Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Magix Movie Edit Pro 14 Plus - problem sa 16:9 formatom

[es] :: Video softver :: Magix Movie Edit Pro 14 Plus - problem sa 16:9 formatom

[ Pregleda: 2523 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jelena.o
K.D-REPUBLIKA SRPSKA

Član broj: 84645
Poruke: 72
*.teol.net.

Jabber: jelena.o@elitesecurity.org
Sajt: www.ratniveterani.cjb.net


Profil

icon Magix Movie Edit Pro 14 Plus - problem sa 16:9 formatom02.01.2009. u 22:26 - pre 186 meseci
Pozzdrav!

Nabavio sam Magix Movie Edit Pro 14 Plus i imam problem kad trebam exportovati materijal u mpeg format.
Problem je u tome sto mi treba mi 16:9 ratio(razmijer slike), a ja ga ne dobijem.
Da naopomenem da sam radio i sa Magix Movie Edit Pro 2004 i da mi se nije javljao taj problem.
Znaci sve dobro postimam, izaberem 16:9 ratio i kad se materijal kompresuje, zavrsi pri pregledu ima trake i sa strane.

Znaci i gore, ali i sa strane.

Setings mi je 720*576 16:9, mada sam isao na HDV 1440*180i, no problem je isti.

U cemu grijesim??

P.S. Dole na prikacenom fajlu sr moze videti kako to otprilike izgleda....




[Ovu poruku je menjao jelena.o dana 03.01.2009. u 16:30 GMT+1]
“Derviš i smrt” Meša Selimović

Kao rukavac što ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema više ni toka ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije.




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
89.216.67.*



+3 Profil

icon Re: Magix Movie Edit Pro 14 Plus - problem sa 16:9 formatom03.01.2009. u 15:49 - pre 186 meseci
NIje lako ustanoviti gde je problem, pogotovo što sve podesiš kako treba. Ja bih se zapitao da li možda ta verzija programa nije sa nekim bagom ili je "loše odrađena za masovnu upotrebu".
 
Odgovor na temu

jelena.o
K.D-REPUBLIKA SRPSKA

Član broj: 84645
Poruke: 72
*.teol.net.

Jabber: jelena.o@elitesecurity.org
Sajt: www.ratniveterani.cjb.net


Profil

icon Re: Magix Movie Edit Pro 14 Plus - problem sa 16:9 formatom06.01.2009. u 21:16 - pre 186 meseci
Koristio sam proslu verziju(Magix Movie Edit Pro 2004) i nije bilo problema. Program je prilicno jednostavan, sve je na mjestu pa mi se ne prelazi na Adobe Premiere, koji je po meni poprilicno razbacan sa funkcijama. Opcija mi je i Sony vegas 9. no on mi izgleda poprilicno neozbiljan u odnosu na Magix Movie Edit Pro 14 Plus.

Mislim da nije u pitanju bag, nego je vjerovatno do mog setovanja, mada je sve moguce.

No pitanje je i dalje tu??


“Derviš i smrt” Meša Selimović

Kao rukavac što ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema više ni toka ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije.




 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
89.216.67.*



+3 Profil

icon Re: Magix Movie Edit Pro 14 Plus - problem sa 16:9 formatom07.01.2009. u 01:38 - pre 186 meseci
Proveri setinge za export u Mpeg2, "pročešljaj" Advanced Settings možda je tu negde ostalo neko drugo podešavanje za Aspect Ratio?!
 
Odgovor na temu

jelena.o
K.D-REPUBLIKA SRPSKA

Član broj: 84645
Poruke: 72
*.teol.net.

Jabber: jelena.o@elitesecurity.org
Sajt: www.ratniveterani.cjb.net


Profil

icon Re: Magix Movie Edit Pro 14 Plus - problem sa 16:9 formatom07.01.2009. u 17:14 - pre 186 meseci
Jesam, no nisam nista nasao...

program je fenomenalan, isprobaj ga. Imas ga na www.katz.cd
“Derviš i smrt” Meša Selimović

Kao rukavac što ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema više ni toka ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije.




 
Odgovor na temu

daniel38
Kuzmanovic Daniel
student
Backa Topola

Član broj: 175923
Poruke: 125
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Magix Movie Edit Pro 14 Plus - problem sa 16:9 formatom15.04.2009. u 13:38 - pre 182 meseci
Jelena.o:
Opcija mi je i Sony vegas 9. no on mi izgleda poprilicno neozbiljan u odnosu na Magix Movie Edit Pro 14 Plus.

Malo cu otici u off teme ali nije mi najasnija gornja recenica da je Vegas neozbiljan u odnosu na Magix Movie...

Koliko ja znam Magix Movie je igracka za kucnu upotrebu(procitati namenu na zvanicnom sajtu), za razliku od Vegasa koji je ipak profi alat za video editing, Magix Movie nema ni pedeseti deo opcija Vegasa...ima ogromna ogranicenja za poboljsanje kvaliteta slike,svega par osnovnih opcija za korekciju boja...ako pogledas isto to u Vegasu videces da ih ima daleko vise...isto vazi za podesavanje audio komponente,jednostavno je smesna....Vegas saradjuje sa SounForge-om stoga su jedina ogranicenja u audio manipulacije samo tvoja masta

Magix Movie Edit koristi moja devojka stoga to sve i znam Probala je Premier i Vegas al je za nju to sve slozeno pa koristi Magix Movie Edit...mada polako pokusava da se navikne na Corel Video studio X2 koji je nesto "jaci" program od Magix Movie Edit..

Magix Movie Edit Pro je u rangu programa kao sto su Ulead VideoStudio,Corel Video studio X2,Cyberlink PowerDirector Ultra itd sve su to programi za "obicne" korisnike

Dok su Vegas,Premier,Edius itd ipak profi programi






[Ovu poruku je menjao daniel38 dana 15.04.2009. u 14:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Magix Movie Edit Pro 14 Plus - problem sa 16:9 formatom

[ Pregleda: 2523 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.