Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Lingvistika]: Double negation is IT a crack in the head or what

[es] :: Nauka :: [Lingvistika]: Double negation is IT a crack in the head or what

[ Pregleda: 2894 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Polymorph
B.B

Član broj: 43230
Poruke: 35
*.041net.co.yu.



Profil

icon [Lingvistika]: Double negation is IT a crack in the head or what11.01.2005. u 21:25 - pre 234 meseci
Dobar dan dosao sam da vam skrenem paznju na nesto:na Crack u head

Engles kaze I know nothing-Ja znam nista
Srbin kaze Ja ne znam -ne mora da prevodim gore sam samo skretao paznju na bukvalni prevod
E sada somina kaze - Ja ne znam nista ajde analiza sada imamo objekat nista Subjekat kaze da ne zna nista sto znaci da zna nesto a on je mislio da ne zna tj. da se zna nista eto to se dogadja kada se mesaju jezici odjednom nastaju hibridni izrazi koji samo stvaraju kontrast!!! C-ya

zapitajte se kako to utice na podsvest to konstantno zaglupljivanje

[Ovu poruku je menjao secret dana 12.01.2005. u 13:46 GMT+1]
BUDI I TI SUPERR HEROOOOOJ SA OOOOOSTRVA SNOOOOOOVA !!!!!
~~~~~Nikola je najbolji~~~~~
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Double negation is IT a crack in the head or what11.01.2005. u 21:45 - pre 234 meseci
U jbte... Ajmo svi u englesku
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.informatik.uni-erlangen.de.



+27 Profil

icon Re: [Lingvistika]: Double negation is IT a crack in the head or what12.01.2005. u 12:13 - pre 234 meseci
Dvostruka negacija je ustaljen gramatički oblik u slovenskim jezicima; kako je do toga došlo, to ne bih znao :) Možda se nekom pretku nije dopalo da može istu stvar reći na dva načina: „I don't have anything“ i „I have nothing“ znači isto i može se prevesti samo kao „Nemam ništa“...
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: [Lingvistika]: Double negation is IT a crack in the head or what

[ Pregleda: 2894 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.