Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Zadatak] Jednostavan upis u datoteku

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: [Zadatak] Jednostavan upis u datoteku

[ Pregleda: 2328 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.opera-mini.net.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon [Zadatak] Jednostavan upis u datoteku24.02.2008. u 20:21 - pre 196 meseci
Moze li neko da mi napise jednostavam program koji prihvata sa tastature dva broja i smesta u datoteku a zatim uzima te dve vrednosti iz datoteke i stampa ih na ekranu. Nemam nikakvog iskustva pri radu sa datotekama a ovo mi hitno treba jer ne mogu da skontam neke stvari. Nadam se da ovo nije problem jer je to par linija koda. Bice to velika pomoc za mene jer me bas kopka.
 
Odgovor na temu

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 517
77.221.1.*



+16 Profil

icon Re: [Zadatak] Jednostavan upis u datoteku24.02.2008. u 20:30 - pre 196 meseci
Unos 3 imena u datoteku

Code:
#include<stdio.h>
#include<iostream.h>
#include<stdlib.h>

void main(){
FILE*pok;
char ime1[10], ime2[10], ime3[10];
printf("unesi 3 imena\n");
scanf("%s %s %s",&ime1, &ime2, &ime3);

pok=fopen("imena.txt","w");
fprintf(pok,"%s %s %s\n", ime1,ime2,ime3);
fclose(pok);

getchar();

}


a da pročita iz datoteke samo staviš umjesto ono "w" staviš "r".

nisam ti ni ja neki u ovome,al eto javit će se neki ako griješim.
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.opera-mini.net.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: [Zadatak] Jednostavan upis u datoteku24.02.2008. u 21:02 - pre 196 meseci
Ovo je dobro objasnjenje. Jedno pitanje: na koji nacin mogu da se ubace celi brojevi u datoteku? Konkretno zelim da napisem programcic koji ce voditi evidenciju o tome koliko trosim novca na kladionici. Sa tastature bih unosio koliko sam uplatio za svaki novi tiket i to bi se dodavalo na neku sumu koja bi se zvala uplata i koja bi se upisivala u datoteku da bi kasnije, po napustanju programa podatak ostao upamcen. U odredjenom trenutku bih mogao da dodam jednu liniju koda koja bi mi prikazala uplatu (bez obzira sto ovo nije efikasno, kasnije se moze odraditi i na drugi nacin). Jos jedna stvar: moze li neko ovo da odradi sa c++ funkcijama (koliko vidim ovo su funkcije c-a), tj. pomocu klasa ulazno izlaznih tokova?
 
Odgovor na temu

laki_srt
laki_srt
ucenik

Član broj: 166987
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: [Zadatak] Jednostavan upis u datoteku24.02.2008. u 22:32 - pre 196 meseci
Code:

#include<stdio.h>
main(){
int a,b,c,d;
FILE*pok;
pok=fopen("fajl.txt","w");
printf("Unesite dva broja:");
scanf("%d%d",&a,&b);
fprintf(pok,"%d %d",a,b);
fclose(pok);
pok=fopen("fajl.txt","r");
fscanf(pok,"%d%d",&c,&d);
printf("%d %d",c,d);
return 0;
}

jbg sad sam tek video da je potrebno uraditi u c++
neam sad vremena,uradice verovatno neko drugi
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.opera-mini.net.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: [Zadatak] Jednostavan upis u datoteku24.02.2008. u 23:38 - pre 196 meseci
Kompajliranje prolazi dobro ali ne ispisuje ono sto bi trebalo (javicu sutra sta ispisuje). Sta je sa klasama tokova u C++-om? Ucim nesto o tome pa se bas namucih. Neka neko od iskusnijih programera pokaze jednostavno kako da upisujem int vrednosti u datoteku i da iz iste citam vrednosti. Nije valjda tolikn tesko?! Ako ne onda dajte neku literaturu gde je to prosto objasnjeno. Pozdrav do sutra (nadam se da cu se probuditi ujutru zgrabiti telefon, otvoriti elitesecurity i poceti da skacem od srece jer sam resio problem:D)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: [Zadatak] Jednostavan upis u datoteku25.02.2008. u 08:08 - pre 196 meseci
Ovo gore je sve C stil rada sa datotekama (što jeste dozvoljeno u C++) ali ako je u pitanju nešto vezano za školu, verovatno se od tebe traži poznavanje C++ I/O streamova.

Imaš nešto materijala za početnike ovde:
http://www.functionx.com/cpp/articles/filestreaming.htm
http://www.cpp-home.com/FileIO_tutorial.doc
... ali ipak nabavi neku knjigu.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: [Zadatak] Jednostavan upis u datoteku

[ Pregleda: 2328 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.