Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony DSC T300, veoma lose iskustvo do sada...

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sony DSC T300, veoma lose iskustvo do sada...

[ Pregleda: 3015 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivantes
Ivan Mladenovic
PDS
Nis

Član broj: 49528
Poruke: 36
77.46.250.*



Profil

icon Sony DSC T300, veoma lose iskustvo do sada...03.01.2009. u 18:03 - pre 186 meseci
Kupio sam pre dva meseca Sony DSC-T 300 sa 10MP. Imam velikih problema sa slikama koje pravi. Veoma su lose, cak u rangu mnogo jeftinijih aparata. Probao sam sa svim podesavanjima, od automatskog pa do unapred predefinisanih scena. Svuda je isto. U zatvorenim prostorijama i nocu su slike blago reci uzasne. Blic je prejak pa su svi koji su u fokusu preosvetljeni. Nigde nisam pronasao nacin da to sredim. Kada slikam sa max rezolucijom i kada prebacim na komp, slike su kao slikane mobilnim telefonom odnosno piskelaza i neprirodne linije su veoma izrazene.

Sve u svemu, veoma lose iskustvo do sada.

Moje pitanje svim poznavaocima digitalnih fotoaparata je da li je ovo normalno i ako nije kako da resim problem?

Napomena je da se relativno solidno razumem u digitalne fotoaparate i pratece funkcije.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Sony DSC T300, veoma lose iskustvo do sada...03.01.2009. u 18:15 - pre 186 meseci
Ne znam kako da ti pomognemo dok ne vidimo neki primer - okaci nam neku fotku. Imao sam iskustva sa T-200 i slike su odlicne za aparat sa periskopskim objektivom. Cak i u losim uslovima su bile solidne (iako ima dosta suma i malo mrljavi kad ga pegla). Sa blicem su odlicno eksponirane, prirodne boje. Slike na dnevnom svetlu su odlicne, pravilnog WB i realnih boja. Stvarno se lepo pokazao u svim uslovima.

Jedini problem su crvene oci, extremno peglanje suma na ISO 400 i vise i visak hromatskih aberacija, normalno za takav objektiv.

Ali u rukama prosecnog amatera pravi stvarno korektne slike.

Okaci neki primer pa da vidimo o cemu se radi.
 
Odgovor na temu

ivantes
Ivan Mladenovic
PDS
Nis

Član broj: 49528
Poruke: 36
77.46.250.*



Profil

icon Re: Sony DSC T300, veoma lose iskustvo do sada...03.01.2009. u 19:29 - pre 186 meseci
Evo i par slika napravljnih sa njim.

Vecina je radjena sa auto podesavanjima. Naravno i u tom slucaju bi trebalo da budu mnogo ostrije. Ako se par slika zumira kako bi se priblizila lica videlo bi se koliko su lose. Bitno je reci da su radjene sa skoro maksimalnom rezulucijom pa smatram da se ostrina ne bi trebala da narusi zumiranjem. Nocne slike su izuzetno lose a i na jednoj se vidi koliko je prisutna preeksponiranost usled koriscenja blica u prostoriji koja je relativno dobro osvetljena.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Sony DSC T300, veoma lose iskustvo do sada...03.01.2009. u 20:45 - pre 186 meseci
Odmah sam video problem. Vecina slika je na ISO 800, a neke cak i na 3200! ISO 800 je dosta los (nekad i slabo upotrebljiv) na kompakt aparatima, a ISO 3200 je za totalno izbegavanje. Dakle, trebalo bi da iskljucis AUTO ISO opciju na aparatu.

Ja bih, za pocetak, stavio ISO 200 u Program Auto modu. Znaci iskljucio bih Auto ISO. I stavio bih auto flash.

To ce dati mnogo bolje rezultate. Kad slikas na jako dobrom svetlu napolju, mozes i ISO 100.
 
Odgovor na temu

ivantes
Ivan Mladenovic
PDS
Nis

Član broj: 49528
Poruke: 36
77.46.250.*



Profil

icon Re: Sony DSC T300, veoma lose iskustvo do sada...03.01.2009. u 22:51 - pre 186 meseci
Vrlo je moguce da si u pravu ali ja nigde nisam uspeo da pronadjem kako podesiti ISO kada je aparat u auto modu.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Moderator
Član broj: 54113
Poruke: 2303
93.86.15.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Sony DSC T300, veoma lose iskustvo do sada...04.01.2009. u 01:54 - pre 186 meseci
nemam pojma u kom je ovo modu, al ovako izgleda

aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sony DSC T300, veoma lose iskustvo do sada...

[ Pregleda: 3015 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.