Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linija na ekranu pri igranju igrica

[es] :: Video karte i monitori :: Linija na ekranu pri igranju igrica

[ Pregleda: 3544 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

th33nd

Član broj: 45644
Poruke: 152
77.46.194.*



+1 Profil

icon Linija na ekranu pri igranju igrica16.12.2008. u 02:02 - pre 186 meseci
Nedavno sam kupio novi računar,grafička kartica Nvidia GeForce 9600GT procesor čist intelov Q9300,2gb rama..itd.
Monitor je Asusov 22 incha VW222S. I prilikom igranja bilo koje novije igrice pojavljuje mi se linija na ekranu,kao kad "igra" slika na tv-u. U pitanju je samo jedna linija i skoro uvek se
pojavljuje. Nije narocito upadljiva,ali me nervira jer sam mnogo novca da za računar i naravno očekujem da tako i radi. Tako je radila dok sam imao XP,sad sam instalirao Vistu,čak i novi drajver sam skinuo,ali opet isto. Da li je to do grafičke ili do monitora možda? Mogu li to da reklamiram?
assumption is the mother of all screwups
Windows
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
93.86.86.*



+10 Profil

icon Re: Linija na ekranu pri igranju igrica16.12.2008. u 02:40 - pre 186 meseci
bilo bi dobro kada bi mogao da pokazes screenshot, ali iz tvog opisa mislim da se radi o vSync (vertical synchronization). Omoguci tu opciju i ta linija bi trebala nestati. Inace to se desava kada ti je frame rate ili ti FPS (frames per second) razlicit od brzine kojom se monitor osvezava (60 Hz najverovatnije) pa dolazi do "preklapanja" frejmova. Medjutim, postoji problem sa vSync opcijom ukljucenom i on nastaje kada ti FPS pada ispod refresh rate-a monitora, dolazi do smanjenja broja frejmova. To se reshava ukljucivanjem triple buffering-a iz kontrol panela za graficku karticu (vecina igara nema ovu opciju omogucenu).

Da zakljucim, ako je ta linija veoma izrazena ukljuci vSync. Ako ti frame rate pada ispod refresh rate-a monitora ukljuci i triple buffering opciju. Mada vSync generalno treba uvek izbegavati.

http://en.wikipedia.org/wiki/Page_tearing
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

th33nd

Član broj: 45644
Poruke: 152
79.101.168.*



+1 Profil

icon Re: Linija na ekranu pri igranju igrica17.12.2008. u 08:35 - pre 186 meseci
probao sam,ali nemoguce je uhvatiti liniju,kad se pojavi tokom igranja,stisnem printscreen,zatim paste,ali na slici nema linije? Gde se nalazi ta opcija vSync,u igri ili u control panelu?
Znaci ovo je problem sa monitorom koliko sam shvatio?
assumption is the mother of all screwups
Windows
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
79.101.199.*



+10 Profil

icon Re: Linija na ekranu pri igranju igrica17.12.2008. u 11:20 - pre 186 meseci
http://www.tweakguides.com/Graphics_9.html

Tu imas jednu sliku plus opsirno objasnjenje o problemu. Ukljucuje se iz igre najcesce, ako je to omoguceno. Ta opcija se najcesce zove "V-sync". Ali da bi uopste mogao iz igre da je ukljucis moras je omoguciti prvo iz kontrol panela za graficku. Najbolje je da podesis da ti je V-sync po defaultu iskljucen, sem ako u applikaciji (igrici) nije drugacije definisano. Mada u nekim igrama (Fallout 3 npr.) uopste ne mozes iskljuciti v-sync iako postoji opcija za to. Zato ja volim da mi v-sync uvek bude iskljucen za svaki slucaj i da ga ukljucujem po potrebi.

Sa ovim problemom se susrecemo svi manje ili vise, nista vezano za tvoj sistem.
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Linija na ekranu pri igranju igrica

[ Pregleda: 3544 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.