Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Extended TextBox?

[es] :: .NET :: Extended TextBox?

[ Pregleda: 2537 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veljaradenkovic
Velja Radenkovic
Beograd

Član broj: 2977
Poruke: 281
*.ptt.yu

ICQ: 147120023


Profil

icon Extended TextBox?22.11.2003. u 19:35 - pre 248 meseci
Jel zna neko kako da podesim TextBox ili RichTextBox da svi karakteri budu jednake sirine i da sirina Space-a bude jednak sirini bilo kog karaktera.

Ko ne zna na sta mislim neka ukuca u VS Code Editoru u jednom redu 'mmm' u drugom 'iii' i u trecem '3xSpace' pa ce da vidi da su jednaki tj da su drugi karakteri u svakom redu tacno jedan ispod drugog itd. Sto nije slucaj u TextBoxu.
Ili ako neko zna neki primer Edit polja koje se ponasa ovako neka kaze.

Ako neko ima neki koristan API savet neka kaze bilo sta sto moze da mi bude od pomoci. Kad sam se vec usr32-o da jedem barem g do kraja.

Hvala.




 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Extended TextBox?22.11.2003. u 20:30 - pre 248 meseci
A da promeniš font za tu Textbox kontrolu? Stavi neki neproporcionalni, npr. Courier New, Fixedsys, itd.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

veljaradenkovic
Velja Radenkovic
Beograd

Član broj: 2977
Poruke: 281
*.ptt.yu

ICQ: 147120023


Profil

icon Re: Extended TextBox?22.11.2003. u 21:03 - pre 248 meseci
Palo mi je na pamet. Al nece (inace kad cujem ovo nece ubijem se od smeha )

Sacekacu jos malo pa cu da nastavim rad na mojoj nacrtanoj TextBox kontroli inace odreko sam je se kad sam skapirao da MeasureString metoda graphics objekta ne radi kako treba... iako vraca float a ne treba da ga vraca ne radi tacno.

mnogo sam se namucio implementirajuci razne stvari koje TextBox ne podrzava pa mi sad zao da batalim a da ne zavrsim sto sam naumio.

Hvala ti na interesovanju.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Extended TextBox?22.11.2003. u 21:30 - pre 248 meseci
Hm, ne znam, kod mene radi. Samo odaberem Textbox i promenim mu Font svojstvo na npr. Courier New i to je to.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

veljaradenkovic
Velja Radenkovic
Beograd

Član broj: 2977
Poruke: 281
*.ptt.yu

ICQ: 147120023


Profil

icon Re: Extended TextBox?23.11.2003. u 02:50 - pre 248 meseci
Degojs care hvala ti sto si me naterao da pogledam ponovo.

Na formi na kojoj testiram kontrolu mi je ostao setovan drugi font, a to sam mogao da vidim tek kad sam odspavao sest sati inace bih te da ovo pisem u 22 idalje ubedjivao da nece.

Hvala ti jos jednom.
 
Odgovor na temu

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
*.proxy.cg.yu



Profil

icon Re: Extended TextBox?23.11.2003. u 08:11 - pre 248 meseci
Citat:
veljaradenkovic:
Palo mi je na pamet. Al nece (inace kad cujem ovo nece ubijem se od smeha )

Sacekacu jos malo pa cu da nastavim rad na mojoj nacrtanoj TextBox kontroli inace odreko sam je se kad sam skapirao da MeasureString metoda graphics objekta ne radi kako treba... iako vraca float a ne treba da ga vraca ne radi tacno.

mnogo sam se namucio implementirajuci razne stvari koje TextBox ne podrzava pa mi sad zao da batalim a da ne zavrsim sto sam naumio.

Hvala ti na interesovanju.



Posto ovih dana intenzivno radim bas sa Graphics.MeasureString(...) i nisam se (bar za sada) susretao sa problemima, interesuje me kakve si ti probleme imao i u kojim slucajevima? Ovo cisto da bih mogao da obratim paznju ako naletim na nesto slicno...

Hvala!
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

veljaradenkovic
Velja Radenkovic
Beograd

Član broj: 2977
Poruke: 281
*.ptt.yu

ICQ: 147120023


Profil

icon Re: Extended TextBox?23.11.2003. u 09:50 - pre 248 meseci
Evo ovako.
Enkapsulirao u jednoj klasi preko apija Caret i definisao metode za setovanje njegove pozicije, skrivanje (OnLostFocus) i prikazivanje (Onfocus) Careta .

Nasledio sam UserControl na kojem sam crtao karaktere i pokusao da pozicioniram
svoj Caret na osnovu MeasureString metode graphics objekta... do pola sirine kontrole i nije se primecivalo odstupanje ali od te tacke pa sve dalje Caret je pocinjao da se odmice od zadnjeg karaktera i to primetno.

Cak sam na kraju na svaki Keypress merio i crtao ceo string ponovo i opet isto.
U ovom drugom slucaju sam primetio da ako crtam dugacak string bez razmaka nekoliko zadnjih karaktera ima veci medjusobni razmak od prethodnih a kako se dalje dodaju karakteri ovi razmaknuti se priblizavaju jedan drugom a ovi novi ponovo imaju veci razmak od ostalih.

Danas nisam u mogucnosti al najverovatnije cu sutra da postavim kod jer me bas zanima da li ja gresim.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Extended TextBox?

[ Pregleda: 2537 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.