Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ogranicavanje pristupa internetu u mrezi

[es] :: Windows mreže :: ogranicavanje pristupa internetu u mrezi

[ Pregleda: 2732 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anagastum

Član broj: 204753
Poruke: 4
78.155.34.*



Profil

icon ogranicavanje pristupa internetu u mrezi12.12.2008. u 23:52 - pre 186 meseci


prije svega pozdrav za sve posjetioce foruma... i jedno pitanjce...


radim u firmi koja u mrezi ima 30 tak racunara,.zbog problema koje mreza ima, administrator je rijesio da nas sve diskonektuje sa internet mreze,..,.. sem direktora i par njegovih pomocnika,..misleci da je to uzrok problema
da li će neko biti ljubazan da mi objasni kako da u lokalnoj mrezi sacuvam konkeciju, jer je u pitanju čista neogovornost administratora i nemarnost u održavanju...ovako misli da skrati posao za koji je plaćen debelo,a ne želi (umije?) mrežu da održava , već misli da će problem riješiti ukidanjem interneta


unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: ogranicavanje pristupa internetu u mrezi13.12.2008. u 00:17 - pre 186 meseci
Sednite sa administratorom i nadredjenima za sto, pa vidite gde je problem. Ukoliko postoji potreba da radnici imaju pristup internetu, onda tesko da vam administrator moze isti i ukinuti, a u principu, u zavisnosti od firme naravno, pristup internetu treba uvek, da li zbog provere maila ili dolazenja do informacija preko neta, itd. Ako radnicima administrator onemoguci pristup internetu, nije moguce zaobici to pravilo.
 
Odgovor na temu

anagastum

Član broj: 204753
Poruke: 4
78.155.34.*



Profil

icon Re: ogranicavanje pristupa internetu u mrezi13.12.2008. u 00:50 - pre 186 meseci



To bi bilo jedino ispravno rešenje....Međutim, problem je u tome što je očigledno da administrator svoj posao ne obavlja kako treba i da ovo čini u nadi da će "preporoditi" mrežu koja je već godinama, njegovom zaslugom zapuštena...Ja ne želim da se upuštam tamo u rasprave o stručnpsti i nemaru onoga ko je odgovoran za odžavanje mreže, jer to moj posao nije...mene zanima samo da preskočim tu priču i da koristim internet, jer on definitivno nije uzrok problema....Mreža prosto godinama nije održavana , doduše, ima tu i uticaja neogovornih kolega....

Evo, baš me zanima, da li je moguće da pristup internetu toliko ugrožava funkcionisanje mreže, da se mora totalno onemogućiti???!!


Znači, očigledno je da tu ima "preskakanja pravila" sa svih strana...mene samo zanima da zadržim osnovni pristup internetu, bez potezanja bilo kakve šire priče o odgovornosti....
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: ogranicavanje pristupa internetu u mrezi13.12.2008. u 01:27 - pre 186 meseci
Ako on vama zabrani pristup internetu, tesko da ces uspeti to zaobici na neki nacin, ali i to zavisi od strucnosti admina, i na koj nacin vam onemoguci pristup. Ukoliko to odradi tako sto promeni neka podesavanja na samim klijentima, onda je u principu moguce na neke nacine zaobici zabranu, ali ako vam onemoguci pristup preko nekih polisa na serveru ili ruteru (sto je verovatnije), onda se u principu mozete oprostiti od interneta.

Sto se tice ugrozenosti mreze, naravno da pristup internetu ugrozava mrezu, ali sad da li je to pitanje dovlacenja malware-a na mrezu ili usporenje protoka za neke bite funkcije mreze ili nesto deseto, to vec ne znam, posto nisi rekao koji to tacno problem sa mrezom postoji. Ali i pored toga, u principu nema potrebe da se u potpunosti ukida internet, vec bi administrator trebao da odredi polise i pravila kojima se moze pristupati netu, sto bi znacajno umanjilo ugrozenost mreze izazvanu internetom.

Nesto konkretnije je usled nedostatka informacija nemoguce napisati.
 
Odgovor na temu

anagastum

Član broj: 204753
Poruke: 4
78.155.34.*



Profil

icon Re: ogranicavanje pristupa internetu u mrezi13.12.2008. u 01:41 - pre 186 meseci


evo šta se dešava....mi imamo aplikaciju koja se koristi na svim računarima , a ona mora da komunicira sa glavnim računarom....šta se dešava dalje...lokalni ping je počeo da skače do ogromnog kašnjenja , a to se dešava usled aktivnosti na internetu...međutim, ranije je sve funkcionisalo kako treba - tako da mi je nelogično da se ovako rešava problem....
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: ogranicavanje pristupa internetu u mrezi13.12.2008. u 07:20 - pre 186 meseci
Pa, to moze da bude da neko uvek vuce nesto zahtevno sa neta (ili vise njih),pa da to utice na povecanje pinga. Mada, osim ako nemate neki jako brz internet, to ne bi trebalo previse da utice na samu lokalnu mrezu. Kasnjenje pinga naravno da ima neki svoj uzrok, a na administratoru je da ga otkrije.

Opet, mi ovde mozemo da tupimo do mile volje, ali bez nekih konkretnih merenja, ne mozemo znati sta je uzrok velikom pingu. Isto tako, ako je uprava odlucila da se ukine internet, ni tu se nista ne moze, osim da se s njima poprica i nadje neko drugo resenje problema.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: ogranicavanje pristupa internetu u mrezi13.12.2008. u 08:01 - pre 186 meseci
Citat:
evo šta se dešava....mi imamo aplikaciju koja se koristi na svim računarima , a ona mora da komunicira sa glavnim računarom....šta se dešava dalje.

A glavni računar je u istoj mreži gde i radne stanice? Ako je na udaljenoj lokaciji, onda shvatam što mu je frka za net, neko ga siluje žestoko, pa ne može poslovna aplikacija da radi kako treba.

Ako je u istoj mreži, onda Internet nema veze sa tim. Ako mu je ping u LANu veliki, ja bih proveravao kablove i mrežne kartice.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: ogranicavanje pristupa internetu u mrezi13.12.2008. u 08:24 - pre 186 meseci
Tesko da moze internet link da utice na ping u LAN-u. Treba proveriti switcheve i taj racunar koji je server. Ako je ping posr sam prema serveru onda je jasno da je na serveru problem.

Ako imate 30-tak racunara i svi koristite program na jednom serveru i jos ako je to program koji koristi direktan pristup datotekama baze (Dbase, FoxPro, Access ili nesto slicno), onda nije ni cudo da vam zapinje. Potrebno je drugacije organizovati mrezu tako da se rastereti mrezn interfejs servera.

Sto se Interneta tice, ako ti je potreban za posao, insistiraj kod nadleznih da ti se omoguci pristup i dobices ga ako nadlezni zele da ti omoguce uslove za rad. Ako ti Internet nije potreban za posao, onda ti nema pomoci.

 
Odgovor na temu

anagastum

Član broj: 204753
Poruke: 4
78.155.34.*



Profil

icon Re: ogranicavanje pristupa internetu u mrezi13.12.2008. u 11:32 - pre 186 meseci


ljudi, hvala vam, ali čini mi se da niste razumjeli šta je glavni problem tu :) ..tako da ću morati direktnije da vam kažem---problem je što se radio o "administratoru" koji ne zna šta radi , već "ubada" kako tu mrežu da oporavi...dotični neće umjeti sam ni da ugasi internet (moraće nekog da zove) - tako da znate o koliko stručnom administratoru je ovdje riječ i koliko je ta procjena mjerodavna..tačno je da nam internet nije od vitalne važnosti za posao, ali ne želim da izgubim jednu "udbonost" zbog "nabadanja" nekog ko ne radi svoj posao kako treba....zato me zanima koji su ti neki osnovni načini pomoću kojih će mu to neko uraditi, da bih ja iznašao naćin da nastavim po starom, a on neka "nabada" koliko muje drago.....a, najbolje bi bilo kad bih dobio konkretne savjete kako da mu pomognem da to sve proradi kako treba...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: ogranicavanje pristupa internetu u mrezi13.12.2008. u 13:46 - pre 186 meseci
Uputi administratora na ovaj forum, rado ćemo mu pomoći.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: ogranicavanje pristupa internetu u mrezi13.12.2008. u 19:05 - pre 186 meseci
Vrlo je lako proveriti da li je problem do Interneta. Samo trazi da skroz iskljuce internet link (ako ne znaju drugacije, nek iscupaju kabal) i nek onda provere da li ce ping da bude dobar.

Taj admin moze ovde da dodje, ali ako ista bude pitao, verovatno ce biti napljuvan posto sve to sto treba da zna je na forumu objasnjeno mali milion puta :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: ogranicavanje pristupa internetu u mrezi

[ Pregleda: 2732 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.