Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dodati podatke na pocetak fajla

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Dodati podatke na pocetak fajla

[ Pregleda: 1319 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brankec
Bosanski Brod

Član broj: 140157
Poruke: 161
*.teol.net.



Profil

icon Dodati podatke na pocetak fajla18.01.2009. u 00:14 - pre 185 meseci
Ne mogu nikako da rešim sledeći problem: treba da kreiram fajl i u taj fajl da smestim dve vrste podataka - jedno je ZAGLAVLJE (gde se nalaze zbirni podaci iz detalja u tri reda) a drugo su DETALJI (pojedinačne vrednosti, oko 1000 redova). Moj program je takav da prvo racunam i odmah upisujem DETALJE i to je uredu. Međutim, ne uspeva mi nikako da ZAGLAVLJE zapišem ispred DETALJA, odnosno da se vratim na početak fajla i upišem ZAGLAVLJE. Ako upišem DETALJE i vratim pokazivač na početak onda mi se prilikom upisa ZAGLAVLJA brišu podaci DETALJA (ne svi ali šteta je učinjena). Ne znam kakav kod da unesem da bih ovo uradio.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Dodati podatke na pocetak fajla18.01.2009. u 08:41 - pre 185 meseci
pri upisu u fajl nema vracanja nazad i umetanja podataka, a da se oni podaci posle sami od sebe pomere.

Potrebno je:
1. Ili da ostavis (rezervises) odredjeni fiksni deo za zaglavlje, na pocetku upisa, ako je ono uvek iste velicine
2. Ili da sve podatke o detaljima privremeno kopiras u neki buffer (niz ili kontejner), i pocnes pisanje u fajl: prvo zaglavlje pa buffer. Buffer se u fajl upisuje lako, jednom funkcijom.
 
Odgovor na temu

brankec
Bosanski Brod

Član broj: 140157
Poruke: 161
*.teol.net.



Profil

icon Re: Dodati podatke na pocetak fajla18.01.2009. u 09:32 - pre 185 meseci
Prilikom pisanja programa nisam znao da
Citat:
pri upisu u fajl nema vracanja nazad i umetanja podataka, a da se oni podaci posle sami od sebe pomere.

a i bilo mi je lakse određene proračune odmah zapisati u fajl nego ih smještati u niz pa onda zapisati (manje koda). Pošto mi je zaglavlje uvek fiksno rezervisao sam potreban prostor na početku, kako si mi i savetovao.

Još jednom Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Dodati podatke na pocetak fajla

[ Pregleda: 1319 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.