Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?

[es] :: Digitalna Televizija :: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?
(TOP topic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 28392 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

majabi
Milenko Birmancevic

Član broj: 29402
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?03.12.2008. u 14:46 - pre 187 meseci
Kada bih pravio televiziju...koliko mi kamera treba....za snimanje utakmica...studijske kamere....Koliko mi kamera ukupno treba i koliko sve to kosta?

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 31.12.2008. u 02:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ERR


Član broj: 102070
Poruke: 82
62.68.98.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?03.12.2008. u 15:42 - pre 187 meseci
Citat:
majabi: Kada bih pravio televiziju...koliko mi kamera treba....za snimanje utakmica...studijske kamere....Koliko mi kamera ukupno treba i koliko sve to kosta?


A jel' ti palo na pamet da kad bi pravio televiziju najbolje bi bilo da platis nekog ko se razumije u to sve malo bolje od tebe da ti na osnovu tvojih zelja, potreba, konkurencije, ciljne grupe, para sa kojima raspolazes itd.itd.itd. napravi neku specifikaciju opreme koja ti treba???
Sta mislis jel' bi vredilo platiti nekog za taj posao???

p.s. pitanje ti je preopsirno i nemoguce je odgovoriti na njega ... za televiziju treba od 100 hiljada evra pa na vise (pricam o parama za tehniku) nebo je granica ;)





[Ovu poruku je menjao ERR dana 03.12.2008. u 17:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

majabi
Milenko Birmancevic

Član broj: 29402
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?03.12.2008. u 20:33 - pre 187 meseci
A gde mogu da nadjem sve ljude koji us mi potrebni za televiziju?
Mozda je opsirno pitanje...imaju li agencije,firme..ili kako vec to ide...znate vi to bolje.
Valjda cete mi pomoci oko informacija,kad vec zelim da pravim televiziju....tj.da mi odgovorite na ova pitanja...



[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 31.12.2008. u 02:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?03.12.2008. u 21:19 - pre 187 meseci
A u kojem mestu nameravas da pravis TV :) ?
 
Odgovor na temu

ERR


Član broj: 102070
Poruke: 82
62.68.98.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?03.12.2008. u 21:37 - pre 187 meseci
Citat:
Djordjevlasotince:
"....i naravno radi za duplo manje para od svih ostalih i tako se dodje do toga da je skuplja kaseta od materijala koji je na istoj....."
Jel to bilo nesto na moj racun, sa 5 evra po satu ? :)


Nije na tvoj racun vec je kod nas takvo stanje u globalu. Kod nas se svadbe rade za DzABE. Vani je svadba privilegija dobrih snimatelja i cijene su vrlo visoke. Doduse i final je totalno drugaciji od onog sto se ovdje moze dobiti, a i svjest klijenata je na totalno drugom nivou od nasih klijenata. Njima su snimak i fotke svadbe vrlo bitne stvari u citavoj prici pa im tako i pristupaju, a i placaju. Licno znam nekoliko snimatelja koji (konkretno u Engleskoj) rade kao freelanceri pa izmedju ostalog snimaju i svadbe (jedan cak ima zavrsenu akademiju).


Citat:
majabi: A gde mogu da nadjem sve ljude koji us mi potrebni za televiziju?
Mozda je opsirno pitanje...imaju li agencije,firme..ili kako vec to ide...znate vi to bolje.
Valjda cete mi pomoci oko informacija, kad vec zelim da pravim televiziju... tj.da mi odgovorite na ova pitanja...


majabi druze, ne da je opsirno pitanje nego moras da ga malo zesce preciziras da bi ti neko odgovorio nesto sto ima smisla.
Da bi ti neko pomogao moras ti prvo da se skontas sam sa sobom i da odlucis kakvu televiziju zelis da otvoris.
Televizija (pricam o ozbiljnoj televiziji, a ne o video klubu sa antenom tipa DM i sl.) je ozbiljan projekat i za nju treba MNOOOOGO para. Kad se ulaze mnogo para onda se i vodi racuna o mnogo stvari da nebi te pare otisle u vazduh, sto ce reci da prije svega treba da razmislis o nekoliko stvari:
Koliko para zelis da ulozis?
Kakva ti je konkurencija?
Od cega sve mislis da zaradjujes na toj televiziji?
Kakvu televiziju zelis da otvoris?
Koliku televiziju zelis da otvoris (kojeg kapaciteta)?
Sta je to sto ce tvoju televiziju da izdvoji od ostalih televizija?
.....
I da ne lupam vise...treba ti extra dobar biznis plan i extra dobri ljudi (menadzeri) koji ce da ti vode odredjene sektore u televiziji! Televizija nije uzgajanje kalifornijsih glista pa da mozes sve sam.

Snimatelja,montazera, novinara itd. ima kolko oces bez posla i njih nije problem da nadjes, ali je problem da nadjes ljude koji ce da vode tu tvoju televiziju, a da te ne opeljese i ne sfusare posao za koji bi trebalo da ih placas.

Imas na vec postojecim televizijama dosta strucnih ljudi koji bi vjerujem za malo vecu platu vrlo brzo dosli da sljakaju za tebe.

p.s
Ja da imam vremena za bacanje (ili da ti imas dovoljno para da me platis :)) ja bi ti uradio predracun sa specifikacijom opreme svega sto ti treba za jednu televiziju i spojio te sa ljudima koji znaju svoj posao... ali nazalost nemam vremena, a ni pare me vise ne mogu natjerati da se opet petljam sa televizijom!



 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.rs.



+11 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?05.12.2008. u 21:33 - pre 187 meseci
Da stvarno, majabi koji ti je budžet?

Ja recimo radim na TV i mogao bih da ti pomognem oko tehnike and stuff. Imaš jednu temu ovde gde piše da je RTS kupio HD reportažna kola od skoro 4 000 000 € tj. po današnjem kursu 335 625 000 dinara. Skup je to sport a konkurencija zaje*ana, Pink i RTS 1 imaju preko 50% gledanosti... Mala bara puno krokodila.

Naravno, sa druge strane zanimljiv je to posao i zanimljivi je kad se radi uz pomoć štapa i kanapa. Kad imaš 4 mil € da daš za reportažna kola i kad dođu strnedžeri i sve ti objasne i ti samo sedneš i stiskaš dugmiće to nekako nije to. Mnogo je gotivnije kada ti gazda traži da za milion € opremiš celu čitavu TV sa tri studija sa najnovijom tehnikom a u međuvremenu se snalaziš sa pomenutim štapom i kanapom :)


U principu pravljenje TV bi išlo ovako nekako...

Ti si na primer jedan uspešan domaći privrednik (da ne kažem tajkun) i imaš x domaćih firmi čije proizvode i usluge reklamiraš na domaćim TV stanicama.
I sad da li tebi ili nekom drugom padne genijalna ideja na pamet: Što bi ti bacao 200 000 i kusur evra mesečno na reklamiranje na Pinku kad bi mogao da napraviš svoju TV gde bi se reklamirao za DŽ tj. presipao pare iz jednog u drugi džep (da ne kažem prao novac) i još zaradio jer logično televizije zarađuju gomilu novca zar ne ;)

I ti onda kreneš da realizuješ tu ideju. Prvo nemaš pravo da emituješ u etru jer nisi dobio frekvenciju, jer si zakasnio koju godinu. Ostaje ti satelit i kablovski operateri. Primera radi zakup kanala kod SBB-a košta 15 000 € mesečno koliko ja znam. Za satelit ne znam ali znam da je gužva gore...

Onda ti trebaju ljudi. Ti ćeš naravno biti generalni direktor, ispod tebe ti trebaju direktor produkcije, tehnički direktor, glavni i odgovorni urednik, direktor marketinga i šta znam čega još.... Onda dolaze i urednici redakcija, novinari, snimatelji, pravna, finansijska služba itd, itd...

E onda dolaze tehnikalije. Treba ti prostor gde ćeš sve da ih smestiš plus studiji. Izračunaj sam koliko ti treba kancelarija a za studije vodi računa o tehničkim uslovima: Visina, zvučna izolacija i sl.
Kad se snađeš za prostorije onda ih treba opremiti, tj. dati ljudima sredstva za rad. Računar za svakoga plus studijska tehnika i rasveta. Emisiona tehnika ti ne treba jer ćeš emitovati samo na kablu, a opremu će ti SBB obezbediti.

Za studijsku tehniku i rasvetu a i za ENG opremu raspišeš tendere. Kažeš treba mi oprema za toliko i toliko studija, za to i to, i ljudu iz Thomson-a, Miranda-e... naprave čitave projekte u principu ključ u ruke. Za rasvetu zoveš npr. Arri itd.

Kad sve to obezbediš onda kreneš da praviš program koji su ti u međuvremenu urednici i novinari sa autorima emisija osmislili ili već ko to radi...


Piece of cake :)


PS. Naravno posle ovoga dolazi čupanje kose i nerviranje: Šta mi je ovo trebalo u životu, jer ćeš naravno pući pare.

Poz
 
Odgovor na temu

ERR


Član broj: 102070
Poruke: 82
62.68.98.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?05.12.2008. u 21:54 - pre 187 meseci
Imam neki osjecaj da je majabi kontao da uzme jedno 2/3 kamere (1 ccd), dva "dobra" racunara sa onim tankim ekranima, 30ak DVD filmova i isto toliko muzickih spotova (sve pirati normalno), 5X po 700 epizoda "Esmeralde", sisatu plavusu da cita vijesti i vodi top listu i emisiju o modi, i jednu "jaku" antenu da turi na krov (svoje kuce naravno)... sve to za cc, plafon 15 milja evra i da mlati pare od onih poruka na dnu ekrana ;)



 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.evizo.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?06.12.2008. u 06:24 - pre 187 meseci
Samo da dodam da nije tacno da nema zarade. Neki su od tog posla napravili kuce od preko 300 kvadrata, kompletno ih opremili i sredili, voze dobre automobile, i zive lagodnim zivotom.
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?07.12.2008. u 00:47 - pre 187 meseci
Da, u pravu si. Sigurno se mogu zaraditi pare, samo sam ja malo skeptičan u poslednje vreme :)
 
Odgovor na temu

majabi
Milenko Birmancevic

Član broj: 29402
Poruke: 49
91.150.71.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?09.12.2008. u 15:40 - pre 187 meseci
Fac Ut Vivas,hvala sto si se mucio da toliko napises...sada znam sta sve treba da imam....Pa budjet neka bude 1 milion eura.....
NE mora to u pocetku biti extra televizija poput Pink-a itd...vec nesto kao Kosava Happy za pocetak....koliko ce mi trebati para da napravim televiziju za pocetak kao Kosava ili Happy?Sta mi se vise isplati....da emitujem tv program(da mi bude na satelitu ili u ETRU)?
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
195.178.51.*



+11 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?09.12.2008. u 17:43 - pre 186 meseci
Pa u etru nećeš moći da emituješ legalno (pričamo o Srbiji) a za satelit ne znam koje su cene... Nisam ja toliko upućen u sve to.
Znam da su nama tražili iz SBB-a 15000 € za kanal na kablovskoj, a možda je i Total TV zanimljiva opcija...

Postoji dosta televizija na kablu koje se bukvalno sastoje od jednog računara. Imaju jedan, dva računara i nemaju živ program (Ultra, DoQ, Cinemania...) Za takvu televiziju ti treba par ljudi koji mogu da opslužuju par kanala, a ne mora da znači da je manje profitabilnija od neke koja ima neki nesrećni živ program tj. sopstvenu produkciju...
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?10.12.2008. u 20:47 - pre 186 meseci
Prica je malo otisla u off topic ali je vrlo kvalitetna tako da nemari off topic.

Televiziju kao sto je Kosava ne treba praviti. Oni imaju ziv program, vesti itd a slika im je "izgorela i grozna". Ne znam da li je tako na podruciju cele Srbije ali ovde u Juznoj backoj slika na Kosavi "gori do panja" a ton ne bih ni spominjao.
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.rs.



+11 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?11.12.2008. u 02:45 - pre 186 meseci
Šta si rekao!?

Pošto sam ja direktno odgovoran za kvalitet slike kao i za kontrolu kamere na pomenutoj TV osećam se javno prozvanim i uvređenim :)

Šalim se naravno. Istina TV kao što je Košava ne treba praviti iz više razloga ali nije istina da nam je slika baš uvek grozna i izgorela.
Problem je u tome što distribuciju signala radimo preko Total TV-a. Naime naš signal direktno šaljemo SBB-u preko optike kompresovan u MPEG2 formatu u 5 Mbps. Možda 5 mega zvuči malo ali slika na SBB kablu kako analognom tako i na D3 izgleda super. I moje objektivno mišljenje je da na SBB kablu imamo ponekad (u zavisnosti šta tada emitujemo) sliku koja po kvalitetu ne zaostaje mnogo za FOX-om.

Gledaoci koji prate Košava preko zemaljske TV imaju mnogo lošiju sliku jer kako rekoh distribucija se radi preko Totala. Problem sa Totalom je u tome što oni sve kanale pakuju na vrlo malom bit rate-u. Po njihovoj priči to je oko 3 Mbps ali u praksi je to mnogo češće oko 2 Mbps. Ovako mali protok plus loš prijem sa naših predajnika u zbiru daju vrlo lošu sliku generalno. E sad, to što tebi slika gori nikako ne može da bude zbog malog protoka na Totalu ili lošeg prijema. Kako pouzdano znam da slika "kod nas" ne gori onda je sigurno problem na predajniku sa kojeg pratiš Košavu. Ako mi kažeš na kom kanalu pratiš Košavu proveriću o čemu se radi.

P.S. Kao što si rekao tema jeste stvarno otišla u off ali po meni je to posledica nemanja odgovarajućeg foruma za ovakve teme. Ako pogledamo spisak podforuma videćemo da imamo forume za: Klimatizaciju i belu tehniku, PC DVB kartice, razne satelitske televizije ali nemamo forum/podforum koji se zove Televizija. U ovakvoj situaciji svaka tema u kojoj se spominje ovako nešto je off topic. Trenutno su u Srbiji aktuelni Telekomov IPTV, RTS-ov digitalni kanal kao i uošte prelazak na digitalno emitovanje a mi o tome pričamo u ADSL forumu, Balkansat forumu i u ovom.
Ovo je moje mišljenje a i na neki način molba, jer pošto radim na TV voleo bih da imam neko mesto gde ću moći da razmenim mišljenje sa kolegama. Kome bi trebao da se obratim sa ovom molbom.
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.evizo.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?11.12.2008. u 17:59 - pre 186 meseci
Meni se tvoj predlog svidja. Pokreni temu u http://www.elitesecurity.org/f29-Predlozi-pitanja i videcemo sta ce da se desi. Naravno obrazlozi tvoj predlog kao ovde, ili cak opsirnije.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?11.12.2008. u 20:23 - pre 186 meseci
Pozdravljam ideju o pokretanju Televizijskog kutka na ES. Poradićemo na tome.

Smatram da je nepotrebno otvarati novi podforum za Televiziju. Zato što se dosta problema u vezi televizije svodi na probleme sa hardverom i softver a za to su već dovoljni postojeći video forumi. Moj predlog je da na Video produkciji otvorimo jednu Top temu na kojoj će se diskutovati o televizijskoj problematici-specifičnoj tehnici, organizaciji, realizaciji, programskim šemama, tehnologiji rada na televizijama, scenografiji, rasveti itd.
Zabranjeno bi bilo diskutovati o filmovima, serijama i njihovom sadržaju, sadržaju tok šou i živih emisija, likovima koji se pojavljuju na TV ekranu.
Napišite svoje predloge i dajte mišljenja.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?11.12.2008. u 20:34 - pre 186 meseci
Uvijek mozete da idete sa predlogom i najbolji nacin je da to uradite onako kako je djyova napisao.
U medjuvremenu mozete pokrenuti i novu temu u nekom od video foruma ili nastaviti diskusiju na ovoj jer joj je sredjivanje svakako neophodno
 
Odgovor na temu

majabi
Milenko Birmancevic

Član broj: 29402
Poruke: 49
91.150.71.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?12.12.2008. u 17:18 - pre 186 meseci
Ja mislim da bi bilo dobro da nastavimo da pisemo ovde.

Ovako..vidite..ja sam napravio predajnik do 5 km....
Mislim da bi bilo pozeljno da ako neko moze da mi napravineku sliku vezanu za Serbianhood tv...a da pise REKLAME ili da pise SRECNI NOVOGODISNJI I BOZICNI PRAZNICI,ako neko moze nek postavi ovde ili nek mi posalje preko pp,bio bi u mnogo zahvalan?Sto se tice ljudi..sam sam i mogu sve da postignem.
Imam 1-2 Pc-a ogromne konfiguracije...imam neke kablove i antenu za predajnik...
Sta mi jos fali za televiziju posto zelim da pocnem od ponedeljka?
Pustao bih vec snimljeni materijal.
Sta mi jos fali osim frekvencije...i kako da nabavim bilo kakvu frekvenciju u Srbiji samo da mogu da namestim da radi televizija i da moji prijatelji oko mene (do 5 km) mogu da gledaju?
 
Odgovor na temu

ERR


Član broj: 102070
Poruke: 82
62.68.98.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?12.12.2008. u 23:01 - pre 186 meseci
Citat:
majabi:
Sta mi jos fali za televiziju posto zelim da pocnem od ponedeljka?


Ma nista ti ne fali, to je to brate! Sad samo napred "WORLD IS YOURS" !

p.s.
Ako slucajno skotamo da ti nesto fali (mada cisto sumnjam) javicemo ti preko vikenda!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
89.216.67.*



+3 Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?12.12.2008. u 23:29 - pre 186 meseci
To ce biti prva underground (divlja) televizija. Respect.

Mada, mnogo ti jos opreme treba, na primer neka video miksetica ili switch kojim ces odredjivati sta treba da ode u etar radijusa 5 km ;)
 
Odgovor na temu

majabi
Milenko Birmancevic

Član broj: 29402
Poruke: 49
91.150.71.*



Profil

icon Re: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?13.12.2008. u 09:04 - pre 186 meseci
OK!I to sam nabavio (switch)
Sta mi jos fali,posto treba da pocnem od ponedeljka?
Napravio sam logo....Kako da nabavim bilo kakvu frekvenciju u Srbiji samo da mogu da namestim da radi televizija i da moji prijatelji oko mene (do 5 km) mogu da gledaju?

[Ovu poruku je menjao majabi dana 13.12.2008. u 10:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Oprema za televiziju-šta sve treba i kako?
(TOP topic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 28392 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.