Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USB wireless adapter ?

[es] :: Wireless :: USB wireless adapter ?
(Zaključana tema (lock), by tox master)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 24504 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?10.05.2010. u 01:44 - pre 169 meseci
Aha , hvala na odgovoru!!!

Sajt za mrezu je vrh, jedino ne nadjoh da li imaju USB kablove, bar na prezentaciji
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?07.06.2010. u 23:37 - pre 169 meseci
Evo ovako:

Hocu da stavim wairless antenu u drugu sobu, a za to mi treba kabal od 15-20m!

E sada, cime je bolje ici, USB produznim kablovima, ili jednim kablom, kojeg bih zashrafio u USB adapter(koji bi bio ukljucen u port na ploci kompa), a na drugi konektor kabla, antenicu od 5db-ili neku jacu ako je potrebno!

Tu se mogu javiti ovi problemi na koje sumnjam!

1. Ako se ide USB-ovima postoji mogucnost da Usb wairless adapter ne prepozna komp!
Na primer, komp sada prepoznaje sa silikonskim kablom od 5 metara, USB Wairless adapter-ali je pitanje da li ce uspeti ako nakacim josh 3-4 takva kabla, tj dva tri-da dostignem duzinu od oko 20 m!
Dakle kada u port ploce stavim kabal od 5 metra USB produzni silikonski, marke menhetn, usb, tj komp prepozna usb wairles i sve radi, cak nema ni gubitaka, mozda 2%. Ali ponavljam, shta ce biti ako nakacim te kablove do 20-tog metra, a mora da ih kupim! I ako ne radi pukoh kintu, a nije bash mala, 350 din 3m, bila cena-kablovi nestali za sada u prodavnici!

2. Pa sam razmisljao, da bi eliminisao mogucnost da komp ne prepozna uredjaj USB Wairless adapter ako je vezan na njega preko USB kablova, da li mogu na primer uzeti kabal od 20 metara onaj utp-mislim da se tako zove, s konektorima, i da USB Wairles adapter, ukljucim direktno na komp-port ploce, pa na njemu, na adapteru tj na konektoru adaptera, zashrafim konektor kabla, pa razvucem 20m, pa tamo na kraju, na 20metru, ili manje mozda 15 metru, zashrafim antenicu!
Da li bi tada bio veliki gubitak, i da li postoji mogucnost da se tada desi da usb wairles ne prepozna antenu jer je kabal dugacak, tj komp ne vidi wairles adapter?

Da li je imao neko iskustva i da li bih mogao ovo da odradim sa sigurnoscu da ce USB Wairless adapter da se vidi na kompu-bude prpoznat, iako je na njemu antena nakacena preko kabla duzine 20 metara!
Metar kabla je oko 40-50 din plus konektori, pa ce mi mozda biti i isplativija jedna grid antena, od 20 db, koja je oko 2500din i ima 20 metra kabla, taman! Samo da moze da taj kabal bude kompatibilan sa usb-om i kavi su gubici?
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?08.06.2010. u 08:53 - pre 168 meseci
ako si vec spreman da das 2500-3000 din kupi wireless router razvuci 15-20 metara utp kabla i postavi taj router gde si hteo da postacis tu antenu to ce da radi ovo sto si zamislio hmm ne znam bas kako bi radilo.naravno na taj router posle mozes da nakacis bilo koju antenu u zavisnosti sta ti treba.
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?09.06.2010. u 02:38 - pre 168 meseci
Hm!
A shta dobijam ruterom konkretno u odnosu na adapter!
Adapter je negde oko 2500din, a za ruter vec ne znam cenu! Koji bi mi prporucio-neznsm karakteristike, imash li iskustva sa nekim ruterom wairlessom, koliki su im dometi, sa antenama od na primer 5-8 db, i da li na njima mogu grid antene! Verovatno mogu...al kakvi su gubici, imash li iskustva!
Inace mislish da adpter nece moci da primi dobar signal preko UTPa od 15metara...Pa da je neko probao...

Hvala shto si se javio i dao odg.!

[Ovu poruku je menjao negas dana 09.06.2010. u 03:49 GMT+1]
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?09.06.2010. u 08:16 - pre 168 meseci
to sto hoces sa tim kablovima je buzenje i to niko ne moze da ti kaze kako ce da radi ili da li ce u opste da radi.neki tp link malo bolji 3000-4000 hiljade sa njegovom antenom koja ide uz njega 50-200m(ovo je od prilike sve zavisi od prepreka).sa gridom dosta vise opet zavisi od opticke vidljivosti.
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?09.06.2010. u 15:43 - pre 168 meseci
Budzenje mislish zbog duzine kabla-jer u sushtini postavlja se samo kabal, nishta se ne budzi!

Vidljivost za grid bi bila odlocna, na vrhu solitera sam!
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?09.06.2010. u 17:17 - pre 168 meseci
hajde neko parce kabla ali nastavljanje kablova 15-20 m ....to je..., koliko tebi treba mislim na razdaljinu?koliko je daleko ta druga tacka.
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?09.06.2010. u 17:42 - pre 168 meseci
Wireless usb na 20 metara kabla nema sanse da radi 99% posto je slabljenje u kablu veliko a wireless usb vuce puno struje za napajanje.
Jedino da probas sa aktivnom ekstenzijom za usb (pojacivac) ali po meni se to ne isplati.
Kao sto rece mantas najbolje resenje je ruter pored antene i onda lan kabla mozes da razvlacis koliko hoces bez opasnosti od slabljenja signala.
A mozes da probas i tu varijantu sa 20m koaksijalnog kabla ali budi svestan da su tu gubici ogromni i da ces imati samo ne extra jake signale.

Koji je kabal 40-50 dinara?
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?09.06.2010. u 20:36 - pre 168 meseci
Pazi nastavljao bi USB kablove marke, menhetn, silikonske pokazali se dobri, tj dobri na dva spojena od po tri metra! Dakle 6 metara i ne prave nikakve gubitke!

E sad, ja reko, da ne nastavljam USB-kablove, jer ima bojazni da na primer vec na sledecem dodatom kablom usb od 3m, komp ne prepozna usb adapter, ono kaze-nevidim ga!

Pa sam mislio da uzmem, znaci jedan kabal, od 15 metara, ne 20, i to onog kabla koji se koristi za grid antene-onaj kabal shto ide spolja na antenu iz adaptera, veze se na konekotre-na navoj!!

E sad, dozvolite mi da pogreshim, mislim da se zove UTP, odnosno koaksijalni kabal, kazem da je to isto (tako shvatih preko foruma-ispraviter me ako nije). E tu se nadam da ce adapter uvek da bude prepoznatljiv, znaci da ceda radi, ali ne znam kakvi ce gubici biti zbog tolike duzine kabla!

Ali pazite, ako idem logikom za grid antenu, onda jhe to to! Na grid, ti treba kabal tako malo vece duzine! Sem shto mesto grida, bi ja pokushao obicnu od 5db, koju sad imam!
Odnosno, kabal koji zelim da iskoristim je metar 40-50 din (dakle utp, tj koaksijalan). I ispade dosta skupo dakle ako je 50din, bice 100din, plus konektori koji su oko 200-300din ispade mnogo, oko 2000!
Pa bi ja kupio grid anteno od oko 2300din sa kablom od 20 metra! Em kabal, em antena a malo vishe para!
Tu se lomim, dal to, dal ruter...Pa pomozite...

[Ovu poruku je menjao negas dana 09.06.2010. u 21:53 GMT+1]
 
0

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?09.06.2010. u 21:08 - pre 168 meseci
Utp kabal (zovu ga i lan kabal) je totalno drugacija stvar od koaksijalnog kabla i nemaju slicnosti ama bas nikakve.
Predlazem da malo proguglas o kablovima pa da se onda ponovo javis jer te ovako skoro nista ne razmumemo (bar ja) jer mesas pojmove.
Mala pomoc,utp kabal ima 8 zica a koaksijalni 2.Koaksijalni se spaja na antenu a utp izmedju racunara ili nekih drugih uredjaja (svic,ruter,ap...)
Najbolje da se manes svega toga i uzmes lepo ruter jer ovako neces nista dobiti.
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?09.06.2010. u 21:15 - pre 168 meseci
skroz si se pomesao...utp kabel(od routera,ap do racunara) ili ti mrezni kabel ima 4 para zica ,low los kabel(od routera,ap-a do antene) jeste kokasilni ali nije kao RGU klasican koksilni kabel kao za tv ovaj je od 50 oma ima oznake CFD,MRC,LMR...ZNACI SKROZ DRUGACIJE.utp kosta 20-40 din metar lowloss 50 oma 100-150 din metar konekror RJ45 za utp 15-40 din za lowloss 350 din min ima ih razliciti zavisi za sta.da stavis 20 metara kabla lowloss na bilo koju wi-fi antenu dobises samo veliko rasipanje signala(i to nece raditi i ako radi to je ne zadovoljavajuce) kao sto je TOX rekao u njegovom odgovoru.po meni 5 metra naj vise lowloss kabla(kod mene su 45 cm duzine).znaci da kupis antenu i toliko kabla bacas pare u startu(znaci nemoj da se zbunis pa da kupis 20 m lowlos kabla),ali si bar kupio antenu,pa kada vidis da to ne radi onako kako mislis onda ces kupiti i router...jedan svet u wi-fi sto ne das u startu daces na kraju ako hoces da to radi kako treba nadam se da ti je ovo pomoglo!!
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?09.06.2010. u 22:36 - pre 168 meseci
Pomaže kako ne, i hvala puno shto se javljate! Ma gde se zbunih, ili pomešah, rekoh Vam unapred da me ispravite, da ne znam oko kablova...Evo drug kako je povezao TP-LINK adaper Wairless sa grid antenom-tako bih i ja!

Kabal od adaptera je ERG 58 (ukucajte na google ali trazite kao slike i vidi se lepo s konektorima ima slika-mada ok Vi znate...), a konektori su RPSMA!
Kako je povezano:

Dakle prvo ide u usb na port ploce wairles adapter tp-link-ubaci se kao svaki običan usb stick, onda na navoj koji sluzi za malu antenicu a koji se nalazi na usb wairless tp-link adapteru zashrafio konektor kabla (kabal ERG 58)-dakle prvi kraj kabla, pa dalje sproveo napolju na krov grid antenu i zashrafio drugi kraj kabla na kome je konektor u tu grid antenu!

Duzina kabla mu je oko 5 metra, jer je u potkrovlju njegova soba!

E uh, sad se nadam da sam precizniji, pa ideja kod mene dakle ostaje ista, s tim shto će mi biti kabal dugacak, ajd da kazem ne 20 al 15 metara, jer mora da se ide uz zidove, pa krivine...i necu grid antenu vec onu obicnu od 5db!

Dakle dilema je dal ici usb kablovima ili ovim ERG 58!

I josh jedno pitanje, koji su usb kablovi ok za ovu problematiku! Jer ima neki od 5metara da su silikonski a dobri! Ja gledao na netu, ima i od po 20 metara, i kao onaj ih postavlja tako na adaptere i sve prepoynaje-al i skupi su sigurno, a i kod nas ih nema!
Ja rekoh ranije ovaj menhetn je ok, kupuje se u onoj ambalazi kao zvono za CD, namotano oko njega, i radi na 6 metara bez ikakvih gubitaka! 3metra je negde bio u WINWIN-u 360 din!

Evo linka za kabal erg 58 shto pominjah gore:
http://www.electroshop.nl/prod...99/n_type_rg58__46669_zoom.jpg

I evo ovaj usb kabal mi je bar na oko ok silikonski-jes malo smešno na oko, (na prvoj vecoj slici sa desne strane pored tanjiraste antenice se nalazi), evo link

http://www.instructables.com/i...rectional-WIFI-Range-Extender/

E dajte sad dijagnozu, valjda ste razumeli shta boli bolesnika, da ne kazem pacijenta:)

Hvala ljudi i pozzzz
 
0

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?09.06.2010. u 23:02 - pre 168 meseci
Vrlo mala sansa je da to radi u obe varijante.
U prvoj nece raditi zato sto je 20 metara usb kabla previse ma koliko kvalitetan bio (racunar najverovatnije uopste nece prepoznati da je ista prikljuceno na usb).
U drugoj varijanti nece raditi zato sto je rg58 kabal predvidjen za vhf opseg od par stotina megaherca dok wireless radi na 2400mhz i na toj frekvenciji gubici u tom kablu su ogromni a posebno sto na drugi kraj hoces da stavis onu malu antenicu koja dodje sa uredjajem i koja je oko 2db pojacanja.
Ja sam taj kabal postavljao par puta iz nuzde zato sto nisam imao drugi i to je bilo duzine par metara,sve preko toga su veci gubici nego sto antena ima pojacanje.
Ajde ti nama kazi sa cime hoces da se povezes sa tom opremom da se ne zamajavamo vise ako kazes da hoces da se konektujes na neku tacku udaljenu par kilometara?
 
0

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?10.06.2010. u 00:22 - pre 168 meseci
zasto ne slusas sta ti kazu, nece ti to raditi, ima brdo para da das i nista neces uraditi, sa budzevinama u wireless-u ne ide,

kupi jednostavno tp-link 551g PCI karticu, kupi grid od 20db sa ugradjenim 15m kablom i resio si problem

ovo drugo mislim da ti nista nece raditi, nisam sve citao ali ovako, na jednoj strani usb-a ako produzis, prema kompu, neces moci vise od 4-5 metara zbog pada napona kojim se usb adapteri napajaju, a taj napon ide iz komp-a, on je jednosmeran i uz zavisnosti od otpora kabla pada na duzini, ali zato nema pada wireless signala

na drugoj strani ako produzis, od usb adaptera do antene, tu ide koaksijalni kabl, ne mora 50ohm-ski, ali bi bilo pozeljno, tu mozes da stavis oko 10 metara ali ce gubici biti ogromni

utp kabl kao sto su ti rekli ide od mrezne na racunaru do access point-a, ili do rutera, tebi treba obican access point, nemas potrebu za nikakvim ruterom, ako sam dobro razumeo, access point ti je oko 30e, 500din 20m utp kabl (na njemu nema pada wireless signala), svakako na kraju ti treba antena, sa sto kracim kablom iz poznatog razloga
 
0

brankos
Beograd

Član broj: 1847
Poruke: 299
*.p58.bvcom.net.



+4 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?10.06.2010. u 01:31 - pre 168 meseci
Od uvek me je zanimalo nešto što bi moglo da se provuče kroz ovaj topik.
Šta bi se desilo da se od obe varijente iskoristi (uz malo kibernetskog znanja) najbolje?
To jest, ako čovek ima USB rešenje koje "pije vodu" a ne može elegantno da savlada 20m rastojanje, da li bi se na 20-tak metara USB varijante signal gubio ili bio ne upotrebljiv ako bi se tih 5V preko eksternog adaptera (koji bi bio blizu USB-a) doveli do USB STICK-a recimo na tavanu, a IN/OUT signal USB-a vodili ili nastavljanim USB kablom ili pak UTP kablom (zahteva "budženje)?
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?10.06.2010. u 17:25 - pre 168 meseci
tox@
Ajde ti nama kazi sa cime hoces da se povezes sa tom opremom da se ne zamajavamo vise ako kazes da hoces da se konektujes na neku tacku udaljenu par kilometara?

Pazi, ma ne, koji kilometri! Ja mislim da skidam signal ili od komshija u mom soliteru, sprat isti, ili jedan gore, ili dole, eventualno dva, (mada hvatam i jedan od komsinice koja je na prizemlju a ja na 10tom, i mogu da se konektujem, mada je vidi oko 38-44%-mislim na signal:)). I to sve sa malom antenom internom, od 5db je, i usb kablovima od 6metra duzine! Na antenici je postavljena i ona antena s folijom, koja pojacava signal od 8 do 14%.
Ili imam signal iz stanova solitera preko puta, vazdushna linija, negde max 100metara! Dakle to su ti signali, oko i u soliteru, kakvi kilometri! Prepoznaje jedno 20tak, ima i otkljucanih...nekad vishe, nekad manje...

Imam dobru poziciju za grid na vrhu solitera, tu mi treba max mozda i manje nego da vucem u drugu sobu, kabal od oko 10 do 15m!(direkt iz moje sobe na vrh, ali da je pozicioniram u tom delu krova, odmah iznad sobe, treba 10m, a da je shetam po krovu i trazim najbolju poziciju mozda vishe, u stvari sigurno vishe,- ili mozda grid nema toliko zavisnost od polozaja gde je na krovu, tj na kom je mestu na krovu, vec od njenog polozaja rotirajuci je oko svoje vertikalne ose!

guslac@
kupi jednostavno tp-link 551g PCI karticu, kupi grid od 20db sa ugradjenim 15m kablom i resio si problem

Ova kartica-kakve ima prednosti u odnosu na USB adapter, pa nece imati gubitke (odnosno verovatno ce ih imati, ali ce biti podnosljivo)? Jer imash iskustva, ili neko od prijatelja, da je stavio ovu karticu i na nju vezao kabal (vidim na netu da i ona ima konektor i antenicu). Dakle zakljucak je da na konektor mrezne kartice postavim kabal grida, grid na vrh solitera i shta bude!
Koji kabal se dobija uz grid, da li znash mozda?

E sad, zbog cega nece da bude isto, ako se ide gridom, tj grid-kabal-usb adapter, tj grid-kabal-mrezna karta!
Jer zbog struje! Dakle dodjoh do zakljucka da samo ne treba kupiti USB Wairless, nego mreznu karticu, koja moze da sljaka sa kablom od 15tak i gridom!
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?10.06.2010. u 17:44 - pre 168 meseci
Moje iskustvo kao pocetnika sa USB adapterom / "prijemnikom". Internet dobijam preko telefonske linije, ADSL. U stanu imam 2 racunara, prilicno daleko jedan od drugog tako da nikakvo umrezavanje klasicnim mreznim kablovima nije dolazilo u obzir.

Prva verzija je bila da je svaki od njih imao svoj ADSL modem i radili su ILI jedan ILI drugi, sto i nije bilo tako tesko, jer je jedan stalno u upotrebi a drugi retko a telefonsku zicu sam im dovukao relativno lako jer i inace u svakoj sobi postoji tel.prikljucak.

Ipak, kopkalo me je to sa wifi nacinom i teska srca se odlucim da "bacim" 25 eura za najjeftiniji wifi ruter + 10 eura za najjeftiniji USB adapter i krenem u avanturu.

Znaci - prvo modem (sa Ethernet izlazom), pa wifi ruter, pa u racunar uboden onaj USB adaper pomocu kaba od oko 1 metar. Pare su bile prezaljene jer o wifi nisam imao pojma a koristim iskljucivo Linuks i ocekivao sam katastrofu.

Ispostavilo se da stvar radi perfektno. U prizemlju sam 12-ospratnice, kuca je betonska i signal prolazi kroz to. Taj mali, jeftini USB adpter hvata i signal iz mog rutera i jos neku mrezu SCREEN.NET i jos neki komsiski ruter.

Kupio sam USB adapter i za drugi racunar i iz stana izbacio sve improvizovane telefonske prikljucke. Prvi racunar je od rutera udaljen nekih 5 metara, drugi oko 10, a ruter je sada priblizno u "geografskom centru" stana.

Sada sam cak uspeo i da jedan racunar vidi onaj drugi i da im pristupam medjusobno iako sam na pocetku bio totalna nula za to.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?10.06.2010. u 18:07 - pre 168 meseci
nekome to mozda radi dobro,meni mozda ne bi bilo dobro ,neko se zadovoljava da mu to radi ,neko nije zadovoljan kada mu ping ima bar jedan izgubljen paket ili ako je preko 15 ms..neko voli da ceka otvaranje stranice neko ne voli, neko je zadovoljan kada umrezi 2 racunara putem wi-fi na 10-20m neko nije ni na 5 km,neko voli da ima opremu koja je po standardima IIIE ,neko voli gomile nastavaka i izolir trake.neko koristi na 100 m antenu od 2db neko od 24db.znaci svako ima izbor i zna kako ce, sve to radi ili ce da radi nekako.neko je sve to izmislio pre nas, nase je da to naj bolje iskoristimo na ovaj ili onaj nacin,ALI ZA SVE POSTOJI USLOV I NEKI STANDARD neko se pridrzava toga i dobija max iz linka neko ne ali opet mu link radi.
gubitci zid 15 cm =15-20db
zid 30 cm =20-25db
Long Live Rock 'n' Roll
 
0

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: USB wireless adapter ?11.06.2010. u 00:12 - pre 168 meseci
Hvala tdjokic na iscrpnom odgovoru, takodje i mantasu!
Kazi te mi samo ako znate da li je dobra varijanta koju pomenuh, a tdjokic je izneo, ono mrezna kartiza, kabal grid antena! U cemu je tu razlika u odnosu na adapter usb! Mislimda bi se to isto ponashalo, ili ako znate...mada cnam tesko je dok se ne proba...
 
0

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: USB wireless adapter ?11.06.2010. u 05:32 - pre 168 meseci
NIC - Network Interface Card svaki racunar da krenemo od nekog PC3 ima integrisanu mreznu karicu tako da to ne treba da kupis ako imas relativno noviji racunar
WNIC - Wireless Network Interface Card
mozda si mislio na WNIC ne na NIC posto,ne znam kako bi mreznu karticu spoio na wi-fi antenu.znaci mislis na WNIC,ali i tu ne bi trebao da ides preko 7 m kabala naj vise (kazem ne bi trebao ali mozes) razlika izmedju usb wi-fi i wireless karice su velike(da izuzmemo da ti za karticu treba kabel i antena ,a za usb wi-fi ne treba) neke wi-fi kartice su se dobro pokazale i na par kilometara.

Long Live Rock 'n' Roll
 
0

[es] :: Wireless :: USB wireless adapter ?
(Zaključana tema (lock), by tox master)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 24504 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.