Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USB wireless adapter ?

[es] :: Wireless :: USB wireless adapter ?
(Zaključana tema (lock), by tox master)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 24492 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?12.06.2010. u 03:26 - pre 168 meseci
Postavicu fotku sutra, da vidish na shta mislim, tj u toku dana nadam se, a ti baci pogled...
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?12.06.2010. u 15:09 - pre 168 meseci
Evo na ovo mslim-videti sliku, da se umesto ove antenice stavi kabal od 15m i grid antena na primer, da li je to bolje, nego USB adapter wairless, ili je isto, il ova kartica il adapter-sve jedno, e pa da li je sve jedno?



 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?12.06.2010. u 18:32 - pre 168 meseci
puno je 15 m kabla,ako ti je na kraju grid to je usmerena antena ako kazes da je signal ispod tebe moraces da je tako i da je usmetis ako me razumes..
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?13.06.2010. u 02:24 - pre 168 meseci
Razumem ja tebe, nego ne znam ko mi daje signal uopšte!

Kaži mi onda kako mogu ja i na šta mogu u stvari da stavim grid antenu s kablom od 15metara za wairless! Dakle šta, ruter, koji bi mi preporučio, pa kabl i td...ili stavi link ako se je već tako nešto provuklo kroz forum...odgovori kad imaš vremena...
Dakle kako imati wairles s 15 metra kabla i gridom! Normalno preporuči nešto najjeftinije, to su prve varijante, nemoj ono...ynam i ja da ima skupih varijanti...
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?13.06.2010. u 04:57 - pre 168 meseci
ako ces uzimati router onda ti ne treba 15m kabla(od routera do antene)neki tplink ti je naj jeftiniji recimo TL-WR340GD 2900 din,ali ako ne znas odakle ti dolazi signal onda ti je bolje da probas sa nekom antenom sireg opsega zracenja.za varijatnu od 15 m kabla od karice do antene stvarno ne znam sta da preporucim ,tu ti kabel samo kosta 1500 din minimum+antena i kartica jos 1500 kada to saberes imas router za tu lovu,a posto imas antenu od 5 db probas sa njom to ce mnogo bolje raditi nego solucija sa 15 m kabla,a dao bi manje love.
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?15.06.2010. u 00:46 - pre 168 meseci
Jbga laicko pitanje? Jer taj ruter sa antenom od 5db, tj tu koju ima, hvata u vecem precniku signal, u odnosu na ovaj adapetr usb! Po tvojoj prici tako razumeh, i da mi zbog toga i ne treba kabal, a nekad kad imam vishe kinte na njemu mogu da roknem 15m kabla i grid!
Takodje shvatih i da je ruter bolje reshenje i od kartice! Dakle reshenje je wairless ruter!!!
Hvala na odgovorima....
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?15.06.2010. u 07:30 - pre 168 meseci
router je bolji u svakom pogledu od usb jos ako uzmes sa eXtended Range to je to,nema potrebe da stavljas 15 m kabla od routera do antene(vec smo pomenuli sto manje to bolje ali do 5m naj vise i to lowloss od 50 oma) nego stavi 15m od racunara do routera, tj 15m utp kabla.njega mozes imati do 100 m bez ikakvog slabljenja.
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?15.06.2010. u 17:43 - pre 168 meseci
A ha Komp, u njemu utp do rutera, i to arbajtuje vrh! Samo mi pojasni oko eXtended Range-povecan domet, jer je to neki ruter s dodadtnim uredjajem koga mogu naknadno da postavim na ruteru ili ne, i kakvi su krajevi na utp-u kad ga pravim, tj gde se prikaci na komp! Jer je ulaz usb ili? Moram da pitam...do detalja jbga...
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?15.06.2010. u 21:45 - pre 168 meseci
eXtended Range poseduje router MARKE TP LINK kao svoj sopstveni hardware znaci nista ne kupujes posebno to je vec u routeru.utp kabel ide iz mrezne karice(RACUNAR) sa dzekovima RJ45 KAKO NA POCETKU TAKO I NA KRAJU KABLA(router).
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?16.06.2010. u 03:25 - pre 168 meseci
Manats, sad je sve jasno! Nauči ti tvog djaka nešto, veliko hvala josh jednom! Nadm se da će josh nekom koristiti!
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?16.06.2010. u 13:33 - pre 168 meseci
bitno je da ti je sve ovo pomoglo!!
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?16.06.2010. u 23:26 - pre 168 meseci
Tako je tako je...iskreno necu mozda skoro da probam, ali ce mozda neko od mojih drugova, pa bice utisaka...
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?17.06.2010. u 16:21 - pre 168 meseci
Danas je drug probao sa karticom TL-WM551G i koristio kabal RG 58 od 8 metara, rucno lemio konektore i nakacio na antenu koja je spoljna, takodje rucne izrade!

Sve je radilo vrh, a danas ce josh malo da poradi oko toga pa ce mo videti utiske! Znaci do 8m koaksijalni barem na ovoj kartici ne pravi nikakve gubitke, jer pokazuje isti signal i kad se korist od 1m!

A ono shto sam ja pisao, da na Wairles usb atapter AirLive 1600 nakacim (vracam temu) nakacim grid i kabal od 15tak metara izgleda da moze, cim isto to radi kod forumasha koji je na prvoj strani ro objavio zove se Kolec, evo shta je napisao (valjda smem da citiram ceo post, zbog pravila forumpa poshto sam mnogo vredan pa ih nisam procitao do kraja...)

Kolec@:
Ja skoro mesec dana koristim wirless internet, od opreme imam GRID antenu 24db, RSMA prikljucak, 15m kabla domace proizvodnje (REINKJET Sabac) koju sam platio 2800 din i WL1600USB koji sam platio 2500 din, 200mw snage sa skoro 1m usb produznog kablica. Airlive WL1600USB ima svoju antenicu od 5db koja se moze skinuti i postaviti eksterna antena. jacina signala mi je 92% a dowload 32kb/s, upload 30kb/s. Placam paket od 256kb/s a realni protok (merenjem na beocity.com i speedtest.net) je od 350 pa ponekad i do 750 kb/s. Zadovoljan sam sa opremom, a antenu sam usmerio bez busole, uglomera i mape i naravno bez dvogleda. Udaljenost od AP je nesto malo vise od 3km...

Ako koristim wairless ruter, da li posle mogu njemu da iskljucim opciju rutera, kako bi radio samo kao wairless?!

[Ovu poruku je menjao negas dana 17.06.2010. u 21:20 GMT+1]
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?18.06.2010. u 18:43 - pre 168 meseci
aj skenirajte taj link sa netstumblerom i gore navedenom opremom (karticom TL-WM551G i koristio kabal RG 58 od 8 metara, rucno lemio konektore i nakacio na antenu koja je spoljna, takodje rucne izrade!) pa stavi printscreen da vidimo i mi ako moze.
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?19.06.2010. u 17:24 - pre 168 meseci
Matntas@

aj skenirajte taj link sa netstumblerom...jer mislish na ono koliko je veza pronashao...skeniracemo sve!
Rekao sam kolegi da to uradi, ali je sad problem, shto kod ovog prvog koga smo probali, je radilo vrh, a kod ovog drugog, neshto nece softver da prihvati windows, pa cekam da to otkloni, i kad sredi, bice skrinova! Ja mislim ove nedelje sigurno-tj odmah cim sred taj windows...

Ja sam ipak za onu varijantu shto si rekao s ruterom-wairlesom, jer jeste malo skuplje, ALI MNOGO bolje, bash zbog kabla, koji moz da bude i 30 metra shto kazesh i vishe! Cak i ruter mogu napolju samo da ga zashtitim, ma mogu i u stanu u bilo kom mestu cim ima toliki kabal-to je najbolje reshenje!

Pitanje: Jer mogu taj ruter da zakljucam pa da bude samo wairles!!! Jer nije mi jasno, ako ja sa njim se kacim na na primer neki signal, tipa telekom rutert HG520c, e sad kako ga ja dalje kao ruter shaljem isto tako! Ali ako ja sad njega hocu da preimenujem, u PERA, jer mogu PERA da zakljucam, a onaj HG520c NA KOME SAM SE ZAKACIO OSTAJE hg520c i on radi da ne bude zakljucan?
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?19.06.2010. u 19:24 - pre 168 meseci
ovo ne razumem
Citat:
Pitanje: Jer mogu taj ruter da zakljucam pa da bude samo wairles


kada je router u AP Router Modu onda salje signal od neke postojece zicne internet konekcije na koju je konektovan putem utp kabla znaci mozes da prosledis signal od adsl-a,sbb-a.

kada je u AP Client Router modu ili drugacije WISP mod, onda mozes putem wireless-a da pristupis drugim wireless uredjajima

kada je router u Bridge modu on putem wireless-a se konektuje na drugi ap ili router koji je u isto tom modu.

sa routerom ne mozes u isto vreme da hvatas signal i da taj isti saljes (wi-fi) ,to mogu accesspoint-i putem WDS-a ili ti Wireless Distribution System (WDS)

mada ne znam ni sam da li sam napisao ono sto si pitao zbunis me extra!!! i sto vise citam tvoja pitanja sve manje ih razumem

[Ovu poruku je menjao mantas dana 19.06.2010. u 20:45 GMT+1]
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?21.06.2010. u 00:32 - pre 168 meseci
Ok, samo polako ti se razumesh, ja slabije baratam strucnim terminima pa ispada...

Vidi, ja sa wairless adapterom hvatam signal, na primer HG520c koji je otkljucan i lepo otvaram interenet na svom racunaru, Taj HG520s je od komshije ili neke firme oko solitera-ne bitno!
E sada, sa rutetom koji je isto i wairles (nazovimo ga ruter-wairles), hvatam isto taj HG520c i otvaram na svom racunaru net stranice! E sada, ako ja sa ruter-wairlesom hvatam pomenuti signal, verovatno u isto vreme postajem i odashiljač signala, poshto ruter-wairles kako prima signal tako i shalje! Dakle neko treci sa nekim laptopom tj wairlessom ce se mozda nakaciti na moj ruter, dakle uzimati onaj signal, koga ja vec nelegalno koristim!
E sada, da li ja mogu moj ruter da zakljucam, u smisli da samo hvata signal, ali da ne shalje dalje prosto receno! Ne bih da nahvatam sto ljudi oko sebe...ti si spominjao modove, koji je to mod?
Hvala Mantas na velikoj aktivnosti...
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?21.06.2010. u 07:56 - pre 168 meseci
router mozes da zakljucas i sto se tice samih podesavanja (ulaskom sa userom i pass-om tu kasnije mozes da menjas navedeni user i pass) i sto se tice mreze WEP, WPA, WPA-PSK, TKIP/AES kriptovanje i autentifikacija, Firewall, Access Control List filtering,znaci ko nema dozvolu ili kljuc ili sve zavisi koju zastitu koristis nece moci da pristupi tvojoj mrezi ,a mozes i ime da promenis npr da ne bude HG520c vec negasnetwork.u zavisnosti od samog modela zavise i njegova podesavanja i koliko modova ima ,zato pre kupovine uredjaja malo progooglas vidis nadjes sta ti treba i onda kupis.mada po tvojoj prici zakljucujem (iz gornjeg posta) da tebi treba accesspoint ,a ne router.u sustini je isto samo sto ap je bolja sprava za ovaj tvoj slucaj moze sve sto i router i jos mnogo vise opet zavisi od modela.

[Ovu poruku je menjao mantas dana 21.06.2010. u 09:09 GMT+1]
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?22.06.2010. u 01:37 - pre 168 meseci
mantas iz predhodnoh postaova@

ako ces uzimati router onda ti ne treba 15m kabla(od routera do antene)neki tplink ti je naj jeftiniji recimo TL-WR340GD 2900 din,ali ako ne znas odakle ti dolazi signal onda ti je bolje da probas sa nekom antenom sireg opsega zracenja.za varijatnu od 15 m kabla od karice do antene stvarno ne znam sta da preporucim ,tu ti kabel samo kosta 1500 din minimum+antena i kartica jos 1500 kada to saberes imas router za tu lovu,a posto imas antenu od 5 db probas sa njom to ce mnogo bolje raditi nego solucija sa 15 m kabla,a dao bi manje love...

a sada mantas@

router mozes da zakljucas i sto se tice samih podesavanja (ulaskom sa userom i pass-om tu kasnije mozes da menjas navedeni user i pass) i sto se tice mreze WEP, WPA, WPA-PSK, TKIP/AES kriptovanje i autentifikacija, Firewall, Access Control List filtering,znaci ko nema dozvolu ili kljuc ili sve zavisi koju zastitu koristis nece moci da pristupi tvojoj mrezi ,a mozes i ime da promenis npr da ne bude HG520c vec negasnetwork.u zavisnosti od samog modela zavise i njegova podesavanja i koliko modova ima ,zato pre kupovine uredjaja malo progooglas vidis nadjes sta ti treba i onda kupis.mada po tvojoj prici zakljucujem (iz gornjeg posta) da tebi treba accesspoint ,a ne router.u sustini je isto samo sto ap je bolja sprava za ovaj tvoj slucaj moze sve sto i router i jos mnogo vise opet zavisi od modela.

Koji je to uredjaj accesspoint?- ja hocu da chorishem net iz komshiluka-vec objashnavao...bilo je price da je najjace da uzmem ruter-wairles i mogu da imam utp kabla koliko zelim...i da ce da hvata vishe od usb wairless adaptera...e sad ovaj, to su ustvari uredjaji koji...i oni su...ovaj, pa ovaj...to da znam!?
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?22.06.2010. u 08:11 - pre 168 meseci
sve sto je do sada pomenuto za router vazi i za accesspoint samo sto ap ima jaci signal(zavisi od modela) nego router.znaci moci ces jos bolje da kupis signale od postojecih routera okolo,a i dalje.npr sa ap-om i nekom ne usmerenom anteneom recimo yagi od 18 dbi ja hvatam oko 35 kojekevih routera dok sa routerom vidim samo 10.znaci ne bi trebao da korisris grid antenu zato sto je usmerena i sto je ugao zracenja te antene jako uzak tj usmeren nego ti treba antena sa sirum uglom zracena yagi ili panel antena.grid daje veliko pojacenje(zavisi od modela)i uskog je ugla zracenja koristi se za daleke linkone i ako zelis dobar signal sa jednom pristupnom tackom (u tvom slucaju neki router) antena sa sirim uglom zracenja se ne koristi za daleke linkove ali zbog svog sireg ugla zracenja hvata vise pristupnih tacki.uzmas neki tplink ap TP-Link TL-WA5110G(cena mu je 4,400 din) koji ima veliko pojacanje i sluzi za daleke linkove kako kazu i do 50 km sa usmerenom antenem, mogu da mislim sta bi radio sa nekom antenenom koja ima siri ugao zracenja u tvom slucaju...ovo sve pisem da bih te uputio u wi-fi ,a ne da bih ti pomogao da radis to sto nameravas da radis.
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

[es] :: Wireless :: USB wireless adapter ?
(Zaključana tema (lock), by tox master)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 24492 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.