Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa wireless planet wap4033 access pointom

[es] :: Wireless :: Problem sa wireless planet wap4033 access pointom

[ Pregleda: 1901 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kolence81
Goran Kocic
Snimatelj,beograd,"3dvs"

Član broj: 204638
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa wireless planet wap4033 access pointom12.12.2008. u 11:10 - pre 187 meseci
Nadam se da mi neko moze pomoci jer vec neko vreme imam opasan problem sa wireless AP PLANET WAP-4033...Problem je u tome sto imam SBB kablovski internet i do sada sam imao samo ruter TP-LINK R402M kojim sam delio vezu na 2 racunara.Kada sam odlucio da razvucem wireless po kuci desio se problem.Naime,ne mogu nikako da se oslobodim rutera jer sa internet radi samo kada iz kablovskog modema utp kablom idem prvo u ruter pa iz rutera u Access point...Najveci problem je u tome sto mi je mreza nezasticena i neko se nakacio na mrezu i smanjio mi protok,a sva zastita je,koliko sam skapirao u access pointu,ali kada hocu da udjem u podesavanja AP (192.168.1.1 -kako pise u uputstvu) meni uvek udje u podesavanje rutera u kome nemam zastitu za wireless...da li je moguce da ne moze direktno kablovski modem da se prikljuci za AP...izgoreh od besa a nista ne funkcionise sta sam probao...kljucno pitanje je zapravo kako se konfigurise i povezuje AP ...ako neko moze da mi objasni gde gresim
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: Problem sa wireless planet wap4033 access pointom12.12.2008. u 12:13 - pre 187 meseci
Koliko vidim, za taj model je dafault ip 192.168.0.1, username i password ap-a su admin. Koliko vidim, interfejs tog ap-a je 90% isti kao moj. Pa ako zatreba neka pomoc u podesavanju, probacu da pomognem.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

kolence81
Goran Kocic
Snimatelj,beograd,"3dvs"

Član broj: 204638
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa wireless planet wap4033 access pointom17.12.2008. u 19:14 - pre 186 meseci
Hvala u svakom slucaju...resio sam problem...Posto ovaj AP nije i ruter onda kada se nakace svi ovi djavoli...modem,ruter i AP,on promeni adresu...postavio sam ip lan kartice manuelno da bude 192.168.0.2 ...privezao ga na laptop..podesio mu security i vratio ga nazad u rulju ...malo sam se drndao ali kao i svaki uredjaj od davnina ..pocev od dialupa pa do ovih modernijih mreza ,nesto mora da te drka ) hvala jos jednom na ponudjenoj pomoci
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem sa wireless planet wap4033 access pointom

[ Pregleda: 1901 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.