Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...

[es] :: Java :: Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...

[ Pregleda: 5440 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nesa0802
Nebojsa Gajic

Član broj: 147970
Poruke: 20
77.46.244.*



Profil

icon Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...16.12.2008. u 00:36 - pre 186 meseci
Sta mi je sve potrebno od softvera da bi radio sa ovim. Tj. da bi poceo da ucim.
Skinuo sam Java Application Platform SDK, Eclipse JEE, ali nikako da ukapiram kako to sve radi.
Poznajem programiranje u Javi SE, PHP-u HTML i slicno ali nikako ne kapiram kako ovo radi.
Takodje bi molio za uputstvo kako da pocnem tj. kako recimo da napravim JSP stranicu koja ce cisto da ispise jedan red teksta.
Nije mi problem kod vec kako kreirati projekatu u Eclipsu, gde spakovati kreirane fajlove kako bi radili preko Web Browser-a.
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
78.155.39.*



Profil

icon Re: Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...17.12.2008. u 10:52 - pre 186 meseci
Sve sto ti je potrebno (ne jedino, ali ubjedljivo najlakse ) je da downloadujes NetBeans

http://www.netbeans.org/downlo...amp;option=all&version=6.5

i to onu verziju od 249 MB, ili od 212 MB.

Tu imas i Java EE i aplikativni server i sve je vec podeseno i povezano.
(Samo pri instalaciji odaberi da se instalira Glassfish 2)
Samo klik na new project -> web application i kuckas ;-)

Kada kliknes na Run, server ce se pokrenuti, sve sto si kreirao ce se deploy-ovati i dobices svoju aplikaciju u browseru.

Prosto k'o pasulj.




there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.dynamic.dsl.t-2.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...17.12.2008. u 18:26 - pre 186 meseci
Pročitaj ovo
 
Odgovor na temu

cope.rs
Predrag Stojadinović
preff.net
Aachen

Član broj: 145487
Poruke: 145
*.pools.arcor-ip.net.

Sajt: www.prefko.com


Profil

icon Re: Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...20.12.2008. u 10:58 - pre 186 meseci
Citat:
IDE: Sve sto ti je potrebno (ne jedino, ali ubjedljivo najlakse ) je da downloadujes NetBeans...

APSOLUTNO NETAČNO!!!
Citat:
IDE: Prosto k'o pasulj.

Takođe netačno!!!

Prvo, čovek je pitao kako da podesi Eclipse, verovatno zna zašto. Drugo, NetBeans mi srče RAM gore nego Saab benzin... Treće zašto GlassFish?

Al, ajde GlassFish i da preskočimo ali NetBeans nemoj da instaliraš, koristi lepo Eclipse.

Ako imaš Eclipse već si skoro gotov. Jedino što ti je potrebno je Tomcat i Tomcat plugin za Eclipse. Tomcat je isto što i GlassFish samo je malo stariji

Oba downloada ćeš lako naći sam na Google-u. Tomcat instaliraš kao i bilo šta drugo, a ovaj plugin za eclipse instaliraš tako što jedan običan ZIP otpakuješ u eclipse/plugins/ folder. (samo pazi za eclipse plugin-e, neki su već u plugins folderu ali to vidiš kad otvoriš zip, ako mu je root plugins/ onda ga otpakuj u eclipse/ a ako je ono com.žnjdžmrč.xyz_1.2.2 onda ga otpakuj u eclipse/plugins/)

Kad imaš ta dva samo u Eclipse kažeš New Project, izabereš Tomcat project i Eclipse ti napravi celokupan projekat sa celom strukturom!

A onda pročitaj šta je gajo ovde ekstremno lepo objasnio http://www.elitesecurity.org/t339786-0 da bi znao u tom projektu šta je šta i onda samo piči.

A kad nešto napraviš javi da vidimo
Pedja
- http://www.CoPe.rs
- http://iKr.me - GROK! SKRATI TAJ LINK!
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
78.155.33.*



Profil

icon Re: Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...22.12.2008. u 10:50 - pre 186 meseci
@preff.net

e, ovako...

kao prvo, pitanje ( po kojem sam se ja rukovodio) je Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...

a onda covjek u svom tekstu kaze:

Citat:
Sta mi je sve potrebno od softvera da bi radio sa ovim. Tj. da bi poceo da ucim.
Skinuo sam Java Application Platform SDK, Eclipse JEE, ali nikako da ukapiram kako to sve radi.
Poznajem programiranje u Javi SE, PHP-u HTML i slicno ali nikako ne kapiram kako ovo radi.
Takodje bi molio za uputstvo kako da pocnem tj. kako recimo da napravim JSP stranicu koja ce cisto da ispise jedan red teksta.


e onda pominje kreiranje projekta u eclipse-u, ali nigdje nije bio izricit da to MORA biti eclipse. Iskreno, ne vidim ni dio gdje on posebno pise o podesavanju Eclipse-a, vec ga interesuje kreiranje JSP stranica...

Dalje, STA ovdje nije tacno:

Citat:
Sve sto ti je potrebno (ne jedino, ali ubjedljivo najlakse ) je da downloadujes NetBeans
???

Mozes reci da se ne slazes sa ovim, ali reci covjeku koji zeli da nauci nesto da ovo nije tacno - to su onda samo dezinformacije...

Citat:
Prosto k'o pasulj.


Kazes, ni ovo nije tacno???

E, pa da tebe onda citiram malo:

Citat:
Ako imaš Eclipse već si skoro gotov. Jedino što ti je potrebno je Tomcat i Tomcat plugin za Eclipse. Tomcat je isto što i GlassFish samo je malo stariji

Oba downloada ćeš lako naći sam na Google-u. Tomcat instaliraš kao i bilo šta drugo, a ovaj plugin za eclipse instaliraš tako što jedan običan ZIP otpakuješ u eclipse/plugins/ folder. (samo pazi za eclipse plugin-e, neki su već u plugins folderu ali to vidiš kad otvoriš zip, ako mu je root plugins/ onda ga otpakuj u eclipse/ a ako je ono com.žnjdžmrč.xyz_1.2.2 onda ga otpakuj u eclipse/plugins/)


Kad netBeans instaliras, automatski imas VEC SVE podeseno...

Ako to nije lakse od dodatnog download-ovanja 2 dodatna modula koje onda moras instalirati i nadati se da rade sa verzijom Eclipse-a koju ti imas , onda stvarno ne znam sta znaci "lakše".


Citat:
Drugo, NetBeans mi srče RAM gore nego Saab benzin... Treće zašto GlassFish?

Al, ajde GlassFish i da preskočimo ali NetBeans nemoj da instaliraš, koristi lepo Eclipse.


Namjerno sam podebljao ono "mi". E pa vidis, ja radim na poslu u NetBeansu i velike i male projekte pa NIKAD, ali NIKAD sa ovim nisam imao problema. A laptop mi ima pisljivih 1GB RAM-a, i pokrenut Oracle , a ponekad i Oracle-ov aplikativni server , Toad , vrlo cesto Oracle Designer koji je prica za sebe i jos dosta alatkica i programa u isto vrijeme...

Kada ti se bude desilo da ti Eclipse nekoliko puta sam od sebe obrise SVE .java fajlove u projektu i nekoliko puta pukne sam od sebe, onda ces i ti preci na nesto stabilnije...

Ali ja opet ne kazem da je Eclipse los. MENI nije valjao, i nikad necu reci nekome da "to nikad ne uzima", jer zaista moze i njega korisititi. Mogu mu samo reci sta mu je po meni najbolje za uzeti. Citiram sebe: (ne jedino, ali ubjedljivo najlakse )

I za kraj, zaista - ne razumijem se mnogo kada su u pitanju serveri, ali mislim da se Tomcat ne moze ni uporedjivati sa glassfishom, koji je zapravo Sun Java System Application Server, samo besplatni, tj. bez podrske...
Glassfish bukvalno SVE podrzava sve specifikacije J2EE, sto koliko sam upoznat, nije slucaj kod Tomcat-a...

Ovaj odgovor mozda zvuci kao offtopic, ali mi se cini da preff.net samo zbunjuje covjeka koji je trazio pomoc kako i cime da kreira JSP stranice, a vi ga slobodno brisite...

p.s.
Da, zaboravio sam reci: ako BAS zeli Tomcat, prii instalaciji NetBeans-a ima da se strikira i on, a ne samo glassfish. Dakle, i njega moze imati vec podesenog i instaliranog...
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...22.12.2008. u 12:42 - pre 186 meseci
@IDE

Koliko ti vremena treba da odradis deployment u nb-u!?

 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
77.222.4.*



Profil

icon Re: Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...22.12.2008. u 13:18 - pre 186 meseci
Onoliko koliko treba vremena dugmetu "deploy" da zavrsi svoj posao...
A ako mi trazis tacan broj sekundi, ne znam - nisam mjerio...
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...22.12.2008. u 13:30 - pre 186 meseci
Onda ocito da mu nije potrebno mnogo vremena jer da jeste to bi vjerovatno primjetio!
Svaka ti cast ako imas "zadovoljavajuce" performanse sa 1GB RAM-a, jer ja nisam zadovoljan performansama iako imam 3x vise
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
77.222.4.*



Profil

icon Re: Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...22.12.2008. u 13:43 - pre 186 meseci
Istina živa - 1GB RAM-a, XP, toshiba satellite A200, ako ne griješim. Dual core.

Jednom prilikom sam imao pokrenut NetBeans 6 , Corel, Photoshop , Oracle , word , Toad, Operu i vjerujte još nekoliko programa istovremeno i radio u svemu po malo i uopaste nije kočilo...

Evo, i meni je teško povjerovati... :-)
Imao sam sreće u kupovini.
A npr. kolege na tekra toshibi samo pola ovoga pokrenu...

Ali dosta offtopic-a....


Super je i Eclipse, i NetBeans i JIdea(nisam probao) i JBuilder(nisam probao) i JDeveloper, ali mislim da je NetBeans puno lakši i stabilniji u radu od mnogih, a što se tiče kreiranja JSP stranica i servleta - sve ima već ubačeno i podešeno i prost je k'o pasulj...
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

Ivan Ivanic
Ivan Ivanic
Freelance, Anywhere
Fruška Gora

Član broj: 203038
Poruke: 179
*.ptt.rs.

Sajt: ivan.yggdrasillcode.com


Profil

icon Re: Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...22.12.2008. u 23:51 - pre 186 meseci
Ja koristim NetBeans. Ne vredi raspravljati o IDE to je kao religija. Moraš biti na dovoljnom nivou da bi raspravljao a da ne pređe u rat ;)
Elem. Što se tiče performansi, komp na kojem trenutno radim je:
AMD Athlon 1200Mhz :)))
RAM 503.5 MiB :)))
OS: Ubuntu Hardy
Na njemu mi radi:
NetBeans 6.5
Tomcat 6
Firefox 3
I sve to radi zadovoljavajuće. Nekad mi se malo zakoči komp na sekund dva ali mi se ni jednom nije desilo da pukne NetBeans.
Ne znam kakav je Eclipse, instalirao sam ga jednom i sećam se da je imao više opcija za podešavanje kojekakvih sitnica, što uvek pozdravljam :D Ali eto nekako sam se zadržao na NetBeans. (pomalo sam Sun-centričan)
Elem najbolje je da barem proba i Eclipse i NetBeans pa neka vidi šta će bolje da mu legne. Oba su standard u industriji. Bitno da čovek nauči da radi.
Ja sam jedno vreme radio u JCreator i tada sam mislio da je on najbolji ;)
Isto tako što se tiče i Tomcat i GlassFish, čovek ne zna ni kako da postavi sistem a ne da sad vaga šta je bolje. Nek krene sa jednim koji mu je pri ruci, pa kad dođe makar do nekog srednjeg nivoa neka ide dalje sa istraživnjem.

Rad rad i samo rad :-D
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
77.222.4.*



Profil

icon Re: Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...23.12.2008. u 08:01 - pre 186 meseci
Ma naravno.

Meni je najmanja namjera bila da raspravljam sta je bolje a sta ne.

Predlozio sam mu jedno rjesenje.

Nek neko drugi predlozi drugo, ali ne da usput kaze da je ono sto sam rekao laz ako nije...

Toliko od mene...

Zivi bili!
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

DeYo
Dejan Vukmirovic
developer @ Mogul
Pozarevac/Bgd/Stockholm

Član broj: 36771
Poruke: 85
82.117.206.*

Sajt: www.linkedin.com/in/dejan..


Profil

icon Re: Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...23.12.2008. u 14:47 - pre 186 meseci
Nazad na temu...

1) IDE
- Ja licno preferiram Eclipse, zbog toga sto mogu da ga oslobodim balasta nepotrebnih modula i pluginova. Instaliram samo ono sto mi treba. Tacnije, Eclipse se ne instalira tako da mogu da istovremeno drzim nekoliko instanci na masini, po jednu za svaki workspace, cisto preglednosti radi. Jeste, naletaces na probleme sa konfigurisanjem i kompatibilnoscu, ali rekao bih da sve ima svoju cenu.
- Ukoliko se odlucis za Eclipse, predlazem JBoss Tools plugin (http://www.jboss.org/tools) koji izmedju ostalog ima sjajne features za rad sa web aplikacijama (JSF podrzan) pre svega WYSIWYG editor
2) JSF implementacija
- JSF je samo specifikacija, ono sto treba da te interesuje je implementacija, a njih ima nekoliko.
- Meni licno (opet licni utisak) najvise odgovara MyFaces implementacija (http://myfaces.apache.org/). Dosta resursa dostupno za ucenje, zanimljive dodatne biblioteke (Trinidad, Tomahawk...) koje se lako integrisu.
- Mislim da treba da se klonis IBM-ove implementacije, ako kojim slucajem negde natrcis na nju. Ja bar imam ruzna iskustva u pokusajima da je savladam (isla je kao bundled u WebSphere Developer Studiu).

Par linkova gde mozes pronaci neke korisne materijale za ucenje rada sa JSF aplikacijama:
http://www.coreservlets.com/JSF-Tutorial/ (s time sto se ne odnosi na najnoviju JSF 1.2 specifikaciju, nego na 1.1.5; razlike su minorne i uglavnom u konfiguraciji)
http://forums.sun.com/thread.jspa?threadID=756581&tstart=0 (lista nekakvih best practises)
http://www.irian.at/myfacesexamples/home.jsf (demo MyFaces komponenti sa dostupnim source kodom, gde mozes videti kako se komponente konfigurisu i radi sa back-end kodom)

A, da. Ako mozes nadji Manning-ovu knjigu "JavaServer Faces in Action" (http://www.manning.com/mann/).
Odlicna je. Dovoljno obimna da te upozna sa svima aspektima do odredjenog nivoa, a opet dovoljno jasna da ne 'ubije u pojam' (uostalom, to je moje misljenje o svim Manning "In Action" izdanjima).

[Ovu poruku je menjao DeYo dana 23.12.2008. u 21:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DeYo dana 23.12.2008. u 21:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Sta je potrebno za JavaScript JSP JSF...

[ Pregleda: 5440 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.