Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?

[es] :: Digitalna Televizija :: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?
(TOP topic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 28374 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.rs.



+11 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?13.12.2008. u 09:16 - pre 186 meseci
majabi da li bi mogao da otvoriš novu temu gde bi postavio isto pitanje. Sećam se da je skoro jedna slična tema obrisana a kako se ova zove: "Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?" bilo bi glupo da se i sa ovom desi nešto slično.

P.S. Ako budeš otvorio novu temu molim te napiši kako si napravio predajnik jer je to preduslov da ti kažemo kako "da nabaviš bilo kakvu frekvenciju".
 
Odgovor na temu

majabi
Milenko Birmancevic

Član broj: 29402
Poruke: 49
91.150.71.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?14.12.2008. u 07:52 - pre 186 meseci
Nije bitno..snasao sam se oko svega.Veliki pozdrav...nema potrebe da otvaram novu temu...za televiziju.Pozz!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?17.12.2008. u 14:40 - pre 186 meseci
Da li je proradila televizija?
 
Odgovor na temu

majabi
Milenko Birmancevic

Član broj: 29402
Poruke: 49
91.150.71.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?18.12.2008. u 14:12 - pre 186 meseci
Nazalost nije jos...jer treba da napravim neke promocije za Serbianhood,odlicne animacije i onda pise...(Vi pratite Serbianhood...ili nesto jos bolje),treba da napravim ono neka animacija pa pise Sledi Animirani film,film,emisija itd.I za dnevnik uvod(spica)....imam i coveka koji ce raditi u dnevniku.Ako neko moze da uradi to besplatno za Serbianhood...mnogo mu hvala..i neka to postavi na rapidshare.i neka posalje linkove preko pp...da bude sto bolji kvalitet slike.Hvala unarped,ako neko moze to da uradi...takodje treba da se radi tv program za svaki dan uz dobru animaciju(ono npr. od 12-13 h,14-15...itd.Kad sve to bude uradjeno..Koje dve studijske kamere da kupim pogodne da za dobru televizju,sa moze da snima sve isto kao i ostale koje imaju druge televizje.Televizija pocinje sa radom...najverovatnije Nedelja (21.12.2008)..ali opet sve to zavisi..od onoga ko moze da mi napravi..psoto ja ne znam.Pozz!

[Ovu poruku je menjao majabi dana 18.12.2008. u 20:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
89.216.67.*



+3 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?31.12.2008. u 01:12 - pre 186 meseci
Ovo je tema za diskusiju o televizijskoj tehnici i softveru specijalizovanom za emitovanje TV programa itd.
U nju su premeštene poruke iz teme Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite? a ista je vraćena u forum Video produkcija

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 31.12.2008. u 02:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?31.12.2008. u 08:29 - pre 186 meseci
@Majabi, najbolje ti je da platis coveka koji ce da ti uradi animacije i najave za gore pomenute dogadjaje... Niko nece da radi dobre animacije i uopste razne intro-e, uvode i najave za DZ ! Nas narod je naviknut na to, ali, moj predlog ti je da imas coveka, posto kazes da ces svaki dan da pravis TV program. Uostalom, ako nista drugo ne znas, napravi nesto u PowerPoint i slicno. Mada, ovo nije tema za to, lepo pise OPREMA ZA TV....

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
89.216.67.*



+3 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?31.12.2008. u 11:07 - pre 186 meseci
MOže se pisati o svemu što je u vezi realizacije TV programa.
 
Odgovor na temu

stereo2.0

Član broj: 57873
Poruke: 78
79.101.28.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?12.01.2009. u 09:51 - pre 185 meseci
Jedva nadjoh ovu tematiku ovde :)
Interesuje me video mikseta koja ima mogucnost dodavanja titlova, rolova i krolova. Na televiziji imamo vec Edirol LVS-400 koji nema tu mogucnost. Gledao sam Panasonic AG-MX70 po preporuci. Da li postoji neki manji misker od ovog Panasonikovog modela a da ima doticnu mogucnost rada sa titlovima i ostalim ubacotkama?


Drugo, da citirma "Samo da dodam da nije tacno da nema zarade. Neki su od tog posla napravili kuce od preko 300 kvadrata, kompletno ih opremili i sredili, voze dobre automobile, i zive lagodnim zivotom"
To je istina ali vecina, ili mozda svi takvi, svoje radnike NE PLACAJU, ili daju neki crkavicu u ratama. Radio sam u takvoj firmi. Radnici dobijali 5000 din na svakih mesec i po dana a gazdine cerke dobijaju najnovije mobilne aparate od xxx evra, pa nove cirkone u zubima, gradnja kuce, nov auto, letovanje, zimovanje.....
Moze da se zaradi ali jedan covek na ustrb drugih, nema druge :)
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.rs.



+11 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?12.01.2009. u 18:48 - pre 185 meseci
Nisam te najbolje razumeo... Da li ti imaš neki "character generator" koji generiše tu grafiku pa ti treba mikseta koja ima key ili ti treba uređaj koji može da generiše grafiku i da je nalepi na sliku.

Ako već imaš neki računar sa kojeg možeš da puštaš grafiku (a isti se lako može improvizovati) onda ti treba neka manja video mikseta. Za desetak hiljada evra imaš AV mikser Grass Valley Indigo

http://www.thomsongrassvalley.com/products/switchers/indigo/

A ako hoćeš da zadržiš postojeći mikser onda možeš razmisliti o nekom eksternom key-eru. Za male pare možeš uzeti neki Sams-ov model koji bi ti nadoknadio nemanje key-a na tom mikseru.
Treća opcija je da uzmeš neki komp za grafiku sa npr. DeckLink kartom koja ima video ulaz i izlaz (DeckLink Extreme). U ovom slučaju bi izlazni video signal propustio kroz taj računar za grafiku u kojem bi se lepila grafika, manje više isto kao key-er samo što i generiše grafiku. Naravno trebaće ti i poseban program za to.

Ako ti trebaju detaljnije informacije pitaj...


 
Odgovor na temu

stereo2.0

Član broj: 57873
Poruke: 78
79.101.28.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?13.01.2009. u 09:08 - pre 185 meseci
Panasonic ima dugme "dsk" koje se klikne da bi se emitovali titlovi, potpisi, krolovi i ostalo sa posebnog racunara iz "Title box" softvera.
Znaci, treba mi video mikser koji ima tu funkciju kao "dsk" i da je cenovno oko ili jeftinije od Panasonic AG-MX70.


.
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.rs.



+11 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?13.01.2009. u 11:32 - pre 185 meseci
A koja ti je kartica na računaru sa TitleBox-om?
Možda ti je to ipak najbolje rešenje, tj. najjeftinije DeckLink Extreme kartica koja košta manje od hiljadu evra i na njoj imaš i kompozitne i SDI ulaze i izlaze. Programski izlaz iz miksete pošalješ u TitleBox, tu nalepiš grafiku i izlaz šalješ tamo gde si i slao...

Takođe ne znam da li si razmišljao o tome da li će ti trebati grafika sa alfom (transparentna) što možda nećeš moći da dobiješ sa nekom miksetom ili sa tom karticom koja ti je TitleBox-u.

Koja je cena za MX70?
 
Odgovor na temu

stereo2.0

Član broj: 57873
Poruke: 78
79.101.28.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?14.01.2009. u 12:49 - pre 185 meseci
Title box se koristi u firmi gde sam bio radio, a imaju neki racunar "VT-4" koji je kostao nekoliko hiljada evra, ne secam se koliko i dostya je bio ne stabilan pa mi odatle potice skepticizam uvezi dodavanja jos racunara za prenos video signala :)
Interesnatno mi deluje ovo sto si predlozio sa DeckLink Extreme karticom.

Kao televizija necemo raditi nista iz studija pa u principu i nema potrebe za velikim Panasonikom. A ako jednog dana zatreba i to, i ako porastemo dovoljno onda cemo kupiti i taj mikser :)
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?16.01.2009. u 12:14 - pre 185 meseci
Ako nećete raditi ništa iz studija onda vam mikser realno i nije potreban. Dosta televizija funkcioniše po principu dva kompa (playout-a) i jedan switch na kraju ako prvi komp pukne da se prebaci na bekap.

TitleBox je sasvim OK program i nama na poslu ne pravi probleme. Ima nekih stvari koje ne rade (ne može da pušta zvuk preko DeckLink karte nego samo preko integrisane zvučne). Ako video propustiš kroz njega dobićeš savršeno urađen key, sa po želju poluprovidnim grafičkim elementima. Jedini problem je ovde ako ti se računar zakuca, jer DL nema relej da propusti sliku nego ćeš dobiti crno u izlazu.
Rešenje za ovo je uzimanje neke druge kartice kao što je Stream Alpha, ova kartica poseduje relej i ako se komp ugasi slika ide dalje normalno.
 
Odgovor na temu

birmic
Mr.Aleksandar Birmancevic
Serbianhood Tv
Sabac

Član broj: 208363
Poruke: 32
91.150.71.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?16.01.2009. u 16:14 - pre 185 meseci
I meni ce treba video mixeta za televiziju...pa koliko ona kosta?
Kolike su cene predajnika da mogu da saljem satelitski signal,posto do 2015.godine sve televizije moraju preci na satelit.
Koliko se krecu cene licenca za satelitsko emitovanje?
Sto se tice kamera...koje uzeti (Digitalne) za televiziju????
Da li ove televizije placaju nekome nesto sto pustaju spanske serije ili sto emituju strane filmove,koliko to kosta ako placaju, i koja je procedura oko slanja novca i gde se on salje?
Coo sam da postoje feed-ovi pa imam satelitsku antenu i....trazio sam i hvatao feed-ove....Koem treba paltiti za feed-ove da mogu legalno to da preuzmem od njih?
Gde moze da se nadje neka skrivena kamera (Just for laught) da bude legalno?
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?16.01.2009. u 16:37 - pre 185 meseci
Mozda ti nesto pomogne, skoro sam nabavio za jednu domacu firmu masinu koja ce imati ulogu obrade sa decklink karticom, kao i prijem fajlova sa epizodama direktno od dobavljaca iz Meksika. Ne koristi se nista posebno, ftp protokol, kada se pojavi nova epizoda, Meksikanci posalju direktno na tvoju masinu ili preuzmes sa njihovog servera. Masina je zakacena na opticki link, 3mb. Ranije su uvozili trake, ali sada svi distributeri to prebacuju digitalno. To se onda prebacuje na trake, pa se salje televizijama koje to pustaju. Dakle, ti skapas ugovor sa domacim distributerom oko prava za emitovanje.
 
Odgovor na temu

birmic
Mr.Aleksandar Birmancevic
Serbianhood Tv
Sabac

Član broj: 208363
Poruke: 32
91.150.71.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?16.01.2009. u 16:42 - pre 185 meseci
OK!Znas li neku firmu i koliko to kosta,da bude legalno.A kad se kupi ta kartica....i snimim neku epizodu...kome treba da platim za prava za emitovanje na televiziji i koliko to kosta?
Kome treba da se plati i gde mogu da nadjem strane filmove da su legalni i da ih mogu da emtujem na televiziji?Emitovao bih i neke strane serije (Americke) kao npr.
serija Charmed,Friends,Lost,My name is Early.de mogu da nadjem te serije da bude legalno?


Sta mi sve treba za televiziju....

Znaci sve,sve....licence za emitovanje...licneca za satelitsko emitovanje.....predajnik (za slanje satelitskog signala)...kompjuteri.....kamere.......vodeo mixete....Ako neko moze da napise sta mi sve treba za televiziju,bs sve.
Paniram za pocetak da ulozim 120.000 evra....za satelitsko emitovanje..na pocetku...a kasniej sve vise i vise novca.
Racunajuci i opremu za dnevnik...i neku firmu da mogu da platim i da od njih uzmem vremensku prognozu za svaki dan.Emitovao bih i neke zabavne programe(gde se moze naci licenca)?Pored toga moze li neko da napise pored onoga sto mi treba za televiziju i koliko sta kosta....da sve to bude nekako uskladjeno sa mojih 120.000 evra.Hvala unapred.Pozz!

[Ovu poruku je menjao birmic dana 16.01.2009. u 17:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao birmic dana 16.01.2009. u 17:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao birmic dana 16.01.2009. u 18:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao birmic dana 16.01.2009. u 18:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?16.01.2009. u 22:09 - pre 185 meseci
@birmic

Zvučiš kao da nikada nisi video televiziju. Postavljaš pitanja o nekim najosnovnijim stvarima: Da li se španske serije plaćaju?!??! Naravno da se plaćaju. Kome? Distributerskim kućama, Tuck, Delta video, Prava & Prevodi...

Možda bi trebao da odeš da pogledaš neku televiziju, da vidiš kako je to organizovano. Da vidiš sa čime se radi i da stekneš predstavu koliko to košta. Za 120 000 evra se može napraviti televizija ali to nije dovoljno da ona "živi". Rekao sam ti da kanal kod SBB-a košta 15 000 € mesečno, satelit je verovatno i skuplji, pa plate, pa troškovi, komunalije, porez...

Ako si makar i jedan posto ozbiljan oko svega ovoga, pošalji mailove, zovi televizije i zamoli ih za sastanak. Iskreno mislim da će ti izaći u susret i da će ti dozvoliti da se prošetaš po njihovim režijama, montažama i studijima. Ako te odbiju, javi se meni.
 
Odgovor na temu

birmic
Mr.Aleksandar Birmancevic
Serbianhood Tv
Sabac

Član broj: 208363
Poruke: 32
91.150.71.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?17.01.2009. u 11:03 - pre 185 meseci
Nema problema.A kome se placa za direktne prenose (feed) npr.fudbal,kosarka....itd.Pravicu ja nju nesto kasnije tj. posle 2015.godine.....a zasto bih placao za SBB kad mogu da emitujem kanal na satelitu...a mozda dam i da Digi tv emituje...
A kad zaradim 12 miliona evra tek onda...Posto treba da osvojim par Grand Slam-ova (tenis) pa od toga cu uloziti u televiziju.
Jel ti imas televiziju?



[Ovu poruku je menjao birmic dana 17.01.2009. u 12:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stereo2.0

Član broj: 57873
Poruke: 78
79.101.28.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?28.01.2009. u 11:03 - pre 185 meseci
Bas sad tu nesto proucavam ALpha stream karticu. Uz nju ide i automatiocioni softver, ako sam dobro skontao.
E, a sad pitanje. Doticna kartica (aplha stream) se ubacuje u emisioni komp ili se ona stavlja u drugi komp pa se na njen ulaz spaja izlaz emisionog racunara?

[Ovu poruku je menjao stereo2.0 dana 28.01.2009. u 12:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?31.01.2009. u 16:20 - pre 185 meseci
Citat:
Fac Ut Vivas:Problem je u tome što distribuciju signala radimo preko Total TV-a. Naime naš signal direktno šaljemo SBB-u preko optike kompresovan u MPEG2 formatu u 5 Mbps. Možda 5 mega zvuči malo ali slika na SBB kablu kako analognom tako i na D3 izgleda super. I moje objektivno mišljenje je da na SBB kablu imamo ponekad (u zavisnosti šta tada emitujemo) sliku koja po kvalitetu ne zaostaje mnogo za FOX-om.

Gledaoci koji prate Košava preko zemaljske TV imaju mnogo lošiju sliku jer kako rekoh distribucija se radi preko Totala. Problem sa Totalom je u tome što oni sve kanale pakuju na vrlo malom bit rate-u. Po njihovoj priči to je oko 3 Mbps ali u praksi je to mnogo češće oko 2 Mbps. Ovako mali protok plus loš prijem sa naših predajnika u zbiru daju vrlo lošu sliku generalno. E sad, to što tebi slika gori nikako ne može da bude zbog malog protoka na Totalu ili lošeg prijema. Kako pouzdano znam da slika "kod nas" ne gori onda je sigurno problem na predajniku sa kojeg pratiš Košavu. Ako mi kažeš na kom kanalu pratiš Košavu proveriću o čemu se radi.


Pa u totalu je statistički bitrajet, jeste da je često 2Mbps zbog prostora, ali to je prosek i u drugim platformama. Problem je što je rezolucija neprilagodjena protoku. Na takav bitrate maximalno se može staviti 544x576! a ne kao sada 704x576!, i normalno da dolazi do defekata... kao kad ogroman orman hoćete da progurate kroz mali prozor... Npr. u Sky.it bitrate ide tako do 2-3Mbps na većeni kanala, a rezolucija je 480x576! Naravno treba voditi računa da se jedom enkodovan signal ne ubacuje ponovo u enkoder, tu se dosta gubi na kvalitetu.

Hitno treba tražiti od SBB ili da se reducira rezolucija, jer kad je utakmica slika se bukvalno ruši ili bolje rešenje jeste povećanje protoka, što je teže izvodljvo. Primera radi sam HappyCable, koji je kopija Happy-a ima dosta bolju sliku ali bitrate ide do 4Mbps!. Pa vidite neka zamene mesta, a pošto se na Happy emituje takav sadržaj može biti i sa manjom rezolucijom!
Ili zakupite neki na nepopularnoj poziciji sa 5Mbps i sa tog linka preuzimati signal (primer fox sa A.Bird1)

pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?
(TOP topic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 28374 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.