nat sa koristenjem tudjeg naloga?!
ako hoces da koristis tudji nalog dovoljno je znati neciji username i sifru i po potrebi klonirati mac adresu tog korisnika i to je to mada provajder opet moze da vidi da to nije taj korisnik ako posumnja i proveri.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Bojan Ferrari
Pančevo

Član broj: 98225
Poruke: 482
195.252.78.*

Sajt: www.exyuteam.org


Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta30.01.2009. u 20:54 - pre 185 meseci
Citat:
tox master: pa nije to bas tako kako vi mislite.
provajder moze da koristi mac filtriranje za pristup mrezi ali samo kao pomocnu meru osiguranja protiv konektovanja ljudi koji nemaju placen nalog ali da im to bude jedini uslov za pristup mrezi i koristenju interneta ,to je malo glupo i jos nisam cuo da neko tako radi.
u sustini provajderi koriste hotspot ili ppoe varijantu asociranja na mrezu gde je i za jedno i za drugo potrebno znati korisnicko ime i sifru za pristup koje je naravno moguce provaliti ali jedan prosecan korisnik nije u stanju da to odradi.
e sad ne znam kakve veze ima nat sa koristenjem tudjeg naloga?!
ako hoces da koristis tudji nalog dovoljno je znati neciji username i sifru i po potrebi klonirati mac adresu tog korisnika i to je to mada provajder opet moze da vidi da to nije taj korisnik ako posumnja i proveri.

pozdrav

Koriste privatne IP adrese,a korisnike vezuje samo Mac Adresa pristupne tacke.
Necu dalje da komentarisem
>>FuCk tHe CoLa FuCk tHe PiCa aLL I nEeD iS sLjIvOvIcA<<
>> Dj Mad>>
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta31.01.2009. u 05:40 - pre 185 meseci
pozdrav

i provajder kod kojeg sam ja koristi privatne adrese to jest svi korisnici su iza nat-a ali mac adresa je samo pomocna stvar za kontrolisanje korisnika.
svaki korisnik kad otvara nalog dobija username i pass i samo sa tim mozes da pristupis sistemu to jest internetu.
da koristis tudji nalog moras da znas neciji username i pass a to je priznacete malo teze osim ako neko nema komsiju koji je duduk za racunare pa mu vidite sifru ali bi opet shvatio kada bi pokusao da se zakaci na net u isto vreme kad i ti.

u svakom slucaju kontrolisanje korisnika samo preko mac adrese je totalna glupost i ja to ne bi koristio ni u kucnoj mrezi ali eto ima svakakvih "provajdera".
a kao sto rekoh vec nat nema nikakve veze sa tim vec je tako jednostavnije i jeftinije odraditi u koristi provajdera nego da korisnicima daje javne ip adrese.
a oni verovatno jos nisu culi za hotspot!

ps:joj, sta bi ja radio da koristim internet kod takvog provajdera!
vec mi svakakve ideje padaju na pamet...

pozdrav
 
Odgovor na temu

Bojan Ferrari
Pančevo

Član broj: 98225
Poruke: 482
195.252.78.*

Sajt: www.exyuteam.org


Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta31.01.2009. u 14:18 - pre 185 meseci
O tome ti ja pisem

Imaju hotspot na par mesta u gradu.
>>FuCk tHe CoLa FuCk tHe PiCa aLL I nEeD iS sLjIvOvIcA<<
>> Dj Mad>>
 
Odgovor na temu

cecimaxpower
Stefan Ivkovic

Član broj: 218561
Poruke: 4
*.ninet.co.rs.



Profil

icon Re: Pomagajte oko wirles interneta06.04.2009. u 14:55 - pre 183 meseci
Veliki pozdrav momci citao sam ovo sto komentarisali u vezi wirelesa pa bih zeleo da vas pitam. Dakle ovako ja koristim wireles internet IP adresa mi se ne menja non-stop je ista pa bih da vas pitam da li mogu ako kod mene u komp upisem MAC i IP adresu od komsiju koji takodje koristi isti net da li cu moci da koristim njegov net tj. da mu kradem signal ili je potrebno jos nesto menjati kako bi koristio njegov net naprimer kad ne platim pretplatu, i da ci ce moci to provajderi da primete.
Dakle da i kod mene i kod njega radi net.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pomagajte oko wirles interneta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5423 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.