Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47539 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.204.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)04.01.2009. u 21:44 - pre 186 meseci
Citat:
zlacarobnica: @ptak 13. duze vreme ja ovde " gasim bandere " )


Mislim da smo zakljucili da "Afera bandera " je ustvari bandera u ekomonskoj krizi - sama stedi


HAHAHAH ovo je super vic.....
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

zlacarobnica
Carobni breg

zlacarobnica
Član broj: 102664
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)04.01.2009. u 21:57 - pre 186 meseci
Ju ju eno eno ugasila se jedna bandera u Takovskoj 33 i dve u Kralja Milana It's a magic time
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
79.101.238.*



+110 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)04.01.2009. u 21:58 - pre 186 meseci
Aj samo da otklonimo sumnje oko senzora...

Taj senzor (luksomat, tako ga vikaju) ako vec ima (a ne mora) se postavlja u trafo-stanici i sa njim se ukljucuju SVE sijalice u tom trafo-reonu, pojedinacno paljenje sijalica (javne rasvete) jednostavno nije moguce. Znaci, nema nista od toga da svaka sijalica ima svoj senzor (bar u javnoj rasveti), Kada palimo sijalice javne rasvete palimo ih sve odjednom.

A sto se tice gasenja sijalica, pored tog pregrevanja koje je definitivno prisutno postoji i uticaj napona. Naime, zivine sijalice su osetljive na pad napona u mrezi i lako se desi da prolazni pada napona trenutno pogasi neke sijalice koje se odmah potom pale.

Ali uvek ostaje ono Molderovo: I Want To Believe. ;)


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.204.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)04.01.2009. u 22:05 - pre 186 meseci
Da pad napona je moguci uzrok....ali samo ako je trenutni, ako je napon skokovit....
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.234.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)04.01.2009. u 22:38 - pre 186 meseci
Citat:

Tvoj automobil prilikom prolaska pored bandere poseduje istu frekvenciju sa rezonantnom frekvencijom sijalice...


Pričam(o) o pešačenju
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.204.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)04.01.2009. u 22:46 - pre 186 meseci
Citat:
Nemanja Avramović: Pričam(o) o pešačenju :)


I o tome je dato objasnjenje, moguce je da je lose uzemljena....moguce da se ljulja prilikom prolaska pored nje, mada ljuljanje je jako jako nepoverljivo, te ulicne bandere su jako dobro pricvrscene. pa je moguce da je lose uzemljena....a negde malo probija ili nesto slicno i dolazi do tog efekta....
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)04.01.2009. u 22:56 - pre 186 meseci
i sve su to nagadjanja i moguci razlozi,a dok se ne uradi detaljna analiza,nece se znati koji je tacan uzrok,a i moze da varira od bandere do bandere ;)...a mozda je i neko ugradio daljinski prekidac i sedi u sobi i zjbava prolaznike paleci gaseci sijalicu :P
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.38.*



+43 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)05.01.2009. u 00:15 - pre 186 meseci
Ajde ljudi onda nadjite banderu pa da odemo u fazonu Myth Bustersa da resimo dilemu, postoji veoma prosto objasnjenje za to :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
212.200.204.*



+5251 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)05.01.2009. u 00:31 - pre 186 meseci
Zasto, koga jos zanima rad zivinjare, ovako je zanimljivije, slatko sam se nasmejao..

Poz
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.evizo.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)05.01.2009. u 01:00 - pre 186 meseci
Objasnio sam za mobilne al ajd o5. Dakle kada ti je telefon blizu nekog hi fi aparata, a zoves nekog, cuje se ono karakteristicno brujanje. E sad, ako ostavis mobilni pored tog aparata, i niko te ne zove ili ti nikog ne zoves, zasto se po nekad cuje to brujanje? Napominjem da se mnogo vise cuje nocu nego danju. Skoro da danju nikad nisam ni cuo. Nije to "stanje" dugo. Traje mozda sekundu dve. Krace nego kad saljes ili primas poruku. Obicno se cuje 3 ili cetiri puta isprekidano. Nije bas isti zvuk kao kad razgovaras sa nekim. Recima ne moze da se opise zvuk al ajd da probam. Trebalo bi da zvuci kao kratko "tk .. tk .. tk". Jos jedna stvar vezana za to je da mi je jednom prilikom ostao digitron pored mobilnog na kasetofonu. Kada se pojavila "aktivnost" na mobilnom, na digitronu su se pojavili nasumicni brojevi. To nista ne bi bilo cudno zbog mikrotalasa, ali sam probao sa fiksnog da pozovem mobilni, i brojevi na digitronu se tom prilikom ne pojavljuju. Ne pojavljuju se ni kada se posalje poruka. Samo kada se pojavi ta "aktivnost". Ajd sad neka mi neko objasni ovo. Isprobao sam i vise puta ovu pojavu i tvrdim da je savrseno ponovljiva!!! U cemu je fora?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)05.01.2009. u 01:35 - pre 186 meseci
to tk tk tk mobilnog je "pricanje" mobilnog telefona sa baznom stanicom,salje mobilni info o sebi i to bazna stanica proveri i vrati signal
i to nije samo u toku noci,to je stalno ,mislim stalno u obliku ceo dan se desava
a nocu primetis jer je sve tise,a i mozda ti je blize zvucniku telefon...
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
93.86.15.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)05.01.2009. u 01:44 - pre 186 meseci
Citat:
djyova: To nista ne bi bilo cudno zbog mikrotalasa, ali sam probao sa fiksnog da pozovem mobilni, i brojevi na digitronu se tom prilikom ne pojavljuju. Ne pojavljuju se ni kada se posalje poruka. Samo kada se pojavi ta "aktivnost". Ajd sad neka mi neko objasni ovo. Isprobao sam i vise puta ovu pojavu i tvrdim da je savrseno ponovljiva!!! U cemu je fora?


pojma nemam, ali jedno vreme sam koristio radio okidač za blic i dešavalo mi se da ga mobilni ponekad natera da puca rafale dok se ne istroši blic... to se dešavalo u raznim prilikama, ali samo tokom poziva... neće ni dok zvoni, ni kad šaljem i primam poruke nego samo kad pričam i to ne sa svima... a samo na jednog ortaka je regovao svaki put... jedino što nisam ostavljao uključen noću da vidim dal reaguje na to javljanje mreži
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.evizo.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)05.01.2009. u 01:46 - pre 186 meseci
Telefon mi skoro uvek stoji na kasetofonu koji je non stop ukljucen jer zvuk sa kompa ide preko njega. Dakle skoro kad god mobilni komunicira sa stanicom to se cuje. Nije stvar u tome. Zasto se to desava vise nocu nego danju? To je pitanje. Danju se cuje jednom, mozda dva puta, a nocu cetiri ili pet puta. Zasto nocu stanica mora da komunicira sa telefonom vise nego danju? Takodje ostaje ono pitanje sa digitronom.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)05.01.2009. u 01:58 - pre 186 meseci
iskreno nisam brojao koliko puta se vrsi "razmena podataka"
ali ponavljam,da li si ti 24 h tamo ili bas "ubodes" vreme preko dana kada ne vrsi se promena,a nocu kada da
i naravno BUKA ,preko dana je veca buka,cesce primetis,ovako danju mozda i bude,samo ne konstantujes...
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.evizo.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)05.01.2009. u 02:28 - pre 186 meseci
Opet ti kazem da mora da se konstatuje zvuk jer je kasetofon non stop ukljucen na AUX i dosta pojacan, a kontrola jacine se vrsi preko kompa. Dakle i kada ne ide zvuk sa kompa, pojacalo je dosta odvrnuto, i nema sanse da se ne primeti rad mobilnog. Ne kazem ja da danju nema komunikacije, ali je ima mnogo manje nego nocu. 100% provereno!!! A i uopste koja je fora sa tom komunikacijom. Sta ustvari ide od ili ka stanici?
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
93.86.114.*



+141 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)05.01.2009. u 07:59 - pre 186 meseci
aha, znaci skontao sam, ipak je neka zavera u pitanju. I ispred moje zgrade ima jedna bandera koja se tako ponasa. I bas kad hocu auto da parkiram ispod te bandere, ona se ugasi i ne mogu u rikverc lepo da parkiram auto, uvek me strah da je ne udarim...
To su nam sve ovi iz EU zamrsili, a i nasi organi reda, jer hoce da sto vise para uzmu od prekrsaja (udara u banderu i tome sl.)
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
212.200.65.*



+6455 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)05.01.2009. u 08:36 - pre 186 meseci
Kako ljudi vole ni od čega da naprave teoriju zavere, pa to je čudo jedno.

'Fenomen' gašenja bandera prilikom prolaska pored njih se može objasniti na prilično jednostavan način. Ista fora kao i sa 'telepatijom' da baš u trenutku kad ste pomislili na neku osobu, zvoni vam telefon i ta osoba je sa druge strane.

Lakoverni Posetilac EliteSecurity-ja (u daljem tekstu LPES) se šeta parkom. LPES prolazi pored 99 bandera i ništa se ne dešava. LPES prolazi pored jedne bandere koja se ugasila baš u tom trenutku kada je LPES prolazio ispod i on to primećuje. Ovo se ponavlja u više navrata. LPES na uzima u obzir onih 99 bandera koje su ostale da svetle (to je i zaboravio), već pamti samo onu koja se ugasila u trenutku dok je prolazio ispod nje, i onda LPES dođe na forum i razotkrije globalnu zaveru Masona, Iluminata i Jevreja.

 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)05.01.2009. u 10:05 - pre 186 meseci
Citat:
vladd: Zasto, koga jos zanima rad zivinjare, ovako je zanimljivije, slatko sam se nasmejao..
Poz




Cek samo jedno pitanje za postavaca teme , el je to zivina sijalica ili ???
zivina sijalica nakon sto se ugasi moze se ponovo upaliti nakon 2-5 minuta


pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)05.01.2009. u 10:12 - pre 186 meseci
Citat:
ventura:... i onda LPES dođe na forum i razotkrije globalnu zaveru Masona, Iluminata i Jevreja.


Ma je**s globalnu zaveru bez Masona i Iluminata, kakva je to zavera bez njih, k`o supa bez rezanaca :)))
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)05.01.2009. u 12:39 - pre 186 meseci
@yova, ovako iz glave da ti kazem,mob salje svoj imei broj i broj kartice [imei ti je jedinstveni broj mobilnog telefona....da tako kazem] i onda se proveri u bazi da li je doticni kraden/prijavljen za kradju bla bla,ako je sve ok,i dalje se isporucuju usluge mobilne telefonije,ako nije cap,nema vise :)

naravno jos par stvari se verovatno salje,ali ne mogu se setiti...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gašenje bandera u prolazu - zavera ili slučajnost :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47539 | Odgovora: 212 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.