Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VF Pojacavac Snage Klase E

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: VF Pojacavac Snage Klase E

[ Pregleda: 5954 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ogi_pirat
Djakovic Ognjen

Član broj: 140457
Poruke: 2
92.241.153.*



Profil

icon VF Pojacavac Snage Klase E22.12.2008. u 12:38 - pre 185 meseci
Znaci Sto god mogu vise literature da dobijem za visoko frekfentni pojacavac Navedeni u naslovu teme ... Hvala
 
Odgovor na temu

zmajevi1988
elektronicar
Beograd

Član broj: 227510
Poruke: 14
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: VF Pojacavac Snage Klase E07.07.2009. u 20:44 - pre 179 meseci
aj ovako....mene interesuje neka sema za linearni pojacavac snage za VHF i UHF uredjaje(poput motoroline stanice GM300)
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: VF Pojacavac Snage Klase E06.08.2009. u 03:06 - pre 178 meseci
Ne razumem zasto administratori ovako reaguju na postove koji su iole povezani sa piratskim stanicama.
Neka pogledaju malo bolje na netu na tu temu i videce da je to dosta razvijeno.Radi se o nekim principima kao sto su
sloboda,sloboda govora i slicno. A to su uglavnom uredjaji manje snage i nekomercijalni.
Pa zasto onda se brisu postovi ?? Da malo ne preterujete u svom pravovernom sluzenju zakonu i vlastima i kome jos sve ne.

A legalni sajt posvecen klasi E i izgradnji AM radiomaterskog predajnika je ovde:
http://www.classeradio.org/
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: VF Pojacavac Snage Klase E15.08.2009. u 15:05 - pre 177 meseci
*******************************

Ali da se vratim na temu. Mogu da samo preporucim potencijalnim graditeljima ovakvu gradnju. Iz svog iskustva,
to ce proraditi,a uz to to je sklop koji nije sklon samooscilovanju,i uz malo paznje necemo spaliti ni jedan jedini mosfet,od prvog ukljucenja do finalnog
podesavnja izlaznog kola,na najveci izboj tj, najvecu korisnu snagu pojacivaca.
Evo jednog korisnog linka:
http://www.alan.melia.btinternet.co.uk/classepa.htm#Class E Power Amplifier Design


[Ovu poruku je menjao lucky88 dana 15.08.2009. u 16:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao 1OXB dana 04.09.2009. u 20:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Moderator
Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.adsl.eunet.rs.



+13 Profil

icon Re: VF Pojacavac Snage Klase E17.08.2009. u 07:45 - pre 177 meseci
Da, da...zli moderator po svom "ćefu" briše teme na ES-u koje "samo malim prstom" omiču u tešku pirateriju, neovlašćeno korišćenje frekvencija...

Po ko zna koji put, ES nije neka "interesna grupa" na Yahoo blogovima gde se može naći sve i svašta, ogroman je broj korisnika i verujte da se svaki post prati.

Zašto da pravimo probleme tamo gde ne moramo, bar na ES-u? Demokratiju niko ne osporava i ne sprečava, dok za tili čas ne pređe u anarhiju.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: VF Pojacavac Snage Klase E02.09.2009. u 10:29 - pre 177 meseci
Nije uopste bitno , to dal slusa ili pravi neko nesto za pirateriju ? Piraterija sta je uopste ovde piraterija . Anarhija ?
Kad pomislite da ste vi gazde ovog foruma , na sta bi to trebalo da lici ?
To naravno nece da se pita pojedinac , sad zamislite da ste vi Gojko Vujovic i da uredjujete forum , sto je privatno vlasnistvo !
Ako je necije privatno vlasnistvo , pa postujte sami sebe i nece moderatori reagovati ako je to u normalnom sklopu zakona reci !
Nemam nista protiv nikoga , nekada smo se ja i ?1yu1nu zakacili par puta , pisao sam javno neke stvari , Morao sam ja da reagujem umesto njega , jer sam video da ja gresim !
To sto sam ja reagovao ne znaci da i vi treba da budete takvi , ali provokacija u bilo kom smislu moze da izmeni smisao neke teme !

Mozete imati puno prijatelja na ovom forumu , ja sam ih nekoliko licno upoznao !
Citat:
Ogi daj malo odredjenije , sta hoces da pravis , AM predajnik,cevni , tranzistorski,snaga? O cemu je rec.
Ajde Ogi oglasi se ako ti ovo stima.Imam toga jos.


I sta ovo nije provokacija , ajmo sad slag na torti ...
Citat:
Ne razumem zasto administratori ovako reaguju na postove koji su iole povezani sa piratskim stanicama.
Neka pogledaju malo bolje na netu na tu temu i videce da je to dosta razvijeno.Radi se o nekim principima kao sto su
sloboda,sloboda govora i slicno. A to su uglavnom uredjaji manje snage i nekomercijalni.
Pa zasto onda se brisu postovi ?? Da malo ne preterujete u svom pravovernom sluzenju zakonu i vlastima i kome jos sve ne.

A legalni sajt posvecen klasi E i izgradnji AM radiomaterskog predajnika je ovde:

Nego sta anarhija , daj se malo uredi , jel zabranjeno = pa jeste i sta sad .
Citat:
U redu je konda, hvala na podrsci. Nisam imao nameru da nesto pokusavam da menjam,narocito stvari koje se promeniti ne mogu,
ili ne bar tako lako. Samo sam hteo da ukazem na to da se po mom misljenju preteruje u nekim stvarima,i to iz necijih privatnih razloga,
ako ne gresim.

Pa pazi sad ovako , ako bi bar pomislo da ti uredjujes nesto sto treba da bude javo = + jeste javno , znaci nije zatvorenog karaktera ovaj forum , jeste sloboda ali ne i anarhija .
Sve sto bude tezilo protiv zakona treba OBRISATI zato sto neko to treba da drzi i da odgovara za necije gluposti koje idu javno .
Razmisljajte pre nego sto napisete sta tu treba da pise ..
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: VF Pojacavac Snage Klase E02.09.2009. u 14:37 - pre 177 meseci
Nemamo,nemaju svi radio klub u gradu,a kamoli na selu,planini.. itd, pa zato i rade na divlje
Vani je malo drugacije,ko zna engleski videce kakva je situacija,ima tu vrlo humanih motiva. Mozda je malo teze to da shvate
neki.

A ja sam na temu VF pojacivaca klase E najvise pisao u ovom tridu,pa opet me svrstavaju u neke "one"
Ocito lakse je napadati na pet strana nego napisati par konstruktivnih a mozda i strucnih recenica o toj famoznoj klasi E pojacivaca.
Da ne pominjem druge klase ,konfiguracije i sklopove.
Izgleda da sem par "divljaka" ovde retko ko da i zna sta je to.
Svaka cast Bori, za druge ne znam.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: VF Pojacavac Snage Klase E02.09.2009. u 22:34 - pre 177 meseci
Verovatno za ovim tekstom u sustini nema neke potrebe, ali ja zelim da pokusam da jednom razjasnimo stvari koje zbunjuju ili smetaju nekim clanovima.

Da bi stvari bile jednostavne i jasne pokusacu da ih prikazem sto jednostavnije.
"Ne razumem zasto administratori ovako reaguju na postove koji su iole povezani sa piratskim stanicama.
Neka pogledaju malo bolje na netu na tu temu i videce da je to dosta razvijeno."
"Nemogu nikako da se pomire sa tim da svi nerazmisljaju kao oni , da je piraterija na ST , KT i UKT realnost..."


I ubistva, kradje, silovanja i jos mnogo sto sta su realnost... da li to znaci da bi bilo opravdano da ovde dajemo izdasne prakticne opise kako izvesti sacekusu ili pljacku ili...

"Pa onda stvarno ne znam čega se moderatori foruma plaše, saučesništva u ratnom zločinu možda???"
"S toga se u ovakvim situacijama sigurno vrijedi pozvati na slobodu govora........"


Ne saucesnistva u RATNOM zlocinu, ali u zlocinu... DA. Davati instrukcije i na taj nacin olaksavati i pospesivati aktivnost koja je u suprotnosti sa zakonom je zlocin ili blaze receno - krivicno delo. Emitovanje radio programa ili obavljanje komunikacija bez posedovanja validne dozvole za takvu aktivnost je protivna zakonu i mada to svaki pojedinac na licnu odgovornost moze pokusati da obavlja, javni forumi nisu mesto na kojima se takve aktivnosti mogu niti treba ohrabrivati. Svako ko kaze i pokusava da nas ubedi da je pravljenje emisione opreme samo hobi u cilju tehnickog usavrsavanja pojedinca, vredja nas intelekt i dostojanstvo jer nam time "izmedju redova" saopstava da misli da smo svi mi ostali totalne budale. Niko od tih koji su ikada pravili srednjetalasni predajnik nije to radio jer za zanima samo tehnicka strana i cim je uredjaj napravio odmah ga rasklopio!

Sloboda govora je kod nas JAKO rastegljiv pojam koji svako tumaci na svoj nacin, a posebno je zadnjih godina od kad smo poceli da se ucimo demokratiji postao jako zgodna podstapalica za sve i svasta. Ima na ovom forumu SVAKO slobodu govora ali onako i onoliko kako bi ona stvarno trebala da postoji, a to u civilizovanom svetu znaci: u granicama pristojnosti, domaceg vaspitanja i civilizovanog zivljenja medju ljudima. Nije sloboda govora da psujes, da pljujes drugoga jer ne misli kao ti ili se usudio da ti se suprotstavi, da procenjujes vredi li on ili njegova ideja itd. itd. Sve to moze i sme svako od nas - ALI ZA SEBE, kod svoje kuce i za svoj racun, ali ne na javnom mestu, a ovaj forum je javno mesto!

"Nemamo,nemaju svi radio klub u gradu,a kamoli na selu,planini.. itd, pa zato i rade na divlje
Vani je malo drugacije,ko zna engleski videce kakva je situacija,ima tu vrlo humanih motiva. Mozda je malo teze to da shvate neki."


Kao prvo za postojanje radioamaterizma radio klubovi vise uopste nisu obavezni. Moze se sasvim legalno biti radioamater a da nisi clan ni jednog kluba. Nekada je to bila obaveza - vise nije. Medjutim, svako ko hoce time da se bavi, zna vrlo dobro na kojim frekvencama time moze da se bavi!!! Opravdanje da nema klubova u blizini, a da je od silnog zara da se bavi radio tehnikom, eto ni sam ne zna kako ali odmah napravio srednjetalasni predajnik pa ga koju godinu testirao pustajuci Cecu i Mitra Mirica itd. - e pa bez ljutnje... ne drzi vodu. Nikada nisam cuo ni za jednu nasu divlju srednjetalasnu stanicu koja emituje iz humanih motiva... ali stvarno nisam!
Verujte mi, imam dovoljno godina i sasvim sam dovoljno obrazovan da mogu dosta toga da shvatim!

"Moderator ishitreno reaguje na ime a ne na seme.Vise puta su mi brisali cele priloge ili delove kao na ovoj temi.Ponasanje moderatora je jako arogantno pa cak idu dotle da mi javno preko foruma prete trajnim isklucenjem ako im javno odgovorim a preko P.P se prostacki izrazavaju ( bas me boli .... za tvoju pirateriu)
Kako je forum jako veliki sa mnostvom tema i moderatora vlasnici nemogu da isprate svuda sta se desama i sta njihovi dezurni policajci rade, Pozivaju se stalno na pravilnik koji nepostuju i tumace kako njima odgovara.
Nemogu nikako da se pomire sa tim da svi nerazmisljaju kao oni , da je piraterija na ST , KT i UKT realnost i da su CB-asi radioamateri a ne bica nize klase . Zaboravljaju da je dobar deo HAM radioamatera dosao sa CB."


Ovo je direktno na moju adresu ali ne shvatam sasvim licno, a pogotovo se ne osecam kao policajac u bilo kom smislu. Jesam ti na forumu u jednom sporu savetovao da ne odgovoris jer sam znao kako ce to posle ici, ali je veoma bezobrazno da tvrdis da sam ti se prostacki obratio u Privatnoj Poruci jer tako nesto od mene nikada niko nije doziveo. Moja kultura i obrazovanje mi jednostavno ne dozvoljavaju da se ikome na takav nacin obratim! Ovo je zadnji put da na ovakav bezobrazluk necu drasticnije reagovati, ali prvi sledeci put hocu - budi siguran!

I ja sam u amaterske vode dosao sa CB-a 1974 godine i nemam bas nista protiv CB-jasa... naprotiv. Jedan sam od sedmoro ljudi koji su zapoceli CB u Jugoslaviji za tvoju informaciju.


 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: VF Pojacavac Snage Klase E02.09.2009. u 22:41 - pre 177 meseci
lucky88 Malo objasni prostijim recima da se razume onaj gornji pasus .

Da se lakse shvati , to je ono kaci izlaz za ukt linear a gde nego na difuzni predajnik , tako sad to ne lici na 87,5-108MHz ili srednje talase i CB , lampu u izlazu :)
I sad to nije piraterija , citaju svi i oni koji imaju dozvolu i oni koji su divlji .
A oni koji su na planini i nemaju uslove , to je vec za neku drugaciju vrstu rasprave , na MedZone bolje tamo !
Difuzni opseg je javno glasilo , iz toga se povlaci piraterija ako je u privatne ruke ili pojedinca bez dozvole ili ovlascenja da nesto radi , to nesto trazi dozvolu da neko pise i drzi ovakav sadrzaj i uputstva kako da napravi .
Naravno ovaj deo foruma se bavi sta jeste a sta nije dozvoljeno , jer je regulisano nekim zakonom . To se naravno podrazumeva da stariji znaju sta ce da pisu u tom smislu .
Napises za amaterski opseg , nece biti frke . Nema brisanja postova , cak sam i ja pisao o anteni kako da se napravi za difuzni opseg i amaterski band , to je na neki nacin piraterija ...
Ima dosta tema u koje spada da je to piraterija .
Znam dosta pojacavaca razne vrste , ali o tome ne mogu da pisem jer ova tema nije jasna cemu sluzi ?
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: VF Pojacavac Snage Klase E03.09.2009. u 00:02 - pre 177 meseci
Forum je odlican , cak sta vise , ima slobodu da pises o tome sta volis .
Samo izaberi gde i sta ima , a bogami nema sta nema .
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
62.68.99.*



+6 Profil

icon Re: VF Pojacavac Snage Klase E03.09.2009. u 00:32 - pre 177 meseci
Riječ predajemo tebi, uvaženi i od mene duboko poštovani moderatore, pošto ste već 3 posta napisali (pa i mene malo u njima prozvali) koja nemaju veze sa "VF pojačavačem klase E" , da nas prosvjetlite šta je to i kako radi pomenuti pojačavač. Još ako nije problem, da postavite koju šemu ( nedaj Bože aplikaciju sa proračunima koja se može koristiti na komersijalnim bandovima) , uz proračune i opise, jer evo mi već 10 dana izgubismo a 90% posjetioca ove teme nezna šta je VF pojačavač klase E.
Vf tehnikom se bavim, i komercijalno i nekomercijalno , pa me ova tema jako interesuje, jer možda sam se negdje sa tim i susreo, a da toga nisam ni svjestan.

hvala
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: VF Pojacavac Snage Klase E03.09.2009. u 00:54 - pre 177 meseci
Nema potrebe za sarkazmom konda, i osim radio pirata niko posebno nije prozivan vec su delovi nekih postova korisceni cisto kao primer nacina razmisljanja i pristupanja stvarima koje sam zeleo da razjasnim i nisu uzete iz necijeg posta zato da bi time taj neko bio prozvan!

Inace, moderator ne pise uvek samo postove koji se odnose na temu!?

Ne mogu vas prosvetliti u vezi klase E jer nisam nikada ni pravio ni merio ni jedan predajnik koji radi po tom principu, a nisam tu temu nikada ni proucavao. Kada sam prvi put saznao o tome, neki prvi utisci su bili da je dosta skucena tehnika koja se proracunava i radi za jednu frekvencu i za odredjenu snagu, mada je efikasnost vrlo privlacna jer stepen iskoriscenja moze biti vrlo visok. Meni sveukupno ta klasa rada nije nekako "obecavala" pa je nisam ni proucavao ni dalje pratio, sto ne znaci da sam bio u pravu! Jednostavno se meni tako cinilo. pretpostavljam da na NET-u ima puno toga na tu temu.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: VF Pojacavac Snage Klase E04.09.2009. u 19:28 - pre 177 meseci
Ocistio sam temu od onoga sto smatram da joj ne pripada i ne doprinosi, i otkljucao je.
Molim da nastavimo ali sa postovima vezanim za naslov teme i u duhu rada i pravila ovog foruma!
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: VF Pojacavac Snage Klase E05.09.2009. u 14:58 - pre 177 meseci
Ima vise kalkulatora,malih programa za proracun izlaznog stepena klase E.
Ja znam za tri, neke je malo teze naci, mogao bih da postavim ovde jedan, ali posto je to
za izlazni stepen AM predajnika,onda ne znam da li ce odobriti administratori.

U svakom slucaju kome treba naci ce sigurno.



[Ovu poruku je menjao lucky88 dana 06.09.2009. u 09:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: VF Pojacavac Snage Klase E26.10.2009. u 05:16 - pre 175 meseci
Evo još jednog prorama-kalkulatora, za izračunavanje izlazne vršne snage (PeP) pojačivača.
Treba samo izmeriti osciloskopom napon nosioca kod AM
ili vf enevelopu pri nekom tonu kod SSB.
Na poznatom otporu antene ili na veštačkoj anteni.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: VF Pojacavac Snage Klase E

[ Pregleda: 5954 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.