Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!

[es] :: Laptopovi :: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!

[ Pregleda: 3188 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darko978
Kikinda

Član broj: 139123
Poruke: 30
*.eunet.rs.



Profil

icon Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!19.12.2008. u 07:35 - pre 185 meseci
Sva druga slova su tu, osim pomenutog u naslovu. Probao sam sa SR, SL, HR.. tastaturama ali jednostavno na tasteru na koje bi trebalo da bude javljaju se <> umesto malog-velikog Ž.
Laptop je još pod garancijom i moram biti siguran da je problem do hardware-a.
Napomenuo bih da se isti problem javio na OS xp i vista.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!19.12.2008. u 08:03 - pre 185 meseci
ž je na \ tasteru
 
Odgovor na temu

darko978
Kikinda

Član broj: 139123
Poruke: 30
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!19.12.2008. u 11:42 - pre 185 meseci
znam na kom je tasteru.. kao sto rekoh na tom tasteru kuca "<", a sa shift-om je ">"
ajde da se ne ponove slicni odgovori, proverio sam svaki taster!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!19.12.2008. u 11:55 - pre 185 meseci
Na "\" tasteru sa engleskom tastaturom u windowsu, da li daje "\" ili "<"?


Koji je raspored tastera na tastaturi (fizičkoj)?
 
Odgovor na temu

eric.cantona
student

Član broj: 169780
Poruke: 346
93.86.126.*



+1 Profil

icon Re: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!19.12.2008. u 12:06 - pre 185 meseci
slikaj tastaturu i okači
ja na tošibi imam dva "\" tastera i onaj do levog šifta se ponaša identično kao tvoj, dok drugi koji je do entera radi redovno
 
Odgovor na temu

darko978
Kikinda

Član broj: 139123
Poruke: 30
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!20.12.2008. u 10:14 - pre 185 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Na "\" tasteru sa engleskom tastaturom u windowsu, da li daje "\" ili "<"?


Koji je raspored tastera na tastaturi (fizičkoj)?


1. \ ovo je znak koji daje na EN tastaturi.
2. Tastatura: QWERTY (ako si na to mislio)

Citat:
eric.cantona: slikaj tastaturu i okači
ja na tošibi imam dva "\" tastera i onaj do levog šifta se ponaša identično kao tvoj, dok drugi koji je do entera radi redovno


Slika se moze naci bilo gde. Ima samo jedan "\".

Zamolio bih sve Vas da u buduce ne postaljvate slicna pitanja niti komentare. Razumem da ce ovu temu verovatno posecivati oni koji se prvi put susrecu sa tastaturom ali mislim da smo to apsorvirali vec prvim odgovorima. Takodje, vec sam rekao da sam proverio bukvalno svaki taster sa SHIFT i Fn tasterom. E sad, Il' neko zuri sa odgovorima, a da prethodno ne cita sta je napisano il' skuplja br. odgovora za svoj profil...

Interesuje me ISKLJUCIVO da li je neko imao isti problem i nista vise. Znaci, tamo gde ste godinama kucali veliko i malo Ž javlja se <, odnosno >

 
Odgovor na temu

eric.cantona
student

Član broj: 169780
Poruke: 346
77.46.229.*



+1 Profil

icon Re: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!20.12.2008. u 10:34 - pre 185 meseci
Citat:
Slika se moze naci bilo gde. Ima samo jedan "\".

kažem ti zato što sam našao slike gde postoje dva / tastera, a negde samo jedan :S
ako tebe interesuje samo da li još neko ima isti problem, verovatno te ne interesuje kako možeš da ga rešiš
zavodiš kao neku etiku ovde i to
 
Odgovor na temu

darko978
Kikinda

Član broj: 139123
Poruke: 30
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!23.12.2008. u 07:46 - pre 185 meseci
kakva etika? o cemu pricas?! ako ne znas postavi pitanje, nemoj pisati bilo sta samo da bi se tvoj post nasao na nekoj temi. btw da me ne interesuje resenje ne bih se obratio ovako javno. drugo i ne samo zbog sebe, vec i drugih koji imaju isti problem sa tastaturom.

o etici ...
cilj je da se resenje dobije u 3-4 posta najvise! u pitanju je jedan taster i sve je detaljno obrazlozeno u mom prvom obracanju.. pa necemo valjda besedu praviti o jednom \ tasteru.
 
Odgovor na temu

eric.cantona
student

Član broj: 169780
Poruke: 346
93.86.175.*



+1 Profil

icon Re: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!23.12.2008. u 13:08 - pre 185 meseci
u tom slučaju postoje softveri koji ti rekonfigurišu tastere. a opet možeš probati sa nekim drugim drajverom za tastaturu
 
Odgovor na temu

foxzr
Tihomir Grujic
Zrenjanin

Član broj: 17520
Poruke: 134
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 49604900


+1 Profil

icon Re: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!14.01.2009. u 21:31 - pre 185 meseci
Neznam da li ti je još aktuelan problem sa tasterom Ž ili nije, ali nije na odmet da se rešenje problema objavi. I ja posedujem BENQ A52E i ovaj problem mi se pojavio kada sam flešovao BIOS. Nisam ga flešovao sa BENQ BIOS-om nego sa "NEC Versa L2200" BIOS-om. NEC Versa L2200 je isključivo namenjen za dalekoistočno tržište pa stoga ima podršku za japansku tastaturu u BIOS-u, e odatle potiču i svi problemi.

Rešenje je mali programčić koji remapira tastaturu u REGISTRY-u. Program se zove "SharpKeys" i možete ga skinuti sa ove lokacije:

http://www.codeplex.com/sharpk...x?ReleaseId=20569#ReleaseFiles

Jednostavan je za korišćenje. Nakon instalacije startujte program i sa leve strane kliknite na dugme "Add" u novom prozoru sa leve strane kliknite na dugme "Type Key" otvoriće se novi prozor, pritisnite taster koji želite da remapirate (u ovom slučaju taster "\") u prozoru će se ispisati kod tastera (Unknown: 0x0056 (00_56)) pritisnite "OK" dugme. Sa desne strane izaberite kod tastera koji želite da mapirate (Key: \| (00_2B)) i onda dugme "OK". Ostalo je samo da još pritisnete na dugme "Write to Registry" i restartujete računar. Nakon restarta imaćete "\ | Ž ž" u zavisnosti koju ste tastaturu izabrali.

Nekog će možda interesovati zašto sam flešovao BENQ A52E sa BIOS-om od NEC Versa L2200. Jednostavno to su potpuno identični laptopovi samo je Versa možda malo lepša na oko. U NEC BIOS-u se dobija par novih opcija kao što su: password za Hard Disk i revitalizacija baterija, ali glavna prednost su NEC drajveri koji su mnogo bolji od BENQ drajvera. Inače slike Verse, drajveri i bios se mogu naći na sajtu: http://minisites.nec-computers-ap.com/L2200/

SAMO JEDNO VAŽNO UPOZORENJE!!!

KADA SE UBACI NEC BIOS NEMA VIŠE POVRATKA NA BENQ!!!

Bar ne tako lako (meni još nije uspelo).

Pozdrav Svima.
Ako ne znam kako, ja procitam uputstvo!
 
Odgovor na temu

darko978
Kikinda

Član broj: 139123
Poruke: 30
89.216.49.*



Profil

icon Re: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!17.01.2009. u 19:28 - pre 184 meseci
na zalost jeste jos uvek. zbog obaveza nisam imao vremena da se bavim ovom temom.
instalirao sam program i uradio sve kako si napisao, medjutim nakon restarta na tasteru \ | nisam dobio nista! vratio sam na staro pa sad to tako sljaka. mozda bi pomoglo ako kojim slucajem imas mapu, legendu, tabelu.. "unknown" tastera pa bih pokusao sa nekom drugom varijantom.

hteo bih jos da napomenem za sve one koji se dvoume oko pomenutog programa, slobodno instalirajte, svi tasteri se mogu jednim klikom vratiti na default.

sto se bios-a tice, nisam ga menjao. ostavio sam to kao poslednju opciju, jer je laptop jos uvek pod garancijom.
 
Odgovor na temu

foxzr
Tihomir Grujic
Zrenjanin

Član broj: 17520
Poruke: 134
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 49604900


+1 Profil

icon Re: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!20.01.2009. u 06:55 - pre 184 meseci
Razmišljam šta bi moglo biti drugačije izmedju dva ista laptopa (osim BIOS-a). Moj A52E sa originalnim BIOS-om imao normalne simbole za " |", ovo mi se dogodilo tek kada sam "flash-nuo" BIOS. Inače originalni BIOS je bio za Windows Vista OS, ali je laptop preslab, probao sam prvo sa BENQ sajta da stavim njihovu verziju za XP ali mi nije uspelo. E onda sam tek stavio NEC BIOS za XP i sve NEC drajvere. Jedino što mi pada napamet je da su BIOS keymap-i raličiti. Koji kod tastera ti Keysharp daje kada pritisnes "|" bez Shift-a naravno?

Ako ne znam kako, ja procitam uputstvo!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

darko978
Kikinda

Član broj: 139123
Poruke: 30
93.86.120.*



Profil

icon Re: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!20.01.2009. u 12:26 - pre 184 meseci
bez shift-a= \
sa shift-om= |
isto kao na slici :) da ne poverujes..
 
Odgovor na temu

foxzr
Tihomir Grujic
Zrenjanin

Član broj: 17520
Poruke: 134
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 49604900


+1 Profil

icon Re: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!21.01.2009. u 16:36 - pre 184 meseci
Drago mi je da je uspelo. Evo ja sam danas instalirao Windows 7 Beta build 7000 64bit. Lepo radi, sve je drajvere podigo sam osim za modem. Utisak je da bolje radi od Vista-e. Mada još je rano za bilo kakve zaključke. Ni na njemu nerade <> znači moraće da radi SharpKey. Definitivno BENQ A52E ima problem sa BIOS Key Table-om.

Pozdrav.
Ako ne znam kako, ja procitam uputstvo!
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Benq Joybook A52E nema slovo Ž ?!

[ Pregleda: 3188 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.