Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Navigacija po Srbiji

[es] :: GPS :: Navigacija po Srbiji

[ Pregleda: 2151 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Navigacija po Srbiji02.01.2009. u 13:48 - pre 186 meseci
Posto sam nov u svemu ovome i jos se nisam odlucio koje cu resenje da kupim za svoj HTC (kad ga vec imam hocu da ga koristim za voznju), kod ortaka sam video Garmin xT i naravno odmah uocio problem sa rutiranjem (hteli smo od mene u zmaj jovinoj da izrutiramo put do beograda i dobili rutu kroz park). Sa druge strane primetio sam da je npr Contrast-ova mapa Panceva na sajtu mnogo bolje uradjena od Garmin i po tacnosti ulica i povezanosti istih pa sve do toga da Garmin ima sacicu POI-a za Pancevo (iskljucujuci sponzorske pumpe) dok Contrast ima bar na prvi pogled oko 200 lokacija. Sta jos ima od funkcionalnih navigacionih resenja u Srbiji da moze da radi na WM uredjajima sa GPSom?

Google maps je naravno beskoristan a i cuze internet, TomTom izgleda jos uvek nema Srbiju, Garmin ima bagovitu mapu, Contrast izgleda ima samo PC varijantu softvera i nema ni blizu gradova koliko Garmin. Bio sam ubedjen da ce Garmin da bude resenje i kontam da je to work in progress, ali onda na sajtu procitam "Pancevo uneto sa tačnim smerovima, zabranama skretanja i preciznim rutiranjem" a to de fakto ne odgovara situaciji ne samo za gornji primer vec i za neke druge ulice koje nisu posred srede (npr ulica Vuka Karadzica) i zabrinem se za to koliko su tacni drugi gradovi u kojima ne zivim. jednokratnih 10k dinara nije mnogo za routing softver ali je mnogo ako moram da ga ugasim i opet da ispitujem prolaznike gde treba da idem , onda je to samo pomodarstvo. Ima li nam resenja
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

alagor2000
pera detlic

Član broj: 46519
Poruke: 623
*.teol.net.



Profil

icon Re: Navigacija po Srbiji02.01.2009. u 13:58 - pre 186 meseci
Nema,
ja sam probao i IGO 8.3 i Garmin XT i mio map 2008
U mom gradu zakon mi je iGO 8.3 pa mio map 200
a garmin je tesko sr****anje !
Doduse svi softveri koje sam probao vuku me u jednosmjerne ulice itd.
Neki dam mi je zena isla u Banja Luku i koristila je
mio map 2008 i ona tvrdi da ju je navigacija sa manjim
poteskocama vodila do cilja !

Kazu ljudi da je tom tom zakon za zapadnu evropu ali kod nas je los
kao i sve drugo!
Ja preporucujem iGO 8.3 ili mio map 2008 !
Makar bila od kamena
Svaka sila za vremena !
Ljudi su zla djeca!
Zla po cinu,djeca po pameti !
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Navigacija po Srbiji

[ Pregleda: 2151 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.