Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem nakon instalacije SP3

[es] :: Windows desktop :: Problem nakon instalacije SP3

[ Pregleda: 2102 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZliJa
student
Novi Sad

Član broj: 183193
Poruke: 3
93.86.175.*



Profil

icon Problem nakon instalacije SP316.12.2008. u 01:56 - pre 186 meseci
Nakon instalacije SP3 u Windowsu ne mogu da rezem CD ni DVD. Imam dva razlicita uredjaja combo LG i DVDRW Pioneer. Problem nije hardverski jer mi u Ubuntu rade oba savrseno. Nisam bio lenj pa sam pokusao skoro sva resenja koja sam nasao na ovom sajtu - nista ne uspeva.

Ako neko zna u cemu je problem, molim neka sto pre kaze.

Unapred zahvalan.
Čovek se slaže sa Bogom kao kišna kap sa olujom
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.191.*



+12 Profil

icon Re: Problem nakon instalacije SP316.12.2008. u 14:26 - pre 186 meseci
^ Da li je u pitanju regularan Windows XP SP3 ili neka torrent budzevina koja se samo tako zove?
Kod mene na regularnom XP SP3 uredno rade oba uredjaja: stari CD-RW TEAC i novi DVD-RW LG (oba su IDE)

PS
Nero sam prestao da koristim
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

ZliJa
student
Novi Sad

Član broj: 183193
Poruke: 3
93.86.193.*



Profil

icon Re: Problem nakon instalacije SP317.12.2008. u 00:34 - pre 186 meseci
DA, regularan. Skinut sa Mikrosoftovog sajta.... Ni ja ne koristim Nero vec burnawere free i Infra recorder. Prijavljuje mi gresku da moze da cita samo 8x a da reze 1x. Najcudnije je da reze samo DVD/CD RW i to u njihovim klasifikovanim brzinama, a ove ostale ni da cuje.
Pa ako znas otprilike sta mu je...
Čovek se slaže sa Bogom kao kišna kap sa olujom
 
Odgovor na temu

Killjoy
Novi Sad

Član broj: 210004
Poruke: 10
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem nakon instalacije SP326.01.2009. u 10:35 - pre 185 meseci
Kod mene sve radi OK.

Sony Combo i Sony DVD-RW.

Nero 6 rules!
AMD Athlon 2500+ (Barton) OC 3200+
Kingston 1GB (2x512 kit)
ABIT NF-7
ASUS nVidia N6200
WD 160GB

Matori krs, ali i dalje me sluzi verno!!!
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.183.*



+21 Profil

icon Re: Problem nakon instalacije SP326.01.2009. u 13:26 - pre 185 meseci
Nedavno iskustvo sa jednom mašinom na kojoj se prilikom upgrade instalacije sa SP2 na SP3 pojavio sledeći problem:
BIOS uredno prepoznaje DVD RW drive, instalacioni disk se uredno butuje sa CD-a, repair instalacija XP SP3 (zvanična verzija sa MSDN-a) prođe bez ikakvih problema do kraja. Sve radi osim što Windows XP SP3 ne vidi DVD-RW Drive!? Drive je vidljiv u Device Manageru, kao i u Computer Management Console, ali ga explorer ne konstatuje u My Computer - kao da uopšte ne postoji!?
Igranka je trajala puna dva dana, sa svim mogućim kombinacijama (zamena drajva novim, zamena kablova, zamena Master / Slave jumpera, kačenje na drugi konektor kontrolera, zamena napajanja, ponovna instalacija ASPI Layera, ponovna instalacija burning programa...) i ništa nije pomoglo.
Pred kraj drugog dana ovog hrvanja, pokrenem Nero General-CleanTool koji je uredno kompletno deinstalirao Nero i počistio sve njegove tragove u sistemu. Nakon preporučenog restarta, gle čuda, Windows pronađe i automatski instalira novi DVD-RW drive! Sve odjednom proradi... (!!?)
Instaliram neke od besplatnih programa za CD/DVD Burning i sada sve radi kao podmazano.
:)

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem nakon instalacije SP3

[ Pregleda: 2102 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.