Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PPPoE + ogranicenje protoka - MT AP i MT gateway

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: PPPoE + ogranicenje protoka - MT AP i MT gateway

[ Pregleda: 3268 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AdiX
Bosnia

Član broj: 61909
Poruke: 219
*.PPPoE-2320.sa.bih.net.ba.



Profil

icon PPPoE + ogranicenje protoka - MT AP i MT gateway29.12.2006. u 23:28 - pre 210 meseci
Potreba:
- sto bolja sigurnost mreze
- lahko pristupanje mrezi
- ogranicavanje prokota prema internetu po svakom korisniku
- ukidanje work grupe

Ideja je slijedeca:
- na dvije mashine postaviti mikrotik
- prva mashina je access point sa 4 interface (3 Access Points i 1 Lan)
- druga mashina je klasicni router, izlaz prema internetu

- na prvoj mashini podici pppoe + wpa psk (mozda i mac filter);
- na dhcp serveru svakoj ip adresi dodijeliti mac adresu kako bi svaki user uvijek dobio istu IP

- na drugoj mashini pomocu Simple Queues odrediti bandwidth svakoj IP tj. korisniku

MTs bi bili spojeni preko LAN-a...
Vase misljenje ?
 
Odgovor na temu

gazdamitke
ni na Nebu ni na Zemlji

Član broj: 88172
Poruke: 235
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: PPPoE + ogranicenje protoka - MT AP i MT gateway30.12.2006. u 15:38 - pre 210 meseci
pa korisnik kad se zakaci preko pppoe protokola dobije IP,ne treba ti dhcp.A i preko pppoe mozes da ogranicis brzinu,tj napravis nekoliko profila recimo 64k,128k itd i kad definishes korsnika(username i pass) pozovesh se na taj profil(dodelis mu brzinu koju da ima).Interface na koji se kace korisnici ne bi trebalo da ima IP adresu.
A wireless acces listu ubacis makove korisnika kojima dozvoljavas da se kache.Enkripcija nije potrebna.
 
Odgovor na temu

AdiX
Bosnia

Član broj: 61909
Poruke: 219
*.PPPoE-962.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: PPPoE + ogranicenje protoka - MT AP i MT gateway31.12.2006. u 00:22 - pre 210 meseci
nisam znao da pppoe moze vrisiti kontrolu bandwidtha, koliko sam upoznat verzija 2.9.6 nije mogla sada imam 2.9.34 nisam je jos probao ali vidio sam da ima kamaru poboljsanja.
 
Odgovor na temu

gazdamitke
ni na Nebu ni na Zemlji

Član broj: 88172
Poruke: 235
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: PPPoE + ogranicenje protoka - MT AP i MT gateway31.12.2006. u 01:33 - pre 210 meseci
mislim da je mogla,jer na par rutera imam 2.9.2 i moze,mozda je do kreka
 
Odgovor na temu

Neon.ba
Tuzla

Član broj: 107390
Poruke: 12
87.250.109.*



Profil

icon Re: PPPoE + ogranicenje protoka - MT AP i MT gateway06.01.2007. u 00:26 - pre 210 meseci
Kod mene je verzija 2.9.27 i pppoe super radi nisam imao iskustva sa starijim verzijama ali kod ove nema problema sa ogranicenjem automatski se dodaje simple queues kada uradis po upustvu kao sto je gazdamitke opisao. Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: PPPoE + ogranicenje protoka - MT AP i MT gateway

[ Pregleda: 3268 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.