Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dileme oko warez foruma

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Dileme oko warez foruma

[ Pregleda: 2282 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

whiteunderground
srednjoskolac sam

Član broj: 207093
Poruke: 1
79.101.135.*



Profil

icon Dileme oko warez foruma04.01.2009. u 02:48 - pre 185 meseci
Vlasnik sam jednog foruma na kome je bilo warez sadrzaja (samo linkovi prema file hosting sajtovima) ali kada sam prelazio na placeni hosting hoster me je primorao da to sklonim jer oni "ne zale pirateriju na njihovim serverima".
Ja sam sadrzaje sklonio skroz sa foruma, ali sada razmisljam o tome da ih vratim pa imam nekoliko pitanja:

Ko "juri" warez sajtove i prijavljuje ih?
Kolike su mi mogućnosti da budem kažnjen zbog toga?
Primetio sam da admini za warez forume uglavnom koriste phpBB3 software, zasto, da li taj free forum gotivi warez za razliku od vBulletin i IPB?
 
Odgovor na temu

Jorgovan88
Jorgovan88

Član broj: 190307
Poruke: 480



+13 Profil

icon Re: Dileme oko warez foruma20.02.2009. u 20:24 - pre 183 meseci
Sto se tice vracanja linkova nazad na forum mozes jedino da probas da zatvoris ceo forum tj da sadrzaj ne mogu videti gosti i da se nadas da te niko nece provaliti. Pojma nemam ko prijavljuje warez forume ali cu reci jednu stvar - piraterija se ne moze spreciti a i da moze, zasto bi to neko radio. Mali crnac iz Zimbabvea mozda nikad ne bi bio u prilici da slusa najnoviji album od Britney Spears da ga nije skinuo sa Rapidshare-a ili nekog torrenta. Informacije zele da budu slobodne

Citat:
Primetio sam da admini za warez forume uglavnom koriste phpBB3 software, zasto, da li taj free forum gotivi warez za razliku od vBulletin i IPB?


Nema skripte koja gotivi warez forume. Ja znam sigurno 3-4 warez foruma koji koriste SMF. PHPBB3 koriste najjaci svetski poznati warez forumi. Ne znam zasto, mozda je PHPBB3 stabilniji za razliku od SMF-a. Mada znam puno koji koriste i Vbulletin
Mozes koju god hoces skriptu da uzmes to nema veze. Vidi koja ti odgovara mada znam da je SMF najlaksi a da PHPBB moze najvise da se izmodifikuje.

Ako ti treba lista hostinga koji hostuju samo warez forume javi mi se na pp


 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Dileme oko warez foruma

[ Pregleda: 2282 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.